Zatrzymać chwilę

Edyta Górniak i Roksana Węgiel - nowa piosenka do Hotel Transylwania 3

Wiadomości na temat Edyty.
Katarzynaa
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 294
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:43
Ulubiony album: MY, EKG
Ulubiona piosenka: Love is a lonely game
Lokalizacja: Leszno

Re: Zatrzymać chwilę

Post autor: Katarzynaa »

endeven pisze:Chcemy płyty, nowych nagrań, ale z krwi i kości, takich reprezentujących jakiś kierunek, wydobytych z czeluści duszy Edyty, niesionych pasją. Oczekujemy rdzenia, muzycznego korzenia, a nie chwiejącej się gałązki. Nie ma tego, nie ma płyty, żadnej konkretnej wizytówki, spadają za to owoce, których smaku nie sposób zapamiętać na dłużej. Nie da sie już schronić w cieniu edytowej twórczości. Niby w porzo, żę duet, że z podopieczną, że jest coś nowego, no ale tło wydarzeń by sie inne przydało.
Ja też bym chciała. Ale uważam, że moje pragnienia nie dają mi uprawnienia do wysuwania roszczeń wobec Edyty i krytykowania wszelkiej innej jej działalności -w imię moich niespełnionych oczekiwań. Powiedzmy sobie wprost jeżeli aktualną twórczość Edyty będziemy wiecznie porównywać do Dumki, Nie zapomnij, Litani itp. to nie ma szans na dobry odbiór tych działań, czy jakąkolwiek radość z nich, a już tym bardziej obiektywizm w ich ocenie bo są to zupełnie inne utwory. Mało z tym rozumiałabym nawet to nieustające niezadowolenie i rozczarowanie, ale Edyta wprost powiedziała, że nie trzyma nikogo na siłę, że jest wielu innych twórców i jeżeli ktoś nie chce za nią podążać w tym kierunku, w którym aktualnie idzie to droga wolna. Poza tym, nie obiecuje ju z wydania płyty. Tutaj też wyraziła się jasno, że jak będzie to będzie i tyle. Dlatego jeżeli ktoś nie chce tego zaakceptować - dobrze, ale niech to chociaż uszanuje. Być może już nigdy Edyta nie nagra utworów na miarę początków swojej działalności i być może nigdy nie nagra już płyty. W związku z czym nie ma sensu tkwić w tych oczekiwaniach być wiecznie sfrustrowanym i rozczarowanym.

I jeszcze jedno, te wszystkie utwory powstałe "na zaproszenie" wypływają z Edyty. Jestem pewna, że w tym miejscu, w którym jest teraz utożsamia się z tekstem każdego z tych utworów i Andromedy, i DDD, i Tylko Ty i w końcu Zatrzymać chwilę. Tutaj też warto wspomnieć, że w jednym z wywiadów Edyta powiedziała, że nie ma już w niej tych emocji i uczyć, które były kiedy powstawały tamte utwory. Dlatego ja ją odbieram bardzo autentycznie. Śpiewa to co czuje tu i teraz a nie jak inne gwiazdy - maszyny do produkcji konkretnej muzyki, takie osoby-produkty.
SLAVEK
Make it happen
Make it happen
Posty: 147
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:19
Lokalizacja: usa

Re: Zatrzymać chwilę

Post autor: SLAVEK »

Majka Jezowska zaspiewalaby to o niebo lepiej. Diwa potrzebuje pieniedzy, wiec chwyta sie kazdego zarobku.
Katarzynaa
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 294
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:43
Ulubiony album: MY, EKG
Ulubiona piosenka: Love is a lonely game
Lokalizacja: Leszno

Re: Zatrzymać chwilę

Post autor: Katarzynaa »

SLAVEK pisze:Majka Jezowska zaspiewalaby to o niebo lepiej. Diwa potrzebuje pieniedzy, wiec chwyta sie kazdego zarobku.
To jest trafne porównanie. Niestety już dawno nie słuchałam Majki, nie wiem nawet czy ma jakąś nową twórczość czy nadal działa na rynku :? Więc ciężko mi ocenić czy poradziłaby sobie lepiej. Na pewno inaczej. :)
Awatar użytkownika
adaś
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 245
Rejestracja: 14 sie 2015, 0:22
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Niebo to my
Lokalizacja: polska

Re: Zatrzymać chwilę

Post autor: adaś »

Przerażacie mnie.
Cały czas narzekacie że Edyta przed wydaniem każdej piosenki robi z tego wielkie show itp.,a teraz gdy zrobiła to czego tak oczekiwaliście czyli wydała piosenka kompletnie niespodziewanie, to pochwaliły ją za to może z dwie osoby. Zgadzam się z tym że Edyta jest na takim etapie życia,że utożsamia się z piosenkami lekkimi,a nie wielkimi balladami,więc dobrze,że takie piosenki nagrywa, no i mimo że oczywiście też wolałbym dostać wielką pełną emocji piosenke na miarę Edyty, to życzę jej by ten etap trwał jak najdłużej. Podziwiam i myślę że wiele wokalistek jej zazdrości tego, że może sobie śpiewać tylko to co jej w duszy aktualnie gra,a moze i nie śpiewać wcale.
Głos Edyty w zatrzymać chwilę brzmi bardzo nowocześnie
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Zatrzymać chwilę

Post autor: ediva »

adaś pisze:no i mimo że oczywiście też wolałbym dostać wielką pełną emocji piosenke na miarę Edyty
Przed chwilą mieliśmy pełną emocji i uniesień pieśń "Tylko Ty", a wcześniej uduchowiony "Dom Dobrych Drzew", więc miło, że Edyta zrobiła coś dla odmiany. Zgadzam się, że Edyta brzmi bardzo świeżo i nowocześnie, frazuje we współczesnym stylu, dzięki czemu nie brzmi jak ciotka Roksany, a co najwyżej jej starsza koleżanka. Gdyby ktoś nie znał Edyty, pomyślałby, że to śpiewa wokalistka 20-30letnia.
Katarzynaa
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 294
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:43
Ulubiony album: MY, EKG
Ulubiona piosenka: Love is a lonely game
Lokalizacja: Leszno

Re: Zatrzymać chwilę

Post autor: Katarzynaa »

Choć zabrzmi to strasznie to de facto życząc Edycie monumentalnych utworów ukazujących skalę jej możliwości życzymy jej smutku, żalu i pękniętego serca. No chyba że jakimś cudem postanowiłaby nagrać coś czego nie czuje.. A od tego chyba chciała się uwolnić. Nawet teraz jak śpiewa swoje dawne piosenki to głównie robi to dla fanów i korzysta ze starych zabliźnionych ran.
Myślę, że wiele jej wykonań i interpretacji jest nie do powtórzenia bo ona się bardzo wczuwa w dany utwór. Oczywiście teraz już nijako "odtwarza" pewne emocje nie przeżywa ich, ale z pewnością wiele razy właśnie przeżywała i czuła w środku te emocje w sobie. To musiałobyc obciążające.. Podobno niektórzy aktorzy też tsk mają że jak się wczują w rolę, w postać i jej sytuację to potrafią mieć psychiczny dołek.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Zatrzymać chwilę

Post autor: Steffie »

Wszystko pieknie, ladnie, Edyta fajnie brzmi, ale tej piosenki nie da sie sluchac. Posluchalam tego dwa razy i wiecej nie zamierzam, sorry. Nawet dla wokalu Edyty. 8P
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zatrzymać chwilę

Post autor: endeven »

ale tu nie chodzi o żadne monumentalne dzieła, heloł. Nie cierpię takich. Po co popadać w takie skrajności. Glow on czy Your High, czy OTR nie są wiekopomnymi balladami, ale są dość świeże i nowoczesne i mają swój własny klimat. Ta piosenka do bajki tego nie ma i tyle. I zostanie tylko piosenką do bajki nagraną z nastolatką. I ok. Niech sobie będzie, nie krytykuję, mówię tylko, żę gdyby regularna działalność była obfita, to Zatrzymac chwilę byłoby tylko dodatkiem, a tak, to można mieć problem z takimi nowościami, bo wypełniają lukę w artystycznej działalności. No ale spoko, może i zapunktuje to u wczesnej młodzieży, ale osobiście wystarczą mi dwa odsłuchy i do tematu nie wrócę.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Zatrzymać chwilę

Post autor: addar »

Niech edyta utrzymuje jakikolwiek kontakt z Chirsem moze jak bedzie go częściej spotykać to coś chociaż razem sklecą...
Do tych co nazywają piosenke gniotem, pomiotem: albo jestescie głusi albo zupełenie muzycznie ograniczeni. Ok piosenka nie zdobywa szczytów artyzmu, ale to chwytliwy kawałeczek ( króciusi) dobrze wyprodukowany i fajnie zaśpiewany, więc GTFO jakby to rzekła Marysia!
Awatar użytkownika
LaFidelite
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1231
Rejestracja: 26 paź 2009, 20:18
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Oz

Re: Zatrzymać chwilę

Post autor: LaFidelite »

Współczuję tego domniemanego wspaniałego słuchu, jeśli to nazywasz fajną piosenką. Popularność jakiegoś trendu muzycznego nie zawsze idzie w parze z jakością. Sorry, ale tego gniota można by używać podczas tortur w Gauntanamo. Nie chodzi o to, że to piosenka do bajki. Ja akurat bardzo lubię takie piosenki, jeśli są dobrze zrobione. Zwrotki jeszcze by przeszły, chociaż tekstowo też ten utwór nie powala, ale refren jest nie do zniesienia. Jeśli komuś się to podoba, to ok, ale nie można oczekiwać od wszystkich, że będą się zachwycali utworem, którego nie da się słuchać.
IgaAga
The story so far
The story so far
Posty: 514
Rejestracja: 26 cze 2015, 20:49
Ulubiony album: Edyta górniak
Ulubiona piosenka: one#one
Lokalizacja: koszalin

Re: Zatrzymać chwilę

Post autor: IgaAga »

Słucham i nie dowierzam Diva, czy nie Diva, najjaśniejsza gwiazda polskiej sceny :beczy: ?
Argument, że śpiewa do pewnego momentu w swoim życiu też się nie broni, przecież te projekty musiała podpisać dużo wcześniej, w związku z Matim jest 6 miesiecy. Poza tym ten cały Mati jak dla mnie to niezła wymówka do powrotu z LA. Utwór bardzo, bardzo przeciętny i tylko koni........ żal. ;-)
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: Zatrzymać chwilę

Post autor: ANETA »

Ludu, to bajka dla dzieci. Historia dalece odmienna od Pocahontas i nie oczekujmy patetycznego utworu.
adiX
The story so far
The story so far
Posty: 474
Rejestracja: 12 maja 2008, 17:19
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: LSTW, NWI
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: Zatrzymać chwilę

Post autor: adiX »

Nikt nie poda liczby wyświetleń po 2 dniach, bo jest zbyt dobra? :)
Katarzynaa
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 294
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:43
Ulubiony album: MY, EKG
Ulubiona piosenka: Love is a lonely game
Lokalizacja: Leszno

Re: Zatrzymać chwilę

Post autor: Katarzynaa »

adiX pisze:Nikt nie poda liczby wyświetleń po 2 dniach, bo jest zbyt dobra? :)
I do tego mało złych komentarzy. :PP
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Zatrzymać chwilę

Post autor: Wojtuś »

Zatrzymać chwilę już przebiło Tylko ty bo ma na liczniku ponad 465 tyś.
ODPOWIEDZ