Edyta w Operze??

Informacje o koncertach i Wasze opinie na ich temat.
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Edyta w Operze??

Post autor: Estratos »

Z DONIESIEN AGENCYJNYCH:
Maria Fołtyn uhonorowana złotym berłem

Śpiewaczka i reżyserka spektakli operowych, Maria Fołtyn została uhonorowana tegoroczną nagrodą Złotego Berła

Fundacji Kultury Polskiej. Konferencja z udziałem laureatki odbyła się w poniedziałek w stołecznym Teatrze Wielkim Operze Narodowej.

Kapituła nagrody uhonorowała Marię Fołtyn za "wybitne osiągnięcia artystyczne - wokalne, reżyserskie i pedagogiczne oraz wytrwałą promocję muzyki polskiej w świecie".

"To wyróżnienie jest dla mnie bodźcem do dalszej pracy, dalszego promowania polskiej muzyki. Ta promocja jest dla mnie elementem walki o polską tożsamość, o upowszechnienie w świecie piękna naszej muzyki" - powiedziała laureatka.

Fołtyn podkreśliła, iż jest bardzo szczęśliwa, że podczas uroczystej gali, 26 września, kiedy zostanie jej wręczone Złote Berło, wystawiony będzie "Śpiewnik narodowy" Stanisława Moniuszki. "Od lat zajmuję się promocją twórczości Moniuszki, dlatego szczególnie cieszy mnie, że w tym spektaklu wystąpią gwiazdy muzyki rozrywkowej, takie jak Maryla Rodowicz, Edyta Górniak czy Kayah, które zaprezentują własne aranżacje utworów Moniuszki" - dodała Fołtyn.

Maria Fołtyn przez wiele lat była śpiewaczką Opery Warszawskiej, potem solistką w operach Lipska i Lubeki. Występowała na scenach Europy i Ameryki Północnej.
Start sroda, 19:30. Impreza zamknieta. Patronat objela TVP2, wiec moze kiedys to pokaza. Czy ktos wie czy Edyta wystapi??

http://www.teatrwielki.pl/repertuar.php ... det&id=935
Awatar użytkownika
GosiaczeQ_14
Lunatique
Lunatique
Posty: 2604
Rejestracja: 27 kwie 2007, 15:18
Ulubiony album: Wszystkie :*
Ulubiona piosenka: Wszystkie :*
Lokalizacja: TyChy/Krk

Re: Edyta w Operze??

Post autor: GosiaczeQ_14 »

No jeżeli pisze, że wystąpi no to chyba tak :):) I to jutro?? Spoczko może pokaża to kiedyś w tv :)
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Edyta w Operze??

Post autor: vanity »

pisali też o tym w Rzeczpospolitej, przedwczoraj chyba (sory wyleciało mi z głowy :oops: ), Edka też była wymieniona w obsadzie. koncert, z tego co pamiętam z treści Rzepy ma byc rejestrowany.
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Edyta w Operze??

Post autor: Estratos »

Vanity ma racje:
Wybitna śpiewaczka, reżyser i pedagog otrzyma jedną z najważniejszych nagród w polskiej kulturze. Maria Fołtyn zostanie właścicielką Złotego Berła 2007 w czwartek, specjalny koncert z tej okazji zarejestruje TVP 2

Fundacja Kultury Polskiej przyznaje Nagrodę Złotego Berła od 1999 r. Jej obecna wartość wynosi 110 tys. zł. Pierwszym laureatem był Jerzy Giedroyc. Wyróżnienie to otrzymali Wojciech Kilar, Stanisław Lem, Roman Polański, Ewa Podleś, Sławomir Mrożek, Janusz Gajos i Tadeusz Różewicz. Marię Fołtyn uhonorowano "za wybitne osiągnięcia wokalne, reżyserskie i pedagogiczne oraz za wytrwałą promocję muzyki polskiej w świecie".

Laureatka czuje się zaszczycona, ale nie ma czasu na świętowanie. -Całą energię kieruję na przygotowanie kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki -powiedziała "Rz" Maria Fołtyn. - Chcę doprowadzić do tego, by w jury zasiadali dyrektorzy największych teatrów na świecie, a laureaci mogli wystąpić w naszej Operze Narodowej.

Zdobywca Złotego Berła otrzymuje od fundatora nagrody (Banku Millennium) dodatkową kwotę, 11 tys. zł, którą przyznaje osobie przez siebie wskazanej. Maria Fołtyn wybrała młodego tenora Rafała Bartmińskiego, który na tegorocznym Konkursie Moniuszkowskim zdobył II nagrodę.

Czwartkowej uroczystości w Salach Redutowych Opery Narodowej towarzyszyć będzie koncert utworów ze "Śpiewnika domowego" Moniuszki. Obok Rafała Bartmińskiego i wybitnych artystów operowych zaśpiewają je również: Edyta Górniak, Kayah, Maryla Rodowicz, Irena Santor oraz Mieczysław Szcześniak.
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Edyta w Operze??

Post autor: Matiz99 »

Michal pisze:pecjalny koncert z tej okazji zarejestruje TVP 2
:hura: :hura: Jednak mój abonament na coś sie przydaje :hellobaby:
Chill-out
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2217
Rejestracja: 17 sie 2005, 9:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Edyta w Operze??

Post autor: Chill-out »

Przed chwilą w "Pytaniu na śniadanie" pokazano relację z wczorajszego koncertu,w której widać było min. Edytę w złotej sukni.
Karolna
The story so far
The story so far
Posty: 585
Rejestracja: 08 gru 2004, 10:03
Lokalizacja: Szczecin

Re: Edyta w Operze??

Post autor: Karolna »

Na stronie www.kapif.pl mozna zobaczyc zdjecia :-)
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Edyta w Operze??

Post autor: DeathlySilence »

Przypomniał mi się koncert 'Arie ze śmiechem', kiedy wystąpiła m.in. Seczkowska, Cerekwicka, Lampert, Tarasiuk. Miło wspominam. :-)

Jednakże Edyta śpiewająca operowo - mamy juz próbke z koncertu z Carrerasem ('All I Ask Of You'). Strasznie mnie drażni ten występ. Choć czas pokaże co tym razem Edzia zaorezentuje i może tym razem mnie zniewoli. :D
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Edyta w Operze??

Post autor: Piter »

Koncert - przynajmniej w opinii Maryli - był skandaliczny:
No to sie odbyło i wrażenia moje niestety niezbyt.Wydaje mi się,że nikogo nie było z rodzinki.Ale może to i dobrze,bo w sumie żenua maxima cała ta impreza.No ludzie Wielka Dama Polskiej Opery dostaje doroczną wielką nagrodę -Złote Berło czy coś w tym rodzaju,naharowała się w życiu dla polskiej kultury,napromowała tego Monieszkę,nawystawiała Halkę na całym świecie,była wielką śpiewaczką i w ogóle królową opery.I co?I zrobili jej tą uroczystość prawie na korytarzu,w niewielkiej salce jakby przechodniej.Ok,piszę ok,ale to było bez sensu pod każdym względem.Ustawienia sceny (b.niskiego podium zaledwie),małej sceny dodam,ludzie z boku,aparatura teatralna może i nienajgorsza,ale pani akustyk się gubiła i np mnie w ogóle nie włączyła mikrofonu,a potem krzyknęła,żebym sobie wzięła od chórku działający mikrofon.W sumie pani Fołtyn siedziała cały koncert na korytarzu,bo pomysł był taki,że sobie obejrzy na video w domu.Jak podeszłam,żeby się przywitać,krzyknęła....Maryla,a kiedy będziesz śpiewać?Ja na to,że koncert się kończy,a ja za chwilę.I narobiła rabanu,że skandal(zgoda),że ona tego nie widzi,a organizator jej,że nie ma miejsca (noooo to było najgorsze,co mógł wymyśleć).Ona,że natychmiast musi na salę i postawili jej krzesło przy drzwiach za ludźmi (biedna).Kiedy mieliśmy wychodzić do finału,powiedzieli,że nie musimy bo i tak się nie zmieścimy na scenie.Na moje ostre gniewy Kaja powiedziała,że jesteśmy krajem kartonu i krepiny.dodałam,że słomy z butów.I stwierdziłyśmy,że tak nie wolno traktować autorytetów i ludzi zasłużonych.No sorry,ale pani Fołtyn należała się główna sala Teatru Wielkiego,a nie taki karton i krepina.Uff ulżyłam sobie,chociaż to nie koniec rewelacji.M

Wpis pochodzi z oficjalnej str Maryli Rodowicz: www.marylarodowicz.pl. Jest zamieszczony w dziale FAN CLUB, Księga gości - na czerwono, jak wszystkie tamtejsze wpisy Maryli.
Awatar użytkownika
GosiaczeQ_14
Lunatique
Lunatique
Posty: 2604
Rejestracja: 27 kwie 2007, 15:18
Ulubiony album: Wszystkie :*
Ulubiona piosenka: Wszystkie :*
Lokalizacja: TyChy/Krk

Re: Edyta w Operze??

Post autor: GosiaczeQ_14 »

Oj to sie tam podziało troche :) :-)
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Edyta w Operze??

Post autor: vanity »

wychodzi na to, że to wydarzenie to jeden wielki obciach :?
Awatar użytkownika
GosiaczeQ_14
Lunatique
Lunatique
Posty: 2604
Rejestracja: 27 kwie 2007, 15:18
Ulubiony album: Wszystkie :*
Ulubiona piosenka: Wszystkie :*
Lokalizacja: TyChy/Krk

Re: Edyta w Operze??

Post autor: GosiaczeQ_14 »

Nio ale Edi nic nie zrobila na szczęście obciachowego :-) Przynajmniej z tego co wiemy od Maryli :smile:
Gucio
Make it happen
Make it happen
Posty: 111
Rejestracja: 26 mar 2006, 9:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Edyta w Operze??

Post autor: Gucio »

A czy wie moze ktos co zaspiewala Edi?????
radek
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 658
Rejestracja: 08 gru 2004, 7:22
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Nie prosze o wiecej
Lokalizacja: Miechów kolo Krakowa

Re: Edyta w Operze??

Post autor: radek »

Chyba sie doczekamy i zobaczymy Edyte z tego wystepu :-)

TVP 2
niedziela 18 listopada, godzina 23:40
Złote Berło dla Marii Fołtyn program muzyczny, 45 min.


26 września 2007 w Salach Redutowych Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia Marii Fołtyn nagrody Złote Berło, ufundowanej przez Fundację Kultury Polskiej. Laureatka została uhonorowana za wybitne osiągnięcia artystyczne - wokalne, reżyserskie i pedagogiczne, oraz promocję muzyki polskiej w świecie. W części artystycznej wystąpili zarówno artyści scen operowych, jak i gwiazdy estrady.

prod. Polska 2007 r.
Awatar użytkownika
Isabel
Impossible
Impossible
Posty: 1915
Rejestracja: 21 sie 2007, 18:21
Ulubiony album: Perła-E.K.G
Ulubiona piosenka: Większość
Lokalizacja: Kraków

Re: Edyta w Operze??

Post autor: Isabel »

Troche późno sie zacznie no ale trudno trzeba sie dla Edi poświęcić :) :-)
ODPOWIEDZ