Hit, hit, hurra!

Edyta w pierwszej edycji show TVP1 (2016).
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
keraj
Impossible
Impossible
Posty: 1584
Rejestracja: 20 sty 2011, 10:45
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie Zapomnij
Lokalizacja: Kraków

Re: Hit, hit, hurra!

Post autor: keraj »

Z obecną formą wokalną Edyta nie powinna się brać za takie utwory. To co pokazała było po porostu straszne....
Awatar użytkownika
max28
Perła
Perła
Posty: 1034
Rejestracja: 06 paź 2006, 21:18
Ulubiony album: 8
Ulubiona piosenka: Miles & Miles Away
Lokalizacja: Kto wie?

Re: Hit, hit, hurra!

Post autor: max28 »

TVP już zamieściła wykonanie na You Tube.

I have nothing:
https://www.youtube.com/watch?v=gLrIOiKRGFc
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Hit, hit, hurra!

Post autor: ray »

Pierwszy raz obejrzałem cały odcinek.
Edyta zaśpiewała ładnie, choć idealnie nie było. I'm every woman z Kayah i Martą Zalewską fajnie, ale mam wrażenie, że panie nie współbrzmiały ze sobą dobrze... I have nothing uważam za zaśpiewane trochę za bardzo siłowo - ale może jestem przeczulony po dzisiejszych uwagach jurorów do finalistek, że ich wykonania były przekrzyczane.
W skali 1-6 oceniłbym dzisiejsze występy Edyty na 4.
Nadal uważam, że Edyta powinna nagrać płytę z piosenkami Whitney Houston.

Podobała mi się aranżacja To nie ja, Edyta mogłaby zaśpiewać ten utwór właśnie w tej wersji.
endeven pisze:Jednak jest Edi + Kayah jak w moim dopisku :D
Oczywiście, że nie. Kayah zaśpiewała tam, żeby Artur Orzech wspomniał o jej świątecznej płycie i trasie koncertowej. :)
pijej1 pisze:Glosujcie na corke mojej przyjaciolki alicja szemplinska
I patrz - wygrała. :) Mnie też ona podobała się najbardziej. Ta dziewczynka sprawia wrażenie bardzo skromnej, może z niej wyrosnąć druga Sylwia Grzeszczak. :)
addar pisze:dopiero pod tym "newsem" odnalazła mnie relacja z urodzin górniak :shock: :blink: :570: :glowaboli:
To jest nagranie sprzed 2 lat.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Hit, hit, hurra!

Post autor: KrzysiekF »

Hitem programu i tak był Allan.

:lol3:
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Hit, hit, hurra!

Post autor: addar »

ray pisze:może z niej wyrosnąć druga Sylwia Grzeszczak.

ale wrzuta :lol3: odstawiajac pedofilskie zarty, najładniejsza była choc listen zzarżneła :P
Robik
Impossible
Impossible
Posty: 1629
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Hit, hit, hurra!

Post autor: Robik »

Idealnie nie było. Najważniejsze jednak w "I have nothing" są emocje, a tych nie brakowało. A żeby je osiągnąć, też trzeba było się czasami powydzierać.
Awatar użytkownika
Nuklodem
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 728
Rejestracja: 02 maja 2014, 8:41
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: III

Re: Hit, hit, hurra!

Post autor: Nuklodem »

Ślicznie wyglądała kolor włosów cudny, look trochę przypominał mi ten z występu Edyty podczas Krajowych Eliminacji do Eurowizji.

Bardzo ładnie Edyta brzmiała, tak szlachetnie z jej niebywałą głębia, początek cudny i pierwsze "hide" tak pięknie lekko, ale słychać po fragmencie "from myself" że nie jest w pełni zdrowa, uwielbiam sposób
w jaki Edyta śpiewa drugą zwrotkę wprowadzą całkiem inną dynamikę i świetnie to wychodzi.

Było trochę niedociągnięć, ale z głosem Edki dzieje się coś dobrego chwilami słyszę to co miała do ok. 2010 roku opisać tego nie potrafię, to się czuje słuchając jej i były emocje dla mnie większe niż przy wykonie
z Fosterem. <3


Z utworów jakie przygotowali sobie uczestnicy tych tzw. "kobył wokalnych" o dziwno podobał mi najbardziej wykon Litanii jakoś czuć było że ta dziewczynka to przeżywa, DJTŚ nie przekonało czekałem na 2 refren, innych nie zapamiętałem, a najlepszy występ według mnie to tego chłopaczka który śpiewał Farne w 100% zgadzam się z jurorami inni stawiali na piosenki on nie i mnie przekonał.
Awatar użytkownika
witcher
Linger
Linger
Posty: 916
Rejestracja: 09 lut 2009, 23:51
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: WarSaw

Re: Hit, hit, hurra!

Post autor: witcher »

Ogólnie wrażenie po dzisiejszym występie Edyty pozytywne. Po "I have nothing" spodziewałem się jednak sporo więcej (choćby tyle, ile dostałem podczas wykonania z Fosterem). Rozumiem, że teraz David jest na tapecie, ale mam szczerą nadzieję, że to ostatnie wykonanie tej piosenki, jakie zostało nam zaserwowane. Nie widziałem wspólnego wykonania z koleżankami po fachu, mam nadzieję, że gdzieś się pojawi.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hit, hit, hurra!

Post autor: endeven »

ray pisze:Nadal uważam, że Edyta powinna nagrać płytę z piosenkami Whitney Houston.
Nadal uważam i nigdy nie zmienię zdania, że nie chcę od Edyty żadnej płyty z coverami, nawet najlepszymi. Nie namawiajmy jej do aktów desperacji, wystarczy że w kółko macieja serwuje to w tiwi.
ray pisze:
endeven pisze:Jednak jest Edi + Kayah jak w moim dopisku :D
Oczywiście, że nie. Kayah zaśpiewała tam, żeby Artur Orzech wspomniał o jej świątecznej płycie i trasie koncertowej. :)
A miewasz czasem nieco dystansu i poczucie humoru, które wykracza poza ramy emotikonek?
ray pisze:
pijej1 pisze:Glosujcie na corke mojej przyjaciolki alicja szemplinska
I patrz - wygrała. :) Mnie też ona podobała się najbardziej. Ta dziewczynka sprawia wrażenie bardzo skromnej, może z niej wyrosnąć druga Sylwia Grzeszczak. :)
Rzeczywiście skromna i chyba najbardziej utalentowana. Trzymajmy kciuki, by nie poszła w ślady prowincjonalizmu muzycznego Grzeszczak.

Nie widziałem trio. Jest już gdzieś?
"I have nothing" było w porządku. Dla tego utworu istnieje jednak jedyna słuszna interpretacja i wykonanie. Oryginał. No i z Edyty robi się na "stare" lata śpiewaczka śpiewająca piosenki Houston. Wielkie osiągnięcie...
No ale dobrze wiemy, żę chodziło tylko o to, by przytaczać nazwisko Fostera, któe robi wrażenie na 15 osobach w kraju. Ogólnie Edyta wygląda fajnie, zachowywała się bez zarzutu. Było miło i sympatycznie. Całe szczęście, że to koniec.
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hit, hit, hurra!

Post autor: Blur »

Nie lubię piosenek typu I have nothing czy Listen, dla mnie są tandetne i chodzi w nich tylko o to by wokalistka mogła wyjść w cekinach i się popisać. Nigdy nie słyszę tam prawdziwych emocji, tylko szarżę.
Poza tym uważam, że coverowanie największych przebojów Whitney, Mariah czy Celine jest po prostu w złym guście. Te piosenki są po prostu do bólu ograne, a przy tym nie są wystarczająco stare. Po prostu nie widzę sensu. No i niestety Edyta nie wypada w nich dobrze, czy to w I have nothing, czy to w I will always love you czy My heart will go on. Jakoś dziwnym trafem znacznie lepiej wychodzą jej covery w oryginale śpiewane przez mężczyzn - Hello, It's a man's man's man's world czy Sorry seems to be the hardest world. Albo są to po prostu lepsze piosenki, może jednak zmiana wrażliwości i głosu związana z płcią sprawia, że piosenka od razu mniej przypomina oryginał i Edyta ma większą siłę rażenia. Nie wiem, ale te łitnejki mi się nie podobają. Sztuczne, wymuszone i co na Boga ona zrobiła z twarzą?????? Straszne, sama opuchlizna.

No cóż, Edyta to już była.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hit, hit, hurra!

Post autor: endeven »

Bardzo spoko to trio. Żadna się jakos specjalnie nie popisywała i nie przekrzykiwała nadto
-> https://hithithurra.tvp.pl/28163739/edy ... very-woman
Miło było zobaczyć Edytę i Kayah śpiewające razem.
ps. kim była ta niepotrzebna trzecia?
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Hit, hit, hurra!

Post autor: Flux »

endeven pisze:Nie namawiajmy jej do aktów desperacji, wystarczy że w kółko macieja serwuje to w tiwi.
Jakoś namawialiście ją na ponowny udział w Eurowizji :PP Cały ten start to był jeden wielki akt desperacji.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Hit, hit, hurra!

Post autor: Kamui Shiro »

Włączyłem dzisiaj ten program (zwykle nie oglądam) i bardzo mi się nie podobał. Masakrycznie przewidywalny dobór piosenek, zarówno po stronie uczestniczek konkursu, jak i Edyty. Poza tym nuda, nuda. I czemu same dziewczyny? Podobało mi się "Listen", ale dość mam ogrywania wciąż tych samych piosenek w talent shows i mordowania ich tym.
Duetu z Kayah przyznam, że... nie zauważyłem :P może wyłączyłem ten kanał
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Hit, hit, hurra!

Post autor: ray »

endeven pisze:Nadal uważam i nigdy nie zmienię zdania, że nie chcę od Edyty żadnej płyty z coverami, nawet najlepszymi. Nie namawiajmy jej do aktów desperacji, wystarczy że w kółko macieja serwuje to w tiwi.
Ja jestem zdania, że Edyta znalazła się w tak krytycznym punkcie swojej kariery muzycznej, że powinna jak najszybciej wydać jakikolwiek nowy materiał - pewnie, że najlepiej byłoby, gdyby to był cały autorski album, ale jeśli w tej chwili Edyta przeżywa kryzys twórczy, to niech wyda albo płytę z coverami, albo płytę live, albo album z nowymi wersjami starych przebojów, albo nawet jeszcze raz kolędy. Lepszy rydz niż nic. Bo jeszcze chwila i naprawdę wszyscy będą ją uważać za celebrytkę, która artystycznie nie ma absolutnie nic do powiedzenia.
endeven pisze:A miewasz czasem nieco dystansu i poczucie humoru, które wykracza poza ramy emotikonek?
Mam bardzo dużo dystansu i poczucia humoru. Właśnie dzięki temu dystansowi widzę, jak wiele Edyta robi, by być stale obecną na portalach plotkarskich i na okładkach tabloidów. Wpis na Instagramie: "Zbyt długo byłyśmy od siebie daleko, ale w tym magicznym roku ona otworzyła dla mnie swoje serce", a potem cyrk, który odstawiła przy Kayah w poprzednim odcinku "Hit, hit, hurra!", są tylko małą częścią tego wszystkiego.
Dzisiaj Edyta zalinkowała na swoim Facebooku najpierw artykuł z Jastrzabpost o tym, że zaśpiewa z Kayah, a potem jeszcze artykuł z "Teleshow", w którym jest taki fragment:
Dodatkowo Edyta zaśpiewa także wielki hit Whitney Houston - wzruszającą balladę "I have nothing". Warto przypomnieć, że producentem tego przeboju był David Foster, prywatnie zaprzyjaźniony z Edyta Górniak. Media spekulują nawet, że parę łączy coś więcej - taki wybór więc jedynie tylko podsyci plotki. Edyta wie, jak zadbać, by o niej nie zapomniano!
No właśnie... Kiedy media plotkowały, że Edyta ma romans z Baronem czy z Nocnym, dementowała te doniesienia. A teraz nie tylko nie dementuje, ale nawet sama podsyca te plotki... :roll:
endeven pisze:Ogólnie Edyta wygląda fajnie, zachowywała się bez zarzutu. Było miło i sympatycznie.
Tak. Wyglądała naprawdę ładnie. Nie gadała żadnych głupot. I dzisiaj to ona była najłagodniejsza z całej trójki jurorów.
endeven pisze:Całe szczęście, że to koniec.
Podobno ma być druga edycja. Tylko ma być emitowana już nie w środy wieczorem, ale o jakiejś innej porze. Zatem niestety to może jeszcze nie być koniec. :(
endeven pisze:ps. kim była ta niepotrzebna trzecia?
Marta Zalewska, współprowadząca - a poza tym: wokalistka, skrzypaczka, basistka, autorka tekstów.
Kamui Shiro pisze:Poza tym nuda, nuda. I czemu same dziewczyny?
Przecież był jeden chłopiec. :) Bardzo się zdziwiłem, kiedy pokazali cząstkowe wyniki i okazało się, że on jest na ostatnim miejscu. Jury bardzo go chwaliło, najbardziej właśnie jego i tę, która wygrała.
SLAVEK
Make it happen
Make it happen
Posty: 147
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:19
Lokalizacja: usa

Re: Hit, hit, hurra!

Post autor: SLAVEK »

ray pisze:Ja jestem zdania, że Edyta znalazła się w tak krytycznym punkcie swojej kariery muzycznej, że powinna jak najszybciej wydać jakikolwiek nowy materiał - pewnie, że najlepiej byłoby, gdyby to był cały autorski album, ale jeśli w tej chwili Edyta przeżywa kryzys twórczy, to niech wyda albo płytę z coverami, albo płytę live, albo album z nowymi wersjami starych przebojów, albo nawet jeszcze raz kolędy. Lepszy rydz niż nic. Bo jeszcze chwila i naprawdę wszyscy będą ją uważać za celebrytkę, która artystycznie nie ma absolutnie nic do powiedzenia.
Na plyte z coverami jest juz za pozno, bo jej glos sie zmienia z dnia na dzien. Jeszcze pare lat temu miala takie warunki. Nikt nie kupi koled Gorniak - celebrytki, zmieniajacej wiare jak skarpettki. Stare przeboje serwuje nam od lat. Album LIVE ze starymi przebojami?
Mam nadzieje, ze ta diwa international z usa znajdzie jakis zawod, ktory zapewni jej jakis byt, bo na pudelkach ujedzie, ale dopoki bedzie miala kase. Ona nie jest Irena Santor z klasa.
ODPOWIEDZ