Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Premiera 24 listopada 2017

Wiadomości na temat Edyty.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Estratos »

Z radionewsletter
Numer przez blisko osiem miesięcy tworzyli Donatan i Cleo, ale czy efektem ich wytężonej pracy będzie ogłoszenie przez nas wielkiego powrotu Edyty Górniak? Pomimo mojej wielkiej sympatii do artystki i jej muzycznych dokonań niestety w to wątpię! Utwór nie dodaje mi energii, nie elektryzuje... Co więcej, właśnie się skończył i nie mam potrzeby włączyć ‘powtórz’. To co się liczy, to przede wszystkim mocje, a tych w „Andromedzie” po prostu nie znajduję. Elżbieta Zapendowska powiedziała kiedyś o Edycie Górniak: „Szkoda, że tak wielki, światowy talent został zaprzepaszczony. Ona powinna zrobić światową karierę, mając takie warunki jakie ma, mając taką urodę, taki głos, taką wrażliwość muzyczną”. Według mnie, wspomniane atuty Edyty Górniak tym razem też nie pomogą jej w odniesieniu sukcesu. Michał Celeda, Radio Eska


Problemem wielu utalentowanych ludzi jest to, że nie potrafią sami wykorzystać swojego potencjału Edyta Górniak nie może dodatkowo trafić na kogoś, kto by te możliwości wykorzystał tak, aby jednocześnie jej samej nie wykorzystał. A przynajmniej w taką wersję wydarzeń wierzę, pozostając nieczuły na doniesienia prasy kolorowej. Artyści lekko nie mają. Jeżeli chodzi o nowe piosenki to niestety coraz częściej reaguję smutnym westchnieniem. Żal mi trochę tych czterech minut, których już nikt mi nie odda. Żal mi Edyty i jakoś tak potem tęskno do Rubika. "Andromeda" to przede wszystkim popis możliwości Donatana. On nas oszukał z tymi Słowianami, umiał więcej, tylko potrzebował trochę obciachu dla zaciekawienia publiczności. Aranżacja na poziomie, melodia może nie chwyta od razu, ale po kilku przesłuchaniach jednak coś zostaje. Zdaje się o to w tej sztuce chodzi. Tylko ten tekst... Jak napisał do nas Wydawca, "Edyta przemierzając galaktyczną konstelację zachwyca eterycznością i rozświetla błyskiem ten muzyczny gwiazdozbiór". Po wysłuchaniu utworu mam przeczucie graniczące z przekonaniem, że Cleo jest odpowiedzialna również za treść mailingu. Bo "Andromeda" jest tak mocno o niczym, że z powodu pojawienia ię nowego singla Edyty Górniak jest mi zupełnie wszystko jedno. Marcin 'dj cinek' Marzec "Ding-dong,

Pociąg REGIO z Wrocławia do do Międzylesia przez Strzelin, Kłodzko Główne, Bystrzycę Kłodzką odjedzie z .toru ósmego przy peronie czwartym" - zakomunikowało przez megafon Jeśli nie zasypie i nie zawieje, to po około trzech kwadransach skład powinien dotrzeć do stacji Ziębice, czyli do miejscowości, z której.w świat wyruszyła kiedyś bohaterka naszego klubu singlowego. Trzy kwadranse to sporo czasu. Można go wypełnić np. odtwarzając 11 razy nowy singiel Edyty Górniak 'Andromeda'. Utwór powstał we współpracy z producentem Donatanem i autorką tekstu Cleo. 'Amdromeda'  czytamy w opisie dostarczonym przez Wytwórnię. Ładnie kontrastuje z widokiem zmodernizowanego zespołu trakcyjnego snującego się z wolna w kierunku Kotliny Kłodzkiej. Jedziemy. Gramy. Jedziemy. Słuchamy. Lecimy, lecimy, lecimy... Kiedy ze letargu wyrwał mnie konduktor stukający w ramię, w głowie powtarzało już tylko "duchu mój, proszę leć, proszę leć...". A może to tylko chwilowy brak zasięgu spowodował zapętlenie utworu w odtwarzaczu? Forma muzyczna - owszem - może i chwytliwa, warstwa tekstowa nieskomplikowana, a jednak nie za bardzo pozostają pozostają w pamięci. Czy całość ma szansę stać się przebojem? Nie wiem. Z pewnością kompozycja budzi emocje. Teledysk też. Zajrzałem na forum w youtube. Zdania podzielone. 50/50. Ktoś proponuje: 'Edyta zgłoś się do polskich preselekcji do Eurowizji z Andromedą'. Tylko co na to Szymon? Konrad Pikula, Radio Rodzina

Żyjemy w czasach ciągłych zmian. Nieprzewidywalnych, choć mierzonych badaniami opinii na skalę dotychczas Mam wrażenie, że w tym wartkim ciągu schlebiania gustom zapominamy nawet czasem o tym, że kreujemy je też, decydując o pokazaniu ednej piosenki i niegraniu innej. Z drugiej strony, jeden post na Facebooku, tweet czy zdjęcie na Instagramie, może sprawić, że nastawienie publiczności do gwiazdy i jej twórczości może się z godziny na godzinę zmienić o 180 stopni. Niezależnie od badań. Nie daję więc sobie rawa do odpowiedzenia na pytanie „czy »Andromeda« Edyty Górniak i Donatana będzie przebojem?”. Mogę tylko powiedzieć, że do Radia Zet ta piosenka pasuje. Dobrze współbrzmi z już wypromowanymi przebojami. Jest wyprodukowana bez kompleksów wobec zagranicznych rodukcji, zaśpiewana doskonale, z wyraźnym charakterem Edyty Górniak, ale uwspółcześnionym, bez egzaltacji. Mnie się podoba. A czy Słuchacze będą tego samego zdania? Czas pokaże. Zbyszek Zegler, Radio Zet 
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: endeven »

Singiel oceniony bardzo przeciętnie. Wypunktowano brak charakteru, brak wyrazistości i grafomański tekst nie układający się w żadną historię godną zapamiętania. Ciągle są jednak wyższe oczekiwania od Edyty Górniak. Zdecydowanie więcej entuzjazmu i plusów było przy YH, ale i tak główne stacje poza ZETka nie grały, a Andro się rozgrywa, więc trudno odnaleźć klucz do logiki radiowego funkcjonowania.

@Esti, jesteś, pozdro :)

Dodano po 1 godzinie 14 minutach 44 sekundach:
@Esti, a czy jest szansa na dostęp do innych treści z klubu singlowego :edi: :PP

o "Lunatique" -> http://www.radionewsletter.pl/227,issue.html
o "List" -> http://www.radionewsletter.pl/339,issue.html
o "All the way" -> http://www.radionewsletter.pl/579,issue.html
o "Teraz-Tu" -> http://www.radionewsletter.pl/486,issue.html

prosz :)
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Estratos »

Powinny być gdzieś na forum.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: endeven »

@Esti, znalazłem na forum tylko o Loving You, TT i YH. No i Andromeda. Tych pozostałych nie udało mi się znaleźć, chyba nie było. :(
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: MacLean »

endeven pisze:@Esti, znalazłem na forum tylko o Loving You, TT i YH. No i Andromeda. Tych pozostałych nie udało mi się znaleźć, chyba nie było. :(
http://e-gorniak.com/forum/viewtopic.ph ... 98#p126998
Wstawił wierzba.
@Estratos, mógłbyś jeszcze przed nami odsłonić treść "ostatnich komentarzy? :) Tam padają hasła, że nie ma Edyta szczęścia do piosenek, Wojciechowski poleca swój wywiad, a ktoś inny pisze coś o Fosterze :) Tylko całości nie widać :P
Ostatnio zmieniony 13 gru 2017, 12:32 przez MacLean, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: endeven »

@Mac, jak Ty widzisz tam komentarze???

To jak ktoś dogrzebie się/znajdzie ocenę singla Lunatique i All the way z radionewslettera to mega podziękowania <3
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: MacLean »

Przewinąłem troszkę stronę :P bez logowania afkors :lol3:
Obrazek

Lunatique:
http://e-gorniak.com/forum/viewtopic.ph ... sto#p13193

TT:
http://e-gorniak.com/forum/viewtopic.ph ... 70#p241661

Recenzji ATW tu nie wstawiono, jeśli życzliwy zachował nazwiska krytyków.
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Kopaneek »

Ciekawe co Edyta powiedziałaby na post użytkownika B@r w tym temacie: http://e-gorniak.com/forum/viewtopic.ph ... &start=810

:ha: :lol3: :lol3: :lol3:
PopRunTheWorld
Sit down
Sit down
Posty: 88
Rejestracja: 15 cze 2012, 8:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: PopRunTheWorld »

Kamui Shiro pisze:Ludzie słuchają w grudniu nie tylko piosenek świątecznych. Poza tym to raptem jeden miesiąc, a w zmasowaniu: dwa tygodnie. Słucham różnych stacji i naprawdę częściej lecą w nich teraz aktualne hity (ewentualnie nieaktualne hity) niż piosenki świąteczne. Edyta wciąż ma szanse na lansowanie Andromedy do karnawału, ale wpierw musi przeczołgać ją przez sezon sylwestrowy, a chyba faktycznie nie chce.
W tym tygodniu Andromeda jest 30. (-4); pod względem punktowym jest nieznaczny spadek (o 1%), ale pod względem liczby odtworzeń wzrost z 254 do 275. Generalnie najwięcej działa tutaj RMF (47% wszystkich punktów) mimo zaledwie 6 zagrań.

Dodatkowo z wyłączeniem nagrań świątecznych Andromeda byłaby 25. Innymi słowy nie jest źle, ale data wydania (przed świętami) to nie był dobry pomysł tak jak zauważył @ray.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Kamui Shiro »

Jakby nie wydała, to by było, że nic nie nagrała konkretnego cały rok.
Sebuch
Linger
Linger
Posty: 960
Rejestracja: 13 lis 2011, 15:00
Ulubiony album: EKG
Ulubiona piosenka: To nie tak jak myślisz
Lokalizacja: Pomorze

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Sebuch »

"Andromeda" na 2. miejscu w Lisci Przebojów w ZETce :D
anet97
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 349
Rejestracja: 01 gru 2008, 0:55
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: If i give myself up
Lokalizacja: Polska

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: anet97 »

Super!!! Opłacało się głosować :)
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1673
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Steffie »

Na pierwszym Michal Szpak ze swoim "Don't poison your heart", Edyta sie wkurzy. :P
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: KrzysiekF »

Airplay Top 09.12. - 15.12.2017

Andromeda #30 Czyżby 25 było szczytem Andromedy ? :beczy: :beczy:

http://bestsellery.zpav.pl/airplays/top.php

Kayah na 5 8) (Edzia nie weszła nawet do 20 :edi: )
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: endeven »

De su na #25
LOL :lol3:

Tragiczny jest ten sposób naliczania airplay. Takie dziwadła sa na liście top 100, że szok. RMF nie powinno miec niemal 50 procent udziału punktowego w zestawie totalnego krajowego airplay, to jakaś przesada.
ODPOWIEDZ