"YOUR HIGH" - nowy singiel

Wiadomości na temat Edyty.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: "YOUR HIGH" - nowy singiel

Post autor: Piter »

Jakieś informacje, jak się Edycie udało z YH za granicą? W Kamerunie np?
PopRunTheWorld
Sit down
Sit down
Posty: 88
Rejestracja: 15 cze 2012, 8:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: "YOUR HIGH" - nowy singiel

Post autor: PopRunTheWorld »

Aro pisze:Sukces gdzie? Na antenie ZET-ki mającej 14% udziału w rynku? Też mi ogromny sukces. ZET-ka nigdy nie miała siły przebicia jeśli chodzi o promowanie hitów. Mają po prostu starszych, poważniejszych słuchaczy. Na YT zaledwie 800 tysięcy odsłon przy dwóch wersjach teledysku. Toż to jest porażka! Według mnie właśnie YT jest teraz wyznacznikiem popularności i tutaj jest naprawdę słabo. Mniej znani artyści generują miliony odsłon w przeciągu kilku tygodni. Naprawdę proszę nie zaklinać rzeczywistości. :)
Nie no, ponad 150mln Total Audience Impression to nie byle co! Jak na emisję w jednej rozgłośni Top40 to dobry wynik. No ale gdyby nie spięcia, myślę, że YH bez problemu weszłoby do Top20 listy słuchalności.

Jeśli chodzi o streaming, to faktycznie trochę flop. Ale :edi: powinna zacząć wyciągać wnioski. Po pierwsze klapa "Consequences" pokazuje, ze Edyta nie ma siły przebicia w tym formacie(osoby z tej grupy docelowej słuchają lepszych, zagranicznych utworów; nie udawajmy - polska muzyka synth-popowa jest tragiczna). "Your High" jest dalej elektroniczne, ale mniej agresywne. No i poszło zdecydowanie lepiej. Ale niski streaming pokazuje, ze Edi nie ma co szukać z taką muzyką popularności w tej grupie.

Mam nadzieję, że przy kolejnym singlu będzie mniej fochów, więcej promocji. No i mam nadzieję, że kolejny singiel będzie bardziej akustyczno-soulowym utworem. Myślę, że idealnie by odnalazła się w tej stylistyce, a i ludzie chyba chcą właśnie takiej Edyty.

A i na koniec. YH nie jest złe! Piosenka jest naprawdę ok, stwierdziły to nawet osoby z branży, które nie pałają miłością do :edi: Może nie jest jakimś przebojem na 1. rzut ucha, ale przy odpowiedniej promocji dałoby radę dojść i nawet do Top10 MW. No ale cóż... czekam na kolejnego singla! Do zobaczenia ;)
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: "YOUR HIGH" - nowy singiel

Post autor: KrzysiekF »

NA deezer.com single w TOP100 są po kilka miesięcy...Edyta z YH była kilka dni. Zainteresowanie spadło po kilku dniach :roll: Natomiast remiks "światowy" przepadł totalnie. Nawet Fani nie zostawili na nim suchej nitki.

Jeżeli chodzi o YT liczba odsłon mnie nie dziwi, teledysk marny (którego nawet Fani nie otworzyli ponownie), a co dopiero mówić o innych :) Obraz nie przyciąga i nie ma się ochoty do niego wrócić.

Widać że PopRunTheWorld ma rozeznanie w temacie. Czytam temat co kilka dni i pewna grupa faktycznie wypisuje głupoty.

Oczywiście, bardzo dobrze że chociaż ZETka grała i promowała YH. Edyta ma na pieńku z innymi stacjami więc nie ma się co dziwić. Rozmowy, kontrakty, patronaty , różne zdania i drogi się rozjechały...

Prawda jest taka, że ciężko będzie to naprawić. Ale próbować zawsze można.
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: "YOUR HIGH" - nowy singiel

Post autor: Michael »

PopRunTheWorld pisze:"Your High" jest dalej elektroniczne, ale mniej agresywne.
Chyba mamy dwie, różne wersje YH, bo ja w utworze słyszę oprócz elektronki także żywe instrumenty, głównie smyczkowe.
PopRunTheWorld
Sit down
Sit down
Posty: 88
Rejestracja: 15 cze 2012, 8:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: "YOUR HIGH" - nowy singiel

Post autor: PopRunTheWorld »

Michael pisze:
PopRunTheWorld pisze:"Your High" jest dalej elektroniczne, ale mniej agresywne.
Chyba mamy dwie, różne wersje YH, bo ja w utworze słyszę oprócz elektronki także żywe instrumenty, głównie smyczkowe.
Chyba tak, bo jak dla mnie to zwykłe pady i string synth stems z nałożonym sidechain FX + jakieś dzwonki(coś w deseń dream bells) + oczywiście pluck stems i ewentualnie jakieś efekty(rewind itp.).

P.S. Nie używam nazw anglozjęzycznych dlatego, żeby zrobić komuś na złość, po prostu nie ma polskich odpowiedników, pewnie dlatego, że wszystkie wtyczki VSTi(podejrzewam, że na tym pracują DUSTPLASTIC) są właśnie po angielsku ;)
KrzysiekF pisze: Prawda jest taka, że ciężko będzie to naprawić. Ale próbować zawsze można.
Nie bądźmy takiej złej myśli! Stacje radiowe na pewno są gotowe na podjęcie współpracy, Edyta jest naprawdę gwiazdą, na którą jest obecnie ogromny popyt i ludzie chcą jej słuchać. Stacje radiowe mogą się burzyć, ale nie mogą całkowicie ignorować requestów słuchaczy! Myślę, że jak UMG się postara, Edi też, a piosenka będzie co najmniej tak dobra jak ta, to Top20 wita :-D
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: "YOUR HIGH" - nowy singiel

Post autor: Michael »

PopRunTheWorld pisze:Chyba tak, bo jak dla mnie to zwykłe pady i string synth stems z nałożonym sidechain FX + jakieś dzwonki(coś w deseń dream bells) + oczywiście pluck stems i ewentualnie jakieś efekty(rewind itp.).
Edyta mówiła w jednym z wywiadów, że przy nagrywaniu tej płyty towarzyszy jej orkiestra symfoniczna.
Także albo Edyta mija się z prawdą, albo Twój słuch zawodzi. Choć nie widzę powodu, dla którego Edyta miałaby ściemniać akurat w tej sprawie.
PopRunTheWorld
Sit down
Sit down
Posty: 88
Rejestracja: 15 cze 2012, 8:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: "YOUR HIGH" - nowy singiel

Post autor: PopRunTheWorld »

Michael pisze: Edyta mówiła w jednym z wywiadów, że przy nagrywaniu tej płyty towarzyszy jej orkiestra symfoniczna.
Także albo Edyta mija się z prawdą, albo Twój słuch zawodzi. Choć nie widzę powodu, dla którego Edyta miałaby ściemniać akurat w tej sprawie.
Póki nie zobaczę wykazu w booklecie nie uwierzę. Czyli sobie trochę poczekam :roll:
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: "YOUR HIGH" - nowy singiel

Post autor: Piter »

Michael pisze:Edyta mówiła w jednym z wywiadów, że przy nagrywaniu tej płyty towarzyszy jej orkiestra symfoniczna.
Ale przy nagrywaniu każdej z piosenek, YH też?
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: "YOUR HIGH" - nowy singiel

Post autor: Matiz99 »

Jakie smyczki w YH :ha: Nie słyszę tam żadnego nieelektrycznego instrumentu. Są tak jak napisał PRTW stringi ale nie wiem jak można je pomylić ze smyczkami. :P Innymisłowy, gra na klawiszach dodatkowo jeszcze modulowana przez zewnętrzne urządzenia czy aplikacje.
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: "YOUR HIGH" - nowy singiel

Post autor: Michael »

Piter pisze:
Michael pisze:Edyta mówiła w jednym z wywiadów, że przy nagrywaniu tej płyty towarzyszy jej orkiestra symfoniczna.
Ale przy nagrywaniu każdej z piosenek, YH też?
Nie wiem, mówiła ogólnie o tym, że ma sesje z orkiestrą symfoniczną przy nagrywaniu nowej płyty.
Matiz99 pisze:Są tak jak napisał PRTW stringi ale nie wiem jak można je pomylić ze smyczkami
Możliwe, że się mylę. Trzeba byłoby zapytać o detale twórców YH lub samą Edytę. Jednak nie śmiałbym się aż tak głośno na Twoim miejscu, bo ptaszki na forum ćwierkają, że masz lekkie problemy ze słuchem :lol:.
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: "YOUR HIGH" - nowy singiel

Post autor: Matiz99 »

Michael pisze:Nie wiem, mówiła ogólnie o tym, że ma sesje z orkiestrą symfoniczną przy nagrywaniu nowej płyty.
Więc oczywiście że nie dla każdego z utworów. Jaki byłby wtedy koszt :P Na Invisible też była symfoniczna ale tak samo - tylko w kilku utworach - balladowych.
Michael pisze: Trzeba byłoby zapytać o detale twórców YH lub samą Edytę.
Zapytałbym ich po kiego grzyba wrzucaliby smyczki do utworu typu ''umcy umcy'' :-)
Michael pisze:Jednak nie śmiałbym się aż tak głośno
Jak żyć to na całego, a jak śmiać się to pełną gębą :d
Michael pisze:bo ptaszki na forum ćwierkają, że masz lekkie problemy ze słuchem :lol:.
Jestem całkowicie głuchy więc nie słyszę co śpiewają ptaszki ;)
PS. Wyrzucą mnie z kręgu audiofeeli :placzka:
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: "YOUR HIGH" - nowy singiel

Post autor: Michael »

Matiz99 pisze:Zapytałbym ich po kiego grzyba wrzucaliby smyczki do utworu typu ''umcy umcy''
Jeśli YH jest utworem typu "umcy, umcy", to podrzuć mi swoją wersję, chętnie posłcham :lol:.
Jak dla mnie to mix chilloutu, popu i dance'u. "Umcy, umcy" kojarzy mi się z bardziej inwazyjnym beatem.
Matiz99 pisze:Na Invisible też była symfoniczna ale tak samo - tylko w kilku utworach - balladowych.
Na nowej płycie nie będzie utworów balladowych. No chyba, że coś się zmieniło w tym, co zapowiadała Edyta.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5026
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: "YOUR HIGH" - nowy singiel

Post autor: addar »

no przecie edyta mowiła że jak zawsze płyta bedzie różnorodna, więc i na pewno na balladytez sie troche miejsca znalazło
Marrcino
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5403
Rejestracja: 20 maja 2005, 18:18
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Sleep with me
Lokalizacja: Honolulu

Re: "YOUR HIGH" - nowy singiel

Post autor: Marrcino »

Michael pisze:bo ptaszki na forum ćwierkają
Michael ja nie widzę żadnych ptaszków ;(

Myślę, że Edyta powinna odwiedzać radia i promować muzykę, coż to za problem - każdy chce mieć na antenie Edzię :) Także czekamy na nowy singiel i jazda z promocją :edi: :edi: :edi:
Awatar użytkownika
Margaret
The story so far
The story so far
Posty: 565
Rejestracja: 27 sty 2014, 19:58
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: W-wa

Re: "YOUR HIGH" - nowy singiel

Post autor: Margaret »

Płyta ma być różnorodna. Trochę tego i owego. Poza tym pod koniec tamtego roku Diva puszczała fragmenty kilku piosenek, które były balladami przy akompaniamencie fortepianu. I chciałabym aby chociaż dwa utwory znalazły się na płycie, bo choć wszystkie były piękne, to te dwie były naprawdę przejmujące.
Diva pod koniec swojej pierwszej kadencji w the voice mówiła, że ma być dużo fortepianu, a w Your High tego nie ma, później mówiła o orkiestrze symfonicznej.
Chciałabym aby to wszystko znalazło się na płycie, ale skoro na krążek ma się składać 10 piosenek, to nie wiem jak to Nasza Diva pomieści .. :roll:
ODPOWIEDZ