Nowa płyta

Wiadomości na temat Edyty.
Awatar użytkownika
fookmetoo
The story so far
The story so far
Posty: 410
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:28
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: KissMe,FeelMe,LoveMe
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Nowa płyta

Post autor: fookmetoo »

Może rzeczywiście dostała spory nakład piosenek do wyboru, ale nie chciało jej się uczyć nowego materiału?

Bo nie wierzę w jej wybredność, w końcu nagrała odpady po S Club 7 czy plagiaty Amerykańskich piosenkarek (Don't think I'm not) które nie reprezentują "poziomu" ani Celine ani Whitni...

Bedzie off topic, ale wiem że Villas, nagrywała swój ostatni "premierowy" album w latach 1976-7 za namową i trochę nakazem kogoś z Polskich Nagrań, był to czas kiedy już nie była aż taka "niebezpieczna" i skończyły się próby pozbycia jej. Ale potem, przez wiele lat dostawała propozycje nagrania płyt, dostawała piosenki... w 1980 wydano składankę zamiast nowej płyty bo akurat trafiła na długi odwyk, wróciła w 1985 roku, nagrała trochę piosenek, ale płyty nie wydano, bo za mało ich było, a ona nie chciała się już chyba nic uczyć... w 1993 roku Krzysztof Cwynar z jakimiś producentami napisali, skomponowali i wyprodukowali dla niej album - ale ostatecznie nic nie nagrała... w 1997 roku znowu zaczęła coś nagrywać według wywiadów, ale podobno były to tylko dwie piosenki dla Radio Maryja... w 2002 roku nagrywała z Wiśniewskim, miała być płyta, a wyszła EPka do gazety, piosenki nagrywała śpiewając z kartki bez uczenia się itp... w 2006 roku po wyciągnięciu jej z psychiatryka miała nagrać nowy album, był już gotowy do nagrania, 15 piosenek, ale nie chciała się uczyć tych piosenek, ani śpiewać z kartki, choć improwizowała coś do mikrofonu w reportażu dla TVP... i tak oto było...
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Nowa płyta

Post autor: ediva »

fookmetoo, bardzo ciekawe informacje na temat niedoszłych płyt Violetty... Po 77 roku miała jeszcze realne szanse by nagrać przynajmniej 3 lub 4 albumy, przygotowano jej materiał, umożliwiono nagrywanie, lecz jej się zwyczajnie nie chciało, zbrzydło, odwidziało... Villas i Górniak mają wiele wspólnych cech - m.in. skłonność, by zachwycać się ludźmi, wychwalać, cieszyć na współpracę, lecz proza życia szybko gasi te zapały, a początkowe uwielbienie przeradza się w pogardę, po wielkich nadziejach pozostaje gorzki zawód. Wiele cech osobowości typu Borderline. Nasz największy wróg może tkwić w nas samych niestety...
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Nowa płyta

Post autor: Kamui Shiro »

Można ją usprawiedliwiać, a można po prostu uznać za leniwą kłamczuchę. Nie pomogła nam póki co zorientować się, jak jest naprawdę, ale trochę jej wypowiedzi kierują nas w stronę opcji 'leniwa kłamczucha'.
Mowa o muzyce, bo że pracuje nad wychowaniem Alana czy nad podrywaniem, mizdrzeniem i lansowaniem się, to insza inszość.
Moim zdaniem, ma prawo zwlekać i kombinowac jak koń pod górkę, jeśli celem jest naprawdę porządny materiał.
Ale to już ostatni dzwonek chyba... Według mnie ma kilka miesięcy na ogarnięcie sytuacji wokół swojej płyty, chocby to miało byc tylko wydanie nowego singla, znowu.

Wywiadu niestety nie obejrzę, bo strona owa twierdzi, że blokuję jej reklamki Adblockiem. Wyłączenie Adblocka nie pomaga. Widać, że ma gdzie udzielać tych wywiadów.

Na jakim odwyku była VV? Alkoholowym?
Mimo wszystko dużo więcej się odcisnęła na scenie i napracowała niż Edka.
Grała w filmach, wciąż była też aktywna w muzyce, chyba głównie przerwy to trudne okresy zarówno zewnątrz (stan wojenny, transformacja ustrojowa), jak i wewnątrz (starość, choroby psychiczne?).
Co takiego dzieje się Górniak lub wokół Górniak, że nie może?
Awatar użytkownika
fookmetoo
The story so far
The story so far
Posty: 410
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:28
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: KissMe,FeelMe,LoveMe
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Nowa płyta

Post autor: fookmetoo »

OFF TOPIC:

Villas w Las Vegas miała wypadek samochodowy, miesiąc spędziła w szpitalu, fakt że przy okazji zrobili jej nowy biust i zęby (własne straciła w wypadku). Potem szybko musiała wrócić do występów w kasynie, więc brała mocne środki przeciwbólowe, aż doszło do tego że się uzależniła. Przez cały pobyt w Vegas pracowała 24/7 - sypiała to chwilę w dzień, to chwilę w nocy pomiędzy przerwami - ale dla kasyna była tania w eksploatacji i mega dochodowa. Gdyby nauczyła się angielskiego w czas to by promowała swoje show w Bob Hope Show, Dick Cavett Show i kilku innych topowych programach TV. Ale nie dało się w 3 miesiące nauczyć to nie robili promocji, show samo się wypromowało. W 1968 roku w Chicago nagrała materiał na 3 płyty, wydano tylko jedną - podobno chciała za dużo pieniędzy za zgodę na wydanie pozostałych. Miała agenta w Hollywood - wystąpiła w 3 filmach, w jednym miała nawet dialogi z Bobem Hopem - ale że musiała uciekać z Vegas - to wycięto ją z filmów bo po co promować kogoś kogo nie ma.

Po powrocie do Polski miała sporo problemów z SB, była na podłuchu, a że miała, brzydko mówiąc, wyje... to na koncertach mówiła że dziwni panowie w czarnych garniturach ją podglądają, i takim sposobem zlecono jej "sprzątnięcie" bo była niewygodna. Nie udało im się mimo prób, ale za to ją okradziono z kasy i biżuterii wartej 750 tys, zł. Do połowy lat 70tych była bardzo prześladowana przez SB, zablokowana w radio i TV - jeśli już można było ją zaprosić do TV to musiano ją przedtawić w sposób ośmieszający-komediowy. Dopiero w 1977 prezes Polskich Nagrań wydał "nakaz" że ma nagrać płytę - nagrała, nie była zadowolona - była na etapie gdzie psychicznie zbliżała się jak rozpędzony samochód w drzewo, to były początki jej manii prześladowczej - w 1980 zerwała kontrakt występów w Teatrze Syrena i zamknęła się na długo u zakonnic - przestała brać leki - w 1982-3 pojawiła się to w TV to w filmie, ale dopiero w 1985-6 wróciła do ponownych występów - zupełnie inna. Dawała ponad 100 występów rocznie w Syrenie do konca 1988.

--

Myślę że Górniak jest po prostu leniwa. Zaczęła karierę w czasie kiedy świat stał otworem, nikt jej nie robił problemów. A to że nie udało jej się zostać kolejną divą na miarę Whitney to wina złych decyzji wytwórni płytowych które skupiały się na promowaniu jej w nic nie znaczących krajach na światowym rynku muzycznym - zamiast zacząć od UK. Podbijesz UK to reszta Europy jest tylko kwestią czasu.
ChristopherP
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 373
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:00
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowa płyta

Post autor: ChristopherP »

Jeśli DIVA czeka aż z nieba spadnie jej materiał pierwszego sortu i wpasuje się w jej jakże napięty grafik, to niestety może się rozczarować.

Nowych piosenek nikt nie gra (z reguły nawet ona sama) ani nie kupuje, więc co ewentualny kompozytor/producent będzie miałej z takiej współpracy? Maraton po tabloidach i śniadaniówkach, gdzie jego nazwisko w kilka miesięcy zatoczy koło od największego oświecenia i inspiracji w karierze DIVY do kolejnego nikczemnika, który ją wykorzystał i porzucił z niczym plus ewentualnie kilkumiesięczny romans. That's it.
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: Nowa płyta

Post autor: ANETA »

To będzie wspaniała płyta, blisko 20 utworów, 6 klipów i trasa koncertowa... w końcu Edyta rozstała się z partnerem bo poświęca wiecej czasu pracy niż jemu :edi: Brak słów :roll:
Fan25
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1474
Rejestracja: 16 maja 2010, 2:34
Lokalizacja: Łódź, Warszawa

Re: Nowa płyta

Post autor: Fan25 »

Nie wiem, czy zdajecie sobie sprawę z tego, że piosenki, o których mówiła, że już je nagrywa lub nagrała kilka lub kilkanaście lat temu, mogą w ogóle nie istnieć. :)
kirin
Make it happen
Make it happen
Posty: 128
Rejestracja: 05 lis 2017, 16:08
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Błękit myśli
Lokalizacja: Toruń

Re: Nowa płyta

Post autor: kirin »

te piosenki pewnie nie istnieją, albo znając "szczęście" Edyty ktoś je usunął :( chlip chlip
:edi:
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Nowa płyta

Post autor: Flux »

Kolejna wypowiedź Villas, która brzmi jak wyjęta z ust Edyty:

Violetta Villas -TEATR SYRENA - FRAGMENTY
https://youtu.be/IpW5tlaPAcM

Tak odnośnie nagrywania z najlepszymi lub wcale...
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1669
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Nowa płyta

Post autor: Steffie »

Mamy 125 stron o plycie, ktorej nie ma i nie wiadomo, czy w ogole bedzie.
Ciekawe czy duzo osob wierzy, ze Edycie uda sie wydac nowa plyte wsrod tylu licznych obowiazkow zawodowych? Edyto, czy ty sama wierzysz w te plyte? Chcesz ja wydac? Chcesz jeszcze raz, kto wie, czy nie ostatni, nagrac swoj glos na swoim krazku dla fanow, wielbicieli, potomnych, nie tylko goscinnie jako dodatek?
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa płyta

Post autor: Blur »

miłek pisze:
ray pisze: Ciekawe jest to, co Edyta powiedziała na samym końcu trzeciej części: "Mam inne plany teraz". Czyli może jest szansa na płytę w 2018?
Poruszające! Edyta Górniak w urodziny podsumowuje największe sukcesy | przeAmbitni:
https://www.youtube.com/watch?v=wn1deWAl5RY
Po ostatnich słowach z tego wywiadu miałem to samo skojarzenie odnośnie płyty. Może coś jest na rzeczy?
Od 5 lat.
Płyta jest w planach od 2013, więc nie wiem czym się ekscytować.
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: Nowa płyta

Post autor: ANETA »

Czy ktoś z Was ma jakiekolwiek info na temat tego czy Edi pracuje nad nowym materiałem ? Tłumaczy,że straciła dużo czasu przez Dustplastic, że ją oszukali itp. OK, jestem w stanie w to uwierzyć ale co dalej ? Z kim teraz pracuje ? O ja naiwna ! :roll:
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa płyta

Post autor: Dobi »

Aneta oglądnij sobie wywiad jakiego Edyta udzieliła dziennikarzowi z radia Eska i jej reakcję na pytanie o płytę. Gdybyś przeoczyła -> tutaj jest link. Przewiń sobie do 2:55 tam pada pytanie o "nową płytę".
To powinno wystarczyć Ci za odpowiedź.
fifi
Sit down
Sit down
Posty: 87
Rejestracja: 21 lut 2017, 7:34
Lokalizacja: Polska

Re: Nowa płyta

Post autor: fifi »

ANETA pisze:Czy ktoś z Was ma jakiekolwiek info na temat tego czy Edi pracuje nad nowym materiałem ? Tłumaczy,że straciła dużo czasu przez Dustplastic, że ją oszukali itp. OK, jestem w stanie w to uwierzyć ale co dalej ? Z kim teraz pracuje ? O ja naiwna ! :roll:
Na razie jest zajęta słuchaniem ptaków...
Awatar użytkownika
max28
Perła
Perła
Posty: 1034
Rejestracja: 06 paź 2006, 21:18
Ulubiony album: 8
Ulubiona piosenka: Miles & Miles Away
Lokalizacja: Kto wie?

Re: Nowa płyta

Post autor: max28 »

ANETA pisze:Czy ktoś z Was ma jakiekolwiek info na temat tego czy Edi pracuje nad nowym materiałem ? Tłumaczy,że straciła dużo czasu przez Dustplastic, że ją oszukali itp. OK, jestem w stanie w to uwierzyć ale co dalej ? Z kim teraz pracuje ? O ja naiwna ! :roll:
Między innymi z tymi osobami:

https://www.instagram.com/p/Ba2frRuAAUI/
ODPOWIEDZ