"Dom dobrych drzew" - piosenka z "Leśniczówki"

Wiadomości na temat Edyty.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Dom dobrych drzew" - piosenka z "Leśniczówki"

Post autor: Dobi »

Wysłuchałem utwór i niestety jestem zawiedziony. Jest nudny. Na nagraniu z czołówki serialu brzmi ciekawie, ale tutaj ten występ (?) ciągnie się niemiłosiernie, zastanawiałem się kiedy się skończy. Szkoda.
W sumie to usłyszeliśmy tutaj wersję studyjną ale może to wina amatorskiego nagrania?
Hubi11
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 301
Rejestracja: 02 kwie 2010, 18:59
Ulubiony album: EG,MY
Ulubiona piosenka: DDD, Glow On
Lokalizacja: UK

Re: "Dom dobrych drzew" - piosenka z "Leśniczówki"

Post autor: Hubi11 »

Bardzo mi się podoba ten utwór, jest w nim magia. Piękne słowa zaśpiewane tak subtelnie, edytowo. Cudeńko. Szkoda, ze to utwór do serialu,ale ważne ze jest.
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: "Dom dobrych drzew" - piosenka z "Leśniczówki"

Post autor: ediva »

Utwór lekki, zwiewny, kojący... bardzo wiosenny. Dawno Edyta nie miała tak ładnej piosenki, tak klasycznie "edytowej". Wersja studyjna zaczaruje wszystkich :)
SLAVEK
Make it happen
Make it happen
Posty: 147
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:19
Lokalizacja: usa

Re: "Dom dobrych drzew" - piosenka z "Leśniczówki"

Post autor: SLAVEK »

Niezbyt czesto na tym forum komplementuje Edyte, ale dzisiaj musze to zrobic. Wlasnie takie utwory powinna spiewac przynajmniej od czasu do czasu. W moim przekonaniu ona obecnie nie nadaje sie do utworow klubowo-dyskotekowych. Gorniak ma potencjal na bardziej liryczny repertuar.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: "Dom dobrych drzew" - piosenka z "Leśniczówki"

Post autor: Flux »

Wciąż czekam na pełne nagranie o dobrej jakości. Tak się zastanawiam jeszcze kiedy będą newsy o podboju ekranów przez nową piosenkę Górniak? Po pierwszym odcinku? Andropauzę od razu ogłoszono przebojem w eterze, czołówka serialu też musi królować w swoim paśmie antenowym a autorka sukcesu dziwić się w wywiadach, że ludzie jednak nadążyli za jej szalenie różnorodnym "kolorytem" i "przytulili utwór tak mocno do serca".
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: "Dom dobrych drzew" - piosenka z "Leśniczówki"

Post autor: ray »

Sama piosenka mi się podoba. Jest taka łagodna, idealna do tego, żeby się pokołysać i zadumać... Trochę jak Rzeka marzeń Kozidrak. :) Myślę, że Dom dobrych drzew sprawdziłby się na koncertach plenerowych, szczególnie, kiedy ludzie będą już osłuchani z tym utworem dzięki emisji "Leśniczówki". Jeżeli faktycznie Edyta będzie miała w czerwcu koncert z okazji Dni Grudziądza, to powinna wtedy zaśpiewać ten utwór.
Sama piosenka jest naprawdę udana, ale:
- Edyta poleciała playbackiem
- jej kreacja nie wygląda jak ubranie, tylko jak przebranie - Górniak w tej sukience wygląda tak, jakby właśnie zeszła z planu klipu Lady Gagi, a nie, jakby śpiewała delikatną, kojącą piosenkę i to jeszcze po polsku
- widać, że jej twarz jest ostrzyknięta kwasem hialuronowym
- niby piosenka jest, ale nigdzie nie ma jej w takiej jakości, z którą mógłbym się identyfikować. ;-) Ktoś zdecydował się przesunąć premierę o tydzień, by zbiegła się z emisją pierwszego odcinka serialu, ale czy nie przewidział, że w takim razie na YouTube i na Instagramie i tak pojawią się filmiki z piosenką, tylko że w gorszej jakości???
- uważam, że szum medialny jest za duży - popatrzmy na Kukulską: ona w zeszłym roku nagrała dwie piosenki do bajki "Magiczna zima muminków", ale to był tylko dodatek do jej pracy - najważniejsze było to, że wydała nową autorską płytę, wydała dwa klipy i zagrała mnóstwo koncertów. W przypadku Górniak jedna piosenka do telenoweli ma być czymś, co wypełni muzycznie cały rok 2018? Wygląda na to, że tak... :lol3:
Nie chcę być złym wieszczem, ale myślę, że "Leśniczówka" bardzo szybko zniknie z ekranu. Źle wybrano porę emisji, poza tym seriali mamy już pod dostatkiem.
- to, co Edyta wrzuca teraz na Instagram, to, co mówiła w ostatnich wywiadach, i to, że dzisiaj okazało się, że nie umiała nawet poprawnie napisać "sałatka" i napisała: "saładka", trochę mi obrzydza premierę tej piosenki.
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: "Dom dobrych drzew" - piosenka z "Leśniczówki"

Post autor: ANETA »

Edi taka delikatna w tym utworze <3 Mi się podoba. Całą płytę mogłaby taką mieć. Nie jestem zwolennikiem jej disco utworów bo pasuje do nich jak pięść do oka. Edyta sama powinna zauważyć że te ,,Andromedy" przechodzą bez echa a przy takich wolniaczkach ludzie się zatrzymują i taką Edytę chcą słuchać.
Marrcino
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5403
Rejestracja: 20 maja 2005, 18:18
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Sleep with me
Lokalizacja: Honolulu

Re: "Dom dobrych drzew" - piosenka z "Leśniczówki"

Post autor: Marrcino »

Mnie się nie podoba. 8)
Sebuch
Linger
Linger
Posty: 960
Rejestracja: 13 lis 2011, 15:00
Ulubiony album: EKG
Ulubiona piosenka: To nie tak jak myślisz
Lokalizacja: Pomorze

Re: "Dom dobrych drzew" - piosenka z "Leśniczówki"

Post autor: Sebuch »

Świetna piosenka, uwielbiam Edytę w takim lirycznym wydaniu :)
Awatar użytkownika
lordarek1
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 762
Rejestracja: 21 lip 2011, 17:04
Ulubiona piosenka: Będę śniła,Szyby

Re: "Dom dobrych drzew" - piosenka z "Leśniczówki"

Post autor: lordarek1 »

bardzo fajny spokojny klimat-ciepły głos-czekam na premierę :hellobaby:
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: "Dom dobrych drzew" - piosenka z "Leśniczówki"

Post autor: endeven »

Wow! Edyta wyglądała wspaniale. I to jest klasa z charakterem i wyrazem, z odpowiednią dawką oryginalności. Wysmakowana i świeża. Piosenki nie będę słuchał w takiej podejrzanej jakości. Zarzuty za playback uważam za głupie. To była zwykła ramówka tvp. Po co tam śpiewać na żywo w takich warunkach? Nikogo to tam nie obchodziło.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: "Dom dobrych drzew" - piosenka z "Leśniczówki"

Post autor: Kamui Shiro »

Trudno, żeby śpiewała na żywo, jak tam wszyscy tak gadali w tle xD
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: "Dom dobrych drzew" - piosenka z "Leśniczówki"

Post autor: Bob »

Też czekam na audio w normalnej wersji.., jakieś 2 lata temu prosiłem żonę kompozytora - szefową TVP Polonia o zainwestowanie w Divę hmmm , mamy nowego Vojsa i piosenkę do serialu , może to zbieg okoliczności ... :roll: Wizerunkowo znakomicie!
kirin
Make it happen
Make it happen
Posty: 130
Rejestracja: 05 lis 2017, 16:08
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Błękit myśli
Lokalizacja: Toruń

Re: "Dom dobrych drzew" - piosenka z "Leśniczówki"

Post autor: kirin »

poczekajmy na wersję studyjną.... może nas zaskoczy :)
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: "Dom dobrych drzew" - piosenka z "Leśniczówki"

Post autor: Kamui Shiro »

Przypomina mi ta piosenka trochę Od dziś Paulli, nawet te słowa z tytułu padają w tekście, zdaje się?

Przyjemne brzmienie, trochę nuda w moim odczuciu (jak juz pisałem po fragmencie), ale do serialu w pełni pasuje. Myślę, że do serialowej muzyki pasuje właśnie takie eciu-peciu, niby brakowało mi jakiegoś mocniejszego momentu, ale to gdyby był nieserialowy utwór.

Ludzie ci mniej dociekliwi czy czepialscy nie będą się doszukiwać ani playbacku, ani hialuronu.

Co to się stało w ogóle, że wydała dwa single dość szybko teraz :o Andromeda pójdzie w odstawkę na pewno, ale za to jest jakiś przepływ
ODPOWIEDZ