60 lat empik

Oddajemy głosy na Edytę.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: 60 lat empik

Post autor: Wojtuś »

pilsner zwróć uwagę na to, że każdy nabija sie z tego, że Edyta została osobowościa ale prawie nikt nie dyskutuje z tym, że wygrała jej płyta Dotyk. Oczywiście każdy ma swoje zdanie i szanuje je ale niestety nie mogę się z tobą zgodzić.
tomek7
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 390
Rejestracja: 31 sie 2008, 0:16
Ulubiony album: EG Live'99
Ulubiona piosenka: No more drama
Lokalizacja: Warszawa

Re: 60 lat empik

Post autor: tomek7 »

Nie zgadzam się z tobą Pilsner. Oczywiście to Twoje zdanie, ale jeżeli ludzie głosowali na Edyte to uszanujmy to!!!!!! Wątpie żeby tylko MY, czyli forumowicze ciągle na nią głosowali. Ja oddałem tylko jeden głos. To wszystko. Wszyscy lubimy coś innego w Edycie, ale łączy nas jej wrażliwość muzyczna. Cieszmy się, że wreszcie jest doceniona w jakimś plebiscycie.
A "Dotyk" uważam za jeden z najlepszych polskich debiutów lat 90tych. No ale to tylko moje zdanie.
Awatar użytkownika
Natu$
Lunatique
Lunatique
Posty: 2641
Rejestracja: 04 paź 2008, 15:55
Ulubiony album: Dotyk, EG
Ulubiona piosenka: Szyby, CBTL, NWI, List
Lokalizacja: Poznań

Re: 60 lat empik

Post autor: Natu$ »

tomek7 pisze:Wątpie żeby tylko MY, czyli forumowicze ciągle na nią głosowali.
Dokładnie! Edyta miała chyba ponad 800 głosów w jednej kategorii (o ile dobrze pamietam :D), więc wątpię, żeby to wszystko były nasze głosy!
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: 60 lat empik

Post autor: Matiz99 »

pilsner pisze:nie wiem czy jestem obiektywny, tak po prostu uważam...
Edyta ma mega talent, dziś powinna być megagwiazdą, a tak nie jest,
nawet w Polsce jej kariera ostatnimi czasy pozostawia wiele do życzenia,
tyle
Plebiscyt dotyczył ostatnich 60-ciu lat ,a więc obejmował cała karierę Edyty która w latach 90-tych zaczęła się bardzo dynamicznie rozwijać, a następnie toczyła się razem z wielkimi sukcesami i wydarzeniami.Edyta Górniak bez wątpliwości jest ikoną polskiej muzyki i między innymi z nią jest kojarzona.Nie powiem że nie ma podstasw by sądzić inaczej, ale są podstawy by tak włąśnie uważać.W kraju jest kilka muzycznych ikon i Edyta jest jedną z nich.
pilsner pisze:A co do Dotyku zdania nie zmieniam, dla mnie to nie jest świetna płyta, bo nie jest w ogóle przemyślana, choć oczywiście ważna dla jej kariery i cenna, muzycznie jednak to nic specjalnego, jak dla mnie najlepszą płyta Edyty jest bez wątpienia "Edyta Gorniak"
Przez kategorię naważniejsza płyta osobiście rozumiem nie tyle samą płytę, ale również wydarzenie jakie ten album za sobą niósł, a więc fonograficzny debiut młodej, utalentowanej i perspektywicznej gwiazdy.Edyta miała jedno z głośniejszych i podziwianych ,,wejść'' na polski rynek i właśnie dlatego należało się jej najwyższe miejsce.
Co do samej płyty jeśli była tak niedoskonała jak piszesz dlaczego sprzedała się w nakladzie który przeszedl do historii polskiej fonografii? Ja nie powiem że jest to moja najlepsza płyta, ale zawiera ona największe przeboje Edyty i moim zdaniem była bardzo dobrze przemyślana gdyż z roli debiutanckiej wywiązała się z nawiązką - mam na myśli kilka coverów nieprzypadkowych piosenek razem z kompletnie nowymi i przebojowymi pozycjami które zostały napisane przez wielkie nazwiska a muzycy którzy brali udział w jej powstawaniu to ścisła polska czołówla.Czy o takiej płycie słowo ,,nieprzemyślana'' naprawde dobrze pasuje?
Ostatnio zmieniony 25 paź 2008, 22:20 przez Matiz99, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
diuk69
Perła
Perła
Posty: 1032
Rejestracja: 29 paź 2007, 8:00
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Lithuania

Re: 60 lat empik

Post autor: diuk69 »

tomek7 pisze:A "Dotyk" uważam za jeden z najlepszych polskich debiutów lat 90tych
A i owszem! Dla mnie "Dotyk" jest jeden z największych sukcesów Edyty,wydana w niespotykanym nakladzie!!To,że płyta jest taka niejednolita,dodaje jeszcze więcej uroku.Czy muszę koniecznie głosować na Jacksona,Nirvanę...i t.d. ?? To byl plebiscyt E M P I K U. Bardzo lubię plytę "Dotyk"...wystarczy zobaczyć mój profil! :hellobaby:
loveedyta
Lunatique
Lunatique
Posty: 2668
Rejestracja: 17 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: ....

Re: 60 lat empik

Post autor: loveedyta »

Dla mnie Edyta jest największą osobowością, bo jeszcze nigdy nie spotkałam osoby z tak pięknym głosem i z tak wrażliwym, otwartym na ludzi sercem :) Jest tą która traktuje swoich fanów jak przyjaciół ( wiem o tym bo się z Nią spotkałam, byłam pierwszy raz na koncercie, widziała mnie pierwszy raz, a potrktowała jakbyśmy się znały od wieków ). Nikt tak jak ona nie potrafi przekazać uczuć poprzez swoją muzykę, co do Dotyku włączcie sobie Litanię i to jest odpowiedź na pytanie dlaczego jest najważniejszą płytą. Zresztą Edyta nie podchodzi do tego tak jak inni, nie skakała z radości i mówiła że jest najlepsza. postąpiła bardzo ładnie przekazując ten tytuł Niemenowi, więc myślę że tym bardziej się jej należał :)
Awatar użytkownika
Anu$$ia
Impossible
Impossible
Posty: 1817
Rejestracja: 19 maja 2008, 20:26
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania,On the run
Lokalizacja: z Łodzi

Re: 60 lat empik

Post autor: Anu$$ia »

loveedyta pisze:Dla mnie Edyta jest największą osobowością, bo jeszcze nigdy nie spotkałam osoby z tak pięknym głosem i z tak wrażliwym, otwartym na ludzi sercem Jest tą która traktuje swoich fanów jak przyjaciół ( wiem o tym bo się z Nią spotkałam, byłam pierwszy raz na koncercie, widziała mnie pierwszy raz, a potrktowała jakbyśmy się znały od wieków ).

I właśnie to jest w Edycie najfajniejsze. Potrafi tak porozmawiać z człowiekiem, nawet uśmiechnąć się tylko i już się Ją uwielbia :D
loveedyta
Lunatique
Lunatique
Posty: 2668
Rejestracja: 17 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: ....

Re: 60 lat empik

Post autor: loveedyta »

Anu$$ia pisze:Potrafi tak porozmawiać z człowiekiem, nawet uśmiechnąć się tylko i już się Ją uwielbia
czasem jej uśmiech znaczy więcej niż tysiac słów, ona nie musi nic mówić, wystarczy jej w oczy spojrzeć :D
Awatar użytkownika
Natu$
Lunatique
Lunatique
Posty: 2641
Rejestracja: 04 paź 2008, 15:55
Ulubiony album: Dotyk, EG
Ulubiona piosenka: Szyby, CBTL, NWI, List
Lokalizacja: Poznań

Re: 60 lat empik

Post autor: Natu$ »

Matiz99 lepiej tego ując nie można! :klaszcze:
loveedyta pisze:czasem jej uśmiech znaczy więcej niż tysiac słów, ona nie musi nic mówić, wystarczy jej w oczy spojrzeć

Jak ja też bym chciała tego doświadczyc! ;( loveedyta szczęściara z Ciebie, bo przeżyłaś coś, co wielu by chciało! :d Pamiętaj o tym! :)
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: 60 lat empik

Post autor: ANETA »

Kurde, jak to niektórym nie da się dogodzić. Raz piszą , że szkoda że Edyta jest niedoceniana a jak wygrywa w tak istotnych plebiscytach to też źle bo niezasłużenie :P Dla mnie ,,Dotyk" jest fenomenalny ze względu na jej GŁOS. Głos jakiego Polska najprawdopodobniej nigdy już nie będzie miała.
Awatar użytkownika
suuzii17
The story so far
The story so far
Posty: 462
Rejestracja: 19 sty 2008, 19:23
Ulubiony album: Perła,Dotyk EKG
Ulubiona piosenka: List TNJ Szyby litania
Lokalizacja: małopolska

Re: 60 lat empik

Post autor: suuzii17 »

ANETA pisze:Kurde, jak to niektórym nie da się dogodzić. Raz piszą , że szkoda że Edyta jest niedoceniana a jak wygrywa w tak istotnych plebiscytach to też źle bo niezasłużenie :P Dla mnie ,,Dotyk" jest fenomenalny ze względu na jej GŁOS. Głos jakiego Polska najprawdopodobniej nigdy już nie będzie miała.
Dokładnie to samo chciałam napisać ,że "jeszcze się taki nie urodził co by Wam nagodził" 8P ,ale takie jest życie :)
Marrcino
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5403
Rejestracja: 20 maja 2005, 18:18
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Sleep with me
Lokalizacja: Honolulu

Re: 60 lat empik

Post autor: Marrcino »

Nie ma co ukrywać, że werdykt nas zaskoczył. Ciekawe, kto brał udział w głosowaniu na osobowość 60-lecia. Zapewne "seniorzy".
http://nocoty.pl/title,Gorniak-osobowos ... caid=66dbc

:ha:
ODPOWIEDZ