Grateful - singiel

Premiera 24.02.2016

Wiadomości na temat Edyty.
Awatar użytkownika
max28
Perła
Perła
Posty: 1034
Rejestracja: 06 paź 2006, 21:18
Ulubiony album: 8
Ulubiona piosenka: Miles & Miles Away
Lokalizacja: Kto wie?

Re: Grateful - singiel

Post autor: max28 »

endeven pisze:"Grateful" wyraźnie zyskało na odsłuchaniach na spotify w okresie eurowizyjnym. W dniu eurowizji przybyło kilkanaście tysięcy, następnego dnia również zanotowano wzrost o podobną ilość. Kolejne dni to każdorazowo po kilka tysięcy nowych odsłuchań. Tym sposobem "Grateful" ma na liczniku 122 310 :)
I wciąż rośnie, obecnie - 130 019. Co mnie bardzo cieszy, bo uwielbiam tę piosenkę - w tym przypadku może się sprawdzi, że muzyka obroni się sama :edi:
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Grateful - singiel

Post autor: endeven »

poki co to temat Eurowizji broni piosenkę i jej wyniki. Grateful zostało jakis czas temu dodane do eurowizyjnej playlisty na spotify, którą obserwuje 35 tysięcy użytkowników. Szkoda, że utwór został pozostawiony sam sobie, bo można było wiele wycisnąć na tej fali. Brakuje mi najbardziej takiego live in studio z mocną interpretacją na żywo. Tak, czy inaczej wolę poprzednie 3 single. minimalnie. i ciągle mam głupią nadzieję, ze Grateful doczeka się obiecanego teledysku.
Awatar użytkownika
BAdam
Perła
Perła
Posty: 1006
Rejestracja: 23 paź 2010, 23:23
Ulubiony album: Dotyk, E.G. Live''99
Lokalizacja: woj. Lubelskie

Re: Grateful - singiel

Post autor: BAdam »

endeven pisze:... i ciągle mam głupią nadzieję, ze Grateful doczeka się obiecanego teledysku.


Ale po co Ci ten teledysk? Aby poźniej narzekać na słabą jakość klipu oraz na termin wypuszczenia teledysku? Ja tam wogóle na niego nie czekam, zwłaszcza gdy miałby być "sklejką" wiecznie oddanych i wdzięcznych :!: :edi: fanów. Uffff całe szczęście, że Edyta nie dostała się na Eurowizję.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Grateful - singiel

Post autor: ray »

Przeglądałem ostatnio wątek "Instagram - oficjalne konto Edyty" i zauważyłem coś, o czym chyba nikt z Was nie wspomniał. 9 stycznia 2014 Edyta wrzuciła na Instagram zdjęcie kartki z tekstem Grateful (https://www.instagram.com/p/i7ZJRoI2TK/) z podpisem: "CAŁUJĘ ZE STUDIA" - czyli to pewnie właśnie wtedy powstała wersja demo, którą Edyta 3 miesiące później zaprezentowała Łukaszowi Jakóbiakowi. Piosenka spędziła w "skarbcu Edyty" ponad 2 lata. 19 lutego 2016 Edyta jeszcze raz zmierzyła się w studiu z Grateful (https://www.instagram.com/p/BB97L7BI2dY/), 5 dni później odbyła się premiera piosenki.

W sobotę Edyta ma być gościem "Dzień Dobry TVN" i nawet nie ma co się łudzić, że zaśpiewa wtedy swój najnowszy singiel. Margaret, kiedy kilka dni temu gościła w tym programie, wykonała wtedy Cool me down - na dachu wieżowca. Ale z Edytą będzie inaczej - będzie tylko rozmowa o kolekcji NAOKO i na pewno coś o Allanie i o tym, co będzie robił w wakacje. Ja na miejscu Magdy Mołek zapytałbym otwarcie: "Edyto, chciałabym Cię zapytać o jeszcze jedną rzecz - Margaret, która dokładnie tak samo jak Ty przegrała w głosowaniu widzów z Michałem Szpakiem, cały czas śpiewa swoją piosenkę, promuje ją. Czemu Ty tego nie robisz? Wstydzisz się tej piosenki czy co?".
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Grateful - singiel

Post autor: vanity »

To kółka wzajemnej adoracji. Dziennikarz musi mieć gościa, a gość stawia warunki. Marzy mi się ktoś, kto będzie zadawał trudne pytania gwiazdom i celebrytom, bez sentymentów, bez włażenia w tyłek, z łapaniem za słówka i wypowiedzi z przeszłości. Tylko obawiam się, że nikt by nie miał jaj zmierzyć się z takim konkretnym dziennikarstwem.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Grateful - singiel

Post autor: ray »

Dzisiaj minęło dokładnie pół roku od premiery Grateful. Niezmiennie uważam, że to dobra piosenka, nawet powiedziałbym, że na granicy dobrej i bardzo dobrej, tylko co z tego, skoro jest kolejnym zmarnowanym singlem w karierze Edyty - nie pierwszym i pewnie nie ostatnim...
Przez pół roku Edyta zaśpiewała tę piosenkę na żywo "aż" 3 razy - podczas preselekcji do Eurowizji, na koncercie w Olsztynie i na próbie przed koncertem we Wrześni.
Miał być teledysk, a wyszło tak, jak z poprzednim (do Oczyszczenia) i jeszcze poprzednim (do Glow on). Wygląda na to, że Edyta pomyślała sobie tak: "Znów spróbuję swoich sił na Eurowizji, ale nie nagram żadnego klipu, bo mi się nie chce. Napiszę na Fejsie, żeby moi fani sami zrobili dla mnie teledysk i ogłoszę konkurs z nagrodami. Jak wygram krajowe preselekcje, to będę promowała piosenkę klipem zrobionym przez fanów, a jeżeli przegram, to do końca życia będę udawała, że w ogóle tego konkursu nie ogłaszałam".
Margaret, która, dokładnie tak samo, jak Edyta, przegrała preselekcje do Eurowizji, nie obraziła się na swój singiel, tylko wycisnęła z niego, ile tylko się dało. Ale Edyta oczywiście musiała zachować się po swojemu. Co prawda, radia olały Grateful z góry na dół, ale na Spotify ta piosenka wciąż jest na pierwszym miejscu wśród najczęściej słuchanych utworów Górniak. To tylko pokazuje, że był potencjał w tym singlu - był i został zmarnowany. Ciekawe, czy Grateful wyjdzie kiedyś na jakiejkolwiek płycie Edyty...
Jako piosenkę oceniam ten singiel na 8/10. Ciekawe, czy wszyscy ci, którzy tak chętnie przyznawali 10/10, podtrzymują swoje zdanie...
Razi mnie w tekście fragment: "Anioły śpiewają. A ja uśmiecham się w środku". Dla mnie to jest infantylne.
Co te anioły śpiewają? Może "durną" Szansę Dody? Tam jest fragment: "Więc nie martw się, uśmiechnij się!", więc Edyta decyduje się posłuchać nakazu aniołów i uśmiechnąć się (w środku). ;-)
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Grateful - singiel

Post autor: Kamui Shiro »

Ja nadal lubię tę piosenkę bardzo, dałem chyba 8 na 10 tutaj i podtrzymam. I lubię w niej także to, że nie zyskała żadnej promocji szczególnej i pozostanie niedoceniona.
Awatar użytkownika
Charlie
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1288
Rejestracja: 14 gru 2014, 22:04
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Koszalin

Re: Grateful - singiel

Post autor: Charlie »

Rewelacyjne lyric video do Grateful
https://www.youtube.com/watch?v=PLGYbfQo7Gc

Niech Edyta uczy się pokory - nie trzeba wiele by zrobić dobre wideo, czasem zamiast wybujałego teledysku wystarczy dobra ilustracja...
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Grateful - singiel

Post autor: endeven »

rewelacyjne? a to kogoś poniosło.
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Grateful - singiel

Post autor: dorota »

puściłam Grateful po dłuzszej przerwie i szkoda mi się zrobiło,że Edyta odpuściła ten utwór ...
moze i momentami wieje nudą, ale na żywo pięknie pocisnęła i mogło coś z tego być ..

no i wielki plus za niebanalny tekst....
Awatar użytkownika
weronika7
Hope for us
Hope for us
Posty: 45
Rejestracja: 28 kwie 2015, 22:16
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Polska

Re: Grateful - singiel

Post autor: weronika7 »

dorota pisze:puściłam Grateful po dłuzszej przerwie i szkoda mi się zrobiło,że Edyta odpuściła ten utwór ...
Może nie odpuściła ;-) zdarzyło jej się zaśpiewać w Olsztynie i chyba gdzieś jeszcze, ale nie pamiętam gdzie. W sumie to jest taki utwór, który niespecjalnie nadawał się na zeszłoroczne wystąpienia np. sylwester, koncert muzyki filmowej. Miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie wróci do niego. O ile wogóle wróci do koncertowania ;(
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Grateful - singiel

Post autor: ray »

Dzisiaj minęły 3 lata od premiery Grateful.
Tuż po premierze tej piosenki na forum dominowały zachwyty. Jeden z użytkowników napisał nawet, że Edyta na pewno wygra nie tylko krajowe preselekcje do Eurowizji, ale też cały konkurs, i już można się zastanawiać, czy Eurowizja 2017 odbędzie się w Warszawie czy w Krakowie. :lol3:
Obecnie jest to jedna z najbardziej zapomnianych piosenek Edyty - licznik wyświetleń na YouTube niemal stoi w miejscu.
Edyta wykonała Grateful na żywo zaledwie 3 razy:
- podczas preselekcji: https://www.youtube.com/watch?v=T7ypmW0yyZc
- na koncercie w Olsztynie: https://www.youtube.com/watch?v=ALdVh7zzdwA
- na próbie przed koncertem we Wrześni: https://www.youtube.com/watch?v=Immon3-uMU4
I mało prawdopodobne, by jeszcze kiedyś zaśpiewała ten utwór.

Do dzisiaj nie doczekaliśmy się rozstrzygnięcia konkursu na teledysk fanów do Grateful. Edyta nigdy nawet się do tego nie ustosunkowała.
Alan Kępski napisał kiedyś na Facebooku, że zmontował ten klip, ale Edyta nie chciała mu zapłacić. :(

Jak oceniacie Grateful teraz? Mnie się cały czas bardzo podoba.
Wciąż aktywna jest ankieta "Ile punktów przyznasz eurowizyjnemu utworowi Grateful?" - tutaj. Zachęcam do głosowania, jeśli ktoś wcześniej tego nie zrobił, albo może ktoś chce teraz zmienić swój głos. ;)
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Grateful - singiel

Post autor: Gosia1423 »

Pamiętam, że jak oglądałam te preselekcje to ten utwór gdzieś mi się rozmył... Niby jest eurowizyjny, współczesny itd, ale czegoś mi w nim brakuje...
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Grateful - singiel

Post autor: Flux »

Właśnie, że jest mało eurowizyjny. Bardziej filmowy. Trochę się snuje, wielu potencjalnych odbiorców zagranicznych gotowa usnąć w ciągu 30 sekund. Sam utwór lubię, górnolotny przekaz pasuje do Górniak. Jednak zawsze będę miał w głowie całą hecę związaną z tym startem. Fanów, którzy mieli kisiel w gaciach na samą myśl o ponownym udziale diwy. Jej wygrzebanie utworu z sejfu. Niedokończoną wersję, którą puściła na koncercie. Gorączkowe szlifowanie produkcji, żeby zdążyć ze zgłoszeniem. Absolutny brak promocji. Nierozstrzygnięty konkurs na teledysk. Rozważania artystki, że musi przeskoczyć swój pierwszy wynik. Zapewnienia, iż szuka pokory (nie znalazła niestety). Mierzenie się doświadczonej artystki z żółtodziobami. Apel w paśmie śniadaniowym żeby nie brać jej za pewniaka. Afera z sukienką. Zdziwienie, że wygrał jakiś tam, no jak mu tam, Szpak? Wykonanie na żywo to już był wyraz czarnej rozpaczy i nadchodzącego upokorzenia. Oczywiście nastąpiła obraza i piosenka poszła w odstawkę ponieważ "jest za dobra na Eurowizję". Trochę żal pozostaje.
Katarzynaa
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 294
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:43
Ulubiony album: MY, EKG
Ulubiona piosenka: Love is a lonely game
Lokalizacja: Leszno

Re: Grateful - singiel

Post autor: Katarzynaa »

Wychodzi na to że jestem jedną z nielicznych osób, która pamięta o tym utworze i go słucha. Mi od początku się bardzo podobał, może nie eurowizyjny ale cieszyłam się, że mogłam usłyszeć Edytę w takiej odsłonie.. Żałuję bardzo, że zraziła się do tego utworu i że pewnie już nigdy nie powstaną następne w tym stylu i na tym poziomie. Dla mnie genialny utwór, nie masowy oczywiście, nie komercyjny. Zgadzam się, że pasowałby jako soundtrack do jakiegoś filmu.

Co do reszty, aferę z sukienką byłam w stanie zrozumieć jeżeli faktycznie miała inną zaplanowaną to mogła się zdenwrwowac.. Ja przed imprezą o podarta rajstope potrafię więc do dopiero przed takim występem, ale reszta żenująca... Było to przykre i dobrze, że już jest to za nami..
ODPOWIEDZ