Grateful - singiel

Premiera 24.02.2016

Wiadomości na temat Edyty.
Awatar użytkownika
max28
Perła
Perła
Posty: 1034
Rejestracja: 06 paź 2006, 21:18
Ulubiony album: 8
Ulubiona piosenka: Miles & Miles Away
Lokalizacja: Kto wie?

Re: Grateful - singiel

Post autor: max28 »

Margaret pisze:
Alan Kępski Mam podobną sytuację z teledyskiem, który zmontowałem dla tej Pani do tego właśnie utworu.

Marcin Kuczewski Może jednak próbowała zapłacić, tylko jej się paypal zablokował ;)
Prawdopodobnie Alan Kępski, trochę pomyślał, i usunął już swój komentarz ;-)

Abstrahując od Edyty i powyższej sytuacji, to dziwi mnie wciąż, że ludzie na swoje zlecenia nie zawierają umów, by mieć tzw. podkładkę, a potem się dziwią, że nie mają zapłacone. Bo jedno myślało, że zapłaci jak produkt jej się spodoba i go wykorzysta, a drugie, że tak czy owak będą pieniądze. Umowa, by ustalała co i jak, nie byłoby wątpliwości :? Artyści!

-- Dodano: 6 maja 2016, o 23:31 --
Nuklodem pisze:Mimo wszystko bardzo się cieszę że Edyta zrezygnowała z tego aranżu.
Mi też bardziej podoba się ostateczna wersja.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Grateful - singiel

Post autor: ray »

Podoba mi się ta aranżacja. Chociaż oryginalna też jest bardzo dobra. Na Eurowizję bardziej nadawałaby się oryginalna.
Niestety, może się zdarzyć tak, że Edyta podczas najbliższej rozmowy z Agnieszką Jastrzębską, Bartoszem Pańczykiem albo Piotrem Grabarczykiem powie mniej więcej tak: "Pan Kuczewski oczernia mnie w mediach, ponieważ próbuje się wypromować na moim nazwisku. Cały czas to samo, tylko osoby się zmieniają. Faktycznie, zwróciłam się do pana Kuczewskiego z prośbą o przygotowanie aranżacji Grateful. Jednak kiedy później przesłuchałam stworzony przez niego aranż, ze smutkiem stwierdziłam, że chyba zbyt trudne zadanie przekazałam w jego ręce". Potem, na podstawie tej wypowiedzi, powstanie tendencyjny artykuł na portalu Fakt albo Jastrzabpost, a później Marcin Wieczorek zalinkuje ten artykuł na oficjalnym profilu Edyty na Facebooku. :-)
Alan Kępski Mam podobną sytuację z teledyskiem, który zmontowałem dla tej Pani do tego właśnie utworu.
"Zmontowałem" - czyli "stworzyłem na podstawie filmików fanów". W teledysku-widmo nie ma więc pewnie żadnych nowo nakręconych ujęć z Edytą. Kępski tworzy dobre klipy (Consequences to wyjątek potwierdzający regułę ;-)), wielka szkoda, że Edyta - jak to ona - znów musiała coś odj*bać...

Z Grateful jest jeden wielki cyrk. Najpierw ogłoszono, że premiera piosenki odbędzie się podczas walentynkowego koncertu w Krakowie, jednak - wbrew zapowiedziom - Edyta jej wtedy nie zaśpiewała, tylko puściła ją na wideo. Później, przez 10 dni, nie najlepszej jakości filmiki z koncertu zbierały tysiące wyświetleń na YouTube. Kiedy wreszcie 24 lutego wyszedł singiel, okazało się, że Edyta nie zamierza nakręcić teledysku, tylko klip ma zostać zmontowany z filmików fanów. Teraz - na początku maja - dowiadujemy się, że Edyta nie chce zapłacić facetowi, który zmontował klip, i dlatego teledysku w ogóle nie będzie. :-)
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Grateful - singiel

Post autor: Bob »

Może dziś Edyta wykona G-l w plenerze....Mam taką nadzieję...
Wyjątkowa kompozycja, genialny utwór.Kocham!!!!
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Grateful - singiel

Post autor: Flux »

Profeska jak zawsze. Przechowywać piosenkę ponad 2 lata, zgłosić ją po roku do Eurowizji i w kolejnym roku ponowić zgłoszenie z wciąż niedokończoną piosenką :lol: Jeszcze nie płacić ludziom za wykonaną pracę, bo obcowanie z diwą jest wystarczającą zapłatą. Ten temat wypływał już wcześniej. Wybijał jak szambo właściwie :-) Skąpy straci dwa razy. Już przypłaciła swoją postawę klęską podczas preselekcji. Teraz poszkodowani powinni jeszcze :edi: pozwać.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Grateful - singiel

Post autor: endeven »

Przykre to wszystko.
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Grateful - singiel

Post autor: Kopaneek »

Kochani, żeby płacić, trzeba mieć z czego...
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Grateful - singiel

Post autor: ediva »

Edyta jest majętną kobietą, ale płacić za trefny towar i brak profesjonalizmu nie będzie! Czy ktokolwiek usłyszałby o tych nikomu nieznanych wyrobnikach, gdyby nie pojawili się kontekście nazwiska Górniak? :edi: Teraz każde z nich wyrywa pióra ze skrzydeł Edyty, ale Ona nie da się im sprowadzić do ich poziomu.
#grateful_diva #ungrateful_people
Awatar użytkownika
Bartek
Sit down
Sit down
Posty: 63
Rejestracja: 13 cze 2015, 20:17
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij
Lokalizacja: Poznań

Re: Grateful - singiel

Post autor: Bartek »

ediva pisze:Edyta jest majętną kobietą, ale płacić za trefny towar i brak profesjonalizmu nie będzie! Czy ktokolwiek usłyszałby o tych nikomu nieznanych wyrobnikach, gdyby nie pojawili się kontekście nazwiska Górniak? :edi: Teraz każde z nich wyrywa pióra ze skrzydeł Edyty, ale Ona nie da się im sprowadzić do ich poziomu.
#grateful_diva #ungrateful_people
Co za pierdoły.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Grateful - singiel

Post autor: ray »

Ediva napisała to ironicznie, tylko Alicjaanna nie wyczuła tej ironii i dlatego podziękowała za ten post. :-)
alicjaanna
Make it happen
Make it happen
Posty: 118
Rejestracja: 18 mar 2014, 8:34
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Under her spell
Lokalizacja: Kielce

Re: Grateful - singiel

Post autor: alicjaanna »

ray pisze:Ediva napisała to ironicznie, tylko Alicjaanna nie wyczuła tej ironii i dlatego podziękowała za ten post. :-)
wyczułam :) ale mnie się to bardzo podoba i jest dużo w tym prawdy. Dużo więcej niż u Ciebie ray :ha:
Awatar użytkownika
Charlie
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1288
Rejestracja: 14 gru 2014, 22:04
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Koszalin

Re: Grateful - singiel

Post autor: Charlie »

Aranż ciekawy ale jeszcze bardziej by spowolnił utwór.. obecny jest dużo lepszy.
(może ktoś się pokusi o połączenie aranżu z wokalem Edyty?)
A że nie zapłaciła.. a od kiedy płaci się za usługę z której nie jesteśmy zadowoleni?
Nie było umowy - nie ma zobowiązań. Koleś zrobi w okół siebie hałas i tyle z tego...


I nie bronie Edyty. Takie jest po prostu prawo.
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Grateful - singiel

Post autor: Dobi »

Czyli u Edyty po staremu :ha: Ona ma jedna swój świat: nie podoba mi się aranż, nie wykorzystałam go więc płacić nie muszę. To samo z teledyskiem :ha: Od teraz też tak będę robił; pójdę do krawca, zamówię garnitur, ale jeśli mi się nie spodoba nie zapłacę za niego :ha:

A tak serio to jest to wszystko cholernie przykre. Brak profesjonalizmu aż wycieka z działań Edyty i jej "teamu". Nie rozumiem też samych twórców. Nie zawierają żadnych umów na pracę? Wierzą Edycie na słowo? Przecież taka umowa to podstawa!

Edyta chyba nie wyjdzie z tych sądów :cela:
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: Grateful - singiel

Post autor: spot_me »

Pani Edyta Górniak #‎ungrateful
Po takim komentarzu jedno jest pewne, Edyta nigdy nie pozwoli na opublikowanie tego teledysku wiec juz nigdy go nie zobaczymy.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Grateful - singiel

Post autor: ray »

Na profilu Kuczewskiego rozwinęła się cała dyskusja. Włączyła się w nią nawet nasza Alicjaanna, która w jednym z komentarzy nazwała Kuczewskiego kłamcą. :lol3:
alicjaanna
Make it happen
Make it happen
Posty: 118
Rejestracja: 18 mar 2014, 8:34
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Under her spell
Lokalizacja: Kielce

Re: Grateful - singiel

Post autor: alicjaanna »

Dobi pisze:Czyli u Edyty po staremu :ha: Ona ma jedna swój świat: nie podoba mi się aranż, nie wykorzystałam go więc płacić nie muszę. To samo z teledyskiem :ha: Od teraz też tak będę robił; pójdę do krawca, zamówię garnitur, ale jeśli mi się nie spodoba nie zapłacę za niego :ha:

A tak serio to jest to wszystko cholernie przykre. Brak profesjonalizmu aż wycieka z działań Edyty i jej "teamu". Nie rozumiem też samych twórców. Nie zawierają żadnych umów na pracę? Wierzą Edycie na słowo? Przecież taka umowa to podstawa!

Edyta chyba nie wyjdzie z tych sądów :cela:
Moim zdaniem, że nie ma umów, to błąd teamu Edyty, a nie twórców. Można ułożyć umowę o zapłatę w zależności od wykorzystania materiałów. Zostanie nie wykorzystany, mała zapłata i odwrotnie. A tak może być tak samo jak z choreografem chyba Szyszkowskim. Ułożył choreografię, która prawdopodobnie nigdy nie została wykorzystana na żadnym koncercie. Ocenił swoją pracę na 12000 zł, za te pieniądze to można opłacić ze dwa koncerty z tancerzami. Sprawy sądowe ciągną się latami i wszystko tam jest oprócz sprawiedliwości :ha: Koszty opłat są wysokie, lepiej się opłaca zapłacić, niż kontynuować proces latami, taniej wyjdzie.
Co do krawca, słyszałam nawet, że nie tylko można nie zapłacić za spartaczona pracę, ale także można żądać zwrotu materiału.
ODPOWIEDZ