Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Premiera 24 listopada 2017

Wiadomości na temat Edyty.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: KrzysiekF »

endeven pisze:To nie wystarcza nawet na dzienny top 200...
dwa tygodnie po premierze "wielkiego hitu" i już nawet na top200 nie wystarcza ???

Oby Edytka nie oddawała publice mikrofonu w Sylwestra i nie prosiła ŚPIEWAMY WSZYSCY bo znów widownia nie będzie potrafiła zanucić.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: endeven »

200 miejsce na spotify potrzebowało 6,875 odtworzeń.
http://www.kworb.net/spotify/country/pl_daily.html

W gruncie rzeczy "andromEDA" była tylko 1 raz notowana na liście polskiego spotify, w dniu swojej premiery
http://www.kworb.net/spotify/track/4w8f ... xfOaj.html
Peak: 121 (8,461) - 24/11/2017

To tak w temacie, że jak wielkie komercyjne rozgłośnie mielą trochę piosenkę, a publika ma w sumie bekę z gołego cyca przysłonietego jeansem i pióropuszem, to radzi to sobie przyzwoicie na YT nawet z tym amatorskim graficznym lyric prodżektem. A już nieobrazkowy streaming jak spotify rozebrał do pięt gwiazdę i przebojowość. Nie zadbano o to pole promocji. Może stąd ta reklama zapowiadająca utwór? Choc niewielka wartość z tego płynie, bo użytkownik premium nigdy jej nie usłyszy. Prawda jest taka, że gdyby Edyta przez kilka lat odkleiłaby się od plotkarskich ścieków, spuszczania do kanału swojej prywatności "bo ktoś pyta to opowiadam", miała kaganiec na mówienie, dostałaby filtr w postaci opiekuna, przepłukałaby się przez 5 lat konsekwentnej pracy, nagrywania, koncertowania, to nie potrzebowałaby jakiejkolwiek promocji i lokowania się w kroplówce. Wtedy może odzyskałaby twarz, godność, szacunek i WIARYGODNOŚĆ ARTYSTYCZNĄ, wtedy może i muzyka obroniłaby się sama, bo ludzie znów uwierzyliby, że kocha muzykę.
Awatar użytkownika
Pawel
Perła
Perła
Posty: 1125
Rejestracja: 16 maja 2005, 14:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Pawel »

Niestety, my wciąż liczymy, ale jak się nie nauczyła niczego przez tyle lat, to już nigdy się nie nauczy.
I naprawdę już chyba nie mamy za bardzo na co liczyć.
Teraz Edyta ma inne projekty na głowie, ale ona od lat ma projekty, etapy, plany, z których niewiele wynika. Na FB wrzuciła filmik faceta co ratuje królika przed pożarem w LA. Żyje tym co tu i teraz, a teraz "Śnieg
z czarnych płatów spalenizny, ewakuacja dzieci ze szkół, piach w ustach" Andromeda odeszła w zapomnienie.
Ale jak poczyta fakt to oderwana od rzeczywistości "Edyta Górniak triumfuje! Jej nowy singiel podbił polskie radia" to pomyśli, że ma wielki przebój a ludzie "Przytulili utwór". A co tu przytulać? Przytulić to można powiedzmy - balladę.
I tak jak ktoś wcześniej wspomniał, będzie myślała, że publiczność zna piosenkę, wyciągnie do nich mikrofon
a tam głucha cisza :)
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Flux »

Zawsze może się okazać, że publiczność zna tekst lepiej od nieprzygotowanej wykonawczyni :edi:
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5026
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: addar »

fanusie pod sceną bedą drzeć jape, o to sie nie martwcie :smile:
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1673
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Steffie »

endeven pisze:Prawda jest taka, że gdyby Edyta przez kilka lat odkleiłaby się od plotkarskich ścieków, spuszczania do kanału swojej prywatności "bo ktoś pyta to opowiadam", miała kaganiec na mówienie, dostałaby filtr w postaci opiekuna, przepłukałaby się przez 5 lat konsekwentnej pracy, nagrywania, koncertowania, to nie potrzebowałaby jakiejkolwiek promocji i lokowania się w kroplówce. Wtedy może odzyskałaby twarz, godność, szacunek i WIARYGODNOŚĆ ARTYSTYCZNĄ, wtedy może i muzyka obroniłaby się sama, bo ludzie znów uwierzyliby, że kocha muzykę.
Niestety patrzac na to, co sie teraz dzieje, to raczej nie ma co na to liczyc.
Prawie codziennie newsy z d... o wszystkim i o niczym w tych samych mediach plotkarskich przeplatajace sie z wywiadami z Edyta raz na jakis czas o tematyce wiadomej oraz newsy typu "Dariusz K". Ta strategia chyba juz nie ulegnie zmianie. A i sama zmiana postepowania chyba niewiele by tu dala. Wystarczy czasem popatrzec na komentarze pod niektorymi artykulami, by sie przekonac, jaka ludzie maja opinie na temat Edyty.
PopRunTheWorld
Sit down
Sit down
Posty: 88
Rejestracja: 15 cze 2012, 8:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: PopRunTheWorld »

KrzysiekF pisze:O jakim hicie My tu mówimy?

Andromeda nie jest w żadnej dużej stacji radiowej w ścisłym TOP granych utworu w grudniu. Wg odsłuchane.eu aby znaleźć się na 30 miejscu rozgłośni wystarczy:

dla RMF FM 7 emisji
Eska 14 emisji
w ZET zajmuje 23 miejsce z 6 emisjami Andromedy.

W Radio WaWa jest dobrze (26 emisji), ale od zmiany ramówki radia na 50 % disco polo , gdzie aktualnie najczęściej grają :

Milano - Serce To Nie Sługa
Bobi - Niebiańskie Oczy
Piękni I Młodzi - Przeznaczeni

nie wiem czy uznać to za sukces. WaWa jednak ma dużą moc jeżeli chodzi o przełożenie na zestawienie ZPAV-u Airplay Top. Wspomniany wyżej Bobi Niebiańskie Oczy , który jak podejrzewam gra tylko WaWa i VOX Fm zajmuje , aż 69 miejsce. W Listopadzie WaWa grała go 153 razy :lol3: czyli 5 x dziennie. :shock:
W tym tygodniu Andromeda wyląduje na ok. 25. 26. pozycji airplay (niepełne dane - zpav zlicza odtworzenia do północy w piątek), co jest jednym z najlepszych wyników w jej karierze. Czyli jak na nią to raczej sukces. No i w połowie (pod względem punktowym) to zasługa RMF.
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Kopaneek »

Dajcie czas temu utworowi.
Zanim RMF zaczął katować TNTJM przez 2 lata dzień w dzień, też minęło sporo czasu.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: endeven »

Ktoś ma dostęp do newsa o Andro z tego serwisu radiowego? -> http://www.radionewsletter.pl/
Klub singlowy: Edyta Górniak "Andromeda"
trzeba zjechac niżej do 29.11. gdzie jest początek i tytuł artykułu/opinii radiowej o singlu Edyty.
Opiniują: Michał Celeda (Radio Eska), Marcin 'Cinek' Marzec, Konrad Pacula (Radio Rodzina) oraz Zbyszek Zegler (Radio Zet)

W „Andromedzie” muzycznie jest lekko, łatwo i przyjemnie. Można tu znaleźć zgrabne producenckie patenty, ale to nie problem, bo skoro robimy hit, to wsłuchujmy się w to co modne. Dopełnieniem muzyki jest tekst, który wydaje się być dopasowany do Edyty. »»
Robik
Impossible
Impossible
Posty: 1630
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Robik »

A była by dodatkowa darmowa promocja "Andromedy" co pół godziny w TVP 2, gdyby tak Edyta podpisała umowę na "Sylwestra w Dwójce". Wystarczyło tylko nagrać kilkunastosekundowy filmik, do tego podkład refrenu z "Andromedy" i promocja gotowa :).
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: endeven »

Może jednak nie namawiajmy Edyty do zaniżania standardów promocji jeszcze bardziej, bo ten poziom i tak jest wystarczająco niski. Podstawą jest popracowanie nad teledyskiem. Teledysk to grunt promocji. Nie kierujmy jej uwagi na sylwestra i kilkunastosekundowe promo sylwestrowe, bo jeszcze gotowa byłaby uznać to za zamiennik teledysku.
Robik
Impossible
Impossible
Posty: 1630
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Robik »

Usłyszany kilkanaście razy dziennie fragment piosenki spowodowałby, że ludzie szybciej polubili by "Andromedę", albo nawet usłyszeli by, że Edyta ma taką piosenkę ;). A teledysk można nagrać swoją drogą ;).
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: MacLean »

Ostrożnie z sylwkiem!
Byłaby może świetna okazja do skonstruowania pióropusza z fajerwerków, ale głos w tej piosence powinien płynąć lekko :)
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Michael »

Robik pisze:gdyby tak Edyta podpisała umowę na "Sylwestra w Dwójce".
Niech sobie lepiej daruje Sylwestra w TVP, bo do występu pozostało jedynie 20 dni, a to za mało dla Edyty na przygotowanie stroju i opanowanie tekstu Andromedy, biorąc pod uwagę fakt, że 19 dni zajmie jej poszukiwanie stroju i dodatków, a tekstu zacznie się uczyć z kartki dopiero podczas prób :lol:.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: KrzysiekF »

ODPOWIEDZ