"YOUR HIGH" - nowy singiel

Wiadomości na temat Edyty.
Marrcino
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5403
Rejestracja: 20 maja 2005, 18:18
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Sleep with me
Lokalizacja: Honolulu

Re: "YOUR HIGH" - nowy singiel

Post autor: Marrcino »

Margaret pisze:Chciałabym aby to wszystko znalazło się na płycie, ale skoro na krążek ma się składać 10 piosenek, to nie wiem jak to Nasza Diva pomieści ..
Ja nie wiem czemu Edyta wydaje płyty z 10 utworami? Nie lubię jak jest tak mało utworów na płycie :? Co to ma być? Kiedyś było po 14 :P
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: "YOUR HIGH" - nowy singiel

Post autor: Matiz99 »

Margaret pisze:Płyta ma być różnorodna. Trochę tego i owego. Poza tym pod koniec tamtego roku Diva puszczała fragmenty kilku piosenek, które były balladami przy akompaniamencie fortepianu.
Oczywiście że tak. Który artysta wydałby płytę na której wszystko jest na jedno kopyto.
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: "YOUR HIGH" - nowy singiel

Post autor: Blur »

Co tam smyczki :skrzypek: mi w Your high najbardziej podoba się chór gospel! :chor:
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: "YOUR HIGH" - nowy singiel

Post autor: KrzysiekF »

Coś Chesney ucichł... :roll:
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: "YOUR HIGH" - nowy singiel

Post autor: dorota »

a o czym ma pisać skoro Edi nie rzuciła niczego nowego? ;)
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: "YOUR HIGH" - nowy singiel

Post autor: endeven »

1.
PopRunTheWorld pisze:Zauważyliście, że przez dwa miesiące(jeśli dobrze znalazłem) YH było na 1. miejscu jakiejś tam listy radia Zet. Tymczasem to nie jest najpopularniejsza piosenka emitowana w sierpniu, jest na 6. miejscu. Hmm, dlaczego nie grają tych piosenek, które wybierają ludzie? Pod warunkiem, że naprawdę wybierają ;)
Sprawdzając wyniki odtworzeń w Radio ZET od 16.05 (moment debiutu YH na antenie) do dnia dzisiejszego wyszło, że w tym przedziale czasowym -----> YH jest na #2 miejscu najczęściej granych utworów. Trudno się do tego przyczepić.

2.
Piszesz, że powinniśmy wiedzieć, ze to Diva ciężko zapracowała na wściekłość redakcji muzycznej RMF. Otóż ja nie wiem kiedy/jak/dlaczego??? Zwłaszcza w kontekście sytuacji z ciepłymi zapowiedziami "Nie Zapomnij" przez rmf, z których nic nie wykiełkowało (poza 45 odtworzeniami w paśmie nocnym). Możesz sie do tego odnieść?

3.
PopRunTheWorld pisze: Swoją drogą Edi pięknie manipuluje informacjami: "Your High jest X tydzień z rzędu numerem jeden" - ale gdzie to już oczywiście tajemnica. Prawie uwierzyłem w ogłoszony przez nią sukces ;)
Racja, Edyta często woli ogólniki, a szczegóły omija, bawiąc się w upiększanie rzeczywistości, zapominając o swojej rzetelności i profesjonalizmie. Na facebooku jednak pojawiały się informacje, ze chodzi o Radio ZET. Były też zamieszczane przez Edytę screeny z listy przebojów Radia ZET. Czasem chodzi więc o manipulację samej Edyty, czasem o średnio dobre przygotowanie dziennikarzy i ludzi z branży przed podjęciem tematu.

4.
PopRunTheWorld pisze: Tak jak zauważyłeś, w przypadku PR1 i PR3 to nie bojkot a wina formatu - nie ma tam miejsca na YH.
Nie zgadzam się. Jest miejsce dla archaicznych w sferze aranżacji "One and One"/"Anything"/"Impossible", a dla "Your High" nie ma? Studio PR 1 stoi otworem dla Stashki, a dla Edyty nie i to z powodu formatu? Srsly? Skoro nie ma w Trójce czasu antenowego dla YH to dlaczego singiel jest w propozycjach do głosowania na listę przebojów? Widzisz w tym jakąś logikę? Pozdrowienia dla trójkowej Sia, Indili i dyskotekowej Przemyk.


5.
Polska Airplay Top 100 niemiarodajna? Pewnie masz rację, ale przynajmniej pokazuje jakąś tendencję. Wyniki poszczególnych singli odzwierciedlały w miarę przybliżony odbiór danej piosenki i radiowy ruch. Polish National Top 50 też nie jest miarodajna dla singli, bo jest już kompletnie jakimś dziwnym pomieszaniem radiowego airplay / sprzedaży fizycznych płyt / chyba też digital mp3. I nie wiadomo, tak jak w przypadku pierwszej listy, jakie stacje radiowe są brane pod uwagę w zestawieniu. To też istotny czynnik, bo wielokrotnie na forum zarzucano, że same zestawienia airplay są z natury trochę przekłamane >>> bo odtworzenie w stacji radiowej o dużym zasięgu nie może równać się z zagraniem utworu w małej lokalnej studenckiej stacji ... a oficjalna Top Airplay na stronie ZPAV obejmuje w swoim zestawieniu największa liczbę radiostacji, tych dużych i tych bardzo małych... Jest przez to bardziej miarodajna?? Sam nie wiem. Niestety upubliczniają tylko Top 20 i to od niedawna dopiero. YH jest jedynym singlem obok TT notowanym w zestawieniu Top Nowości i Top Największe skoki w poszczególnych tygodniach. -----> to sygnał, że coś tam się jednak z tym singlem w radio działo.

6.
PopRunTheWorld pisze: Ale niski streaming pokazuje, ze Edi nie ma co szukać z taką muzyką popularności w tej grupie.
Może fani Edyty sa kiepsko zorientowani w korzystaniu z nowych form słuchania muzyki, skoro pierwszy raz dostają na czas singla w formie digital??? Tak, winna tej sytuacji jest Edyta. Odpowiada za słabe orientowanie się w streamingach i cyfrowym życiu muzyki. Universal za brak promocji w serwisach streamingowych należy się minus.

Nie zgodzę się jednak, że z "taką muzyką" Edyta nie ma co szukać. Od 4 miesięcy YH jest ciągle obecne w zestawieniu sprzedaży iTunes i radzi sobie całkiem przyzwoicie. dodajmy, że w 1 tygodniu okupowało 1 miejsce (kto wie ile pobrań było). W dalszym ciągu YH jest w top 20 na empik.com Jasne, nie ma to takiego znaczenia, ale jednak to już 4 miesiące.

Uważam, że biorąc pod uwagę omówioną sytuację (brak większego wsparcia promocyjnego ze strony Universalu, brak radiowych odtworzeń w największych stacjach poza Zetką, słabe klipy, mała liczba radiowych wywiadów promocyjnych, angielski język) ----> YH na iTunesie wypada bardzo dobrze. Nie szastałbym zatem takimi stwierdzeniami, jak to zacytowane wyżej.

Wszyscy dobrze wiemy, że problem nie tkwi już nawet w samej muzyce Edyty, co w odbiorze Jej osoby przez ludzi. Na swój kiepski wizerunek i brak szacunku Diva zapracowała obszerną medialną, wieloletnią prywatą i nic nie wnoszącymi publikacjami we fleszu, vivie, gali, party i innych tego typu gazetach. Dodatkiem do reszty jest wielokrotny udział w telewizyjnych show. Edyta Górniak straciła publiczność interesującą się muzyką, ale pozyskała ludzi czytających kolorową prasę, oglądających komercyjne programy... jest tylko bardzo drobny problem... ten target nie kupuje płyt.
GrzegorzK
Sit down
Sit down
Posty: 93
Rejestracja: 15 kwie 2005, 18:18
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Miles and Miles away
Lokalizacja: Madryt

Re: "YOUR HIGH" - nowy singiel

Post autor: GrzegorzK »

Czesc,

Czy ktoś z Was próbował zmontować 2 wersje teledysków do piosenki Your High aby tworzyły jeden?

https://www.youtube.com/watch?v=hfRwSnC ... e=youtu.be

Pozdrawiam,
Grzegorz
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2014, 14:31 przez GrzegorzK, łącznie zmieniany 1 raz.
PopRunTheWorld
Sit down
Sit down
Posty: 88
Rejestracja: 15 cze 2012, 8:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: "YOUR HIGH" - nowy singiel

Post autor: PopRunTheWorld »

Sprawdzając wyniki odtworzeń w Radio ZET od 16.05 (moment debiutu YH na antenie) do dnia dzisiejszego wyszło, że w tym przedziale czasowym -----> YH jest na #2 miejscu najczęściej granych utworów. Trudno się do tego przyczepić.
A ja się przyczepię :D Zwróć uwagę nie na całkowite zestawienie od premiery, a na tygodniowe wyciągi list rotacji(lista rotacji w oprogramowaniu Radia Zet aktualizowane są przez redakcję muzyczną w każdy wtorek lub w poniedziałek, dokładnie szczerze mówiąc nie wiem jak jest, musiałbyś dopytywać w radiu; w RMF aktualizują w każdy poniedziałek o 6 rano). Piosenka generalnie przez cały okres znajdowała się w połowie listy rotacji, a tak wysoki wynik w całkowitym rozliczeniu zawdzięcza temu, że długo się utrzymuje - redakcja z jakiejś przyczyny(może ze względu na głosy słuchaczy - ja mam jednak odmienne zdanie) wymienia wszystkie utwory(zgodnie ze wskaźnikami oceny/popularności i wypalenia utworu) poza YH.
Piszesz, że powinniśmy wiedzieć, ze to Diva ciężko zapracowała na wściekłość redakcji muzycznej RMF. Otóż ja nie wiem kiedy/jak/dlaczego??? Zwłaszcza w kontekście sytuacji z ciepłymi zapowiedziami "Nie Zapomnij" przez rmf, z których nic nie wykiełkowało (poza 45 odtworzeniami w paśmie nocnym). Możesz sie do tego odnieść?
Ja bym się jednak wściekł, gdyby ktoś olewał moje zaproszenia.
Nie zgadzam się. Jest miejsce dla archaicznych w sferze aranżacji "One and One"/"Anything"/"Impossible", a dla "Your High" nie ma? Studio PR 1 stoi otworem dla Stashki, a dla Edyty nie i to z powodu formatu? Srsly? Skoro nie ma w Trójce czasu antenowego dla YH to dlaczego singiel jest w propozycjach do głosowania na listę przebojów? Widzisz w tym jakąś logikę? Pozdrowienia dla trójkowej Sia, Indili i dyskotekowej Przemyk.
Chodzi o dysonans gatunkowy utworu i formatu radiowego. Porównanie singli Sii i Edyty bardzo nietrafne...
Polska Airplay Top 100 niemiarodajna? Pewnie masz rację, ale przynajmniej pokazuje jakąś tendencję.
Tendencje może i pokażą, ale metodologicznie jest niewiarygodna. Duża liczba uwzględnionych rozgłośni nie ma znaczenia, jeśli zamiast liczby odtworzeń(spins) uwzględniana jest słuchalność(audience impressions). W cywilizowanych krajach pozycję na listach radiowych determinuje imapkt - tygodniowy zasięg wyrażony w milionach. Nie chcę zagłębiać się w metodologię, ale generalnie uwzględnia się słuchalność ogólną stacji(ważenie odtworzeń po udziale stacji), fluktuacje tygodniowe(od poniedziałku do środy jest największa, najmniejsza w niedzielę i święta) i dobowe(najwyższa 9-15, najmniejsza koło 4, itd.). Jeśli spełnione są zasady poprawności wnioskowania statystycznego, to mała rozgłośnia w Pcimiu nie wpłynie na notowanie.

Polska Airplay Top 100 jest niemiarodajne właśnie dlatego, że sortuje utwory po odtworzeniach a nie AI.
Nie zgodzę się jednak, że z "taką muzyką" Edyta nie ma co szukać. Od 4 miesięcy YH jest ciągle obecne w zestawieniu sprzedaży iTunes i radzi sobie całkiem przyzwoicie. dodajmy, że w 1 tygodniu okupowało 1 miejsce (kto wie ile pobrań było). W dalszym ciągu YH jest w top 20 na empik.com Jasne, nie ma to takiego znaczenia, ale jednak to już 4 miesiące.
iTunes to kiepski wskaźnik w Polsce. Po pierwsze aby dotrzeć do pierwszego miejsca w ubiegłym roku trzeba było mieć koło 50-100 pobrań w ciągu doby, w tym roku zapewne będzie jeszcze mniej(jak teraz jest jeszcze nie wiem, będę mógł powiedzieć dopiero, jak ZPAV przekaże mi raport przesyłany do IFPI). Dodatkowo pamiętaj, że pozycja w notowaniu jest kompozytowa ze sprzedaży ale i zainteresowania(częstość wyszukiwań, kliknięć w przeglądarce). Co do empik.com nie ustosunkuję się, bo nie znam danych szczegółowych(do ZPAV przekazywany jest tylko ogólny udział na rynku - koło 50%).

Nie chcę być źle zrozumiany - iTunes faktycznie pokazuje zainteresowanie utworem, ale chcę podkreślić, że w polskich warunkach niewiele można wnioskować na temat. Żeby lista była naprawdę miarodajna wielkość próby(całkowita sprzedaż) musi być odpowiednio wysoka(przypomnę, że ze statystycznego punktu widzenia niepewność jest odwrotnie proporcjonalna do pierwiastka kwadratowego wielkości próby). Niemniej jednak warto monitorować ;)
Wszyscy dobrze wiemy, że problem nie tkwi już nawet w samej muzyce Edyty, co w odbiorze Jej osoby przez ludzi. Na swój kiepski wizerunek i brak szacunku Diva zapracowała obszerną medialną, wieloletnią prywatą i nic nie wnoszącymi publikacjami we fleszu, vivie, gali, party i innych tego typu gazetach. Dodatkiem do reszty jest wielokrotny udział w telewizyjnych show. Edyta Górniak straciła publiczność interesującą się muzyką, ale pozyskała ludzi czytających kolorową prasę, oglądających komercyjne programy... jest tylko bardzo drobny problem... ten target nie kupuje płyt.
I to jest sedno sprawy! Nigdy nie mówiłem, że YH jest złe - uważam, że to jest materiał na #1, może nie łatwy i bez promocji, ale z tą piosenką na pewno dałoby się dużo zrobić. Niemniej jednak wizerunek Edyty i problemy personalne z "odpowiednimi ludźmi" na pewno nie pomaga...
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: "YOUR HIGH" - nowy singiel

Post autor: endeven »

Wychodzi na to, że w Naszym pieknym kraju trudno o autentycznie miarodajne wskaźniki popularności, zarówno pod względem airplay, jak i sprzedaży digital. Dodatkowo ZPAV ma problemy, by wszystkie sfery życia muzycznego trafnie monitorować i sumować. Jesteśmy dalecy od zachodnich standardów.
A już zwykły użytkownik, poza wtajemniczeniem w niuanse polskich metod i w ich dodatkowe analizy, przeglądający tylko to, co mu podają na różnych stronach do publicznej wiadomości --> niewiele wniosków i faktów może wyciągnąć.
Dzięki za merytoryczne wyjaśnienie paru kwestii i przybliżenie polskiego kontekstu.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: "YOUR HIGH" - nowy singiel

Post autor: KrzysiekF »

Wszyscy dobrze wiemy, że problem nie tkwi już nawet w samej muzyce Edyty, co w odbiorze Jej osoby przez ludzi. Na swój kiepski wizerunek i brak szacunku Diva zapracowała obszerną medialną, wieloletnią prywatą i nic nie wnoszącymi publikacjami we fleszu, vivie, gali, party i innych tego typu gazetach. Dodatkiem do reszty jest wielokrotny udział w telewizyjnych show. Edyta Górniak straciła publiczność interesującą się muzyką, ale pozyskała ludzi czytających kolorową prasę, oglądających komercyjne programy... jest tylko bardzo drobny problem... ten target nie kupuje płyt
Endi. Dobrze, że udało się dojrzeć do tego wniosku. Szacunek.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: "YOUR HIGH" - nowy singiel

Post autor: endeven »

wielokrotnie o tym pisałem w poprzednich latach np przy okazjach tych super wywiadów w Gali, czy innych tam. żadna to nowość.
Lajkowałeś mnie wtedy :P
GrzegorzK
Sit down
Sit down
Posty: 93
Rejestracja: 15 kwie 2005, 18:18
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Miles and Miles away
Lokalizacja: Madryt

Re: "YOUR HIGH" - nowy singiel

Post autor: GrzegorzK »

Czesc Wszystkim,

Poniżej efekty mojego pierwszego kontaktu z montażem :-)

- video do remixu Your High (Pryszard Sandcastle)

https://www.youtube.com/watch?v=e1QQeP8 ... yg&index=1

oraz

- video do Your High (single version)

https://www.youtube.com/watch?v=hfRwSnC ... 6UnDKjiPyg

Pozdrawiam,

Grzegorz
Awatar użytkownika
Pawel
Perła
Perła
Posty: 1126
Rejestracja: 16 maja 2005, 14:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: "YOUR HIGH" - nowy singiel

Post autor: Pawel »

Materiał od artystki (video) jest tak lichy że nawet ciężko z dwóch klipów zrobić jeden dobry, ale brawa za chęci ;)
Awatar użytkownika
patrick
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 314
Rejestracja: 06 lip 2013, 15:05
Ulubiony album: Edyta Górniak/ My
Ulubiona piosenka: NPOW/ Szyby
Lokalizacja: W-wa

Re: "YOUR HIGH" - nowy singiel

Post autor: patrick »

Polska Airplay- YH na 31 miejscu (spadek z 22)
Awatar użytkownika
theshape
Lunatique
Lunatique
Posty: 2519
Rejestracja: 01 cze 2012, 20:15
Ulubiony album: ten niewydany
Lokalizacja: Polska

Re: "YOUR HIGH" - nowy singiel

Post autor: theshape »

YH jest wciaz niezle obecne w eterze, i to po paru miesiacach od premiery, Zetka nadal to gra:
http://www.odsluchane.eu/utwor/237362/e ... _your_high
ODPOWIEDZ