Edyta gościem specjalnym finału The Voice of Poland VIII

25.11.2017 r.

Wiadomości na temat Edyty.
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Edyta gościem specjalnym finału The Voice of Poland VIII

Post autor: Kopaneek »

Dla mnie największym złem w karierze Edyty była Maja Sablewska.
Ta baba wyprała Edytę z Edyty. Zanim się pojawiła, była jakaś.
Spójna, miała stabilny wizerunek, nie pozawalała sobie na wtopy.

A co do wykonu w Voice - wokal naprawdę miała tam dobry.
Wracam czasem do tego wykonu.
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: Edyta gościem specjalnym finału The Voice of Poland VIII

Post autor: spot_me »

Kopaneek pisze:Dla mnie największym złem w karierze Edyty była Maja Sablewska.
Zgadzam sie, ze sam fakt podjecia z nia wspolpracy byl fatalna pomylka, a wrecz ponizajacy; nienawidzila Dody, a polaszczyla sie na 'odrzut' po niej. Desperacja w czystej postaci.
Natomiast mimo wszystko Nositorbe uwazam za gorszy wybor od Majki. Sablewska przynajmniej byla jakims motorem napedowym dla niej. Wieczorek NIC pozytywnego nie wnosi.
Wydaje mi sie, ze Majka zamknelaby i slynny projekt z Dustplastikami, i nie dopuscilaby Edyty na ubiegloroczne preselekcje, a i do voice'a nie dalaby jej zalozyc stroju Indianina.
Zle, ze z nia zaczela wspolprace ale tez zle ze i zakonczyla. Totalny brak konsekwencji.

Przez ten stroj Indianina jakos nie potrafie ogladac tego wystepu w finale voice'a. Bardziej mnie drazni niz zapomniany tekst piosenki.
anet97
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 349
Rejestracja: 01 gru 2008, 0:55
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: If i give myself up
Lokalizacja: Polska

Re: Edyta gościem specjalnym finału The Voice of Poland VIII

Post autor: anet97 »

Kamui Shiro pisze:Ale nie da się wypromować piosenki, która ani muzyką, ani tekstem, ani teledyskiem nie spełnia wymagań rynku na przebój.
Ale kto te wymagania rynku ustanawia? bo moim skromnym zdaniem Andromeda byłaby pewnym hitem,jeśli tylko radia zaczęły by ją grać...
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Edyta gościem specjalnym finału The Voice of Poland VIII

Post autor: Kamui Shiro »

No dobrze, jakiś potencjał ma, nawet fajnie mi się do tego poskakało, jak wreszcie dopadłem dzisiaj w radiu. Jednak nie czuję po prostu, żeby te słowa, ta wizja i niezbyt w sumie czepiająca się głowy kompozycja miały tak samo duże szanse na hit jak piosenki, które nimi zostają.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Edyta gościem specjalnym finału The Voice of Poland VIII

Post autor: Flux »

Sablewska przynajmniej hamowała Edytę w durnych wypowiedziach, starała się odświeżyć nie tylko jej garderobę ale też przewietrzyć nieco w głowie. Próbowała zagonić do pracy, lecz bezskutecznie w większości przypadków ale trudno zrobić z lenia pracusia. Za kadencji Mai mieliśmy udany jubileusz, na fali którego... diwa wystąpiła w "Tańcu z gwiazdami" (tam to dopiero były dramaty...) a menadżerka załatwiła sobie posadę jurorki w TVN zamiast jej. Tego Górniak nie mogła zdzierżyć. Później rzutem na taśmę płyta i głośne zerwanie relacji. Nieprawdą jest jednak stwierdzenie, że Sablewska jest największym złem w karierze Górniak, bo tym największym złem jest sama zadufana w sobie gwiazda. Wtopy zdarzały się jej dużo wcześniej a wizerunek do spójnych nie należy od czasu rozstania z Kubiakiem. EG nie potrzebuje już managera, tylko chyba cudotwórcy.
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Edyta gościem specjalnym finału The Voice of Poland VIII

Post autor: Kopaneek »

Wieczorka nie biorę pod uwagę, bo to tylko podnóżek, który stał się kłodą. ;)

Nie wiem czy wszyscy wiedzą skąd się wziął w otoczeniu Edyty...
Został asystentem Mai, po czym ta go z hukiem wypie*doliła za "niekompetencje i brak odpowiedzialności".
Edyta, która już wtedy miała średnie relacje z Mają, zaproponowała mu posadę bezpośrednio u siebie.
Motyw chyba jest dla Was oczywisty...
anet97
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 349
Rejestracja: 01 gru 2008, 0:55
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: If i give myself up
Lokalizacja: Polska

Re: Edyta gościem specjalnym finału The Voice of Poland VIII

Post autor: anet97 »

Również uważam,że z perspektywy czasu Majka nie była taka zła, starała się na ile to możliwe hamować Edyte . Diwa nie jest zdolna do współpracy już chyba z nikim, nie ma takiej osoby na świecie z którą po chwili zauroczenia się nie skonfliktuje.

Co do Wieczorka , to ciekawe :shock: Czyli Edyta zatrudniła go na złość Sablewskiej.... To jest bardzo w jej stylu. Ale chyba nawet nieźle mu płaci ,skoro non stop lata po świecie...
fifi
Sit down
Sit down
Posty: 87
Rejestracja: 21 lut 2017, 7:34
Lokalizacja: Polska

Re: Edyta gościem specjalnym finału The Voice of Poland VIII

Post autor: fifi »

anet97 pisze:Ale chyba nawet nieźle mu płaci ,skoro non stop lata po świecie...
:edi: się ceni, zgarnia najwyższe stawki to i torba ciężka od tej kasy. Zatem musi konkretnie płacić za dźwiganie tego tonażu :wink:
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Edyta gościem specjalnym finału The Voice of Poland VIII

Post autor: Flux »

Górniak też już raz zwolniła Wieczorka z pełnienia obowiązków, tfu... tj. honorów typu taszczenie zakupów czy sprowadzenie szefowej pod ramię ze schodów. Wkupił się jednak ponownie w łaski, później diwa plotła o jego lojalności i oddaniu. Dziś wręcz nazywa rodziną i jedną z nielicznych zaufanych osób. A podobno rodziny się nie wybiera... Złota posadka, jeśli już się człowiek przyzwyczai do chimeryczności pracodawczyni i nauczy korzystać z tych ciągłych wahań. Darmozjad wygrał życie. Nieczęsto zdarza się u Edyty taka sytuacja. Chyba jeszcze tylko Pani Grażyna "wróciła z wygnania", jednak matka na pojednanie musiała czekać długie lata.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Edyta gościem specjalnym finału The Voice of Poland VIII

Post autor: niuto »

Dla mnie największym złem w karierze Edyty była Maja Sablewska.
Ta baba wyprała Edytę z Edyty. Zanim się pojawiła, była jakaś.
Spójna, miała stabilny wizerunek, nie pozawalała sobie na wtopy.
Krótka współpraca z Mają była najlepszym momentem w karierze Edyty po latach posuchy, a po rozstaniu z nią mamy już równię pochyłą. Mai udało się ocieplić wizerunek Edyty, udział w "TzG" wyszedł jej na plus. To w okresie współpracy z Mają Edyta zaczęła prace nad "My" i przypomnijmy, że "Teraz tu", wydany na zakończenie tej współpracy był ostatnim singlem Edyty, który naprawdę grano w rozgłośniach radiowych. Ciekawe czemu.

Zresztą kariera Dody po odejściu Mai też już nigdy nie odzywskała swojej świetności. Można tej kobiecie wiele zarzucać i po prostu nie lubić, ale w gruncie rzeczy chyba znała się na tym czym się zajmowała.
alanjopek
Hope for us
Hope for us
Posty: 28
Rejestracja: 28 sie 2017, 15:23
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Polska

Re: Edyta gościem specjalnym finału The Voice of Poland VIII

Post autor: alanjopek »

Ja też wierzę w to, że gdyby Maja była dalej, ludzie by znów pokochali Górnika tak jak w latach 90, były by przeboje takie jak ma Grzeszczak, byłyby płyty i koncerty na których Edyta by śpiewała swoje największe przeboje, byłyby te iskry i radość, kiedy to odbiera kolejne nagrody. Byl to najlepszy okres od ,,Impossible'' i ,,To nie tak jak myślisz''. mam nadzieję, że Edyta kiedyś przejrzy na oczy i zauważy jak wiele straciła, bo straciła uznanie, reputację i szacunek swoich fanów - a to największy sukces Artysty, a nie zaproszenie telewizyjne. ale jak widać po jej wypowiedziach, każdy ma inne ideologie. Andromeda - utwór z jednej strony fajny, dość przyjemny - tylko obawiam się iż ona pomyśli, ze nagrywając utwór, zgodny z obcymi brzmieniami, jest ona prekursorką, a elementy etniczne iż jest piosenkarką tworzącą sztukę niezwykle ambitną ,,sięgającą do korzeni''. Występ - .... nie powala i nie tylko dlatego, że to Górniak od której wymagamy więcej z racji talenty, ale dlatego, ze jak na piosenkarkę przystało było to słabe i nie chodzi o to że Diva światowej klasy zaliczyła wtopę, tylko dlatego, ze ona porostu się nie przygotowała. Ostatnie rewelacje dotyczące sylwestra i podsumowań rocznych, heroizmie, trudnym, pracowitym, wyczerpującym roku, zacytuję:

,,Znam ten scenariusz;
Kiedy jak teraz,
Zalewam Cię milionem słów!
Po najpiękniejszych wszystkich dziś pływam
Żadnego z nich nie powiem jutro''

Gdzie podział się profesjonalizm, jakość o którą walczyła przez lata ?
Czy to naprawdę koniec ? Czy to może początek ?

Dylemat fanow; Glosować, czy nie glosować na listach przebojów?
1. z jednej strony, tak - jesteśmy fanami talentu, kroczymy z nią, chcielibyśmy by miała hit
2. - ale dlaczego ? jak my prosimy o koncerty - cisza, o plytę - cisza lub te same bzdury, jak prosimy o wyjaśnienia - cisza, jak rzeczywiście jest bunt, to kapitan zalogi się obraża i grozi że nie będzie dawać

Analizując ostatnie lata, doszedłem do wniosku, że nie ! Wolę oddać glos na Kukulską, na Jopek, na Hey, ale nie na Edytę, nie teraz i jak to Diva mawia, nie chodzę na kompromisy, tak dla zasady !
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Edyta gościem specjalnym finału The Voice of Poland VIII

Post autor: MacLean »

Może źle to pamiętam, ale Maja chyba nie pozostawiła Edycie wyboru, idąc do X-Factora :(
Trzeba docenić to, że cerowano wizerunek i odmłodzono szafę, ale mam wrażenie, że dalsza współpraca oznaczałaby po prostu bardziej przemyślaną obecność w mediach, a nie wymarzony wielki powrót muzyczny. Wątpię, by Maja miała realne szanse zażegnać wszystkie konflikty i przekonać zrażonych z branży do udziału we wspólnym projekcie z Edzią. Ale np. z takiej wpadki ze Szpakiem z pewnością lepiej by wybrnięto, o ile by do niej doszło;-) Odbiór w mediach jest dziś ważniejszy od prawdy i dlatego oceniam Maję lepiej od Wieczorka, który nie umie pohamować słynnych chwil szczerości diwy, a może nawet bezmyślnie przytakuje jej refleksjom.
Biały pióropusz z występu coraz bardziej mnie mierzi. Lepszy ten z sesji do lyric video.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Edyta gościem specjalnym finału The Voice of Poland VIII

Post autor: Steffie »

Maja sama siebie skreslila negocjujac udzial w X-Faktorze dla siebie samej, a nie dla swojej gwiazdy. Ktory menedzer tak robi? Zreszta jakos po Edycie Majce nie udalo sie chyba juz z nikim nawiazac wspolpracy jako menedzer, a przynajmniej odniesc sukces, tylko zrobila kariere w TVN-ie jako pani, ktora robi ubraniowe metamorfozy, chyba bardziej jako stylistka. Zreszta ani Maja, ani zaden swiety nie pomoze Edycie, jesli ona sama nie bedzie chciala zmienic swojego postepowania.
Wracajac do Andromedy, to ten kawalek rzeczywiscie funkcjonuje w eterze pod kilkoma nazwami:
http://www.odsluchane.eu/wyszukaj.php?q=Andromeda
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Edyta gościem specjalnym finału The Voice of Poland VIII

Post autor: addar »

na nieszczescie 'przerwa' rubasińska tez wróciła w łaski divy :? nie cierpie obleskiej ale przynajmniej odstawila edyte od tej pozal sie boze stylistki i zaczela ubierac edyte noweczesnie seksownie ale z klasa....majka niech pozostanie przy byciu stylistka- to jej wychodzi
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Edyta gościem specjalnym finału The Voice of Poland VIII

Post autor: Kopaneek »

addar pisze:na nieszczescie 'przerwa' rubasińska tez wróciła w łaski divy :? nie cierpie obleskiej ale przynajmniej odstawila edyte od tej pozal sie boze stylistki i zaczela ubierac edyte noweczesnie seksownie ale z klasa....majka niech pozostanie przy byciu stylistka- to jej wychodzi
Przecież Rubasińska była stylistka Edyty niemal cały czas w trakcie współpracy z Mają. :smile:

Wy nie rozumiecie jednego - Ruba robi co może, żeby Edyta dobrze wyglądała. W większości to jej autorskie stylizacje. Np. ta: http://e-gorniak.com/content/uploads/si ... wa-210.jpg

One przychodzą z tirem ciuchów, a Edyta później sama je łączy...
Edycie trudno coś wyperswadować z głowy. Tak jak swego czasu ombre.
ODPOWIEDZ