Edyta i José w Gdańsku

Edyta Górniak znów zaśpiewa z Carrerasem...

Informacje o koncertach i Wasze opinie na ich temat.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Edyta i José w Gdańsku

Post autor: dorota »

no kurna, w poniedziałek?????

a ja musiałam pracować :beczy: :niedlaczego:
Awatar użytkownika
rav33
Impossible
Impossible
Posty: 1625
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:53
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Under her spell
Lokalizacja: Wrocław

Re: Edyta i José w Gdańsku

Post autor: rav33 »

do działu video wrzuciłem całe Hallelujah... moze to oslodzi czekanie na teledysk!
Awatar użytkownika
witcher
Linger
Linger
Posty: 916
Rejestracja: 09 lut 2009, 23:51
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: WarSaw

Re: Edyta i José w Gdańsku

Post autor: witcher »

Może to naiwne z mojej strony, infantylne i tak dalej, ale dawno nie przeżyłem takich emocji jak przy słuchaniu "Hallelujah". Genialne.
Awatar użytkownika
DAAMI
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2480
Rejestracja: 25 lis 2011, 16:24
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Grateful
Lokalizacja: Teraz - Tu

Re: Edyta i José w Gdańsku

Post autor: DAAMI »

Ja bym był szczęśliwy gdyby zebrano wszystkie 5 piosenek Edyty i wydali je na płycie np. jako dodatek do gazety pt " Edyta symfonicznie " albo gdyby Edi zrobiła Nam niespodziankę i wydała to w formie EP. :D

To by było coś ... :hellobaby: byłbym w 7 niebie gdybyśmy coś takiego dostali a ludzie chętnie by sięgnęli po coś takiego.

a na singiel piosenka Hallelujah

To by było idealne podsumowanie tego koncertu.
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Edyta i José w Gdańsku

Post autor: Kopaneek »

witcher pisze:Może to naiwne z mojej strony, infantylne i tak dalej, ale dawno nie przeżyłem takich emocji jak przy słuchaniu "Hallelujah". Genialne.
To samo powiedziałem Edycie, że już dawno nie czułem takich emocji i dłuuugo czekałem na ten dzień.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Edyta i José w Gdańsku

Post autor: endeven »

nie podzielam entuzjazmu, sorry.

Ogólnie fajnie, zawsze orkiestra to coś wyjątkowego, niecodziennego, doniosłego. i takim pozostaje w odbiorze, gdy jest raz na jakiś czas. Niestety, gdyby w kółko Edyta miała grać takie eventy.. przejadłoby się Wam:] przynajmniej endevenowi, bo na co dzień nie słuchałby symfonicznych pieśni. tak na regularze:]

MHWGO - tej piosence nic nie pomoże. Wybaczcie, dla mnie to muzyczny niewypał, ckliwy, łzawy etc. Nawet Edyta temu nie zaradzi. Pamiętam jak Celine to wypuściła, prawie równoległe Madonna objawiła się z "Frozen". Przez wiele wiele tygodni listy przebojów wyglądały tak samo: 1. Celine. 2. Madonna.
Ale ... FROZEN wtedy, to było coś na popowej scenie. Madonna zdeptał wszystkich w mainstreamie.

Cover Cohena.. moim zdaniem wypadł najsłabiej, choć dalej w porządku ogólnie. Najsłabiej bo: Edyta zgniotła w tym utworze melodię. Przekrzyczała to niestety. A to jest tak piękna, charakterystyczna melodia... Jeff Buckley też to pięknie nagrał.. Szkoda, moim zdaniem siła tej piosenki została zduszona. Dobrze nie zawsze znaczy głośno i z impetem.

Najfajniej All I ask of You.

A Moon River jeszcze nie odsłuchałem, oby była to wisienka na torcie. NOM jak zawsze bardzo prawdziwie.


Ale największe moje rozczarowanie: że same covery.................................. aż nawet nie wiem co napisać by to skomentować.

NIGDY NIE CHCĘ ŻADNEGO COVERU wydanego na CD od Edyty. Nawet największego, najlepszego etc.
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Edyta i José w Gdańsku

Post autor: Kopaneek »

endeven pisze:, gdyby w kółko Edyta miała grać takie eventy.. przejadłoby się Wam:]
Edyta urodziła się, by śpiewać w takiej formie, taką muzykę.

Przejadło to się MY. :P
endeven pisze:Ale największe moje rozczarowanie: że same covery.................................. aż nawet nie wiem co napisać by to skomentować.
A co, miała się ośmieszyć utworkami-potworkami z MY? Proszę Cię. :P
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Edyta i José w Gdańsku

Post autor: endeven »

żywe instrumenty owszem. orkiestra czasem też. ale niezamykajMY Edyty w jednej szufladzie. bo nie ma nic gorszego.

poczekajMY aż zobaczymy koncert z nowym repertuarem, wystarczą dobrzy muzycy a kawałki z MY mogą zabrzmieć niesamowicie. Przydaliby się tacy obeznani z muzyczną oprawą bardziej niszowych elektro samplerskich odcieni. w połączeniu z żywymi instrumentami. To może być prawdziwy kopniak dla fanó DIVY. Can`t wait...:]

myślę, że jest parę kawałków na MY, które dobrze przearanżowane niejednego tu by zmiotły:] Podejrzewam, dlaczego się na to Ed nie zdecydowała. Trzeba odpowiednich muzyków do takiej zabawy...
a tak były same covery, to pewnie było najłatwiejsze dla orkiestry:] nikt nie podjął wyzwania muzycznego, ograno szlagiery:]

to odpowiedź dlaczego zabrakło nowych utworów edyty, jak i tych starszych........
(NOM to Brel, więc orkiestra znała....)

to tak do zastanowienia..
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Edyta i José w Gdańsku

Post autor: Kopaneek »

Nikt nie zamyka Edyty w żadnej szufaldzie. My o tym nie decydujemy - zdcydował Bóg i natura przed laty.

Odpowiedź jest prostsza, niż się Tobie wydaje. Wstyd z utworami z MY wyjść do ludu, który przyszedł posłuchać muzyki na poziomie. Miała zaśpiewać Taflę? On the run? Proszę Cię. Dobre to na Eska Music Awards ale nie koncert z prawdziwego zdarzenia.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Edyta i José w Gdańsku

Post autor: endeven »

Skoro takie jest Twoje wytłumaczenie, to czemu nie było żadnego Edytowego nagrania z innych płyt?
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Edyta i José w Gdańsku

Post autor: Michael »

Kopaneek pisze:Nikt nie zamyka Edyty w żadnej szufaldzie. My o tym nie decydujemy - zdcydował Bóg i natura przed laty.

Odpowiedź jest prostsza, niż się Tobie wydaje. Wstyd z utworami z MY wyjść do ludu, który przyszedł posłuchać muzyki na poziomie. Miała zaśpiewać Taflę? On the run? Proszę Cię. Dobre to na Eska Music Awards ale nie koncert z prawdziwego zdarzenia.
Kopaneek, chyba trochę za daleko poszedłeś w tych swoich wywodach nt. materiału z "My" :lol:.
Edyta została zaproszona jako gość na koncert muzyki klasycznej, śpiewała z artystą wykonującym muzykę klasyczną, publiczność tam zgromadzona też zapewne na co dzień słucha głównie muzyki klasycznej, więc chyba nikt się nie spodziewał, że ED> wykona jakąkolwiek piosenkę z "My", bo to zupełnie nie ta stylistyka, nie ten target. Na upartego można by było, ale trzeba byłoby te utwory totalnie przearanżować na orkiestrę symfoniczną.
Nie świadczy to natomiast o słabości materiału zgromadzonego na tej płycie.
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2012, 2:30 przez Michael, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Edyta i José w Gdańsku

Post autor: Kopaneek »

endeven pisze:Skoro takie jest Twoje wytłumaczenie, to czemu nie było żadnego Edytowego nagrania z innych płyt?
NOM jest z Dotyku. Piosenki z EG już śpiewała na poprzednim koncercie z Carrerasem.

Nie od dziś wiadomo, że Edyta nie lubi śpiewać swoich piosenek. Cieszę się, że wybrała taki, a nie inny repertuar.

-- Dodano: 25 kwi 2012, o 02:29 --
Michael pisze:więc chyba nikt się nie spodziewał, że ED> wykona jakąkolwiek piosenkę z "My", bo to zupełnie nie ta stylistyka, nie ten target.
Mnie nie musisz tego tłumaczyć - pisałem, że ta płyta adresowana jest do młodzieży. :P
Michael pisze:Nie świadczy to natomiast o słabości materiału zgromadzonego na tej płycie.
Świadczy. Każda kompozycja z MY brzmi śmiesznie przy każdym utworze z koncertu.
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Edyta i José w Gdańsku

Post autor: Michael »

Kopaneek pisze:Świadczy. Każda kompozycja z MY brzmi śmiesznie przy każdym utworze z koncertu.
Nie wiem, jak można porównywać ze sobą dwa zupełnie różne gatunki muzyczne?! :roll: Ogarnij się! :lol:
Kopaneek pisze:a płyta adresowana jest do młodzieży.
Bez przesadyzmu. Mnie się podoba na niej 8 piosenek, resztę omijam szerokim łukiem, ale niespecjalnie czuję się nastolatkiem :lol:.
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Edyta i José w Gdańsku

Post autor: Kopaneek »

Michael pisze:Nie wiem, jak można porównywać ze sobą dwa zupełnie różne gatunki muzyczne?! Ogarnij się!
W sumie, teraz się wstydzę, że porównałem dzieła ze zwykłymi piosenkami.
Michael pisze:Bez przesadyzmu. Mnie się podoba na niej 8 piosenek, resztę omijam szerokim łukiem, ale niespecjalnie czuję się nastolatkiem .
To już nie moja wina. 8)
abcd
Linger
Linger
Posty: 833
Rejestracja: 28 kwie 2009, 13:30
Lokalizacja: Śląsk

Re: Edyta i José w Gdańsku

Post autor: abcd »

W pamięci mam obraz niedzielnego koncertu, a w głowie układa mi się nowa trasa koncertowa - plenery i krzycząca Edyta "ha ha". To się po prostu nie godzi! 8P Śmieszny widok...

MY jest fajne. Podzielam jednak zdanie innych - to jest świetny materiał, jako skok w bok, na chwilę. Czasami dobrze posłuchać "Consequences" i mieć świadomość, że Edyta nie zamyka się na jeden styl, ale ... ja bym mógł słuchać Edytowych ballad i utworów bez końca. Przecież można nagrać genialne, liryczne kawałki w nowoczesnym stylu, które wcale nie będą zbliżone do tych z lat 90. - patrz Beyonce, Aguilera (You lost me)
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2012, 8:03 przez abcd, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ