Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Premiera 24 listopada 2017

Wiadomości na temat Edyty.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
witcher
Linger
Linger
Posty: 916
Rejestracja: 09 lut 2009, 23:51
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: WarSaw

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: witcher »

Wydaje mi się, że nowa piosenka to krok wstecz, choćby w porównaniu do "Glow On" czy "Your High". Fajnie, że pojawiło się coś nowego i oczywiście trzymam kciuki, ale szczerze mówiąc to nie jest moja Edyta. Numer nowoczesny, miły dla ucha, ale złoszczą mnie niedopracowane niuanse (dziwna sesja, słabe lyric video). Reasumując - nie do końca moja bajka, ale życzę sukcesu.
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Bob »

piosenka o mnie , jestem na TAAK! porwało mnie :balon: :disco: :winko:
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5026
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: addar »

lol wojciechowski chciał zadac mniej wygodne pytanie a edzianna schłodziła go emocjonalnie . nie bedzie wywiadów przez nastepne 2 lata :edi:
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Piter »

Tekst o dojrzałej kobiecie, ale pisany jakoś niezdarnie. Nic z niego nie wynika. Straszny banał. Druhu mój, proszę leć.
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Bob »

''Leć ''jak intrygantki Jusi .....
Awatar użytkownika
Phealer33
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2159
Rejestracja: 27 lip 2011, 22:26
Ulubiony album: Dotyk / MY
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij
Lokalizacja: Berlin

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Phealer33 »

Ma ktoś nagrany wywiad u Wojciechowskiego?
Awatar użytkownika
Paulina
Make it happen
Make it happen
Posty: 110
Rejestracja: 28 lut 2011, 17:07
Ulubiony album: My
Lokalizacja: Katowice

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Paulina »

Phealer33 pisze:Ma ktoś nagrany wywiad u Wojciechowskiego?
http://www.radiozet.pl/Muzyka/Edyta-Gor ... skim-WIDEO
Awatar użytkownika
Love2Love 1990-2016
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 304
Rejestracja: 05 sty 2016, 23:55
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Kraków

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Love2Love 1990-2016 »

Na Youtube "Andromeda" nieźle sobie radzi.
Jak na razie zajmuje 20 pozycję na karcie "na czasie"
i ma 60 000 wyświetleń.
Awatar użytkownika
adaś
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 245
Rejestracja: 14 sie 2015, 0:22
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Niebo to my
Lokalizacja: polska

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: adaś »

W wypowiedziach Edyty i jej najnowszym poście na FB kompletnie nie czuję tego podekscytowania/podjarania tą premierą,które towarzyszyło jej podczas premier poprzednich singli
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: ediva »

adaś pisze:W wypowiedziach Edyty i jej najnowszym poście na FB kompletnie nie czuję tego podekscytowania/podjarania tą premierą,które towarzyszyło jej podczas premier poprzednich singli
Może po prostu nie chce powtórki sytuacji z Dustplastic? A sam Donek to prosty, konkretny facet, Edyta przy nim też jakby nieco bardziej konkretna. Zamiast mistycznych uniesień, opowiadała jak chodzą razem na frytki do ulubionego baru i ona, o dziwo, je więcej niż Donek. Mam nadzieję, że będą kontynuować współpracę bo Edi potrzebuje kogoś prostolinijnego i bezpośredniego u boku, kto zrównoważy jej nadwrażliwość, a dodatkowo ją rozbawi i nauczy dystansu.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: endeven »

Należą się brawa dla Edyty i Donatana za promocję. Ruszyli z kopyta. Wizyta w RMF FM, dwa wywiady w RAdio ZET, dla wirtualnej, dla Onetu, jutro DDTVN i live na The Voice. Serwisy digital bezproblemowo od wczoraj od północy, lyric video tuż przed radiowymi premierami. Fakt, jest graficznie bardzo słabe, ale w kontekście innych promocyjnych obowiązków pierwszego i drugiego dnia bytności singla, ta wątpliwa jakość obrazka jakoś sie gubi. Prawdziwy klip musi być, żeby to dalej pociągnąć. Mam nadzieję, że nie tylko Donatan ma tego świadomość.

Brawa dla Wojciechowskiego za odważne podejście do naszej Divy. Jestem rozczarowany grabari.pl, o muzyce było prawie co nic. Mały plusik za podprogowe pytanie o Marinę i kontekst brukowej prasy. Edyta sie nieco tam pogubiła.
SLAVEK
Make it happen
Make it happen
Posty: 147
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:19
Lokalizacja: usa

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: SLAVEK »

Singiel jest poprawny, text o niebo lepszy niz "Oczyszczenie", w miare dobrze wyprodukowany i zaskoczyla promocja i wizytami w stacjach radiowych. Brak teledysku minus, lyric video z Edytta w pioropuszu tragedia. Po 20-stym przesluchaniu tej piosenki, nie potrafie jej zanucic. A w "gonimy marzenie, wpadamy w obled bezwiednie" brzmi doslownie jak Cleo. Dlaczego dojrzala kobieta musi spiewac wciaz o duchach i aniolach itp? Ten tekst jest dla 20-latki, nie dla niej. Nie wierze, ze obroni sie w radio, chociaz szczerze jej tego zycze.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: ray »

Jeżeli Andromeda pierwotnie miała się nazywać Duchu mój i Edyta zmieniła tytuł w ostatniej chwili, to źle zrobiła, że zmieniła. :) Tytuł Andromeda nie ma nic wspólnego ze słowami, które Edyta śpiewa. I gdyby piosenka nazywała się Duchu mój, nie mielibyśmy wątpliwości, czy ona tam śpiewa "duchu" czy "druhu". Ja dalej słyszę "druhu". :lol3: To może wynikać z tego, że Edyta nagrywała tę piosenkę w okresie, kiedy już od paru miesięcy mieszkała w Stanach i na co dzień posługiwała się głównie angielskim. W języku polskim typowe "d" jest zębowe, a w angielskim - dziąsłowe. Edyta po prostu wymawia tutaj "d" jak Amerykanka i dlatego to tak brzmi, jak brzmi. :)

Bardzo mi się podoba, że Edyta tak lekko śpiewa tę piosenkę. O ile Your high w wersji a cappella mi się nie podoba, bo słychać, jak Diva się siłuje, o tyle Andromeda w takiej wersji byłaby super.

Obejrzałem, wysłuchałem i przeczytałem wszystkie wywiady - dla Radia Zet, dla RMF, dla Wirtualnej Polski, dla Party i dla Onetu. Zdecydowanie najlepszy jest wywiad dla Onetu, tylko tutaj padło pytanie o tytuł singla.
Ale w żadnym z wywiadów nie padło pytanie o teledysk. W wywiadzie dla Onetu Edyta powiedziała:
Edyta Górniak pisze:Nie będę starała się trzymać Andromedy za rękę. Nie można reżyserować wolności. Andromeda to utwór o uwolnieniu duszy, której nieustannie poszukujemy. Musi więc żyć swoim życiem i wytyczać własne ścieżki. Będziemy jednak na pewno obserwować z Donem, dokąd pofrunie.
Myślę, że to była sugestia, że teledysku nie będzie. :)
W żadnym z wywiadów nie padło też pytanie o to, czy możemy spodziewać się jakichś remiksów.
I w żadnym z wywiadów nie padło pytanie o koncerty.
endeven pisze:Należą się brawa dla Edyty i Donatana za promocję.
Edyta czwarty raz z rzędu wydała singiel bez teledysku. Tym samym nie należą się jej brawa za promocję.
Pewnie, że to dobrze, że dzisiaj ukazało się tyle wywiadów naraz, i że jutro Edyta będzie w "Pytaniu na śniadanie" i że zaśpiewa singiel w "Voice". Ale to jeszcze nie jest powód, żeby jej gratulować promocji. :) Teledysk to absolutna podstawa.
Kamui Shiro pisze:"Po co" to o wiele lepszy powrót.
No właśnie.
Po co zostało hitem, bo Kayah wydała teledysk i śpiewała tę piosenkę na każdym koncercie.
Natomiast Andromeda nie zostanie hitem, bo Edyta nie chce nagrać teledysku i nie będzie tej piosenki śpiewała na koncertach.
No i tyle. :)

W tej chwili Andromeda ma już 95 tys. wyświetleń na YouTube. To naprawdę dobry wynik.
Ale... chciałbym przypomnieć, że klip do Consequences też miał tuż po premierze bardzo dobre wyniki - ponad 100 tys. odsłon w ciągu pierwszych 24 godzin, a dzisiaj już nikt do tego nie wraca...
Nowe piosenki Edyty i Dody zawsze na początku mają dużo wyświetleń, a potem dość szybko odchodzą w zapomnienie.
Awatar użytkownika
Seba0305
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 754
Rejestracja: 31 maja 2008, 15:01
Ulubiony album: Wszystkie:)
Ulubiona piosenka: Wszystkie:)
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Seba0305 »

Jeżeli Andromeda pierwotnie miała się nazywać Duchu mój i Edyta zmieniła tytuł w ostatniej chwili, to źle zrobiła, że zmieniła. :) Tytuł Andromeda nie ma nic wspólnego ze słowami, które Edyta śpiewa.
To akurat zdecydowanie nieprawda. Andromeda miała zostać pożarta przez potwora morskiego i została przykuta do skał. Uwolnił ją Perseusz, przypadkiem, akurat przechodził. Tytuł jest nawiązaniem do tego momentu uwolnienia. Moim zdaniem bardzo fajnie dobrany ;)
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Marek »

Na stronie empiku można kupić mp3:
http://www.empik.com/andromeda,p1178215 ... ki-i-mp3-p
ODPOWIEDZ