Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Premiera 24 listopada 2017

Wiadomości na temat Edyty.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: ediva »

Donatan ma mieszane uczucia, bo utwór jego i Cleo został wyżebrany przez wytwórnię dla Divy, której nie darzy on zbytnio sympatią. Teraz :edi: z kolei obrazi się na Donatana i zwyczajowo zapragnie jak najszybciej zapomnieć o piosence, której autor źle jej się kojarzy; znów muzyka będzie musiała bronić się sama... :(

Warto tu przywołać fragment wywiadu dla empik.pl, przy okazji wydania "MY". Już wiele lat temu Edyta miała swoje zdanie w kwestii promowania nowej muzyki, którą przecież "nie lubi się chwalić":
W mediach nie ma zbyt wiele informacji o nowym albumie. To celowe działanie? Chcesz zaskoczyć fanów czymś czego się nie spodziewają?

Edyta Górnak: Staram się unikać przechwalstwa i nachalności. Nie lubię też programowania ludzi. To główne powody. Uważam też, że muzyka musi przemówić sama za siebie. Niezmiennie.
IgaAga
The story so far
The story so far
Posty: 514
Rejestracja: 26 cze 2015, 20:49
Ulubiony album: Edyta górniak
Ulubiona piosenka: one#one
Lokalizacja: koszalin

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: IgaAga »

Zapomniała tylko dodać, że promocja kosztuje.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: endeven »

no żaden utwór Edyty sie nie obroni w radiach, ani w innych mediach czy serwisach, dopóki Edyta nie zmieni swojej postawy wobec muzyki, wobec ustawek z plotkarskimi szmatławcami, reżyserowanych wywiadów dla najgorszych mediów w kraju, dopóki nie zacznie rozmawiać z prawdziwymi dziennikarzami tylko o muzyce. Bo Edyta skutecznie zniszczyła postrzeganie siebie jako artystki. Ludzie czują takie rzeczy. Elektorat faktu to nie jest droga do muzycznego sukcesu. Tego elektoratu nie interesuje muzyka. Tylko plotki. A Edyta będzie w to brnąć, bo pewnie myśli że na szumie (niemuzycznym) będzie dlaej gwiazdą gal i gaż. takie realia od wielu lat. tak to wygląda z zewnątrz, może Edyta robi to świadomie, albo nieświadomie, ale cóż. Konsekwentnie widać pewne rzeczy jak na dłoni.
Miejmy nadzieję, że to przynajmniej dobry utwór.
Sebuch
Linger
Linger
Posty: 959
Rejestracja: 13 lis 2011, 15:00
Ulubiony album: EKG
Ulubiona piosenka: To nie tak jak myślisz
Lokalizacja: Pomorze

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Sebuch »

Gdzie tu wina Edyty? To Donatan rok spóźniał się z wydaniem piosenki nagranej w grudniu. Sam niby promował utwór na fejsie w postach wiosną i latem, że niebawem, że już zaraz, że produkcja roku, a nagle cisza w eterze.
Nie wyrobił się ze swoją płytą (Maybe kasa?), więc na łapu-capu zaangażował w projekt Roberta Lewandowskiego.
Dobrze, że zaangażowała się w to też wytwórnia.

Edyta natomiast - tak myślę - miała już dość nagonki i presji rozżalonych fanów i portali plotkarskich, więc się o utwór upomniała. Jakie to ma znaczenie, na czyjej płycie to keidyś tam będzie wydane? Najważniejsze, że PIOSENKA pójdzie już teraz w eter (radiowy, telewizyjny i internetowy). Że nie zostanie na zawsze w szufladzie.

Co więcej, nieprawda, że to wszystko będzie reklamowane jedynie jako utwór Edyty. Na okładce singla jest przecież zapis: Edyta + Don. Wytwornia, Donatan, Cleo i sama Edyta, wszyscy na fejsie reklamują to jako utwór wspólny, zaśpienay przez Górniak, wyprodukowany przez Donatana, napisany przez Cleo.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: endeven »

jak ktoś jest zaproszony jako gość. to jest gościem. wykonawca główny ma prawo zwlekać z wydaniem materiału, aż będzie miał cały album gotowy i wszystko dopięte. Nie dziwię się, że już nawet fani Edyty Górniak tego nie rozumieją. Sama Edyta przecież powtarza, że muzyka będzie, kiedy będzie. Rozżalenia fanów proszę nie utożsamiać z Donatanem, bo to nie jest kwestia tylko tego utworu, ale innych zapowiedzi o nadchodzącym albumie od 5 lat i gotowym materiale na 2 płyty.
alanjopek
Hope for us
Hope for us
Posty: 28
Rejestracja: 28 sie 2017, 15:23
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Polska

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: alanjopek »

Jednocześnie zaznaczam iż jest to utwor Edyty, a nie Donatana i bedzie ona na Edyty plycie !
Awatar użytkownika
DAAMI
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2480
Rejestracja: 25 lis 2011, 16:24
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Grateful
Lokalizacja: Teraz - Tu

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: DAAMI »

Jeśli chodzi o teledysk to sam już nie wiem. B@r napisał, że będzie lyric video, a niedawno na instagramie VevoPolska znalazłem post z okładką singla, który tak został podpisany:
vevopolska @edytagorniak & @don.donatan - Andromeda - już za 2 dni!
#edytagorniak #donatan #muzyka #teledysk #vevo
Więc robi się ciekawie. Chyba, że ma być to takie lyric video jak wydała Katy Perry do piosenki Chained to the Rhythm, który śmiało mógłby być oficjalnym teledyskiem.

link: https://www.instagram.com/p/BbzJenSF7VY ... vevopolska
mpjp
The story so far
The story so far
Posty: 498
Rejestracja: 27 sie 2011, 23:31
Ulubiony album: następny
Ulubiona piosenka: Obudźcie mnie
Lokalizacja: PL

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: mpjp »

Nie wierze, ze go cytuje... ale:
don.donatan Edyta Górniak & Don - ANDROMEDA już w ten PIĄTEK! Początkowo miał to być kawałek na mój projekt, ale Edyta tak zżyła się z tym utworem że nie miałbym serca gdybym go Jej nie podarował :) Mam nadzieję że będzie to "kamień węgielny" pod Jej nową płytę :) #EdytaGórniak #Don #Andromeda #premiera #piątek
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Kamui Shiro »

Mnie ciekawi jedna rzecz...

Czemu w polskim popie tak czasami korci nawiązywać do greckiej mitologii?

Eurydyki, Dejanira, teraz to :P przeciętny słuchacz nie ma pojęcia, kto zacz
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Piter »

endeven pisze:fakt, coraz więcej sygnałów, że Ed wyrwała mu ten numer na własnych warunkach, bo nie mogła już dłużej czekać. albo z powodu niezadowolonych fanów, albo ma cos już "swojego" w zanadrzu i nie chciała, by za jakiś czas utwór z Donatanem nie zaburzył promocji jej własnych rzeczy. Teraz o promocję tak czy siak, możemy byc spokojni. Będzie jak zawsze. No może z lepszym startem na wejście (rmf, radio zet jedego dnia premierowo).

Mozna niepotrzebną opcję skreslić :P
Brzmi sensownie. Bar mówił że jest w planach 2 singiel. Zobaczymy :)
A może po prostu chce zaśpiewać coś nowego na Sylwestra :)))
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Kamui Shiro »

Indianski motyw na okladce pewnie ma oznaczac,że Edi jest głupią dzikuską w Hameryce, ale tak naprawdę, to tam jest jej dom i miejsce.

Dodano po 1 minucie 3 sekundach:
lordarek1 pisze:fb Donka
Edyta Górniak & Don - ANDROMEDA już w ten PIĄTEK! Początkowo miał to być kawałek na mój projekt, ale Edyta tak zżyła się z tym utworem że nie miałbym serca gdybym go Jej nie podarował :) Mam nadzieję że będzie to "kamień węgielny" pod jej nową płytę :)

Kamien węgielny po 5 latach. Borze. Czyli z nowej płyty nadal nici :P
Awatar użytkownika
fookmetoo
The story so far
The story so far
Posty: 410
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:28
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: KissMe,FeelMe,LoveMe
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: fookmetoo »

No cóż, trzeba poczekać na piosenkę.

W sumie to jeśli to prawda że EG naciskała z Universalem na szybkie wydanie piosenki przez Don-a, to trochę zrozumiała jest jego uszczypliwość. Skoro pracuje on nad płytą od dłuższego czasu i chce wszystko wydać w swoim czasie to w czym problem. Jeśli Britney nagrywa album przez 3 lata i jednym z singli jest piosenka nagrana właśnie 3 lata wcześniej, nikt nie widzi w tym problemu. EG chyba zbyt dużo energi pokłada w robienie szumu wokół swojej egzystencji, a za mało konkretnej pracy i jej efektów. Nagranie piosenki na singla naprawdę nie musi być takie ciężkie, producentów mamy wielu, piosenki z banku też kokosów nie kosztują jak brak kompozycji i tekstów. Trzeba chcieć.

Jeśli przez ostatnie 5 lat nagrywała piosenki z róznymi producentami, to naprawdę nie widzę problemu w tym aby Universal, który jak rozumiem, zapłacił za te sesje, nie zdecydował się wydać którejś z tych piosenek na singlu. Nie ma też zbyt iego sensu trzymać na kontrakcie kogoś kto nie przynosi zysków z muzyki.
Marrcino
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5403
Rejestracja: 20 maja 2005, 18:18
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Sleep with me
Lokalizacja: Honolulu

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Marrcino »

Chciałbym by był to zwiastun płyty. A to zapewne kolejny zapychacz. Chcecie to macie.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Kamui Shiro »

Z drugiej strony, to Donek też za szybki nie jest, a szumu już narobił.
Eda niech ma i się cieszy, jak piosenka jest dobra, to zostanie może przebojem (chociaż trochę), a wtedy skusi zrobić teledysk itd.
Trochę się jednak obawiam połączenia Edyty, Donatana i Andromedy w tytule. Brzmi jak błazenada.
fookmetoo pisze:No cóż, trzeba poczekać na piosenkę.

W sumie to jeśli to prawda że EG naciskała z Universalem na szybkie wydanie piosenki przez Don-a, to trochę zrozumiała jest jego uszczypliwość. Skoro pracuje on nad płytą od dłuższego czasu i chce wszystko wydać w swoim czasie to w czym problem. Jeśli Britney nagrywa album przez 3 lata i jednym z singli jest piosenka nagrana właśnie 3 lata wcześniej, nikt nie widzi w tym problemu. EG chyba zbyt dużo energi pokłada w robienie szumu wokół swojej egzystencji, a za mało konkretnej pracy i jej efektów. Nagranie piosenki na singla naprawdę nie musi być takie ciężkie, producentów mamy wielu, piosenki z banku też kokosów nie kosztują jak brak kompozycji i tekstów. Trzeba chcieć.

Jeśli przez ostatnie 5 lat nagrywała piosenki z róznymi producentami, to naprawdę nie widzę problemu w tym aby Universal, który jak rozumiem, zapłacił za te sesje, nie zdecydował się wydać którejś z tych piosenek na singlu. Nie ma też zbyt iego sensu trzymać na kontrakcie kogoś kto nie przynosi zysków z muzyki.
O jakim singlu Britney bitch mówisz, o Radarze? :o
Awatar użytkownika
rav33
Impossible
Impossible
Posty: 1624
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:53
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Under her spell
Lokalizacja: Wrocław

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: rav33 »

endeven pisze:no żaden utwór Edyty sie nie obroni w radiach, ani w innych mediach czy serwisach, dopóki Edyta nie zmieni swojej postawy wobec muzyki, wobec ustawek z plotkarskimi szmatławcami, reżyserowanych wywiadów dla najgorszych mediów w kraju, dopóki nie zacznie rozmawiać z prawdziwymi dziennikarzami tylko o muzyce. Bo Edyta skutecznie zniszczyła postrzeganie siebie jako artystki. Ludzie czują takie rzeczy. Elektorat faktu to nie jest droga do muzycznego sukcesu. Tego elektoratu nie interesuje muzyka. Tylko plotki. A Edyta będzie w to brnąć, bo pewnie myśli że na szumie (niemuzycznym) będzie dlaej gwiazdą gal i gaż. takie realia od wielu lat. tak to wygląda z zewnątrz, może Edyta robi to świadomie, albo nieświadomie, ale cóż. Konsekwentnie widać pewne rzeczy jak na dłoni.
Miejmy nadzieję, że to przynajmniej dobry utwór.
nic dodać, nic ująć! charakterystyka w punkt.
ODPOWIEDZ