Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Premiera 24 listopada 2017

Wiadomości na temat Edyty.
ODPOWIEDZ
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: MacLean »

Milioner ze stanów wydał wszystko na jacht i nie stać go już na porządną amerykańską gwiazdę :lol3: Przecież Edyty na takim prestiżowym sylwku nikt nie rozpozna. Strasznie nieprzekonująca bajeczka :lol3:
Wzruszył mnie obraz opuszczonych fanów w sylwestrową noc - oby nieobecność diwy nie skończyła się zbiorowym samobójstwem :lol3:
IgaAga
The story so far
The story so far
Posty: 514
Rejestracja: 26 cze 2015, 20:49
Ulubiony album: Edyta górniak
Ulubiona piosenka: one#one
Lokalizacja: koszalin

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: IgaAga »

Zapraszający Edytę powinni zapisać w umowie, że nie może pomylić tekstu i zaśpiewa minimum pełny utwór, a nie jedną zwrotkę i refren :lol3: :lol3: :lol3: wtedy może warto z LA przylecieć i zaśpiewać Andromedę.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Kamui Shiro »

Wpisałem do google'a "Andromeda" i wyskoczyła mi tegoroczna, wiosenna kompozycja zespołu Gorillaz. W podglądzie wyszukiwarki był komentarz (anglojęzyczny) o treści: przynajmniej nie jest tak rozczarowująca jak inna bardzo oczekiwana Andromeda ostatnio... Już myślałem, że to na temat produkcji Dona z Edą, ale komentarz ma już dwa miesiące :?

Dodano po 2 minutach 26 sekundach:
spot_me pisze: Niech ktos moze z Was znajdzie jakiegos milionera i przekona go, by naprawde zlozyl jej ta sylwestrowa prywatna propozycje. Oszczedzilibysmy sobie wyrzutow sumienia i zszarpanych nerwow sylwestrowo-noworocznie.

Kurde, szczerze, jakbym był taką Edytą, samotną i na chcicy (nie tylko seksualnej), to bym wolał pośpiewać milionerowi priv niż w Cebulandii na zimnej scenie. Ja nie wiem jak wy i jak ogólnie rodacy, ale w moim odczuciu dosyć już tych Edytosylwestrów.

Dodano po 3 minutach 4 sekundach:
dorota pisze:od wczoraj słyszałam piosenkę Piaska w radio ok 3 razy ... i to w najlepszych godziach, ciagle grają jakies inne g****, remix Ani - Nieprawda, Sarse, Nykiel, a dlaczego nie mogą Edyty?

po prostu Universal nie wyłozyl kasy na promocję i tyle .. bo nie wierzę, ze niejaka Lamberry jest lepsza od Edyty...

Dąbrowska jest megapopularna, Nykiel i Sarsa są na czasie, Piasek jest szanowany i lubiany, a Lanberry? Możesz pogardzać, ale w sumie ma przebojowe nagrania w sam raz dla młodzieży, śpiewa o jej problemach, a nie o jakimś wolnym duchu mimo lat. Jak starsze pokolenie chce posłuchać czegoś na swoj temat,to wolą posłuchać Rodowiczki i Krawczyka. Albo Lanberry - żeby się odmłodzić :lol:

Dodano po 1 minucie 57 sekundach:
DAAMI pisze:Andromeda ma już ponad pół miliona wyświetleń. W tydzień.
Uważam, że to dobry wynik jak na Edytę.

porównując:

Andromeda - 502 401 wyświetleń (od 24.11.17)
Grateful - 925 679 wyświetleń (od 24.02.16)
Oczyszczenie - 553 461 wyświetleń (od 27.06.15)
Glow On (Dustplastic edit) - 110 004 wyświetleń (od 10.04.15)
Glow On - 384 761 wyświetleń (od 21.11.14)
Your High (łącznie) - 2 654 006 wyświetleń (od 24.05.14)

jak na cycki i promo od Cleo z Donem, to mało.
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: ANETA »

Edyta jest nielubiana w Polsce i choćby stanęła na rzęsach nie będzie miała hitu. Duża w tym zasługa mediów, złego PRu ale i samej Edyty. Chciaż oczywiscie życzę jej by stał się cud i w koncu zawojowała listy przebojów i wkradła się ponownie w serc rodaków.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: MacLean »

Kamui Shiro pisze:Piasek jest szanowany i lubiany
Proszę Cię :lol3: Obyś się mylił :lol3:

Cycki i samo nazwisko Donatana nic nie da - gdyby wyprodukował z Edytą typowy dla siebie kawałek, to pewnie by się przyjęło, choć nie wiem czy to najlepiej świadczy o masowym guście :PP
ChristopherP
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 373
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:00
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Poznań

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: ChristopherP »

KrzysiekF pisze:Rozgrywki przed Sylwestrowe z Andromedą w tle. 8)

https://www.youtube.com/watch?v=EX3Gy7opcjk
No w końcu wyszło oficjalne zaproszenie do sylwestrowej licytacji!

Dwa lata temu był podobny trick - diva przez pół grudnia opowiadała, że w 2015 już żadnego Sylwestra, bo chce spędzić quality time z Allankiem, a tak naprawdę przecież chodziło o to, żeby zobaczyć kto sypnie najwięcej kasy.

Teraz motyw jest ten sam, ale zamiast Allanka mamy Sylwestra na jachcie w Miami. I jestem w stanie nawet uwierzyć, że dostała zaproszenie na Sylwestra na jachie milionera w Miami. Ale nie jako atrakcja wieczoru a jako osoba towarzysząca Joanny Krupy :lol3:

Oczywiście skończy sie tak, że Edyta będzie w Zakopanem opowiadać o swoim poświęceniu w imię miłości do fanów i muzyki.

Naprawdę straszna szkoda, że ona ciągle próbuje kreować się na wielką, wrażliwą artystkę - chyba nikt tego wizerunku nie kupuje, bo osiągnięć w tej kategorii od lat brak. Za to warto by docenić prawdziwy talent naszej divy - bycie cwaną, wyrachowaną celebrytką. Uważam, że w tej dziedzinie absolutnie nie ma sobie równych - nikt tak jak ona nie potrafi maksymalizować zysków przy jednoczesnym minimalizowaniu pracy. Chapeau bas.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Kamui Shiro »

MacLean pisze:
Kamui Shiro pisze:Piasek jest szanowany i lubiany
Proszę Cię :lol3: Obyś się mylił :lol3:

Cycki i samo nazwisko Donatana nic nie da - gdyby wyprodukował z Edytą typowy dla siebie kawałek, to pewnie by się przyjęło, choć nie wiem czy to najlepiej świadczy o masowym guście :PP
Całkiem nieźle mu szło łączenie motywów ludowych z densikiem i rapsikiem, czy ja wiem, czy na pewno nie najlepiej. Doceniam przebojowość prostych rzeczy. Piosenka z Edytą jest prosta, ale nieprzebojowa, niestety. Chyba strzelił sobie nią w kolano, jeszcze się okaże, że ściągnie chmury nad jego wielki projekt ;)

Ja nie przepadam za tworczością Piaska, ale po prostu tak mi się wydaje...

Słucham od jakiejś godziny radia Zet i Edyty tam nic a nic.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: ray »

Dzisiaj o 19.09 RMF puściło Andromedę - pierwszy raz od 3 dni.
Radio Zet gra Andromedę mniej więcej raz dziennie, Radio Eska przez tydzień zagrało w sumie 2 razy.
A hity kreuje właśnie przede wszystkim Eska. Przywołaliście wcześniej przykład Bądź duży Natalii Nykiel. Pamiętam, że w wakacje 2015 Eska katowała ten kawałek do znudzenia, Zet i RMF jeszcze wtedy tego nie grały. Inny przykład - Po co Kayah. Mniej więcej przez pierwszy miesiąc ta piosenka wcale nie zapowiadała się na duży przebój. Dopiero kiedy Eska zaczęła ją grać, nawet po 6-7 razy na dobę, mocno podskoczyły wyświetlenia na YouTube.
Ciekawe, że Pełnię Eska grała, ale Andromedy - już nie.
KrzysiekF ma rację - wytwórnia bada, jakiej muzyki chcą słuchacze. Przez to, że Edyta sama zniszczyła sobie wizerunek, ludzie po prostu jej nie lubią i tym samym nie chcą słyszeć jej nowych piosenek w radiu. I dokładnie to samo tyczy się Dody.
Na Edytę (i Dodę) ludzie sobie chętnie zerkną na Pudelku, w prasie plotkarskiej, w telewizji, żeby zobaczyć, jak się ubrała i czy może znowu powiedziała coś durnego. Ale już w radiu wolą usłyszeć Dąbrowską, Grzeszczak, Chylińską, Piaska, a nawet Cleo czy Margaret.
Edyta wydala typowo radiowy utwór, a radia i tak nie chcą go grać. I to jest w tym wszystkim najlepsze. :lol3:
DAAMI pisze:Andromeda ma już ponad pół miliona wyświetleń. W tydzień.
Uważam, że to dobry wynik jak na Edytę.

porównując:

Andromeda - 502 401 wyświetleń (od 24.11.17)
Grateful - 925 679 wyświetleń (od 24.02.16)
Oczyszczenie - 553 461 wyświetleń (od 27.06.15)
Glow On (Dustplastic edit) - 110 004 wyświetleń (od 10.04.15)
Glow On - 384 761 wyświetleń (od 21.11.14)
Your High (łącznie) - 2 654 006 wyświetleń (od 24.05.14)
Jak na Edytę, jest to dobry wynik.
Ale nie jest to dobry wynik jak na 2017 rok. W ostatnich 2 latach oglądalność na YouTube mocno skoczyła w górę. Dla przykładu: słynny dawny rekordzista, czyli Gangnam style po 64 miesiącach od premiery ma 3 miliardy wyświetleń, a Despacito po zaledwie 10 miesiącach już ma 4,4 mld.

A co do sylwestra...
1 stycznia jest telewizyjna premiera "The Voice Kids". Zawsze było tak, że w dniu emisji pierwszego odcinka "Voice'a" wszyscy jurorzy przychodzili do "Pytania na śniadania" i opowiadali, jaka ta nowa edycja będzie super hiper ekstra. Myślę, że tym razem też tak będzie, tym samym żaden sylwester na jachcie milionera w Miami nie wchodzi w grę. Ale że Edyta jest próżna, to będzie jeszcze podtrzymywać ten mit, że zaprosił ją jakiś amerykański krezus, ale ona specjalnie dla polskich fanów wystąpi na telewizyjnym sylwestrze w Polsce i zaśpiewa nowy utwór, który "wspaniale rozgrywa się w radiach". ;-)
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: MacLean »

Kamui Shiro pisze:Całkiem nieźle mu szło łączenie motywów ludowych z densikiem i rapsikiem, czy ja wiem, czy na pewno nie najlepiej. Doceniam przebojowość prostych rzeczy. Piosenka z Edytą jest prosta, ale nieprzebojowa, niestety. Chyba strzelił sobie nią w kolano, jeszcze się okaże, że ściągnie chmury nad jego wielki projekt ;)
Dodajmy do tego zagrożenie w postaci uchwycenia kulek mocy na jakiejś fotce :shock:
Skumulowana sympatia do Edyty i Lewej rzeczywiście mogłaby obalić nawet Donatana.
Słucham od jakiejś godziny radia Zet i Edyty tam nic a nic.
Grali po 15. Raz dziennie wystarczy. Lepiej się wychylać :lol3:
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Kamui Shiro »

ray pisze:Dzisiaj o 19.09 RMF puściło Andromedę - pierwszy raz od 3 dni.
Radio Zet gra Andromedę mniej więcej raz dziennie, Radio Eska przez tydzień zagrało w sumie 2 razy.

Cholera, no! :evil: Akurat tamtego wieczoru machnąłem ręką na rmf i słuchałem Zet!!! :lol:

A tam kit, syf, kiła i mogiła, jakieś Camisa negra, Trudno tak, #kto to słucha? Ja bym nie narzekał na to, że radia grają Nykiel, Lanberry czy inne nówki, ale po co zapychać playlisty starym, zwietrzałym piernikiem, który poza ich rozgłośnią już nawet nigdzie nie istnieje w eterze :?:

Nie byłbym taki przekonany jak Ty, Rayu - za bardzo ufasz w swoje wróżenie przebojów - czy Andromeda jest taka radionośna. Tak jak pisałem, tekst i nie do końca fortunne podejście do 'nowoczesności' podcinają skrzydła duchowi tej piosenki. Mnie się podoba, mogę sobie to wyobrazić jako utwór często grany w radiach mainstreamowych nawet... ale mogę też z łatwością sobie wyobrazić, że radia obejdą ten utwór jak padlinę łukiem - i to wcale nie z powodu osoby wykonawcy. Wręcz przeciwnie - mam wrażenie, że jeśli w ogóle go grywają choć raz w tygodniu, to właśnie z uwagi na osobę wykonawcy.

Zgodzę się, że i EG, i Doda są dla ogółu gwiazdami od ploteczek,a nie od muzyki. To zresztą każdy wie... Wpisałem chyba wczoraj 'Edyta Górniak' w jakąś wyszukiwarkę (youtube?)... Zanim się dokopałem do muzyki -i to tej świeżutkiej przecież - poszło z 5 newsików o niczym, fakt-jastrząb, 5 minimum.

A mnie się Andromeda nagle bardzo wkręciła i od rana za mną biega. Nadal nie mam planów wciskać sobie czy innym kitu, że to świetny kawałek i brylant w dyskografii :edi: , jednak - muszę przyznać - wpadło w ucho i potrafię już zanucić. Niedługo może nawet nauczę się tekstu lepiej od samej diwy.



___

Ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz. Ok, fanusie Szpaka niszczą karierę Andromedy - możemy przyjąć takie założenie za słuszne. Czemu jednak w takim razie Kwiatonators nie idą na odsiecz? Edyta podobno się psiapsiuje z Dawidem.
IgaAga
The story so far
The story so far
Posty: 514
Rejestracja: 26 cze 2015, 20:49
Ulubiony album: Edyta górniak
Ulubiona piosenka: one#one
Lokalizacja: koszalin

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: IgaAga »

Z tymi fanami Szpaka to bym nie przesadzała. Andromeda to utwór, który po pierwszym przesłuchaniu wpada w ucho, ale wczoraj katowałam nim uszy cały dzień i tak jak ktoś wcześniej pisał im dłużej go się słucha, tym bardziej ma go się dość. Tekst dość banalny, może muzyka robi ten utwór nowoczesnym. Ten jacht w Maiami to może Michalczewski ją zaprosił, który aktualnie mieszka w MAiami. Dwa lata temu na targach dóbr luksusowych mocno się obcałowywali, więc kto wie. Nawet zatargi z wymiarem sprawiedliwości DM pewnie Edycie nie przeszkadzają, bo kasa jest na plus.
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: ediva »

IgaAga pisze:Ten jacht w Maiami to może Michalczewski ją zaprosił, który aktualnie mieszka w MAiami.
Edzia, my nie będziemy płakać za Andromedą, obiecujemy! Zrób tego Sylwestra u milionera w Majami Bicz i have fun z Dżoaną!! :biba2: :menel: :aloha: :diva: :tanczy: :banan: :hula2:
fifi
Sit down
Sit down
Posty: 87
Rejestracja: 21 lut 2017, 7:34
Lokalizacja: Polska

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: fifi »

ediva pisze:Edzia, my nie będziemy płakać za Andromedą, obiecujemy! Zrób tego Sylwestra u milionera w Majami Bicz i have fun z Dżoaną!! :biba2: :menel: :aloha: :diva: :tanczy: :banan: :hula2:
No weź...
Sylwester bez Edzi to jak Gwiazdka bez Kewina :P
To oczekiwanie, te napięcie.... zapomni tekstu czy nie zapomni? Wokalnie pociśnie czy zawali? Będą tłumaczenia czy sobie daruje? Jakiego koloru pióropusz tym razem? Itp, itd.... :d

Prosto z Los Angeles... business Class... Edyta Górniak!
Dla hołoty...dla mas! :klaszcze:
Czyli dla nas ;)
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: KrzysiekF »

Dziś o 16:30 w RMF utwór

Alex Gaudino / Edyta Górniak / Polina / Don - Andromeda

Nie pytajcie mnie mnie o co chodzi. :lol3:
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Michael »

Odnośnie Sylwestra, to chyba lepiej będzie dla Divy i dla nas, jeśli Edyta przyjmie zaproszenie na prywatną imprezę w Miami. Ona więcej na tym zarobi, a my nie będziemy musieli się wstydzić, że Diva wciąż nie opanowała tekstów niektórych swoich piosenek, bo tyle czasu poświęciła na wybór kreacji scenicznej, że zabrakło jej czasu na przygotowanie występu od strony muzycznej. Poza tym, ominą nas podziękowania aniołom za to, że nie pada, i bzdury o tym, jakże to był pracowity rok dla Divy :roll:.
ODPOWIEDZ