Trasa promująca "Dotyk"

Informacje odnośnie trasy "Dotyk"

Informacje o koncertach i Wasze opinie na ich temat.
ODPOWIEDZ
edytamusic
Make it happen
Make it happen
Posty: 146
Rejestracja: 29 lip 2009, 15:16
Ulubiony album: Perła,EG
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Trasa promująca "Dotyk"

Post autor: edytamusic »

Witajcie wraz z ekipą z Edytamusic.blogspot.com zbieramy wszystkie "zakopane" informacje odnośnie Edyty, aby trochę odświerzyć i oddać je do użytku na blogu ;) Gdybyście posiadali jakąś set-listę utworów granych podczas tej trasy, zdjęcia, może nawet filmiki, ciekawostki to proszę przesyłajcie na [email protected] :)) Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trasa promująca "Dotyk"

Post autor: Dobi »

Przeglądałem posty ludzi na Facebooku Edyty i natknąłem się na plakat promujący trasę Dotyk. Swoją drogą dziwne, że nikt jeszcze nie wstawił tego na forum ;) :hmmm:

Obrazek
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Trasa promująca "Dotyk"

Post autor: vanity »

Dobi pisze:Przeglądałem posty ludzi na Facebooku Edyty i natknąłem się na plakat promujący trasę Dotyk. Swoją drogą dziwne, że nikt jeszcze nie wstawił tego na forum
Raczej było, gdyż ja go mam w komputerze. Ale to rarytas i bardzo słusznie, że wstawiłeś :)
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: Trasa promująca "Dotyk"

Post autor: ANETA »

Dzieki :)

Jaki ja mam sentyment do tamtych lat... aż w gardle coś ściska a na sercu tak ciepło .... ;(
Awatar użytkownika
Charlie
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1288
Rejestracja: 14 gru 2014, 22:04
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Koszalin

Re: Trasa promująca "Dotyk"

Post autor: Charlie »

Edyta Górniak i Woobie Doobie - finał trasy "Dotyk" (1995)

https://www.youtube.com/watch?v=_47vZiiTYL0

Czasy gdy Edyta olewała kamery i koncentrowała się na śpiewaniu ;( ;(
Awatar użytkownika
audarya
The story so far
The story so far
Posty: 479
Rejestracja: 15 lip 2008, 22:31
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Perfect Heart
Lokalizacja: Far North

Re: Trasa promująca "Dotyk"

Post autor: audarya »

Dobi pisze:Przeglądałem posty ludzi na Facebooku Edyty i natknąłem się na plakat promujący trasę Dotyk. Swoją drogą dziwne, że nikt jeszcze nie wstawił tego na forum ;) :hmmm:

Obrazek
Ni mo juz :?
Awatar użytkownika
audarya
The story so far
The story so far
Posty: 479
Rejestracja: 15 lip 2008, 22:31
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Perfect Heart
Lokalizacja: Far North

Re: Trasa promująca "Dotyk"

Post autor: audarya »

O istnieniu Edki dowiedzialam sie dopiero kilka dni przed Eurowizja - mialam wtedy 11lat. Dzis kiedy slucham “Dotyku” w piekne zimowe niedzielne popoludnie wracaja wszystkie wspomnienia z podstawowki… Edi - nasza dziewczyna z Dolnego Slaska i Oploszczyzny - jestem wdzieczna za jej tworczosc - a co teraz to juz jej wybor - kazdy idzie tam, ktoredy mysli, ze dojdzie do celu. Z oczywistych wzgledow trasy Dotyk nie pamietam i ciesze sie za wszystkich, ktorym bylo dane na tych koncertach byc. :edi:

Koncertowy material z tamtych czasow w Sopocie - na tamta technologie to bylo cos turbo-nowoczesnego i mega “zagranicznego”:

https://m.youtube.com/watch?v=8TQeA7yMjco
Awatar użytkownika
fookmetoo
The story so far
The story so far
Posty: 410
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:28
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: KissMe,FeelMe,LoveMe
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Trasa promująca "Dotyk"

Post autor: fookmetoo »

Setlista?
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Trasa promująca "Dotyk"

Post autor: wodawodnista »

Odsłuchałem to nagranie a przed tym cover Sweet Dreams bo mi padł na Youtube (jakiś sprzed 5 dni).

Ja nawet nie sądziłem, że z jej głosem już jest tak fatalnie. Jak dwie różne kompletnie osoby. Naturalnych gór prawie już nie ma.

Christinie Aguilerze brakuje 8 lat do wieku Edi, ale zaczęła występować szerzej w młodszym wieku. Można przyjąć na chama, że 5 lat różnicy w występowaniu. A ona brzmi identycznie jak wcześniej (a wręcz silniej).

Btw Love On The Line to tak słaba piosenka, że ja nie wiem czemu ona ją nagrała. Bo Kylie? Pff.
Awatar użytkownika
Margaret
The story so far
The story so far
Posty: 565
Rejestracja: 27 sty 2014, 19:58
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: W-wa

Re: Trasa promująca "Dotyk"

Post autor: Margaret »

wodawodnista pisze: 20 gru 2022, 16:40 Christinie Aguilerze brakuje 8 lat do wieku Edi, ale zaczęła występować szerzej w młodszym wieku. Można przyjąć na chama, że 5 lat różnicy w występowaniu. A ona brzmi identycznie jak wcześniej (a wręcz silniej).
słucham? Czy oglądałeś występy Kryśki z ostatnich 3-4 lat? Ok, może i barwę głosu utrzymuje ale połowę swoich koncertów nie śpiewa tylko robotę za nią robią chórki lub pół playback ... Nie ma choć jednej piosenki ze swoich tras gdzie Kryśka zaśpiewałaby ją sama od początku do końca. Udając, że skacze czy chodzi po scenie pomija połowę tekstu. Jestem w miarę na bieżąco z jej występami i od dawna ubolewam nad tym, że Kryśka jest leniwa na maxa. Przy niej nasza Diva to robot wokalny :PP :PP :PP
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Trasa promująca "Dotyk"

Post autor: wodawodnista »

Margaret pisze: 21 gru 2022, 4:13
wodawodnista pisze: 20 gru 2022, 16:40 Christinie Aguilerze brakuje 8 lat do wieku Edi, ale zaczęła występować szerzej w młodszym wieku. Można przyjąć na chama, że 5 lat różnicy w występowaniu. A ona brzmi identycznie jak wcześniej (a wręcz silniej).
słucham? Czy oglądałeś występy Kryśki z ostatnich 3-4 lat? Ok, może i barwę głosu utrzymuje ale połowę swoich koncertów nie śpiewa tylko robotę za nią robią chórki lub pół playback ... Nie ma choć jednej piosenki ze swoich tras gdzie Kryśka zaśpiewałaby ją sama od początku do końca. Udając, że skacze czy chodzi po scenie pomija połowę tekstu. Jestem w miarę na bieżąco z jej występami i od dawna ubolewam nad tym, że Kryśka jest leniwa na maxa. Przy niej nasza Diva to robot wokalny :PP :PP :PP

Ty chyba nie oglądałeś :) Edycie do Christiny bardzo daleko (kamień milowy) zarówno pod względem talentu jak i smykałki artystycznej, o dorobku nie mówić bo to aż płakać się chce.

Zresztą mój post to moje zdanie. Ja jestem fanem Christiny ty fanem Edyty - więc czego mialem oczekiwać po twojej wypowiedzi? Żadne z nas nie będzie obiektywne, ale moim zdaniem Edyta brzmi dużo gorzej od Christiny.

Tak swoją drogą jakbys czytał ze zrozumieniem: porównałem obie Panie w kontekście tego jak brzmią dziś i 20 lat temu. Christina brzmi bardziej jak Christina niż Edyta jak Edyta. Oczywistym jest to, że Edyta w wieku 50 lat (w porównaniu do wielu innych) brzmi świetnie A MOGŁABY DUŻO LEPIEJ gdyby zaadaptowała swój nowy głos do śpiewania - ma ciemniejszą barwę teraz, bardziej wyraziste doły - powinna iść w takie piosenki jak swoje Too Late bo tam pasuje jak ulał. Do wysokich dźwięków juz się nie nadaje tak bardzo.

Koncerty koncertami...to jest spontan i zabawa- wystąpienia telewizyjne/bez publiki Christiny są max top.

https://www.youtube.com/watch?v=blHjsNT ... XtinaDaily

https://www.youtube.com/watch?v=MiYEAIK ... ieInAVocal

Edyta by tak nie dała już rady. Tyle w temacie.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Trasa promująca "Dotyk"

Post autor: addar »

Lejesz wodę. To oczywiście kwestia gustu( sa złe gusta) ale w mojej opinii Edyta ma większa kulturę wokalu, jest po prostu lepsza technicznie i emocjonalnie. Krysia ma wygar ale zero techniki, oversinging dziwne przejścia miedzy rejestrami to u niej standard, który mi przeszkadza. Flop muzyczny za flopem -troche przykre. Edyta jest znacząco starsza a brzmi lepiej, no ale co ja sie tam znam :)
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Trasa promująca "Dotyk"

Post autor: wodawodnista »

Jaki flop? Edyta wydała 3 płyty, które były międzynarodowymi hitami wypełnionymy przebojami? Okej zaszalalem. Wydała Edyta chociaż te 3 płyty w Polsce który były hitami? No i taki Lotus i Bionic są złotymi płytami w USA, to kiepski wynik na jej nazwisko, ale z perspektywy dzisiejszego dnia to wcale to nie był aż taki okrutny flop jak na zerową promocję.

Przepraszam addar, ale to Ty zaszalałeś. Górniak ma tylko Dotyk, więc widocznie cała Polska włącznie ze mną ma zły gust skoro jej nie docenili od tamtej pory :)


Anyway. Skończmy to, bo porównywanie Christiny do Edyty jest mocno uwłaczające dla tej pierwszej :lol3:


Co do techniki, to rzeczywiście Edyta ma dużo lepszą technikę tylko... co z tego, skoro (i mam w nosie waszą mitomanię) ma dużo mniejszą skalę. Co jej utrudnia żonglowanie dźwiękami. Christina może sobie pozwolić na dużo więcej. A emocjonalość to kwestia gustu - na mnie Edyta nigdy nie działała.
ODPOWIEDZ