Częstochowa: Gala Boxing Night 12 (28.08.2016)

Edyta gwiazdą gali boksu!

Wiadomości na temat Edyty.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Częstochowa: Gala Boxing Night 12 (28.08.2016)

Post autor: endeven »

ray pisze: Fajnie, że pokazała, że z amerykańskiego remiksu Your high, który w studyjnej wersji jest po prostu męczący, da się wykrzesać coś dobrego.
Nie zauważyłem niczego dobrego. Może jedynie fakt, że była to skrócona wersja tego remiksu to mały plus. Ten hamerykański gniot nie nadaje się do niczego. Dla mnie to jest własnie przykład "tępej" elektroniki, która nie ma nic wspólnego z dobrą klubową muzyka, ani z techno, ani z deep house. Ja tego nie słyszę w każdym razie.
ray pisze: I zamiast Consequences w całości Edyta mogła wykonać np. medley Sail Awolnation/ Can't say no / Consequences.
Nigdy nie zastąpiłbym 1 piosenki zaśpiewanej w całości medleyem składającym się z fragmentów 3 piosenek. Koncepcja medleya jest dla mnie morderstwem dla piosenek. Absolutnie nie doradzałbym tego Edycie.
IgaAga
The story so far
The story so far
Posty: 514
Rejestracja: 26 cze 2015, 20:49
Ulubiony album: Edyta górniak
Ulubiona piosenka: one#one
Lokalizacja: koszalin

Re: Częstochowa: Gala Boxing Night 12 (28.08.2016)

Post autor: IgaAga »

ray pisze:Mam mieszane uczucia odnośnie do tego występu. Chociaż nie lubię Edyty w wydaniu "na siłę" młodzieżowym, to trzeba przyznać, że jej wygląd, cała stylizacja były idealnie dopasowane do tej imprezy. Dobrze, że wreszcie przygotowała coś nowego. Fajnie, że pokazała, że z amerykańskiego remiksu Your high, który w studyjnej wersji jest po prostu męczący, da się wykrzesać coś dobrego. Playback jej wybaczam - bo to przecież nie miał być koncert, tylko kilkuminutowe show.
Ale z drugiej strony, podczas konferencji prasowej w marcu, Edyta powiedziała:
Edyta Górniak pisze:Przygotowujemy bardzo duże show po to, żeby zagrzać wszystkich państwa do walki.
"Bardzo duże show" to to na pewno nie było. Można było przygotować więcej, choćby zmiany stylizacji w trakcie występu. I zamiast Consequences w całości Edyta mogła wykonać np. medley Sail Awolnation/ Can't say no / Consequences.
Pustki w hali bardzo rzucały się w oczy.
Początkowo transmisja gali miała być w TVPiS, koniec końców stanęło na stacji, która ma mocno ograniczoną dostępność. Ciekawe, czy gdyby Edyta wiedziała od początku, że jej występ będzie transmitowany tylko w niszowej telewizji, zgodziłaby się zaśpiewać.

Przez całe wakacje - które dla muzyków są najbardziej pracowitym okresem w roku, jeśli chodzi o koncerty - Edyta zaśpiewała w sumie 4 (słownie: cztery) piosenki - dwie w Łodzi i dwie w Częstochowie. Ale za to artykułów o Górniak na Jastrzabpost było ponad 30. ;-)
Fajnie to napisane samo sedno sprawy dalej nie wiem co Edyta miała na myśli mówiąc o letnich koncertach.

-- Dodano: 30 sie 2016, o 09:43 --

Edyta zawsze żongluje słowami duże , największe, najdroższe, niespodzianki, ekskluzywne a później WIELKIE NIC, taka z niej megalomanka, kłamczuszka lisiczka i faktycznie fajnie by było gdyby po prostu śpiewała swoje piosenki, koncertowała. Jeszcze przed galą na forach plotkarskich było, że będzie z rodziną, kto kogo sprzedaje do mediów najlepiej ona sama. Kocha szum wokół siebie. Zawsze zastanawiam się czemu nie śpiewa swoich piosenek z pierwszych swoich płyt tak przepięknych.
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Częstochowa: Gala Boxing Night 12 (28.08.2016)

Post autor: Michael »

Edyta wypadła wokalnie bardzo dobrze. Podoba mi się ta wersja CQ, tylko błagam - niech ktoś wreszcie przearanżuje tę koszmarną linię melodyczną. Utwór ma potencjał, tylko trzeba go ubrać w lepsze dźwięki.
Remixu YH nawet dało się słuchać (w odróżnieniu od wersji studyjnej).
W kwestii stylizacji podejrzewam, że organizatorzy mogli być trochę rozczarowani. Pewnie miało być ekskluzywnie, a Diva wszystkich zaskoczyła i było "podwórkowo" :lol:
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Częstochowa: Gala Boxing Night 12 (28.08.2016)

Post autor: Piter »

Wokalnie super. Ostatnio tak krystalicznie w CQ brzmiała śpiewając to z playbacku.
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: Częstochowa: Gala Boxing Night 12 (28.08.2016)

Post autor: spot_me »

Ludzie, przeciez to byl playback!
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Częstochowa: Gala Boxing Night 12 (28.08.2016)

Post autor: Matiz99 »

W YH nie było playbacku. Śpiewała na żywo wraz z oryginalną ścieżką wokalną. W CQ była nagrana wcześniej wersja koncertowa.
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: Częstochowa: Gala Boxing Night 12 (28.08.2016)

Post autor: spot_me »

''Nagrana wczesniej wersja koncertowa'' ciagle jest playbackiem. Ma na celu oszukac/zmylic sluchacza wiec tez nie jest do konca fair.
Awatar użytkownika
Love2Love 1990-2016
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 303
Rejestracja: 05 sty 2016, 23:55
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Kraków

Re: Częstochowa: Gala Boxing Night 12 (28.08.2016)

Post autor: Love2Love 1990-2016 »

No tak, taka wersja jest playbackiem, ale to nie zmienia faktu, że jednak takie wykonanie CQ przez Edytę miało miejsce, i to nie w studiu a live. Po prostu na gali nie było to na żywo.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Częstochowa: Gala Boxing Night 12 (28.08.2016)

Post autor: MacLean »

Love2Love 1990-2016 pisze:jednak takie wykonanie CQ przez Edytę miało miejsce, i to nie w studiu a live. Po prostu na gali nie było to na żywo.
Live z playbacku :oops: Ta forma jest w przypadku Edyty mobilizująca - eliminuje wszelkie ozdobniki filozoficzne, które na prawdziwych lajfach bywają liczniejsze od wokalnych :lol3:
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5026
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Częstochowa: Gala Boxing Night 12 (28.08.2016)

Post autor: addar »

w ogóle ten burak wygrał ?
shik
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 229
Rejestracja: 16 gru 2010, 15:50
Ulubiony album: Dotyk
Lokalizacja: Wrocław

Re: Częstochowa: Gala Boxing Night 12 (28.08.2016)

Post autor: shik »

spot_me pisze:''Nagrana wczesniej wersja koncertowa'' ciagle jest playbackiem. Ma na celu oszukac/zmylic sluchacza wiec tez nie jest do konca fair.
Mylisz się. To nie playback tylko pre-recorderd. Tak to się fachowo nazywa.

PS: to zabieg który zastosowała Beyonce podczas występu z hymnem a Edyta później wypowiadała się o tym w faktach. Innym razem gdy Edyta mówiła o występach Beyonce, których często słucha również o tym wspomniała - powiedziała coś o fragmentach koncertu na żywo i fragmentach pre-recordered. Jak widać zauważyła że część wystepu można odspiewac live zaś cześć nagrać wcześniej. Ja tam nie mam o to żalu - ważne że występ był przygotowany.
Awatar użytkownika
rav33
Impossible
Impossible
Posty: 1625
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:53
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Under her spell
Lokalizacja: Wrocław

Re: Częstochowa: Gala Boxing Night 12 (28.08.2016)

Post autor: rav33 »

to jest zenujące, tak w ogóle. kobieta wychodzi na scene, spiewa do mikrofonu, a przecież udaje, ze spiewa - nawet jesli tylko cześć piosenek. po co sie oszukiwać? to wciąż głos z taśmy... bez sensu jarać się nagraniem, a tym bardziej występem.
IgaAga
The story so far
The story so far
Posty: 514
Rejestracja: 26 cze 2015, 20:49
Ulubiony album: Edyta górniak
Ulubiona piosenka: one#one
Lokalizacja: koszalin

Re: Częstochowa: Gala Boxing Night 12 (28.08.2016)

Post autor: IgaAga »

rav33 pisze:to jest zenujące, tak w ogóle. kobieta wychodzi na scene, spiewa do mikrofonu, a przecież udaje, ze spiewa - nawet jesli tylko cześć piosenek. po co sie oszukiwać? to wciąż głos z taśmy... bez sensu jarać się nagraniem, a tym bardziej występem.
żenujące jest to że dostaje za to niezłą kasę równie dobrze mogła wyjść Mandaryna i udawać śpiew jak sobie pomyślę kogo ona wspiera to mi się płakać chce.
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Częstochowa: Gala Boxing Night 12 (28.08.2016)

Post autor: Matiz99 »

spot_me pisze:''Nagrana wczesniej wersja koncertowa'' ciagle jest playbackiem.
Nigdzie nie napisałem że nie jest ;)
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Częstochowa: Gala Boxing Night 12 (28.08.2016)

Post autor: Marek »

Czego to człowiek nie zrobi dla kasy...
ODPOWIEDZ