Róże Gali 2015

Wiadomości na temat Edyty.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Joan
Lunatique
Lunatique
Posty: 2846
Rejestracja: 24 sie 2007, 17:36
Ulubiona piosenka: Tafla
Kontakt:

Re: Róże Gali 2015

Post autor: Joan »

Czytając opinie miałam wrażenie, że oglądałam zupełnie inne wykonanie, niż wszyscy. Taki zachwyt. Aż sprawdziłam wersje z YT, jest tak samo mecząca :?
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Róże Gali 2015

Post autor: Virtual Tom »

Joan pisze:Czytając opinie miałam wrażenie, że oglądałam zupełnie inne wykonanie, niż wszyscy. Taki zachwyt. Aż sprawdziłam wersje z YT, jest tak samo mecząca :?
Przepraszam, ale ja chwaliłem tylko wygląd :manicure:
Awatar użytkownika
Joan
Lunatique
Lunatique
Posty: 2846
Rejestracja: 24 sie 2007, 17:36
Ulubiona piosenka: Tafla
Kontakt:

Re: Róże Gali 2015

Post autor: Joan »

W takiej fali pozytywnych opinii, przegapiłam rodzynka - wybacz :wub:
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Róże Gali 2015

Post autor: Flux »

Edyta mądrze zrobiła wybierając akurat ten utwór. Po pierwsze, to jeden z tych mniej popularnych, a co za tym idzie, również mniej wyeksploatowanych, tematów bondowskich. Choć raz diwa wybrała coś mniej oklepanego. Po drugie, Sheryl Crow nie jest taką ikoną jak Tina, Shirley czy Gladys i nie trzeba obawiać się porównań do legend. Głos Edyty matowy, starty, jakby zaśniedziały. Mało mobilny, te wszystkie d-a-a-a-y naprawdę męczące w odbiorze. Wstydu z pewnością nie było, ale jest to dalekie od jej szczytowej formy. Piosenka jakby pisana pod jej wrażliwość, ale zdecydowanie zabrakło mocy. Oczywiście jeśli idzie o ogólną klasę śpiewu, stylowość, poziom rozumienia materii muzycznej, odsadziła wszystkich wczorajszego wieczoru, ale bez sensu porównywać ją z Mateuszem Ziółko czy Marie Napieralską. Turner śpiewając GoldenEye liczyła 55 lat, a zbliżająca się do 80tki Bassey jeszcze w ostatnich latach potrafiła imponująco śpiewać piosenki, które tak ją rozsławiły dekady temu. Młodsza od nich o połowę Edyta siłuje się strasznie, prowadząc nierówną walkę ze swoim (wybitnym przecież) głosem...
alicjaanna
Make it happen
Make it happen
Posty: 118
Rejestracja: 18 mar 2014, 8:34
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Under her spell
Lokalizacja: Kielce

Re: Róże Gali 2015

Post autor: alicjaanna »

Jakie piękne wibro, tylko Edi tak potrafi :) Słucham non stop
Awatar użytkownika
Grzegorz
Impossible
Impossible
Posty: 1889
Rejestracja: 26 sty 2007, 16:23
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wiecej
Lokalizacja: Jarosław

Re: Róże Gali 2015

Post autor: Grzegorz »

Utwór średni, fakt że w wersji Edyty brzmi lepiej ale jakoś nigdy za tym utworem nie przepadałem... Za to jak Edyta pięknie wyglądała!!!! :shock:
Robik
Impossible
Impossible
Posty: 1629
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Róże Gali 2015

Post autor: Robik »

Ze skrajności w skrajność. Najpierw beznadziejny ubiór i fatalna lokowana fryzura odsłaniająca wygoloną część na głowie w "TVOP", by 2 dni później pojawić się w bajkowej kreacji, z pięknie pofalowanymi włosami, zasłaniającymi zgoloną część :edi: .
Idealnie zbudowane emocje w tym utworze, choć przeszkadzało mi w niektórych frazach z długimi dźwiękami pojawiający się na końcu "pisk" :? . Ale i tak Edyta pokazała KLASĘ :).
Awatar użytkownika
Pawel
Perła
Perła
Posty: 1124
Rejestracja: 16 maja 2005, 14:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Róże Gali 2015

Post autor: Pawel »

Mnie się nie podobała ta sukienka worek znieksztalcająca sylwetkę Edyta wyglądała na zmęczoną i smutna, fryzura tez mi się srednio :) Wokalnie dała radę ale mnie za serce nie chwyciło. Bylem w szoku, że aż tyle pozytywnych komentarzy. Wiadomo na tle reszty prezentowała się godnie ale mimo wszystko dla mnie to nie było to.
Aaaaa i Jastrzębskiej nie trawię :)
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Róże Gali 2015

Post autor: Piter »

Matiz99 pisze:Joan, Dokładnie tak. Nie wiem dlaczego tak niskie dźwięki Edyta artykułuje w takim sposób że brzmią jakby już dźwięk wyżej nie mogła :roll:
Ktoś pisał, jak łyso musiało być wrogom E :D
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże Gali 2015

Post autor: endeven »

ja nic nie rozumiem o tych dźwiękach. nie mój level technicznej znajomości wokalistyki. ale lubię dramaturgię i wrażenie.
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Róże Gali 2015

Post autor: dorota »

także uważam,że EDI bardzo dobrze sobie poradziła z tym utworem .. wycisnela z niego 110% .... :-D
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Róże Gali 2015

Post autor: Piter »

A ja dziś sobie przypomniałem oryginał i chyba go wolę, nonszalancki i nienapuszony.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Róże Gali 2015

Post autor: MacLean »

Mnie się bardzo podobało. Może to jest efekt muzycznego postu, ale głód przynajmniej chwilowo zaspokojony.
Pozostali wykonawcy chyba po prostu nie rozumieją nastroju bondowskiej ballady.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże Gali 2015

Post autor: endeven »

o rany, mordęga w takim błysku fleszy:
http://www.plotek.pl/plotek/1,78649,192 ... rniak.html
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Róże Gali 2015

Post autor: ray »

Robik pisze:Ze skrajności w skrajność. Najpierw beznadziejny ubiór i fatalna lokowana fryzura odsłaniająca wygoloną część na głowie w "TVOP", by 2 dni później pojawić się w bajkowej kreacji, z pięknie pofalowanymi włosami, zasłaniającymi zgoloną część :edi: .
Cudak-dziwak-przebieraniec dwa dni później zmienił się w kobietę z klasą. :-) Niestety, podczas niedzielnego koncertu Edyta powróci do swoich typowych stylizacji... I po raz kolejny się potwierdza, że Edyta błyszczy, kiedy ma wpasować się w ustaloną konwencję. Kiedy ma pełną wolność, wychodzi jej brak gustu - zarówno w kwestiach modowych, jak i repertuarowych.
Wokalnie było w porządku, ale występ zaliczam do udanych bardziej przez to, że świetnie wyglądała, zaśpiewała nie oczywistą, ale wyszukaną piosenkę, nie było żadnych wpadek i nie wygłaszała ze sceny "mądrości" np. o aniołach czy ciężarówkach miłości. Samo wykonanie na kolana mnie nie rzuciło (tak jak np. "The power of love", "Nie zapomnij" z gali "1000 razy M jak miłość" czy "Litania" z TVOP).
ODPOWIEDZ