Europa to MY

Wiadomości na temat Edyty.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Phealer33
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2159
Rejestracja: 27 lip 2011, 22:26
Ulubiony album: Dotyk / MY
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij
Lokalizacja: Berlin

Re: Europa to MY

Post autor: Phealer33 »

Mnie się nie podobało za bardzo.. Po raz kolejny głos Edyty było jakoś kiepsko słychać, jakby był ściszony i mocno skompresowany. Nie wiem, może żeby zatrzeć niezbyt sprzyjającą formę wokalną.
Przy Oczyszczeniu bałem się o każdy dźwięk. Uff..
Duet do mnie nie przemówił kochani. Nie wiem czym się zachwycacie, wybaczcie mi prostolinijność.
Miernie moim zdaniem było. Monika kiepsko śpiewa po angielsku, trochę mnie to drażniło. I wiele innych czynników. Ale to moje osobiste odczucia. Nie popłynąłem z nimi niestety.
Edyta mnie przez lata przyzwyczaiła do wyższej poprzeczki. Chyba ją sobie sporo obniżyła...
Ogólnie intencje dobre, świetnie, że wystąpiła, promuje singiel i zaśpiewała z Moniką, ale przepraszam, mnie się nie podobało.... jeśli ktoś z Was myśli inaczej i bolą go moje słowa, przepraszam, ale tak właśnie myślę.
otruty_gniewem
Hope for us
Hope for us
Posty: 47
Rejestracja: 18 lip 2015, 11:49
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Polska

Re: Europa to MY

Post autor: otruty_gniewem »

Fakt, że było to najsłabsze wykonanie Oczyszczenia z dotychczasowych, jednak w ogólnym rozrachunku nie było źle - Impossible nie odbiegało od (niewygórowanego) standardu z ostatnich lat, Hallelujah zachowawczo, co wyszło tylko na dobre duetowi. Na plus stonowany wygląd i dobry kontakt z publicznością.
Dobrze, że Edyta nie poruszała tematu odwołanego koncertu, bo i tak pewnie niewielu widzów orientowało się w temacie, zresztą to nie był odpowiedni czas ani miejsce (ten był wcześniej, szkoda że go zaprzepaszczono).
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Europa to MY

Post autor: Matiz99 »

Skoro Edyta sprawdziła u menedżera Moniki że termin 12 września ma wolny to ciekawe co będzie gdy się dowie że chodzi o 19-ty :ha: :ha:

BTW - właśnie przesłuchałem sobie duet - kompletnie bez historii.
Awatar użytkownika
witcher
Linger
Linger
Posty: 916
Rejestracja: 09 lut 2009, 23:51
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: WarSaw

Re: Europa to MY

Post autor: witcher »

Jeśli chodzi o solowy występ Edyty to - tak jak już zresztą wspominałem - nieszczególnie mnie zachwycił. Nie był to blamaż - jak chcą widzieć go niektórzy, nie był to też udany występ - jak utrzymują pozostali. Czasem zdarzają się i takie wyjścia, nie ma co dramatyzować. Jeśli jednak chodzi o duet z Moniką Kuszyńską to mimo umiarkowanego wyeksponowania wokalu Edyta brzmiała świetnie. Bardzo smacznie to wyszło. Miejscami Edyta kapitalnie nadawała klimat piosence łagodząc wejścia Moniki (może ciut za ostre). Pięknie to razem współbrzmiało.
Robik
Impossible
Impossible
Posty: 1630
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Europa to MY

Post autor: Robik »

Solo szału nie było.
Awatar użytkownika
Frytka
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 623
Rejestracja: 28 lut 2014, 16:05
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Siedlce

Re: Europa to MY

Post autor: Frytka »

A kiedy Edyta śpiewała yh? Bo na yt jest fragment.
Awatar użytkownika
Nuklodem
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 728
Rejestracja: 02 maja 2014, 8:41
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: III

Re: Europa to MY

Post autor: Nuklodem »

Frytka pisze:A kiedy Edyta śpiewała yh? Bo na yt jest fragment.
Możesz podać link ? Ja oglądałem cały koncert w TV i nie było YH
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Europa to MY

Post autor: Flux »

Jeszcze jedna złośliwa uwaga. Po co Edyta tak przedramatyzowała Oczyszczenie? W wersji studyjnej nie brzmi to aż tak patetycznie, śpiewa subtelniej a tutaj im dalej w las, tym bardziej komiczny efekt Górniak uzyskiwała, śpiewając co najmniej jakby to była monumentalna piosenka-pomnik jak Dziwny jest ten świat. Niestety to wykonanie uwydatniło, jak mierny jest poziom warstwy tekstowej tego utworu. Edyta nawet pomimo daru uszlachetniania banalnych słów, nie przeskoczy tego. No cóż, kolejna pozycja na wciąż rosnącej liście nieudanych występów.
Awatar użytkownika
witcher
Linger
Linger
Posty: 916
Rejestracja: 09 lut 2009, 23:51
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: WarSaw

Re: Europa to MY

Post autor: witcher »

Flux pisze:Jeszcze jedna złośliwa uwaga. Po co Edyta tak przedramatyzowała Oczyszczenie?
Flux pisze:Niestety to wykonanie uwydatniło, jak mierny jest poziom warstwy tekstowej tego utworu.
A dodawany od jakiegoś czasu na koniec utworu wers "proszę o oczyszczenie" dopełnia dzieła.
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Europa to MY

Post autor: Marek »

Gdyby zaśpiewała tak debiutantka to chciałbym o niej zapomnieć i nie słuchać już nigdy więcej.
Edyta strasznie siłowo zaśpiewała. Drażni mnie wyciąganie na siłę i te "proszę o oczyszczenie eeeee, eeee, łooo, łoooo, łooooo" - co to ma być? :shock:

Zapominamy :edi:
Madlen
Lunatique
Lunatique
Posty: 2909
Rejestracja: 06 paź 2008, 13:34
Lokalizacja: Polska

Re: Europa to MY

Post autor: Madlen »

witcher pisze:
Flux pisze:Jeszcze jedna złośliwa uwaga. Po co Edyta tak przedramatyzowała Oczyszczenie?
Flux pisze:Niestety to wykonanie uwydatniło, jak mierny jest poziom warstwy tekstowej tego utworu.
A dodawany od jakiegoś czasu na koniec utworu wers "proszę o oczyszczenie" dopełnia dzieła.
Przesadzacie :) Na żywo całość mega trafia do serca - ale to tylko moje zdanie :-)
Awatar użytkownika
Nuklodem
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 728
Rejestracja: 02 maja 2014, 8:41
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: III

Re: Europa to MY

Post autor: Nuklodem »

Również uważam jak Madlen i własnie bardzo podoba mi się dodany fragment "proszę o oczyszczenie"
Awatar użytkownika
Margaret
The story so far
The story so far
Posty: 565
Rejestracja: 27 sty 2014, 19:58
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: W-wa

Re: Europa to MY

Post autor: Margaret »

Obejrzałam nagranie - nie było tragedii - było gorzej, ale poprawnie. Przyzwoicie. W duecie nie podobała mi się Monika. Jej barwa głosu, trudności z dośpiewaniem i ograniczenia wokalne strzały pozory, że Monika męczy się śpiewając te piosenkę. No i miała potargane włosy :ha: Edyta też bez rewelacji. Może do 19 września poćwiczą i uszlachetnią te piosenkę aby na Jubileuszu wyszło znacznie lepiej niż w TV
Sebuch
Linger
Linger
Posty: 960
Rejestracja: 13 lis 2011, 15:00
Ulubiony album: EKG
Ulubiona piosenka: To nie tak jak myślisz
Lokalizacja: Pomorze

Re: Europa to MY

Post autor: Sebuch »

O kurna! Racja! W Gorzowie było też "Your high!" :D
https://www.youtube.com/watch?v=oScTkN3O8Dg
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Europa to MY

Post autor: Aro »

Widocznie całości koncertu nie pokazali w TVP. Relacja trwała godzinę z kawałkiem.
ODPOWIEDZ