"Dom dobrych drzew" - piosenka z "Leśniczówki"

Wiadomości na temat Edyty.
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: "Dom dobrych drzew" - piosenka z "Leśniczówki"

Post autor: Kopaneek »

Bardzo mi się podoba. Zarówno w warstwie muzycznej, wokalnej jak i tekstowej. To jest esencja wrażliwości Edyty!
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: "Dom dobrych drzew" - piosenka z "Leśniczówki"

Post autor: Virtual Tom »

Zapowiada się bardzo ładnie :manicure:
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: "Dom dobrych drzew" - piosenka z "Leśniczówki"

Post autor: Matiz99 »

Zapraszam do działu A/V.
fifi
Sit down
Sit down
Posty: 87
Rejestracja: 21 lut 2017, 7:34
Lokalizacja: Polska

Re: "Dom dobrych drzew" - piosenka z "Leśniczówki"

Post autor: fifi »

"Ten utwór przypomina, jak oddychać" - mówi w rozmowie z Onetem Edyta Górniak.
A powinien raczej przypominać jej, że nie po to Bóg dał jej talent by karmić tabloidy pierdami o niczym tylko właśnie po to by tak śpiewać.

Wielka sensacja! Edyta Górniak nagrała piosenkę do serialu... Sensacja jakby co najmniej dostała nominację do Grammy...
Takie projekty to ona powinna serwować jako przerywniki a nie główne danie jej artystycznych dokonań.
Mega wyczyn!
"Dom dobrych drzew" niech w końcu obudzi jej śpiew!

Teraz tylko czekam na sensacyjne doniesienia jak to "Leśniczówka" dzięki :edi: bije rekordy oglądalności bo skoro Andromeda podbiła listy przebojów to przecie "Dom dobrych drzew" nie może być gorszy... 8)

Smutne to jest, że taka artystka musi tak zakłamywać rzeczywistość...
Mówią, że dobra muzyka broni się sama a tu mamy raczej zjawisko jak z niczego zrobi "coś" dobra w tabloidach reklama :roll:
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: "Dom dobrych drzew" - piosenka z "Leśniczówki"

Post autor: Matiz99 »

Ja mam tylko nadzieję, że wyjdzie całość, bo podoba mi się znacznie bardziej niż ta cała Andropauza :P
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2748
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: Dom dobrych drzew (Leśniczówka)

Post autor: pijej1 »

tekst to chyba w przedszkolu pisali z przypadkowo wysypanych z woreczka wyrazów
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: "Dom dobrych drzew" - piosenka z "Leśniczówki"

Post autor: spot_me »

Rad. pisze:Tytuł to czysta Edyta.
Oczywiscie tylul mial brzmiec 'Lesniczowka', ale to byloby totalnie nie w stylu divy wiec tak jak w przypadku Andromedy postawila na swoim. Dla Edyty Lesniczowka = Dom dobrych drzew. I od razu jest jak dorobic filozofie od czapy jak do kazdej jej piosenki:
edytagorniak: Tyle pięknych drzew obok siebie... So many #beautiful #trees next to cheddar. All different. All special. We are One ♥️
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: "Dom dobrych drzew" - piosenka z "Leśniczówki"

Post autor: ediva »

Włączyłam tę piosenkę mojej babci tłumacząc, że to z nowego serialu TVP - była zachwycona: "Ale to ładne, głos jak anioł! Kto to śpiewa?" Odpowiadam, że Edyta Górniak, na co babcia: "Niemożliwe! Ona tak nie śpiewa." :lol3:
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: "Dom dobrych drzew" - piosenka z "Leśniczówki"

Post autor: Kamui Shiro »

Hm.

Średnio mnie ruszają kato-trele Edzi do widoczków z jakimiś żukami-gnojownikami.
Zbyt egzaltowane, zbyt nabożne, jedyny plus to brak epatowania siłą głosu na siłę. No i może jednak szczerość, autentyzm, brak wdzięczenia się do trendów - mam wrażenie że gdyby wydawała wkrotce płytę, to byłby album najbardziej "od serca" w jej przypadku.

Dobrze, że nagrywa dla serialu tvp - to zapewnia zajadłą promocję w mediach podległych rządowi (i nie tylko -antyreklama to też reklama), na pewno bardziej zaistnieje piosenką serialową niż zwykłym singlem niepodpartym żadną filmową produkcją.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: "Dom dobrych drzew" - piosenka z "Leśniczówki"

Post autor: ray »

Ten fragment brzmi przyjemnie. Dobrze, że Edyta znów śpiewa lekko, delikatnie. W jednym miejscu mam zastrzeżenia do jej dykcji - przy pierwszych dwóch odsłuchaniach nie mogłem zrozumieć słowa "jutra" na początku. Teraz czekam na całość. Pewnie piosenka jest krótka - zdziwiłbym się, gdyby się okazało, że całość trwa dłużej niż 3 minuty.
Nagranie utworu do serialu wydaje się dobrym posunięciem dla Edyty - nagrała piosenkę, której fragment będzie ciągle powtarzany w telewizji. Tym samym :edi: będzie cały czas obecna w TV jako wokalistka, nawet jeżeli do końca roku nie nagra i nie wyda już nic.
Zastanawiam się, czy ten serial przetrwa... TVP1 będzie miało aż 3 telenowele w paśmie popołudniowym w dni powszednie: "Klan", "Koronę królów" i "Leśniczówkę". Jak wiadomo, TVP jest mocno zadłużona, więc jeżeli będzie szukała oszczędności, to pierwsze zrezygnuje właśnie z produkcji "Leśniczówki". Jeszcze emisja ma być tylko raz w tygodniu, w piątki po południu... Kto to będzie oglądał? Już lepiej by było, gdyby zamiast dwóch 20-minutowych odcinków z rzędu, emitowano jeden 50-minutowy na przykład w niedziele wieczorem, tak jak kiedyś sagę "Nad rozlewiskiem". Wtedy "Leśniczówka" miałaby szanse na większą oglądalność.

Bardzo bawi mnie patos w dzisiejszych wypowiedziach Edyty - i tych z wywiadu dla Onetu, i tych z Instagrama. Jaka muzyka filmowa? Przecież to jest po prostu piosenka z czołówki telenoweli. :lol3:
Edyta po raz piąty z rzędu wydaje singiel bez teledysku. I najprawdopodobniej po zapowiedzianej konferencji prasowej już nigdzie potem nie zaśpiewa tej piosenki. Tym bardziej, że już na podstawie fragmentu słychać, że to nie jest utwór ani do radia, ani na koncerty typu "Przebojowe lato Radia Zet", ani na festiwale.
Edyta Górniak pisze:Muzykę filmową traktuję zawsze jako indywidualne, niezależne projekty, które płyną własnym nurtem.
No właśnie...

Patrząc stereotypowo, można by rzec: Andromeda była dla młodszej publiczności, więc teraz Dom dobrych drzew będzie dla tej starszej. ;-)

Ciekaw jestem, jak fanki Szpaka przyjmą ten utwór.
Czy kiedy całość pojawi się na YouTube, to znów po paru dniach będzie 5 tys. łapek w dół?
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: "Dom dobrych drzew" - piosenka z "Leśniczówki"

Post autor: Kamui Shiro »

Co za wielka różnica, czy z filmu, czy z telenoweli? Lepiej niech leci co tydzien i zyska status zbliżony do "Życie, życie jest nowelą" niż promuje taki np. "Smoleńsk".
princess_edyta
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 666
Rejestracja: 01 paź 2006, 0:04

Re: "Dom dobrych drzew" - piosenka z "Leśniczówki"

Post autor: princess_edyta »

Myślicie, ze ta piosenka została nagrana tylko dla pieniędzy ? Bo nie oszukujmy sie Edyta od dobrych paru lat nie robi nic... :beczy:
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Dom dobrych drzew" - piosenka z "Leśniczówki"

Post autor: Dobi »

Kamui Shiro pisze:Co za wielka różnica, czy z filmu, czy z telenoweli?
Jest spora różnica. Co z tego, że utwór do serialu zapowiada się nieźle jak nigdzie nie będzie można go kupić? Poza tym ile trwa czołówka takiego serialu? W najlepszym wypadku nie dłużej niż minutę. Jakie radio zagra tak krótki utwór? Nie mówią już o udostępnieniu go gdziekolwiek w Internecie.
Piosenka promująca film ma odgórnie nakręcony teledysk (czy wykonawca ją śpiewający chce tego czy nie), promują ją w radiach, w TV, na YouTube itp. I przede wszystkim będzie dostępna w streamingu i sprzedaży.

Skoro Edyta ma zaśpiewać ją w finale "The Voice Kids" bo może jest jednak wersja dłuższa niż ta z czołówki? :hmmm:

Danych o "podboju list przebojów" chyba się nie doczekam :swieca:
SLAVEK
Make it happen
Make it happen
Posty: 147
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:19
Lokalizacja: usa

Re: "Dom dobrych drzew" - piosenka z "Leśniczówki"

Post autor: SLAVEK »

Kamui Shiro pisze:Hm.

Średnio mnie ruszają kato-trele Edzi do widoczków z jakimiś żukami-gnojownikami.
Zbyt egzaltowane, zbyt nabożne, jedyny plus to brak epatowania siłą głosu na siłę. No i może jednak szczerość, autentyzm, brak wdzięczenia się do trendów - mam wrażenie że gdyby wydawała wkrotce płytę, to byłby album najbardziej "od serca" w jej przypadku.

Dobrze, że nagrywa dla serialu tvp - to zapewnia zajadłą promocję w mediach podległych rządowi (i nie tylko -antyreklama to też reklama), na pewno bardziej zaistnieje piosenką serialową niż zwykłym singlem niepodpartym żadną filmową produkcją.

A mnie WCALE. Nie ruszaja twoje pseudo-dojrzale wpisy. Sa inne forra, aby wypowiadac sie na temat zukow i gnojownikow. Kochasz literatue? Zapisz sie na forum literackie. Przypominasz mi pewna osobe, ktora na szczescie juz nie istnieje na tym forum. WYLUZUJ i wybierz inna droge. A jesli masz jakies problemy to pisz do ludzi na priva, a nie na TYM forum dyskusyjnym. Twoje posty sa po prostu zalosne!
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: "Dom dobrych drzew" - piosenka z "Leśniczówki"

Post autor: ANETA »

Fragment bardzo przyjemny i cieszę się bardzo, że Edi to nagrała.Czekam na całość <3
Nie czekam na klipy i płyty bo uschnąć można będąc fanem EG. Taki los. Nie pospieszymy jej choćby nie wiem co. Ona ma swoje porąbane tempo i koniec. Ciszę się z tego co jest i z pewnością ,,Dom dobrych drzew" WTF co za tytuł !! 8P podoba mi się bardziej niż Andromeda.
ODPOWIEDZ