Koncert dla ofiar katastrofy smoleńskiej

"Jednego serca"

Wiadomości na temat Edyty.
Awatar użytkownika
milencia1992-mk
Impossible
Impossible
Posty: 1747
Rejestracja: 22 gru 2009, 23:02
Ulubiony album: KaŻdy- świetny!
Ulubiona piosenka: prawie wszystkie ;-)
Lokalizacja: Łeba/Wawa

Re: Koncert dla ofiar katastrofy smoleńskiej

Post autor: milencia1992-mk »

Przyznam się. Oglądałam XF. Miałam farta i usłyszałam ostatnie dechy Jusi i Eda się napatoczyła:)

Ogólnie - pięknie! Słowami tego opisać niemożna. Idealnie wczuła się w rolę. Suknia - miodzio, w sumie jakby miała na sobie worek to i tak by wyglądała świetnie i ... erotycznie (bez pokazywania tyłka- sorry, to nieodpowiedni temat)
Wokal? No jak to u Edyty... Jest złodziejką! Ukradła komuś talent i sama go nie wykorzystała (kariera międzynarodowa).

Słuchając EG nie ma czegoś takiego jak porównanie miedzy Jej utworami. Każdy wykon jest wyjątkowy i inny. To jest definicja talentu Artysty

Jak zwykle EG udowodniła, że stać Ją na więcej niż na "beztroskie uniesienia"
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Koncert dla ofiar katastrofy smoleńskiej

Post autor: Piter »

Nie rozumiałem i nudziłem się tym, co było do momentu pojawienia się Edyty na scenie. Straszny był dla mnie ten patos, którego kulminację usłyszałem w "Sambie przed rozstaniem" - okropna wersja. Liczyłem - skoro reżyser jest rodziną jednej z ofiar - na coś bardziej osobistego. I te mniej teatralne wykonania pojawiały się, jedno po drugim, od Edyty: Bajor, świetny Rynkowski, Cugowski w "Jednego serca" i Groniec w "Czas nas uczy pogody". U Edyty niuanse. Jedne na plus, inne na minus. Mam podobny zarzut jak Marek. Poza tym dosłowność w interpretacji - raz wydaje mi się trafiona, innym razem... groteskowa. Ogólnie dobry występ, ale wtedy w Pałacu Prezydenckim było lepiej. No i cieszy mnie to, że podczas występu Edyty nikt się nie przewalał po scenie!
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Koncert dla ofiar katastrofy smoleńskiej

Post autor: Bob »

mam nagrane w full HD ale nie moge przekonwertować pliku TRP do jakiegos normalnego formatu, pomocy..
Justyna i Edyta genialnie, Bajorem kiedys w poczatkach jego kariery zachwycałem sie, teraz mnie irytuje. Cugowski w Podziel się swoim bólem /nie znam dokładnie tytułu/ -wokalnie swiatowy format, Rynkowski też wiarygodnie
Ogólnie koncert trafiony i robiący wrażenie, realizacyjnie bez zarzutu....
Awatar użytkownika
Paulina
Make it happen
Make it happen
Posty: 110
Rejestracja: 28 lut 2011, 17:07
Ulubiony album: My
Lokalizacja: Katowice

Re: Koncert dla ofiar katastrofy smoleńskiej

Post autor: Paulina »

Jaki tytuł miała piosenka wykonywana przez Justynę ?.
Awatar użytkownika
Bybi
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 251
Rejestracja: 22 mar 2008, 9:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: TTWIFAY
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koncert dla ofiar katastrofy smoleńskiej

Post autor: Bybi »

Paulina pisze:Jaki tytuł miała piosenka wykonywana przez Justynę ?.
Grande Valse Brillante ;)

Występ - niesamowity. Jednak Justyna też mnie urzekła, chociaż też nie pierwszy raz męczy tę piosenkę.
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Koncert dla ofiar katastrofy smoleńskiej

Post autor: DeathlySilence »

Koncert surowy, stonowany, poprawny, archaiczny.
Coś w rodzaju relacji w jakości HD z podróży wehikułem czasu do początków lat 90-tych.
Mało odważne, ale takie jest TVP i większość jego odbiorców. Żyjące skamieliny.
Zapewne było to najwłaściwsze posunięcie, bo skoro toczą się wojny o 'przecinki' na tablicach upamiętniających, to jakie poruszenie mógłby wywołać taniec współczesny, czy chociażby muzyka kojarząca się z afirmacją życia, nadzieją, niż iwyłącznie z marszem żałobnym.

Gwiazdą wieczoru była jak zwykle Edyta. Odegrała rolę swojego życia, a dokładnie trzy: wdowę z mokra głową, zagubioną, uciekającą pannę młodą i porzuconą Świteziankę. W tym poplątaniu jednak dostrzegam koncept i kontekst. Akceptuje, bo i tak najważniejsze są emocje, a tych nie brakowało w Jej występie. Piękne wykonanie piosenki Brela przy akompaniamencie Adama Sztaby - chwyta za serce. Szczególnie, gdy w obrazie uchwycona została napięta nić porozumienia między pianistą, a wokalistką.
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2011, 11:58 przez DeathlySilence, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Paulina
Make it happen
Make it happen
Posty: 110
Rejestracja: 28 lut 2011, 17:07
Ulubiony album: My
Lokalizacja: Katowice

Re: Koncert dla ofiar katastrofy smoleńskiej

Post autor: Paulina »

Bybi,

Pięknie dziękuję!. Justyna była dziś rewelacyjna!. :)
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koncert dla ofiar katastrofy smoleńskiej

Post autor: endeven »

DS-podpisuję się pod Twoim komentarzem całkowicie. Nieźle to ująłeś. Tylko Brel przez jedno "l" bo mam fioła na punkcie francuskiej piosenki. Pozdr.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5027
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Koncert dla ofiar katastrofy smoleńskiej

Post autor: addar »

za mój komentarz odnośnie całego spektaklu niech posłuży fakt że za przewodni kanał wybrałem tvnowski x factor , a tylko lookałem co chwile czy edyta już wyszła- strasznie strasznie nuuudne, ds dobrze ujął archaiczne , ja dodam że czułem się jak na sztuce która jest tak skomplikowana ntelektualnie że nikt nie wie o co w niej chodzi..ci tancerze w opętańczym tańcu ta psychodeliczna dziewczynka z balonikiem ta oszczedna w w światło , w rekwizyty i we wszystko scenografia -scjiz popla tanie i nuuuda (wiem wiem miało być ambitnie dostojnie ale do mnie to nie przemawia-widocznie jestem zwykłym chamem bez ogłady).
na szczęście cykając kanałami natrafiłem na końcówkę jusi apotem nasza diva....

zmiotła wszystkich- głosem ,wyglądem( tylko te włosy arrr), emocjami-po prostu była najlepsza. podobała mi się ten teatralny moment gdzie tak z werwą i z emocją weszła w frazę...
poziom wokalno- artystyczny był podoby jak w 2006 roku- ale tam słyszałem "nie opuszczaj mnie" pierwszy raz na żywo w dojrzałym głosie i interpretacji więc też jakoś wspomnienia wrażeń mam silniejsze... edyto śpiewaj częściej w telewzji , jak nie xfactor to moze gościny udział w bitwie na głosy lub must be the music??
Awatar użytkownika
Chris
Perła
Perła
Posty: 1192
Rejestracja: 13 kwie 2008, 18:07
Ulubiony album: EG/Live'99
Ulubiona piosenka: M&MA (Live)

Re: Koncert dla ofiar katastrofy smoleńskiej

Post autor: Chris »

Występ Edyty oglądałem jak zahipnotyzowany. Ona jest Artystką totalną, stworzoną do mierzenia się z takimi emocjonalnymi utworami. Mogę się założyć, że nikt z oglądających ten koncert nie potrafił powiedzieć słowa w trakcie edytowego występu. Skupia na sobie uwagę i przenosi w inny świat. Wciąż się na to łapie. Niesamowite...

Ktoś to już tu kiedyś powiedział, ale powtórzę dla mnie Edyta jest jak wino.

Diva! :diva:
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Koncert dla ofiar katastrofy smoleńskiej

Post autor: Estratos »

DeathlySilence pisze:akompaniamęcie
W tym smoleńskim zamęcie nie zapomnij, że mówimy i piszemy o "akompaniamencie".


Nie widziałem na TVP2, zdrzemnąłem się chwilę i obudziła mnie dopiero Edyta wykonująca "Nie opuszczaj mnie". Czekam, aż obejrzę całość. Fragment mi się bardzo podobał.

Widziałem kolejne występy i chciałem jedynie powiedzieć, że Katarzyna Groniec kompletnie do mnie nie trafia i jej wykonanie "Czas nas uczy pogody" raczej powodował u mnie myśli depresyjne, w przeciwieństwie do pełnego ciepła i światła(?) wykonania Łobaszewskiej.
princess_edyta
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 666
Rejestracja: 01 paź 2006, 0:04

Re: Koncert dla ofiar katastrofy smoleńskiej

Post autor: princess_edyta »

Czy Edyta zaslanie twarz czy sie mnie wydaje ...chociaz by te wlosy na bokach upjela spinkami..co to za kolor grrrrrr...spiew super ! :hipis:
Awatar użytkownika
beniu
Linger
Linger
Posty: 830
Rejestracja: 04 lip 2009, 19:30
Ulubiony album: Dotyk, Live 99
Ulubiona piosenka: To nie ja, Litania
Lokalizacja: Kraków

Re: Koncert dla ofiar katastrofy smoleńskiej

Post autor: beniu »

koncert dostepny pod adresem:

http://www.tvp.pl/publicystyka/polityka ... ca/4299473

Wystep Edyty byl takim flashback'iem 'Edyty' ktorej juz nie ma. Piekny, wzruszajacy wystep.
Awatar użytkownika
keraj
Impossible
Impossible
Posty: 1584
Rejestracja: 20 sty 2011, 10:45
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie Zapomnij
Lokalizacja: Kraków

Re: Koncert dla ofiar katastrofy smoleńskiej

Post autor: keraj »

Edycie na tym koncercie pod względem odbioru całościowego nikt nie dorównał , ale te włosy koszmar, na prawdę tragedia....
Awatar użytkownika
Kamcio24Fr
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 288
Rejestracja: 20 cze 2009, 19:41
Ulubiony album: MY
Ulubiona piosenka: Perfect Heart
Lokalizacja: Paris

Re: Koncert dla ofiar katastrofy smoleńskiej

Post autor: Kamcio24Fr »

Musimy wyslac jej jakas petycje odnosnie tej fryzury héhé
Wystep byl magiczny...jak zwykle...
Ponadto jestem pod wrazeniem talentu Sztaby wow i te jego miny...takie to prawdziwe i glebokie bylo...Majstersztyk !
Kocham Cie EDI( takie to infantylne ale coz...Kocham Ja tak jak wy ;) )

[ Dodano: 11-04-2011, 10:56 ]
telentu*
ODPOWIEDZ