Oczyszczenie - singiel

Premiera 24 czerwca 2015

Wiadomości na temat Edyty.
ODPOWIEDZ
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Oczyszczenie - singiel

Post autor: Piter »

Widziałem jedynie fragmenty klipu na yt. Są intrygujące. Dawno Edyta nie wydała profesjonalnie wygladajacego obrazu.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Oczyszczenie - singiel

Post autor: Kamui Shiro »

Obraz pro, miło się patrzy na ładną i wiecznie młodą Edytę, jednak bardziej by to pasowało do reklamy wody toaletowej czy ostatecznie kolekcji ubrań. Troszkę emocji pojawiło się pod koniec, ogólnie jednak nuda i tylko ładne wyglądanie, nowoczesne akcesoria i stroje, sterylność. Wolałbym obejrzeć do tego utworu klip nawet bez Edyty, za to z ciekawą, pasującą do zawartych w tekście emocji historią. A jeśli już taki 'oczyszczony' z życia, to bardziej stawiający na dynamikę i emocje, więcej energii, bo najwięcej tego owego zaprezentowały w sobie słuchawki.
ella
Sit down
Sit down
Posty: 97
Rejestracja: 11 kwie 2007, 0:12
Lokalizacja: poland

Re: Oczyszczenie - singiel

Post autor: ella »

Ogladalam dzis koncert z trasy Love2Love we Wroclawiu. Na koniec utworu "Oczyszczenie" wyswietlil sie obraz Edyty w "kosmicznych" sluchawkach z wiedeoklipu - wiec obraz byl juz gotowy 8.10.2015


patrz od 1:00:01 h: https://www.youtube.com/watch?v=lAVnBPY3mrE
Awatar użytkownika
Nuklodem
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 728
Rejestracja: 02 maja 2014, 8:41
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: III

Re: Oczyszczenie - singiel

Post autor: Nuklodem »

Jeśli wtedy cały klip był już zmontowany, to na miejscu Edyty w obecnej sytuacji gdzie panuje deficyt na jej twórczość wydałbym go jak najszybciej, chyba że naprawdę Edycie tak bardzo nie pasował i nie chciała się
z nim utożsamić, ale w takim razie dlaczego obraz z tego teledysku pojawił się podczas występu LIVE?.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Oczyszczenie - singiel

Post autor: ray »

ella pisze:wiec obraz byl juz gotowy 8.10.2015
Teledysk był nagrywany najprawdopodobniej albo pod koniec sierpnia albo na samym początku września 2015.
Zdjęcia do klipu musiały powstać przed 5 września 2015, bo właśnie tego dnia Edyta opowiadała o nim w wywiadzie dla "Faktu" - i powiedziała wtedy, że klip jest na etapie montażu:
http://www.fakt.pl/kobieta/plotki/edyta ... ci/bvncl4v.
Mimo że wywiad ujrzał światło dzienne dopiero 10 października, po stylizacji Edyty widać, że rozmowa została nagrana 5 września (tego dnia Górniak gościła w "Pytaniu na śniadanie").

Później, 13 listopada, B@r napisał, że teledysk "będzie na dniach". Podobno było to info bezpośrednio od Edyty.

Tak więc najprawdopodobniej główny (może jedyny?) powód niewydania klipu to: "Nie pozwolę, by Dustplastic na mnie zarabiali, nie pozwolę!!!. A to, że moi fani czekają na ten teledysk, g*wno mnie obchodzi!". :(
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Oczyszczenie - singiel

Post autor: Flux »

Może wyjdzie wersja reżyserska tego teledysku. Edyta pewnie wciąż obmyśla koncepcję :ha: Może odłożyła tę perłę do skarbca jak Grateful, żeby wydać ją w momencie, kiedy będzie lśnić najjaśniej? :PP
Awatar użytkownika
max28
Perła
Perła
Posty: 1034
Rejestracja: 06 paź 2006, 21:18
Ulubiony album: 8
Ulubiona piosenka: Miles & Miles Away
Lokalizacja: Kto wie?

Re: Oczyszczenie - singiel

Post autor: max28 »

ray pisze:
Tak więc najprawdopodobniej główny (może jedyny?) powód niewydania klipu to: "Nie pozwolę, by Dustplastic na mnie zarabiali, nie pozwolę!!!.
To pewnie jedyny powód. :edi:
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Oczyszczenie - singiel

Post autor: niuto »

Ale naprawdę artysta zarabia na każdym wyświetleniu teledysku na YT? Przecież biorąc pod uwagę fakt, że takie pieniąde trzeba podzielić między tekściarza, kompozytowa, wykonawcę i wydawcę to są to śmieszne sumy. Na pewno się na tym człowiek nie dorobi mając tak nikłą oglądalność jak Edyta. Ja bym bardziej obstawiał, że Edyta po prostu nie zapłaciła za wykonana pracę, jak to ma czasem w zwyczaju robić, i nie ma pełni praw do obrazu :)
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Oczyszczenie - singiel

Post autor: Aro »

Jak sama umieści na swoim kanale klip to sama na nim zarobi i się z nikim nie dzieli. ;)
Awatar użytkownika
max28
Perła
Perła
Posty: 1034
Rejestracja: 06 paź 2006, 21:18
Ulubiony album: 8
Ulubiona piosenka: Miles & Miles Away
Lokalizacja: Kto wie?

Re: Oczyszczenie - singiel

Post autor: max28 »

Przecież to nie chodzi o wyświetlenia na YT, ale teledyski, jeszcze wciąż, są wyświetlane w telewizyjnych stacjach muzycznych. Pewnie nie chodzi o sam zarobek, tylko o to, że nie chciała :edi: nadal promować duetu producenckiego, z którym zakończyła współpracę w nieprzyjemnych warunkach.
Awatar użytkownika
Margaret
The story so far
The story so far
Posty: 565
Rejestracja: 27 sty 2014, 19:58
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: W-wa

Re: Oczyszczenie - singiel

Post autor: Margaret »

Phealer33 pisze:W "nie zapomnij" Edyta też była dość statyczna i niewiele się działo. Ale przynajmniej ładnie wyglądała...
czy ktoś jeszcze widział teledysk widmo do "Nie Zapomnij" ??

Jeśli natomiast chodzi o Oczyszczenie - teledysk widziałam raz, ale przyznać muszę, że był to jeden z lepszych teledysków Edyty. Były ładne ujęcia, dobra jakość. Zastanawiałam się nad tym co pisaliście, że Edyta brzydko wygląda w tym brokacie. Uważam, że ta stylizacja miała pokazać Edytę cierpiącą, która czuje ból.
Jest nowocześnie, ale i elegancko. Szkoda, że nie wyszedł na stałe, ponieważ nie ma się czego wstydzić.
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oczyszczenie - singiel

Post autor: Blur »

Jestem w szoku.
Teledysk do "Oczyszczenia" to najlepszy klip Edyty od czasu When You Come Back To Me, może nie jest to jakiś wielki wyczyn, bo Górniak z zasady ma mocno średnie klipy lub też nie ma ich wcale, niemniej realizacyjne to poziom Himalajów w porównaniu do Consequences, Teraz Tu, Your high czy Jak Najdalej.
A że nie ma fabuły, no cóż, dla Artystki najważniejsze jest by ładnie wyglądać i cel został osiągnięty - niektóre ujęcia są wręcz kapitalne.
O powodach braku publikacji klipu wolę nawet nie myśleć, forumowe domysły stawiają Edytę w bardzo złym świetle.
Mam nadzieję, że jednak nie jest aż tak mściwą i płytką głupią babą.

PS A słuchawki są czaderskie :walkman:
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Oczyszczenie - singiel

Post autor: Flux »

Blur pisze:Teledysk do "Oczyszczenia" to najlepszy klip Edyty od czasu When You Come Back To Me, może nie jest to jakiś wielki wyczyn, bo Górniak z zasady ma mocno średnie klipy lub też nie ma ich wcale, niemniej realizacyjne to poziom Himalajów w porównaniu do Consequences, Teraz Tu, Your high czy Jak Najdalej.
Pod względem technicznym to pierwszy od lat naprawdę profesjonalny klip Edyty, zgadzam się. Tym bardziej zabawny jest fakt, że akurat na ten teledysk nałożyła bana. Jeśli nie było to podyktowane ani konfliktem z producentami piosenki ani niekorzystnymi ujęciami, zawsze pozostaje nam teoria, że diwa "nie identyfikuje się z tą jakością" :ha:
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Oczyszczenie - singiel

Post autor: niuto »

Cjoć są tu bardzo ładne ujecia, mimo wszystko jako całość wyzej oceniłbym "List", "To nie tak jak myślisz", "On the run" i chyba "Teraz-tu". Nie mniej jednak na tle wszystkich teledysków Edyty ten prezentuje się nadzwyczaj dobrze, jednak nie ma co się łudzić, że zostanie kiedys oficjalnie udostępniony.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Oczyszczenie - singiel

Post autor: karen »

Dla mnie to taki teledysk "na raz" Raz obejrzałam i nie mam ochoty wracać więcej/ Ładny no ładne ujęcia stylizacje-ale generalnie to nuuuda
ODPOWIEDZ