Edyta w filmie (zaśpiewa)!

Smocze Wzgórze

Wiadomości na temat Edyty.
ODPOWIEDZ
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Edyta w filmie (zaśpiewa)!

Post autor: Cypix »

Wierzbięta, Kowalewski, Kryszak, Foremniak i Górniak wchodzą na "Smocze Wzgórze"
Na 10 listopada zaplanowana została data polskiej premiery hiszpańskiego filmu animowanego pt. "Smocze Wzgórze". Autorem polskich dialogów do filmu jest Bartosz Wierzbięta, a w polskiej wersji językowej filmu usłyszymy między innymi Krzysztofa Kowalewskiego, Jerzego Kryszaka, Edytę Jungowską i Małgorzatę Foremniak. Polską wersję tytułowej piosenki z tego filmu zaśpiewa Edyta Górniak.


"Smocze Wzgórze" to niezwykłe miejsce otoczone przez góry i lasy, zamieszkiwane przez różne rodzaje smoków. Miejsce, do którego przybywają ludzie z różnych wieków i różnych miejsc. Nikt tak naprawdę nie wie, jak się dostać na Smocze Wzgórze, a tylko jedna osoba wie, jak się z niego wydostać. W tym świecie, gdzie wszystko jest możliwe, smok o imieniu Elfy i jego ziemski przyjaciel Kevin przeżyją zwariowane przygody i będą świadkami przeróżnych absurdalnych i zabawnych sytuacji.


Uroku filmowi dodaje dubbing przygotowany przez Bartosza Wierzbiętę. W "Smoczym Wzgórzu" usłyszymy tak znakomitych aktorów jak Krzysztof Kowalewski, Jerzy Kryszak, Edyta Jungowska, czy Małgorzata Foremniak. Producentem wersji polskiej jest firma Dziki Film, która w roku 2001 zrealizowała wielki przebój dla dzieci "W pustyni i w puszczy".

Film powstał w renomowanym hiszpańskim studiu Milimetros Feature Animation. Studio to i jego twórcy pracowali nad w najbardziej znanymi produkcjami w historii animacji, m.in. filmami takimi jak: "Jaskiniowcy", "Miś Yogi", "Tom i Jerry", "Asterix kontra Cezar", "Asterix w Brytanii" i "Różowa Pantera".

"Smocze Wzgórze" zdobyło nazywaną hiszpańskim Oscarem nagrodę Goya dla najlepszego filmu animowanego. Hiszpańska Akademia Filmowa doceniła także piosenkę do filmu, która zdobyła nominację do nagrody Goya w kategorii Najlepsza Piosenka.

"Smocze Wzgórze" adresowane jest do dzieci w wieku 4-12 lat, którym nie są obce przygoda, humor i niespodzianki. Głównym zamierzeniem twórców było zrealizowanie filmu, w którym widz będzie identyfikował się z codziennymi problemami głównych bohaterów.
Awatar użytkownika
Łukasz
Perła
Perła
Posty: 1063
Rejestracja: 12 kwie 2006, 20:15
Ulubiony album: Invisible
Ulubiona piosenka: Obłok
Lokalizacja: ŻL

Re: Edyta w filmie (zaśpiewa)!

Post autor: Łukasz »

a.
Ostatnio zmieniony 26 lis 2008, 16:52 przez Łukasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Edyta w filmie (zaśpiewa)!

Post autor: Aro »

Mówiło się o hiszpańskiej bajce jakiś czas temu, ale nie traktowałem tego poważnie. Ciesze się, ze jednak coś będzie. Piosenki z bajek nie są u nas za bardzo popularnie, ale bywają fajne. Byle nie coś w stylu "wyginam śmiało ciało". :lol3:
Angel
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 766
Rejestracja: 13 lip 2006, 19:43
Lokalizacja: Niebo

Re: Edyta w filmie (zaśpiewa)!

Post autor: Angel »

Super! Edyta ma przeciez male dziecko, swietnie ze zdecydowala sie na te piosenke. Zrobi prezent Malemu, a przy okazji nam. :)
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Edyta w filmie (zaśpiewa)!

Post autor: Magda M »

Aro pisze:Byle nie coś w stylu "wyginam śmiało ciało"
albo Hakuna Matata :lol3: :hellobaby: :hellobaby:


hehe nie no ciesze sie :) Dotychczasowe piosenki z bajek w wykonaniu Edzi były good więc mam nadzieje ze podtrzymana zostanie tradycja :)
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Edyta w filmie (zaśpiewa)!

Post autor: DeathlySilence »

I już sie nie martw aż do końca swych dni naucz się tych dwóch radosnych słów Hakuna Matata Timon i Pumba :wink2: Moje dzieciństwo i Disneyowe sobotnie ranki przed telewizorem :P

Oby było to coś radosnego, na taneczną nute, bijącą optymizmem.

P.S. Z rana przeoczyłem post, wydawało mi się, że to post ztematu "Film godny polecenia" 8P
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Edyta w filmie (zaśpiewa)!

Post autor: Michael »

A ja się nie cieszę, bo każdy projekt tego typu oddala w czasie pracę nad płytą. 8)
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Edyta w filmie (zaśpiewa)!

Post autor: Piter »

Michael pisze:A ja się nie cieszę, bo każdy projekt tego typu oddala w czasie pracę nad płytą. 8)
W końcu się doczekamy. Cierpliwości!!!
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Edyta w filmie (zaśpiewa)!

Post autor: DeathlySilence »

Michael, ale nie ma się od czego oddalić moim zdaniem. 8) A nawet jeśli to Edyta utrzymuje ciągle ten sam dystans, którego niewątpliwie mi brakuje.

Lepszy rydz niż nic :wink2:

Przynajmniej sprawdzają sie niektóre zapowiedzi - niektóre wypaliły, niektóre nie - Edyta wspominała, że końcówka roku będzie pracowita (może to nie o tym roku mówiła) - albo to jej intuicja i uśmiech losu - albo wzięcie się w garść i pokierowanie twardą reką swoją karierą. Może po trochu jednego i drugiego.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Edyta w filmie (zaśpiewa)!

Post autor: vanity »

magdamiecz pisze:Dotychczasowe piosenki z bajek w wykonaniu Edzi były good więc mam nadzieje ze podtrzymana zostanie tradycja
racja :)
Michael pisze:A ja się nie cieszę, bo każdy projekt tego typu oddala w czasie pracę nad płytą.
też racja :(
Piter pisze:W końcu się doczekamy. Cierpliwości!!!
tylko że to w końcu może być równie dobrze za trzy lata.... jasne że można poczekać, ale to lekka przesada serwowac mi ze 4 płyty na 20 lat kariery, siedząc przez owe 20 lat w studio i ciągle ogłaszając daty nowej płyty :P
DeathlySilence pisze:wspominała, że końcówka roku będzie pracowita (może to nie o tym roku mówiła)
to chyba chodziło o ubiegły...
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Edyta w filmie (zaśpiewa)!

Post autor: B@r »

Aro pisze:Byle nie coś w stylu "wyginam śmiało ciało".
Hehe,z pewnoscią nie,ta piosenka jest akurat bardziej ambitna,bardzo ladna,melodyjna i radosna.Z pewnoscia dorownuje klasą piosenkom z Pocahontas czy Mulana.Takze nie martwcie się,jestem pewna,ze to bedzie kolejny pamietany i ceniony przez fanow utwór.
Cypix pisze:"Smocze Wzgórze" adresowane jest do dzieci w wieku 4-12 lat
Czuje się urażona :d :?
kinga
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2323
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Edyta w filmie (zaśpiewa)!

Post autor: kinga »

magdamiecz pisze:Dotychczasowe piosenki z bajek w wykonaniu Edzi były good więc mam nadzieje ze podtrzymana zostanie tradycja
Edyta zawsze miała nosa do piosenek z bajek i nie inaczej było tym razem... piosenka ma swój wielki urok i myślę, że Wam sie spodoba 8) Ale poczekajmy na premierę :-)
DeathlySilence pisze:Oby było to coś radosnego, na taneczną nute, bijącą optymizmem.
Optymizmem bije na pewno :wink2:
Monika23
Lunatique
Lunatique
Posty: 2877
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:41
Lokalizacja: ......

Re: Edyta w filmie (zaśpiewa)!

Post autor: Monika23 »

To juz wiem skad u Ciebie Kinga w opisie na gg te slowa :hellobaby: :-D i nic sie nie pochwalilas, ze cos wiesz :> :P

Oficjalna strona filmu http://www.smoczewzgorze.pl/
Titter
Edytoświrek: ja tu mieszkam!
Edytoświrek: ja tu mieszkam!
Posty: 4106
Rejestracja: 09 gru 2004, 14:13
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Bede snila
Lokalizacja: Wichrowe Wzgorze

Re: Edyta w filmie (zaśpiewa)!

Post autor: Titter »

Monika23 pisze:To juz wiem skad u Ciebie Kinga w opisie na gg te slowa :hellobaby: :-D i nic sie nie pochwalilas, ze cos wiesz :> :P
O tym samym pomyslalam :P
Robert
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1291
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Edyta w filmie (zaśpiewa)!

Post autor: Robert »

a Bartek Wierzbieta skonczyl ten kierunek na ktorym aj jestem tylko inna kombinacje :P

[ Dodano: 2006-09-09, 18:14 ]
btw moze ktos podac tytul i wykonawce oryginalnej piosenki?
ODPOWIEDZ