Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Premiera 24 listopada 2017

Wiadomości na temat Edyty.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Michael »

pilsner pisze:No ale poki chce udawać klubową nastkę, to niech się bawi.
Andromeda nie jest klubowym utworem :lol:.
Z ostatnich produkcji Edyty, najbliżej klubowych klimatów było YH i GO.
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: ediva »

Michael pisze:ale wokalnie za mało w tym utworze Edyty. Brakuje mi jakiegoś kulminacyjnego momentu w utworze, w którym pokazałaby więcej głosu.
Wokalnie jest dokładnie tyle Edyty, ile trzeba. Nie przedobrzyła, jak kiedyś jej się zdarzało. Utwory tego typu nie mogą być zdominowane dramatycznym wokalem, trzeba je śpiewać lekko; bardziej "nie dośpiewać" niż przeszarżować, bo wtedy ludzie wyłączają "wyjca". To nie jest bolesny "List", ale euforyczny popowy cukierek. :cloud9:
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: spot_me »

Nie bede wracal to tej piosenki tak jak wracam czesto do Perfect Heart, On The Run, Glow On czy Grateful. Innymi slowy nie takiej plyty oczekuje od Edyty. Ale oczywiscie zycze jej przeboju bo widze, ze jest wyglodniala sukcesu komercyjnego.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1673
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Steffie »

Eski nie sluchalam, ale premiera w RMF to jakas porazka. Dali Edycie i Donatanowi ok. 1 minuty na wypowiedz na antenie, Donatan - zdaje sie - chyba nie zdazyl powiedziec ani slowa, Edyta napomknela o spotkaniu w pociagu, potem puscili kawalek i tyle. Zupelna klapa. Brak szacunku dla sluchacza i artysty. Jesli tak wygladaja u nich premiery, to dzieki. Edyta i Donatan maja byc jeszcze wieczorem w Zetce u Wojciechowskiego. Jednak Zetka stoi na wyzszym poziomie, bo tam zamienili pare slow i mieli wiecej czasu antenowego, do tego puscili To nie ja, ktore pokazalo jaka przepasc dzieli obie piosenki.

Co do samego kawalka, to niestety - tak jak ktos wczesniej napisal - jest to kawalek komercyjny, i to maksymalnie, z tym, ze w wydaniu Edyty nie brzmi to tak tragicznie jak inne, bo jej glos te piosenke uszlachetnia. Jesli ten kawalek nie odniesie sukcesu w stacjach komercyjnych, to przynajmniej bedzie wiadomo z jakiego powodu. :roll:
Edyty wokalnie jest tam malo, beat jest niezbyt lotny, jednak ma w sobie cos takiego, ze powoduje, ze chce sie go sluchac ponownie. Wstydu nie ma, ale po kawalkach, ktore zrobila z Dustplastic, spodziewalam sie teraz czegos lepszego. Artystycznie jest to zastoj i widac, ze celowali w stacje komercyjne, wpasowali sie idealnie w ten target. Dlaczego wypuscili to teraz? Ano wypuscili to, co mieli, bo Edyta potrzebuje nowego kawalka jak ryba wody, a na bezrybiu i rak ryba. Co bedzie spiewala na Sylwestrach i innych chalturach, jesli nie bedzie miec nic nowego? Znow odgrzewane kotlety? To pewnie glowny powod wydania tego kawalka teraz, a nie w ciagu roku. Edyta pocisnela w swoich mediach, ze Donatan ja wystawil, to wytwornia moze pomogla w opanowaniu Donatana. Co spiewalaby Edyta, gdyby nie ten nowy kawalek? Teraz bedzie mogla powiedziec, ze ma nowy utwor. I to po polsku. Ok, ten motyw z duchem jest jaki jest, ale nie robi generalnie wstydu. W sumie to jest neutralny, nie jest kolejnym kawalkiem o milosci itd. Ogolnie oceniam te wspolprace na plus, oby sie tylko teraz nie pozarli z Donatanem, bo Edyta znow zostanie z niczym, a tak to lepsze to niz nic. Oczywiscie brak normalnego wideo jest widoczny, ale coz, kasa rzadzi tym swiatem. Moze jednak go jeszcze nakreci?
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: spot_me »

steffie pisze:Oczywiscie brak normalnego wideo jest widoczny, ale coz, kasa rzadzi tym swiatem. Moze jednak go jeszcze nakreci?
Gdyby byly jakiekolwiek plany krecenia klipu to B@r by juz tutaj zdementowal nasze utyskiwania w tym temacie. Musimy sie chyba zatem pogodzic z faktem, ze Andromeda nie bedzie miala innej ilustracji poza tym ''tekstowym video''.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: KrzysiekF »

Premiery w radiach i toczące się rozmowy... :roll: :roll: :roll:
mpjp
The story so far
The story so far
Posty: 498
Rejestracja: 27 sie 2011, 23:31
Ulubiony album: następny
Ulubiona piosenka: Obudźcie mnie
Lokalizacja: PL

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: mpjp »

Steffie pisze:Eski nie sluchalam, ale premiera w RMF to jakas porazka. Dali Edycie i Donatanowi ok. 1 minuty na wypowiedz na antenie, Donatan - zdaje sie - chyba nie zdazyl powiedziec ani slowa, Edyta napomknela o spotkaniu w pociagu, potem puscili kawalek i tyle. Zupelna klapa. Brak szacunku dla sluchacza i artysty. Jesli tak wygladaja u nich premiery, to dzieki. Edyta i Donatan maja byc jeszcze wieczorem w Zetce u Wojciechowskiego. Jednak Zetka stoi na wyzszym poziomie, bo tam zamienili pare slow i mieli wiecej czasu antenowego, do tego puscili To nie ja, ktore pokazalo jaka przepasc dzieli obie piosenki.
W RMF były dwa wejścia i ogólnie spotkanie dłuższe niż w ZET i ciekawsze...
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2868
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Wojtuś »

Bardzo fajna piosenka. Edyta brzmi świetnie i jeśli choć trochę przyłoży się do promocji to może być z tego hit! Lyric video też się fajnie ogląda a patrząc na stacje muzyczne ostatnio bardzo często puszczają również takie "teledyski".
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1673
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Steffie »

mpjp pisze:W RMF były dwa wejścia i ogólnie spotkanie dłuższe niż w ZET i ciekawsze...
A kiedy bylo 2 wejscie? Po 10 minutach reklam? Dzieki. I co to za wejscia, ktore trwaja tak krotko? Ja wole dluzsza chwile rozmowy niz "wejscie", w trakcie ktorego artysta malo mowi, bo juz w tle rozbrzmiewa muzyka. Mam nadzieje, ze u Wojciechowskiego bedzie to lepiej wygladac.
Co do Donatana to ciekawi mnie, czy ta wspolpraca potrwa dluzej, czy tylko robili takie aluzje. Na antenie brzmialo ta jakby rzeczywiscie dobrze im sie wspolpracowalo. Na pytanie o Lewandowskiego, Donatan udal glupa i powiedzial, ze nie wie, czy to pilkarz, bo mu sie myla sportowcy i ze nic nie wiedza na ten temat.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: MacLean »

Hirek Wrona:
Jeden z najbardziej oczekiwanych singli tego roku w Polsce. Sądzę, że stacje radiowe będą zachwycone #EdytaGorniak, DON - Andromeda (Lyric Video) https://t.co/WXFt299U71 przez @YouTube
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: KrzysiekF »

Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1673
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Steffie »

Generalnie utwor jest dostepny w kilku serwisach i sama nie wiem, gdzie tego sluchac, zeby troche pomoc Edycie. Deezer? Spotify? Youtube? Na YT po tym kawalku wskakuje wywiad z Edyta o pozbawianiu go praw rodzicielskich. :?
Co do samego kawalka to bardziej podobaja mi sie zwrotki niz refren, w ktorym powinno byc wiecej powera moim zdaniem i ten motyw muzyczny w tle troche denerwujacy jest, takie jakby echo, jakby aha. Ale generalnie nie jest zle. Slowa piosenki chyba Edycie sie spodobaly. Generalnie Donatan z Cleo powinni ten kawalek promowac ile wlezie, bo jako tworcy beda na nim zarabiac.
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: dorota »

Steffie pisze:Generalnie Donatan z Cleo powinni ten kawalek promowac ile wlezie, bo jako tworcy beda na nim zarabiac.

no nie wiem, czy da się zarobić na piosenkach Edyty 8P

Dodano po 3 minutach 24 sekundach:
i zeby nie było, mi nie przeszkadza komercyjnosc kawałka, moze wreszcie edyta będzie śmigac w radio, zobaczymy :)
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: KrzysiekF »

Fajnie , że zdjęcia z Sens - Is się przydały do Andromedy :d
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: endeven »

Na spotify słuchajcie :PP
ODPOWIEDZ