Edyta i Matt Dusk

wspólny projekt

Wiadomości na temat Edyty.
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Edyta i Matt Dusk

Post autor: dorota »

BAdam pisze:dorota To chyba jej zas*any obowiązek, aby być na jednym z czterech koncertów Matta, czy nie :?:
ha ha ha, Edyta i poczucie odpowiedzialności za promocję własnej twórczości? :lol3: :lol3: :lol3: :facepalm:
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2747
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: Edyta i Matt Dusk

Post autor: pijej1 »

dorota pisze:
BAdam pisze:dorota To chyba jej zas*any obowiązek, aby być na jednym z czterech koncertów Matta, czy nie :?:
ha ha ha, Edyta i poczucie odpowiedzialności za promocję własnej twórczości? :lol3: :lol3: :lol3: :facepalm:
Mam pytanie: od kiedy landryna ma obowiązek promować płytę innych piosenkarzy/piosenkarek? :roll: Skoro nie promuje własnych to jak ma znaleźć motywację i czas pomiędzy wakacjami na promocję cudzych płyt? :roll:
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Edyta i Matt Dusk

Post autor: niuto »

dorota To chyba jej zas*any obowiązek, aby być na jednym z czterech koncertów Matta, czy nie ?
A niby z jakiego powodu obowiązek? Matt i tak nieźle podpromował swoja płytę duetem z Górniak. Pisały o nim wszystkie portale plotkarskie i serwisy muzyczne. Niech Edyta zajmie się promowaniem swojej twórczości.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Edyta i Matt Dusk

Post autor: Flux »

A czy JEJ duet z Mattem nie jest częścią JEJ twórczości? Najprawdopodobniej tylko Edyta byłaby w stanie przepuścić taką okazję. Nagrać międzynarodowy duet (bez bzdurnych dywagacji, kto komu bardziej pomógł w karierze w tym tandemie), którego połowa ściąga do Polski na serię koncertów i nie wystąpić wspólnie? Skoro Edyta nie daje własnych, pełnoprawnych koncertów, niech chociaż od czasu do czasu wystąpi na czyichś, na które w przeciwieństwie do telewizyjnych gal można nabyć bilety bez ośmieszania się w organizowanych w ostatniej chwili konkursach.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Edyta i Matt Dusk

Post autor: niuto »

Nie twierdzę, że nie byłoby miło, gdyby Edyta wystąpiła na jednym z koncertów, ale jestem przeciwny doszukiwaniu się w jej absencji kolejnego powodu, żeby jej dowalić. Nagranie tego duetu było czystym zabiegiem marketingowym ze strony wytwórni Matta, dlatego nie nazywałbym tej piosenki JEJ twórczością. Bardziej jej są specjalne przygotowywane covery niż ten numer. Edyta dograła wokale do już istniejącej wersji. Piosenka nie była promowana, nie powstał do niej teledysk, nie została oficjalnie singlem. Edyta nie jest w zażyłych stosunkach z Mattem, więc niby czemu ma z nim występować?
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Edyta i Matt Dusk

Post autor: Flux »

niuto pisze:Piosenka nie była promowana, nie powstał do niej teledysk, nie została oficjalnie singlem. Edyta nie jest w zażyłych stosunkach z Mattem, więc niby czemu ma z nim występować?
Dlatego, że muzycznie to jedna z lepszych rzeczy, jakie przytrafiły jej się w ostatnich latach. Poza tym chyba najwyższy czas, żeby Edyta zaczęła występować na normalnych koncertach, nawet jeśli tylko w charakterze gościa i kojarzyć się ludziom z muzyką, a nie grzaniem foteli we wszystkich możliwych talent show. Niech ta kobieta zacznie wreszcie działalność muzyczną, która nie będzie dodatkiem do kolejnego wydania FAKTU. To leży w interesie Edyty, żeby dbać o wizerunek artystki, a nie jeszcze dodatkowo go podważać. Już i tak chyli się ku upadkowi :(
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: Edyta i Matt Dusk

Post autor: Meg »

Wy jeszcze liczycie że Edyta na serio wróci do muzyki?
Ludzie Ona ma 41 lat... do 50 obskoczy wszystkie możliwe programy telewizyjne, wyda jak dobrze pójdzie jedną płytę, będzie chałturzyć tu i tam - sorry grać koncerty dla klasy biznes, no i po 50 zakończy karierę i tyle zostanie z talentu Górniak.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Edyta i Matt Dusk

Post autor: KrzysiekF »

Matt od kilku dni mocno promuje album w Polsce. Zdjęcia , które publikuję na fb ciekawe. Wszędzie pełne sale ;)v :lol:

Tymczasem reedycja CD w Empiku na -> 30 ;)
Awatar użytkownika
theshape
Lunatique
Lunatique
Posty: 2519
Rejestracja: 01 cze 2012, 20:15
Ulubiony album: ten niewydany
Lokalizacja: Polska

Re: Edyta i Matt Dusk

Post autor: theshape »

No to pieknie. Pracowity chlopak. To mu sie chwali. :smile:

Widze jednak troche pustych miejsc. :P

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 790&type=1
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Edyta i Matt Dusk

Post autor: KrzysiekF »

MATT DUSK MY FUNNY VALENTINE - THE CHET BAKER SONGBOOK po koncertach w Polsce wraca na Olis :) -> 30 miejsce.
Awatar użytkownika
theshape
Lunatique
Lunatique
Posty: 2519
Rejestracja: 01 cze 2012, 20:15
Ulubiony album: ten niewydany
Lokalizacja: Polska

Re: Edyta i Matt Dusk

Post autor: theshape »

Matt o diwie i jej magii w tym wideo:
http://www.youtube.com/watch?v=KCA7SRw7 ... e=youtu.be
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Edyta i Matt Dusk

Post autor: KrzysiekF »

Propozycja dla kolekcjonerów. Promocja w EMPIKU :)

http://www.empik.com/my-funny-valentine ... 1,muzyka-p
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Edyta i Matt Dusk

Post autor: Estratos »

Dla Endevena (wisisz mi kawę!) :P recenzje z radionewsletter:
Wyczytałam, że Baker'a docenił bardzo późno, wolał Sinatrę, czy Nat King Cole'a. Przyznaję, że krążka, choć od kilku tygodni jest na rynku, w ręku nie trzymałam, ale plotki o duecie Matt'a z Edytą słyszałam.Cieszę się, że się potwierdziły, bo wyszedł naprawdę fajny duet! Edyta w takim repertuarze! - będzie szok! Edyta miała szczęście do kilku naprawdę ciekawych kooperacji, okazjonalnych, ale wielkich, które pokazywały, że mamy w kraju gwiazdę wielkiego formatu, które podobnie jak teraz pokazywały uniwersalność jej talentu. I pomyśleć że gdyby nie życiowa partnerka Duska, sam Artysta pewnie w życiu by na taki pomysł nie wpadł. Ten zamysł, to zapewne tak samo spore zaskoczenie dla fanów tak Matt'a jak i Edyty. Połączenie głosów szaleńcze. Fakt, że ten duet otwiera płytę i został singlem, ma też ogromne znaczenie. Pytanie, czy ta propozycja zaskoczyła Edytę?! Tego się pewnie nie dowiemy, ale się cieszę, że się udało. Pokazała świetny feeling, dobre wyczucie, zero zbędnych ozdobników, miękki, idealny angielski, świetne zgranie. Aż się samo nasuwa, czy to było grane w parze, w tym samym terminie, czy w zupełnie innych studiach, w różnych częściach świata, w innym czasie?! Kolejne, czy tę parę uda się zobaczyć uda się zobaczyć gdzieś w wydaniu live?! Plotka głosi, że to się może zdarzyć przy finale Factora!? O tym przekonamy się akurat za trzy dni! Czy przyszła Pani Dusk miała na liście inne propozycje?! Gdybym była na jej miejscu, a szczerze żałuję, że tak nie jest, miałabym jeszcze w zanadrzu Monikę Borzym. Mam nadzieję, że będzie trzymać rękę na pulsie, bo wyczucia jej nie brak. Może ja się starzeję, ale kupuję to w ciemno. Katarzyna Jankowska, Radio Zielona Góra

Gdyby ktoś bliski podpowiedział Edycie, że ma śpiewać tylko tak? Bardzo proszę. Matt jest „czarusiem”, ale Edyta jest genialna. W takim śpiewaniu, w klasyce muzyki pop. Nie musi sięgać po „american song book”. Jest tyle pięknych polskich piosenek już napisanych. Choćby „wróć miły w te strony, już doliny całe w kwiatach”. Mogę podpowiedzieć cały zestaw. Nie odpłatnie. Moim zdaniem Edyta ma po prostu świetny głos i niestety rozmienia się na drobne… Po co? Śpiewać, śpiewać, śpiewać. Marek Niedźwiecki, Trójka

Duet z Edytą Górniak jest wyciągnięciem ręki przez Matta. Nie inaczej, Matt Dusk to mega sympatyczny facet. Plotki mówiły, że już dawno nie ma dziewczyny z Polski. Otóż ma. I to właśnie Pani Julita zaproponowała by zaproponować Edycie Górniak wspólny duet. Gdy sięga się po takiego klasyka to są tylko dwie możliwości. Albo będzie klapa albo duma. Okazało się jednak, że można zostać w bloku startowym. No w zasadzie wszystko jest jak trzeba. Ale ja nie dałem się zaczarować. I jednak nie potrafię odrzucić "niedobrego wizerunku" polskiej divy. I to chyba mi zgrzyta najbardziej. Bardzo jestem ciekaw jak świat zareaguje na ten duet?Tam mało kogo interesują spory małżeńskie i po małżeńskie wielkiej wokalistki z Polski, która wybrała los skandalistki. Trudno pisać o ikonie muzyki (piosence All The Way) inaczej niż dobrze. Więc może jednak słuchać, a nie pytać z kim ten duet nagrał Matt. Marcin Sobesto, Radio PiN


Taaak... Co by tu powiedzieć ponad to, że to ładna piosenka, w sumie ładnie zaśpiewana...? Dlaczego zatem, dzięki "All The Way", nie jestem uduchowiony, zafascynowany, tudzież wiosennie zakochany? Pewnie dlatego, że już to słyszałem. I to nie raz, nie dwa i i nie trzy... Co więcej, wszystko tutaj układa się w nad wyraz dobrze skrojoną historyjkę: Matt to Kanadyjczyk, a jak wiadomo w Ameryce od od wielu już lat lubują się w odkurzaniu pięknych szlagierów z repertuaru Franka Sinatry, Binga Crosby'ego, czy innych croonerów. Poza tym można z tego nieźle żyć, czego niezbitym dowodem inny Kanadyjczyk Michel Buble. Podobnie rzecz ma się w Stanach, gdzie sam Rod Steward bardziej już kojarzony jest z serią "The Great American Songbook", niż ze swoimi przebojami z lat 70 i 80. "Skoro inni mogą to dlaczego nie. "Skoro inni mogą to dlaczego nie ja?" - pomyślał sobie kiedyś Matt i właśnie wydał siódmą płytę. Tym razem na warsztat wziął piosenki z repertuaru Cheta Bakera. Dodatkowe punkty Matt łapie w Polsce, a to za sprawą tzw. "polskiego tropu". Oto jego życiowa partnerka jest naszą rodaczką i, jak sama deklaruje, fanką Edyty Górniak, no i wpadła na pomysł współpracy tych państwa. Efekt tejże właśnie otwiera płytę "My Funny Valentine: The Chet Baker Songbook". Edyta i Matt ładnie śpiewają, ładnie wyglądają w bezpieczny sposób, wykonują bezpieczną piosenkę o miłości, ergo będzie hit! Wobec powyższego doprawdy zabawnie brzmi zdanie, które zaczerpnąłem z materiałów promocyjnych tego wydawnictwa: "Mimo iż Matt Dusk podąża śladami swoich muzycznych przodków, zachowuje swój własny styl i konsekwentnie trzyma się wyznaczonej przez siebie drogi artystycznego rozwoju". Gdyby ostatnią część tego zdania zamienić na: " wyznaczonego przez siebie modelu biznesowego", pasowałoby jak ulał, a tak... "Artystyczny rozwój" z pewnością nada się na prezent dla teściowej, bo Matt to ładny, zadbany, uśmiechnięty chłopak i jeszcze z tą naszą śpiewa. Jędrzej Świerczyński Radio Merkury
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Edyta i Matt Dusk

Post autor: KrzysiekF »

Moim zdaniem Edyta ma po prostu świetny głos i niestety rozmienia się na drobne… Po co? Śpiewać, śpiewać, śpiewać. Marek Niedźwiecki, Trójka
Kotara. Krótko i na temat.
Ale ja nie dałem się zaczarować. I jednak nie potrafię odrzucić "niedobrego wizerunku" polskiej divy. I to chyba mi zgrzyta najbardziej
Świetnie podsumowanie tego, o czym piszemy na forum od lat.

8)

Jak wszyscy wiemy, piosenka już kompletnie zapomniana. Ot taka przygoda z Duskiem. On sam żadną wielką gwiazdą nie jest co widać na liczniku YT. Od 4 lat bardzie mierne wyniki.

Na polskim kanale Magic Record utwór ma zaledwie 44 539 wyświetleń :shock: :shock: :shock:
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Edyta i Matt Dusk

Post autor: Flux »

Z tego co pamiętam, duet z Edytą ukazał się tylko na polskiej edycji albumu Matta? Tyle więc o międzynarodowym odbiorze tej współpracy. Edyta dograła swoje wokale osobno, na odległość. Wystąpiła raz na żywo. Tyle. Odhaczyć i zapomnieć, choć śpiewa tutaj prze-prze-genialnie.
ODPOWIEDZ