"Dom dobrych drzew" - piosenka z "Leśniczówki"

Wiadomości na temat Edyty.
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Dom dobrych drzew" - piosenka z "Leśniczówki"

Post autor: B@r »

Dobi pisze: Co z tego, że utwór do serialu zapowiada się nieźle jak nigdzie nie będzie można go kupić? Poza tym ile trwa czołówka takiego serialu? W najlepszym wypadku nie dłużej niż minutę. Jakie radio zagra tak krótki utwór? Nie mówią już o udostępnieniu go gdziekolwiek w Internecie.
Kto powiedział, że nie będzie można kupić?! Będzie można po konferencji TVP, o czym jest nawet w artykule "Faktu".

I kto powiedział, że wersja czołówkowa trwająca nie dłużej niż minutę z czołówki to ta wersja wysłana do radia?
Otóż nie. Żaden z artystów jeszcze nie nagrał piosenki do czołówki, która trwa tyle ile w czołówce. Czołówka wymaga skrótu, ale te utwory są dłuższe.

Dla przypomnienia np. "Pogodniej" ze Złotopolskich - https://www.youtube.com/watch?v=CEgc2m8WHEc
Każdy wie ile trwają czołówki, tu wersja pełna 3:12.

"Adam i Ewa" z serialu o tym samym tytule Budki Suflera - https://www.youtube.com/watch?v=sw1QACt6OHs
2:59

"Samo Życie" Stachurskiego - https://www.youtube.com/watch?v=LYdh7A-fOtY
2:50

Itp, itd. 8P

Z "Domem dobrych drzew" będzie podobnie. Wersja singlowa do kupienia będzie trwała ok. 3 minut. Z ciekawostek - pierwsza wersja nagrana przez Edytę ma ok. 5 minut. Ale wiadomo, że trzeba to teraz poskracać. :D Wersja radiowa musi być do 3:30. Możliwe jednak, że Edyta wypuści dwie wersje full ok. 5minutową i skróconą do radia.

PS Tytułu tej piosenki nie wymyślała Edyta, a producent utworu. Diva dowiedziała się o nim dzień przed premierą. :)
Danych o "podboju list przebojów" chyba się nie doczekam :swieca:
Zapraszam do tematu o votingu. Tam widzisz, że poza Radiem Zet "Andromeda" radziła sobie dobrze w innych rozgłośniach przez długi czas. Fakt, że w ogóle trafiła wysoko na wiele list to jest w dzisiejszych czasach sukces, nie wszędzie musiała być numer one. 8P
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: "Dom dobrych drzew" - piosenka z "Leśniczówki"

Post autor: Kamui Shiro »

Nie oceniam książki po okładce, może tytuł w jakiś sposób bardzo pasuje do fabuły czy klimatu serialu.

Wolałem Andromedę, ale też z początku mi się nie podobała + muszę odsłuchać całość i się z nią oswoić.
WYLUZUJ
Aha, chyba nie mnie przyda się spuszczenie powietrza :roll: :lol:
Sebuch
Linger
Linger
Posty: 959
Rejestracja: 13 lis 2011, 15:00
Ulubiony album: EKG
Ulubiona piosenka: To nie tak jak myślisz
Lokalizacja: Pomorze

Re: "Dom dobrych drzew" - piosenka z "Leśniczówki"

Post autor: Sebuch »

Fragment brzmi obiecująco. Zaciekawiła mnie taka liryczna, wrażliwa Edyta i w dodatku po polsku. Czekam na całość. Brzmi świetnie.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: "Dom dobrych drzew" - piosenka z "Leśniczówki"

Post autor: Kamui Shiro »

Tak samo brzmiała w Cichej nocy, w zeszłoroczne święta, i wystarczyło mi już tam tego klimaciku. Ale niech robi co chce, tak czy siak moja lokalna "Gazeta Wrocławska" śmieje się z niej w tym tygodniu, że wciąż brak płyty i lans Naoko (o nowych piosenkach ani słowa) i taka prawda, że kolejny singielek jej kariery nie zbawi.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: "Dom dobrych drzew" - piosenka z "Leśniczówki"

Post autor: Flux »

Z oceną samej piosenki wstrzymam się aż usłyszę pełną wersję (3 czy 5-minutową).

Ciekawią mnie jednak kulisy tego wydarzenia. Jestem święcie przekonany, że jeszcze kilka lat temu Edyta nie przystałaby na propozycję zaśpiewania piosenki do serialu. To na pewno nie pierwsza oferta tego typu. Dotąd je odrzucała, jak podejrzewam, między innymi dlatego że to niegodne diwy śpiewać do tasiemca. Istnieje też ryzyko, że w masowej świadomości zacznie się funkcjonować jak Zbyszek Wodecki z czołówką "Pszczółki Mai". Dziś jednak Edyta kieruje się przede wszystkim swego rodzaju desperacją, która od pewnego czasu nią powoduje. A to ponowny start w Eurowizji, a to układa się z brukowcami, które mają o niej pochlebnie pisać, a to próbuje się uczepić bardziej znanego nazwiska w LA, a to wyrywa piosenkę Donatanowi, żeby następnie jak najszybciej o niej zapomnieć i zaśpiewać w telenoweli. Za największy sukces artystyczny uważa fakt ciągłych zaproszeń telewizyjnych, które są przecież jej jedynym stałym i pewnym źródłem zarobkowania. Współpraca z TVP układa się wzorcowo, Dom dobrych drzew to zapowiedź przedłużonej kadencji w The Voice czy innym formacie stacji. Treść utworu zdaje się odpowiadać światopoglądowi Górniak (są drzewa, jest Bóg), jednak nie nagrała go ani z miłości do natury ani wiary w Stwórcę. No i z całą pewnością nie dla fanów stęsknionych za jej głosem. To ma podłoże zupełnie materialne i zakłada dalszą perspektywę profitów, jakie może przynieść.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: "Dom dobrych drzew" - piosenka z "Leśniczówki"

Post autor: Steffie »

A propos nowego kawalka przypomnial mi sie stary.
Czy ta piosenka w wykonaniu Edyty byla prorocza?
http://www.youtube.com/watch?v=c-nZIDQVwqs

A tu propozycja coveru dla naszej gwiazdy:
https://www.youtube.com/watch?v=ETxmCCsMoD0

:zabaamor:
anet97
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 349
Rejestracja: 01 gru 2008, 0:55
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: If i give myself up
Lokalizacja: Polska

Re: "Dom dobrych drzew" - piosenka z "Leśniczówki"

Post autor: anet97 »

W sumie to się jej nie dziwie ,bo ona po prostu potrzebuje pieniędzy . Życie w LA kosztuje ,wynajęcie domu w dobrej dzielnicy ,szkoła Allana,jakieś ubezpieczenie medyczne to są ogromne kwoty . Pewnie gdyby nie Allan to dałaby juz sobie spokój z tym american dream.
Sam pomysł piosenki do serialu wcale nie jest zły ,powróci w świadomości wielu zwykłych ludzi jako piosenkarka ,a nie pani która plecie bzdury w wywiadach .
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: "Dom dobrych drzew" - piosenka z "Leśniczówki"

Post autor: Steffie »

Tu nawet nie chodzi o to, ze ona potrzebuje pieniedzy, bo kazdy ich potrzebuje. Tu chodzi o to, ze ona robi wszystko, zeby - jak to sie mowi - zarobic, ale sie nie narobic. Gdyby wykorzystywala swoj talent do spiewu, koncertowala, nagrywala plyte, to nikt nie powiedzialby zlego slowa na jej "projekty" typu lakiery, ciuchy, grzanie fotela w tv, obijanie sie na plazy w Santa Monica. Ale problem w tym, ze te wlasnie czynnosci/sposoby zarobkowania wypelniaja zycie Edyty, a prawdziwej muzyki brak, a jak juz sie pojawia, to Edyta ja po(d)rzuca jak kukulcze jajo.
Dlatego, mimo ze ta piosenka nagrana dla telenoweli jest niby jakas dzialalnoscia muzyczna, to wielu fanow Edyty nie bedzie jej sluchac z przyjemnoscia majac powyzsze na uwadze.
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Dom dobrych drzew" - piosenka z "Leśniczówki"

Post autor: Dobi »

B@r i to są konkretne informacje za które dziękuję. Twojego artykułu nie czytałem bo mam adblocka i nie zamierzam go wyłączać ;)

Mój post miał na celu pokazanie Kamiu Shiro jak ja widzę różnicę w piosence nagranej do serialu i do filmu. Mimo tych kilku wyjątków które przetoczył Bartek piosenki z seriali nie robią raczej zawrotnej kariery w radiach czy na listach przebojów. Jeśli z tym utworem będzie inaczej super ;) Chociaż o teledysku nie ma ani słowa więc domyślam się, że raczej nie powstanie :hmmm:
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: "Dom dobrych drzew" - piosenka z "Leśniczówki"

Post autor: Kamui Shiro »

Flux pisze:Treść utworu zdaje się odpowiadać światopoglądowi Górniak (są drzewa, jest Bóg), jednak nie nagrała go ani z miłości do natury ani wiary w Stwórcę. No i z całą pewnością nie dla fanów stęsknionych za jej głosem. To ma podłoże zupełnie materialne i zakłada dalszą perspektywę profitów, jakie może przynieść.

Twój post ma sens, nie rozumiem tylko jednego: czemu zakładasz, że nie można jednocześnie kochać drzew (przyrodę), wierzyć w Boga i chcieć zarobić pieniądze/ odzyskać znaczenie? Myślisz, że instytucje typu Greenpeace dzialają zupełnie za darmo? I że ksiądz proboszcz kolektę wysyła poleconym do nieba po każdej mszy, żeby pieniążki zamieniły się w dobre uczynki wiernych? Nie ma nic niemożliwego i koniecznie wymagającego krytyki w robieniu kasy na czymś uduchowionym.

Piosenki z serialu może nie zawsze (bo bywa róznie - że przytoczę choćby Falling z openingu serialu Twin Peaks) podbijają listy przebojów... Owszem, zwykle nie posiadają teledysku... Jednak przez stałą obecność w mediach bardzo zapadają w pamięć widzów, łatwo zdobywają ich sympatię.
-> Klan
-> Matki, żony i kochanki
-> Szkoła
-> Pierwsza miłość
-> Rodzinka.pl
-> Wojna domowa
-> Świat według Kiepskich
-> Czterdziestolatek

To tylko kilka przykładów seriali z różnej parafii, których piosenki zapisały się w świadomości rodaków mocniej niż większość singli promujących filmy.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: "Dom dobrych drzew" - piosenka z "Leśniczówki"

Post autor: Piter »

Nudne to :roll:
Sebuch
Linger
Linger
Posty: 959
Rejestracja: 13 lis 2011, 15:00
Ulubiony album: EKG
Ulubiona piosenka: To nie tak jak myślisz
Lokalizacja: Pomorze

Re: "Dom dobrych drzew" - piosenka z "Leśniczówki"

Post autor: Sebuch »

Znana była jeszcze piosenka z "Rodziny zastępczej" czy "Na dobre i na złe" .
Za granicą choćby serial "Friends". Dobrze, że Edyta nagrała coś do filmu.
Awatar użytkownika
fookmetoo
The story so far
The story so far
Posty: 410
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:28
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: KissMe,FeelMe,LoveMe
Lokalizacja: Inowrocław

Re: "Dom dobrych drzew" - piosenka z "Leśniczówki"

Post autor: fookmetoo »

W 1999 roku na CD singlu wydano też piosenkę z "Klasy na obcasach" w wyk. Sweet Joy, też grupa Taboo miała CD singiel do jakiegoś serialu "Zwariowana forsa" TVN. Więc to dość powszechne w PL.

When You Cum Back To Me też było w jakiejś telenoweli, więc ta nowa piosenka to żaden upadek dla EG.
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: "Dom dobrych drzew" - piosenka z "Leśniczówki"

Post autor: ediva »

Ta leśna piosenka bardzo spodoba się osobom starszym, matkom, dzieciom, wrażliwej młodzieży. Nawet osobom, które niekoniecznie przepadają za Edytą. Posiada ten bajkowy klimat i czystość w głosie Edyty, jak za czasów Pocahontas.
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: "Dom dobrych drzew" - piosenka z "Leśniczówki"

Post autor: ANETA »

Skoro od jutra singiel w sprzedaży to mam nadzieję, że pojawi się również na Spotify :) Czekam :D :edi:
ODPOWIEDZ