Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Premiera 24 listopada 2017

Wiadomości na temat Edyty.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1673
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Steffie »

"Andremeda" jakos tam sie rozgrywa w radiach, ok, moze niezbyt ekspansywnie, bo nie 5 czy 10 razy dziennie, a chyba 1 dziennie w kazdej stacji, ale lepszy rydz niz nic, i to po okresie posuchy. W Deezer chyba wypadla z Top 100. Na YouTube aktualnie 647,737 wyswietlen. U mnie jeszcze sobie leci w otwarzaczu, pytanie jak dlugo to potrwa.
Problem z Edyta jest taki, ze ona nie slucha fanow i nie interesuje jej ich opinia. Gdyby szanowala swoich fanow, to chcialaby czesciej nagrywac, spiewac, wystepowac, dbalaby o promocje swoich kawalkow, chcialaby rozmawiac z dziennikarzami muzycznymi, radiowymi, gralaby koncerty, byla czynna zawodowo piosenkarka, a nie tylko sezonowa odtworczynia starych szlagierow w programach czy telewizyjnych galach i gosciem cudzych koncertow. Gdyby sluchala fanow to w minimalnym stopniu zadbalaby o swoja wlasna muzyke, bo na razie to ona o malo co dba, jesli chodzi o muzyke.
Czy "Andromeda" zmieni cokolwiek w podejsciu Edyty do muzyki i swej pracy? Czy ona jeszcze pamieta, jak powinna wygladac profesjonalna promocja muzyki, wykonywanie jej zawodowo? Np. tak jak wtedy gdy 20 lat temu promowala swoja miedzynarodowa plyte. Czy dalej bedzie skupiac sie glownie na wywiadach z prasa plotkarska o wszystkim i o niczym oraz na swoich profilach spolecznosciowych?
ChristopherP
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 373
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:00
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Poznań

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: ChristopherP »

Ale to nie chodzi o to, żeby Edyta robiła coś dla fanów, poświęcała się i za każdym razem dokonywała samoukrzyżowania, gdy musi stanąć na scenie.

Spójrzcie tylko na setki artystów wokół - nieznanych, znanych i tych absolutnie największych - którzy na scenie żyją. To widać w każdym występie. U Edyty widać tylko stres i mozolny wysiłek.

Podejrzewam, że Edyta od bardzo dawna już nie lubi śpiewać ani występować publicznie, a musi robić to, żeby podtrzymać mit bycia piosenkarką. Tak naprawdę jest to jednak tylko droga do zarabiania pieniędzy i tego, co dla Edyty chyba zawsze było prawdziwym celem - bycie znanym i uwielbianym.
IgaAga
The story so far
The story so far
Posty: 514
Rejestracja: 26 cze 2015, 20:49
Ulubiony album: Edyta górniak
Ulubiona piosenka: one#one
Lokalizacja: koszalin

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: IgaAga »

Też tak sądzę, że muzyka jest tylko maszynką do zarabiana pieniędzy, żadną pasją. Narzekała na eks męża, że przez niego nie gotuje, nie ma prawa jazdy, nie spotyka się z fanami, śpiewa z centrach handlowych, czy coś się mieniło po rozwodzie nic. Tylko lukratywne występy dla biznesu i kontrakty reklamowe. Gdyby miała pasję do muzyki śpiewała by również dla zwykłych ludzi, miała dla nich czas. Niedawno mówiła, że nie nagrywa bo nie ma zaufanych ludzi wokół, a teraz mówi, że nie nagrywa bo rzadko jej się coś podoba. Jak już pokochała Andromedę, to zapomniała teksty odwaliła występ i poleciała do LA odpoczywać. :D :D :D Kochani to wszystko z pasji do muzyki i jakości, z którą się zawsze identyfikuje :lol3: :lol3: :lol3: .
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1673
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Steffie »

Oczywiscie, ze o to chodzi, zeby robila cos dla fanow, a nie tylko dla siebie i wlasnych celow. Jesli wybralo sie taki zawod, ktory opiera sie na wystepach publicznych dla ludzi, to dla tych ludzi trzeba cos robic. Jesli ktos nie chce sie meczyc przy wykonywaniu tego zawodu, to albo udaje sie do specjalisty, ktory mu pomaga uporac sie z trema, brakiem pasji itd., albo zawiesza kariere na kolku i nie sciemnia tych wlasnie ludzi, ktorzy czekaja na jego prace, mamiac ich, ze cos tam dla nich niby robi. A jesli cos chce dla nich niby robic, to niech im nie pisze, zeby odchodzili od stolu i niech ich nie odsyla do innych artystow, gdy im sie juz nie podoba czekanie kolejny rok na nowe piosenki albo po prostu nie podoba nowy kawalek, tylko niech zacznie czytac konstruktywne opinie, ktore pisza czarno na bialym, co ten wykonawca powinien zrobic, zeby jeszcze ten zawod wykonywac. :P
patrix2012
Sit down
Sit down
Posty: 96
Rejestracja: 30 gru 2016, 20:38
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: To nie Ja
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: patrix2012 »

Moim zdaniem dobra muzyka sama się obroni i bez względu na gatunek pokochają ją fani. Jeżeli :edi: nagra coś naprawdę dobrego, z dobrym tekstem, porządnym teledyskiem i przemyślaną promocją to kupi to także większą część społeczeństwa
fifi
Sit down
Sit down
Posty: 87
Rejestracja: 21 lut 2017, 7:34
Lokalizacja: Polska

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: fifi »

patrix2012 pisze:Moim zdaniem dobra muzyka sama się obroni i bez względu na gatunek pokochają ją fani. Jeżeli :edi: nagra coś naprawdę dobrego, z dobrym tekstem, porządnym teledyskiem i przemyślaną promocją to kupi to także większą część społeczeństwa
Coś porządnego kosztuje i myślisz, że to zwróci się w płytach? W Polsce artyści nie zarabiają kokosów na swoich albumach, nagrywają je raczej by mieć nowy materiał dla fanów i na koncerty a Ty widzisz Edytę koncertującą w pełnym wymiarze? Gdyby koncertowała tak jak inni to już dawno byłaby nowa muzyka bo sama doszłaby do wniosków, że ileż można to samo śpiewać.... :wink:
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Kamui Shiro »

A gdzie jest powiedziane, że trzeba uwielbiać swoją pracę?

Nigdzie też nie jest powiedziane, że aż tak jej nie znosi, sami to sobie nakręcacie. Może lubi mniej niż by "wypadało", ale robi, co robi. Komu nie odpowiada, to faktycznie nie musi się zmuszać :P

Nie wymagam od piosenkarza więcej niż od innej usługi. Mnie Andromeda przypadła do gustu, jej promocja też. Słyszałem raz w radiu, czuję się spełniony - nie mam uwag. Jestem mało wymagającym sympatykiem - może nie fanem, bo fan to się do...bie i nie odpuści. :roll:

I wcale przy tym nie twierdzę, że Edzia i jej zachowanie czy twórczość są aktualnie idealne, bez zarzutu. Po prostu nie widzę powodu tyle wymyślać...
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: MacLean »

Edyta obiecała fanom inną usługę, więc nie ma co się dziwić, że:
Kamui Shiro pisze:fan to się do...bie i nie odpuści. :roll:
:PP
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: KrzysiekF »

Airplay Top Polska.

Andromeda #45

http://bestsellery.zpav.pl/airplays/top.php

Z notowanych nowości wyżej jest Michał Szpak.

http://bestsellery.zpav.pl/airplays/poz ... hp#nowosci
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: MacLean »

Kuba Wojewódzki w [i]Polityce[/i] pisze:Jest długo oczekiwany owoc współpracy Edyty Górniak z Donatanem, czyli utwór „Andromeda”. Do promocji nagrania artystka postanowiła się częściowo rozebrać. Niepotrzebnie. Ewidentnie widać, że król jest nagi.
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: ediva »

Kuba Wojewódzki pisze:Ewidentnie widać, że król jest nagi.
To samo można powiedzieć o starym pajacu Kubie i jego Żenulce. :roll:
Sebuch
Linger
Linger
Posty: 960
Rejestracja: 13 lis 2011, 15:00
Ulubiony album: EKG
Ulubiona piosenka: To nie tak jak myślisz
Lokalizacja: Pomorze

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Sebuch »

Dokładnie, poczynania Edyty, w porównaniu z wizerunkiem jego modelki Renulki (jaki pokazała w "Azja Express") to wiecie... Bez komentarza.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Flux »

Poczekajcie aż Edyta się skusi na własny reality show. Wtedy zobaczymy wszyscy, aż gały wyjdą z orbit, gdzieś w okolice galaktyki Andromedy :shock:

No i co jak co, bez odbijania piłeczki z cyklu "przyganiał kocioł garnkowi". Kuba zwyczajnie ma w tym przypadku rację. 100% słuszności. Wielkie zapowiedzi przeciętnego utworu. Tonący brzytwy się chwyta, diwa uczepiła się Donatana i wyrwała mu pioseneczkę o duchu, którego artystycznie wyzionęła już dawno. Jeszcze ta sesja z czapy, za to w pióropuszu... :voodoo:
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Piter »

Teza Kopanka o tym, że chodziło o wydanie singla w tym roku, bo bez tego mogła utracić kontrakt reklamowy, wydaje się wiarygodna.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: ray »

ediva pisze:To samo można powiedzieć o starym pajacu Kubie i jego Żenulce. :roll:
Nie.
Wojewódzki jest szalenie inteligentnym i cholernie oczytanym facetem. Czasami przegina, zdarzało mu się dogryzać osobom, które lubię (Steczkowska, Korwin Piotrowska), ale nie uważam, by zasłużył sobie na hejt.
Od czasów pierwszej edycji "Idola", od 2002 on jest cały czas taki sam. Dlaczego więc dopiero teraz, od paru lat on budzi tyle negatywnych emocji? Pewnie dlatego, że otwarcie krytykuje PiS.
A co do Renulki, to ja ją nawet lubię. :) Kiedy była w "Azja Express", cała Polska jej nienawidziła, ale kiedy już odpadła, program zrobił się nudny. I ona przynajmniej nikogo nie wyzywała od peda*ów, jak pożal się Boże zwycięzcy drugiej edycji. :roll:
W kwestii Andromedy Wojewódzki miał rację - król jest nagi, czyli ewidentnie widać, że Edyta nie ma pomysłu na swoją karierę, a jednocześnie jest złakniona sukcesu. Teraz wydała typowo radiowy utwór z dość banalnym tekstem. Dwa lata temu powiedziała, że woli wydawać utwory, które przechodzą do historii, niż nagrywać masowo dużo, po to tylko, by regularnie wydawać płyty. Teraz przydałoby się ją zapytać: "Edyto, czy Ty naprawdę uważasz, że Andromeda to piosenka, które przejdzie do historii polskiej piosenki, tak jak na przykład To nie ja czy Dumka?". Edyta odpowiedziałaby: "Tak, z piosenką To nie ja prawie wygrałam Eurowizję, a Andromeda jest za dobra na Eurowizję, czyli jest jeszcze lepsza niż To nie ja". :lol3:

Dzisiaj Edyta jeszcze raz udostępniła na swoim Facebooku artykuł z "Faktu" pt. "Edyta Górniak triumfuje! Jej nowy singiel podbił polskie radia".
:buahaha:
Radio Zet konsekwentnie gra Andromedę raz dziennie, RMF nie zagrało dzisiaj ani razu, a Eska zagrała raz - o 20.29.
Nie jest dramatycznie, ale też nie ma sukcesu. Ale przyznam, że zdziwiłem, się, że Andromeda zadebiutowała na 45 miejscu listy AirPlay - Top. Myślałem, że będzie niżej.

Edyta i Donatan nagrali krótką reklamę Andromedy dla Spotify: "Cześć, z tej strony Donatan i Edyta Górniak. Już teraz oddajemy w Wasze ręce nasz najnowszy utwór, Andromeda. Możecie go usłyszeć na Spotify".
ODPOWIEDZ