„Teraz - tu”

Nowy singiel - premiera 31 grudnia 2010

Wiadomości na temat Edyty.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: „Teraz - tu”

Post autor: addar »

Kopaneek pisze:Od formalnej strony - hit i przebój to synonimy.
zgadza sie :) zwróciłem tylko uwage ze dla mnie znaczeniowo kojarzy misie odwrotnie


daami przeczytaj moj post jeszcze raz...a wyjdzie ci ze myslimy tak samo:)
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: „Teraz - tu”

Post autor: niuto »

T-T stało się dużym przebojem. Stąd tyle wyświetleń

nie nazwałbym hitem piosenki, która ma tylko 1,5 mln wyświetleń.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: „Teraz - tu”

Post autor: endeven »

no bez jaj, plus wyświetlenia na nieoficjlanych kanałach. Lepiej sobie policz. umwómy się, Edyta nie może byc ciągle number 1, ale jest w czołowce, a T-T na pewno w czołowce zeszłego roku.
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: „Teraz - tu”

Post autor: Michael »

niuto pisze:
T-T stało się dużym przebojem. Stąd tyle wyświetleń

nie nazwałbym hitem piosenki, która ma tylko 1,5 mln wyświetleń.
1,5 mln to dużo jak na polskie warunki. Przypominam, że Edyta nie ma międzynarodowej publiczności.
Awatar użytkownika
aftershave
The story so far
The story so far
Posty: 594
Rejestracja: 05 maja 2010, 11:43
Lokalizacja: Polska

Re: „Teraz - tu”

Post autor: aftershave »

Nie dam sobie złego słowa powiedzieć na ten utwór. Miął rok od premierowego wykonania, a klip wciąż pojawia się w zestawieniach, top listach i każdego dnia można go zobaczyć na vivie, zdecydowanie cześciej niż był grany ten do TNTJM, nie mówiąc już o Liście, OtR, czy Kotku..
I napewno nie jest tylko i wyłącznie zasługa fanów z forum, wystarczy poczytać komentarze pod klipem na youtube. Co druga osoba pisze, że "edyty nie słucha, ale ten kawałek jest boski" itp.
Utwór jest skrojony na dzisiejsze czasy, a zarazem nie jest tandetny, jeśli już raz wpadnie w ucho, to chce się do niego wracać..poprostu ma "to coś". Dla mnie najlepszy z nowych singli.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: „Teraz - tu”

Post autor: niuto »

Ja tam dalej będę obstawał przy stanowisku, że hiciorami/przebojami to są TNJ czy TNTJM. Każdy kto chociaż od czasu do czasu słucha radia kojarzy te piosenki i wie, że śpiewa je Edyta. TT nie może się równać z nimi popularnością. Umówmy się, ale TT z Edyta kojarzą tylko je fani, niekoniecznie ci najwięksi, udzialający się na forum, ale jednak fani. TT było popularną piosenką, ale to by było na tyle.

To, że piosenka jest grana na Vivie nie zawsze wiąże się z tym, że jest popularna, a z tym, że ktoś podpisał odpowiednią umowę czy zapłacił. Viva ma wielu artystów (MEZO, Andrzejewicz, Doniu itd.), których regularnie puszcza, chociaż nie funkcjonują nigdzie indziej.
Awatar użytkownika
aftershave
The story so far
The story so far
Posty: 594
Rejestracja: 05 maja 2010, 11:43
Lokalizacja: Polska

Re: „Teraz - tu”

Post autor: aftershave »

niuto pisze:Umówmy się, ale TT z Edyta kojarzą tylko je fani, niekoniecznie ci najwięksi, udzialający się na forum, ale jednak fani.
Przeczysz temu o czym wcześniej pisałem. Zobacz ile jest na youtube komentarzy w stylu "nie lubie jej ale ta piosenka jest mega!". To chyba nie fani.. Na pewno masz racje, że wszyscy kojarzą TNJ z Edytą, ale nie da sie tego prównywać..A TNTJM może jest lepiej kojarzone, bo Edyta promowała ten utwór, wykonywała na koncertach telewizyjnych, galach itp... TT w telewizji można było zobaczyć wykonywane przez Edyte tylko 2 razy..szkoda
Fan25
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1474
Rejestracja: 16 maja 2010, 2:34
Lokalizacja: Łódź, Warszawa

Re: „Teraz - tu”

Post autor: Fan25 »

"TERAZ-TU" to erotyk muzyczny. :banan:
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: „Teraz - tu”

Post autor: niuto »

Przeczysz temu o czym wcześniej pisałem. Zobacz ile jest na youtube komentarzy w stylu "nie lubie jej ale ta piosenka jest mega!".
a skąd masz pewność, że te komentarze wystawiaja osoby, które rzeczywiście Edyty nie słuchają, a nie jej fani? To jest tak jak z komentarzami po angielsku pod klipami polskich gwiazd. Też wystawiaja je najczęściej polscy fani. Poza tym to, że znajdzie się kilka osób, które nie słuchają Edyty a piosenka im się podoba niczego jeszcze nie udowadnia. Zawsze są jakieś wyjątki...

-- Dodano: 12 sty 2012, o 14:40 --
Na pewno masz racje, że wszyscy kojarzą TNJ z Edytą, ale nie da sie tego prównywać..A TNTJM może jest lepiej kojarzone, bo Edyta promowała ten utwór, wykonywała na koncertach telewizyjnych, galach itp.
ja już nie wnikam dlaczego te piosenki stały sie przebojami, ale faktem jest, że nimi są, a TT jest za nimi daleko w tyle.
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: „Teraz - tu”

Post autor: Kopaneek »

niuto pisze:a skąd masz pewność, że te komentarze wystawiaja osoby, które rzeczywiście Edyty nie słuchają, a nie jej fani? To jest tak jak z komentarzami po angielsku pod klipami polskich gwiazd. Też wystawiaja je najczęściej polscy fani. Poza tym to, że znajdzie się kilka osób, które nie słuchają Edyty a piosenka im się podoba niczego jeszcze nie udowadnia. Zawsze są jakieś wyjątki...
:buahaha:

Wielce prawdopodobne.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: „Teraz - tu”

Post autor: vanity »

niuto pisze:ja już nie wnikam dlaczego te piosenki stały sie przebojami, ale faktem jest, że nimi są, a TT jest za nimi daleko w tyle.
Ja bym powiedziała, że na razie są znanymi przebojami, to czy będą nimi w ogóle wyjdzie na jaw za 5, 10, 15 lat. TNJ przetrwa w pamięci LUDZI (nie tylko fanów) kolejne 15, TT czy inne kotki - wątpię.
Awatar użytkownika
aftershave
The story so far
The story so far
Posty: 594
Rejestracja: 05 maja 2010, 11:43
Lokalizacja: Polska

Re: „Teraz - tu”

Post autor: aftershave »

vanity pisze:TNJ przetrwa w pamięci LUDZI (nie tylko fanów) kolejne 15, TT czy inne kotki - wątpię.
Ja również, ale to już specyfika tych czasów. Kiedy powstawało TNJ Edyta nie miała dużej konkurencji, wokalistek popowych było w Polsce kilka. Teraz ludzie są zasypywani nowymi utworami każdego dnia. Dlatego uważam, że nie da sie tego porównywać. To są inne realia.

Ja, jako przeciętny słuchacz, a nie fan, też nie kojarze tego co kilka lat temu nagrała Celina, Mariah, Christina czy inna diva...Chciaż jak zobacze teledysk to pewnie sobie przypomne. Z Edytą jest tak samo! Nie łudźcie się, że nagra jakiś utwór, który będą znali wszyscy przez następne 10-cio lecia...Nie da sie.
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: „Teraz - tu”

Post autor: Kopaneek »

aftershave pisze:Ja również, ale to już specyfika tych czasów.
"Złej baletnicy..." ;)
aftershave pisze:Ja, jako przeciętny słuchacz, a nie fan, też nie kojarze tego co kilka lat temu nagrała Celina, Mariah, Christina czy inna diva...
Dlaczego tylko divy mogą mieć przeboje? Adele zdeklasyfikowała wszystkich jak leci - Rolling in the deep czy Someone like you bedę kojarzył - szczególnie z nazwy - do końca życia.
Awatar użytkownika
strzalka21
Perła
Perła
Posty: 1013
Rejestracja: 01 maja 2009, 23:58
Ulubiony album: EG, Invisible
Lokalizacja: Łódź

Re: „Teraz - tu”

Post autor: strzalka21 »

"Na Płycie nie będzie drugiego to nie ja" - słowa Edyty.

Nie chce nagrywać już takich piosenek, więc dajmy spokój i czekajmy na płytę.
Po co gdybać, Diva powróci ale w innym stylu.
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: „Teraz - tu”

Post autor: Michael »

Kopaneek pisze:Rolling in the deep czy Someone like you bedę kojarzył - szczególnie z nazwy - do końca życia.
Nie uważam tych utworów za piosenki, które mają szansę na przetrwanie w masowej pamięci na dziesięciolecia. Żeby była jasność - TT też nie należy moim zdaniem do gatunku takich piosenek :B.

niuto, jaki masz interes w dyskredytowaniu sukcesu TT? :> Częstotliwość grania tej piosenki w stacjach radiowych, muzycznych - telewizyjnych oraz popularność w Internecie w sposób jednoznaczny wskazuje, że TT jest przebojem. Może nie hitem, jak stwierdził Kopaneek, ale na pewno przebojem, więc nie wmawiaj ludziom, że białe jest czarne :?.
ODPOWIEDZ