Kielce 2012

Informacje o koncertach i Wasze opinie na ich temat.
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: Kielce 2012

Post autor: Meg »

theshape pisze:A jest tak mianowicie z jednego powodu, otoz takich wykonan jak Freddiego nie da sie pobic,
A czy Edyty zamiarem było pobicie Freddiego? Ludzie :boshe:

Właśnie słucham TSMGO na full, a co niech sąsiedzi też sobie trochę posłuchają :perkusja: :wieza:

Mój ulubiony moment to 2:20 wers "But my smile still stays on ale tu Edyta ciśnie :ojeju:
Fan25
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1474
Rejestracja: 16 maja 2010, 2:34
Lokalizacja: Łódź, Warszawa

Re: Kielce 2012

Post autor: Fan25 »

Minisukienka była za długa. :hellobaby:
;)
Awatar użytkownika
theshape
Lunatique
Lunatique
Posty: 2519
Rejestracja: 01 cze 2012, 20:15
Ulubiony album: ten niewydany
Lokalizacja: Polska

Re: Kielce 2012

Post autor: theshape »

Meg pisze:
theshape pisze:A jest tak mianowicie z jednego powodu, otoz takich wykonan jak Freddiego nie da sie pobic,
A czy Edyty zamiarem było pobicie Freddiego? Ludzie :boshe:
Pewnie nie, ale Edyta nie powinna produkowac kopii, niech sie skupi na tworzeniu oryginalow.

Tak dla przypomnienia oryginal:
http://www.youtube.com/watch?v=lSkx34M3XtY
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Kielce 2012

Post autor: Flux »

To, co jest piękne w coverach Edyty to to, że wnoszą nową jakość. Są inne, nie powielają czyichś interpretacji. :edi: nawet własnych nie powtarza i każde wykonanie ma jakąś wartość dodaną. Strasznie ubolewam nad faktem, że to skrócona wersja i z tak lichym aranżem. Tak btw., zauważyliście jak Edka szyje w kilku momentach? Nie pamiętała słów ale nie dała po sobie poznać :D Samo wykonanie lepsze niż Too much love will kill you, jeszcze nie zdecydowałem czy lepsze od Nieśmiertelnych.
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Kielce 2012

Post autor: Michael »

Pamiętam jak tuż po premierze "My" ktoś napisał, że Edycie będzie trudno zaśpiewać na żywo piosenki z tego albumu. Wczorajszy występ pokazał, że Edyta jest w stanie zaśpiewać wszystko. Mało tego, dodatkowo potrafi miksować swój głos na żywo big:D :ha:.
Awatar użytkownika
DAAMI
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2480
Rejestracja: 25 lis 2011, 16:24
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Grateful
Lokalizacja: Teraz - Tu

Re: Kielce 2012

Post autor: DAAMI »

Co jeszcze ... może od początku .

Aby dojść do Marcina i odebrać wejściówki musieliśmy obejść całą górę (tą co widzieliście jak pokazywali Piaska i A. Dereszowską) a potem okrężną drogą wejść do wejścia głównego. Potem udało się Nam znaleźć miejsca siedzące właśnie obok tej małej scenki. Kiedy Edyta wyszła po raz pierwszy wstaliśmy zaczęliśmy się bawić i wyciągnęliśmy własnoręcznie przygotowany przez Nas transparent, niestety kobiecie siedzącej za Nami się to nie podobało, że przez 3 min. trochę poskaczemy i pomachamy transparentem bo Ona nie widziała sceny i się obraziła. Ale jak przy Lady Pank każdy wstał i się bawił to było dobrze. ( ludzie siedzący przed Nami byli przyjaźnie do Nas nastawieni i się życzliwie uśmiechali :PP ) Przy CQ bawiliśmy się tylko my (raczej, ale nie jestem pewien) - mieliśmy stać na środku drogi tylko na czas występu Edyty by się swobodnie poruszać jednak nic z tego, wyszło jak wyszło. Ale było fajnie. Po koncercie udaliśmy się "na tyły" by poczekać na Edi. Przy okazji spotkaliśmy A. Dereszowką, A. Radka, "Mariolkę" Damiana U. no i Naszą Gwiazdę. Spotkanie było cudowne. Edyta była uśmiechnięta, i szczęśliwa. Rozmawialiśmy dosłownie o wszystkim, o maturach, pogratulowała Nam zdania matury, o pogodzie, o josiu - co okazało się że jest to zwykła plotka - Edi nic o tym nie wie, aby na nowo była jurorką programu. O Allanku - czuje się coraz lepiej. O Clipie do CQ - już niedługo zacznie się odliczanie, Edi powiedziała, że "jeżeli myślicie, że Ją znacie to się mylicie" :) Będzie mega niespodzianka. Edycie każdy filmik biorący w konkursie się podobał - była zadowolona, że wzięliśmy w nim udział. Edyta specjalnie dała Nam tak mało czasu byśmy byli spontaniczni, kreatywni i szaleni. Dzięki temu konkursowi Edyta chciała pokazać nam kawałek świata w którym teraz żyje. Wiedziała, że jeśli da Nam mało czasu będziemy narzekać ale cieszy się , że pokazaliśmy Wam, że chcieć to móc. Każdego z Nas rozpoznała. Dziękowała za udział w konkursie. Podobało się Jej kiedy śpiewaliśmy frag. Jej nowych piosenek. Transparent także widziała na scenie przez moment i bardzo się Jej podobał. Pytała się czy słyszeliśmy tych 3 wczorajszych wywiadów. Dostaliśmy pieczątki na rękę z napisem "MY" a także zdjęcie Edi w kolorowych włosach. Spodobały się Jej różowe okulary Ani. Teraz Edyta skupi swoją uwagę na Allanku, Trasa Koncertowa została przesunięta. Spytaliśmy się co oznacza ta kreska na czole (przysłowiowe "stringi"), było widać błysk ow oczach i Edyta powiedziała, że to świetny temat do rozmowy na FB. :) Powiedzieliśmy również, że tęsknimy za Jej obszernymi wpisami skierowanymi prosto do Nas - może Edyta wróci do pisania na FB a nie tylko oficjalnie ? Ogólnie o różnych rzeczach rozmawialiśmy, np. o tym, kiedy kto się dowiedział o wygranej, edi powiedziała, że wcześniej nie mogła napisać ponieważ była na próbie generalnej do późna. Powiedziała, też że w piątek SMGO wyszedł na próbie super, a w sobotę były jakieś problemy z nagłośnieniem czy czymś tam. Ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Spotkanie odbyło się w przyjaznej atmosferze. Na zakończenie zrobiliśmy Edycie niespodziankę a potem każdy rozszedł się w swoim kierunku. BYŁO FANTASTYCZNIE !!!
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Kielce 2012

Post autor: Matiz99 »

Awatar użytkownika
DAAMI
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2480
Rejestracja: 25 lis 2011, 16:24
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Grateful
Lokalizacja: Teraz - Tu

Re: Kielce 2012

Post autor: DAAMI »

Aha zapomnialem dodac, ale wspomnialem o tym we wczesniejszym wpisie ze moga jeszcze odbyc sie spotkania w empikach ale jesli bedzie taka mozliwosc to wczesniej Eda napisze to na swoim profilu na fb. No i z rozmowy wyniklo ze w najbizszym czasie nie bedzie koncertow ale nic nie jest jeszcze przesadzone :D
Robik
Impossible
Impossible
Posty: 1630
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kielce 2012

Post autor: Robik »

Wczorajszy występ doskonale pokazał z jakim repertuarem Edyta powinna się pojawiać.
"SMGO" - pięknie zbudowane emocje, były ciary.
"CQ" - fajnie, że chórki jeszcze bardziej zostały wyciszone, nie do końca było czysto i czasami nierytmicznie.
Awatar użytkownika
Charlie
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1288
Rejestracja: 14 gru 2014, 22:04
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Koszalin

Re: Kielce 2012

Post autor: Charlie »

To była Edyta :) nawet moja mama (antyfanka Edyty) specjalna z kuchni przyszła obejrzeć SMGO - spodobało jej się :)

Edi pokazała swoje dwa oblicza - to poważne, emocjonalne i nastrojowe i to nowe, wesołe, gdzie się bawi i ma kontakt z ludźmi. Dwie różne Edyty, dwie wspaniałe piosenki, dwa super wykonania :)
Jestem z niej dumny :)
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kielce 2012

Post autor: B@r »

Dlaczego Edyta śpiewa o niebo lepiej covery niż swoje piosenki? :beczy:
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Kielce 2012

Post autor: Kopaneek »

Moja koleżanka (zawzięta antyfanka Edyty) napisała mi tak: "Nie wstyd było jej wyjść z tym pożal się Boże hitem lata, po tak dobrym wykonaniu tak ganialnego kawałka jak SMGO? Ma rozdwojenie jaźni czy co? Irytuje mnie jak nikt, ale śpiewać potrafi. No i w końcu wygląda jak świadoma siebie kobieta, a nie jak czterdziecha protestująca: "ominęło mnie gimnazjum, no to teraz to sobie zrekompensuje". A materiał ze swojej nowej płyty powinna oddać Gosi czy innej Juli".

Nie mam już cienia wątpliwości, jaka Edyta trafia do ludzi, a co ich od Niej odpycha.

Wałkuje non stop SMGO. :tanczy:
Dzięki Edyta! ;)
Ostatnio zmieniony 01 lip 2012, 18:02 przez Kopaneek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Emila555
Impossible
Impossible
Posty: 1931
Rejestracja: 11 wrz 2009, 18:16
Ulubiony album: wszystkie!!!!
Ulubiona piosenka: wszystkie!!!!
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kielce 2012

Post autor: Emila555 »

Tak, ten wczorajszy występ Edyty na Sabacie był fantastyczny :dance2:
To była Prawdziwa Edyta!

SMGO rewelacja! To jest bardzo trudny utwór, ale Edyta wspaniale, wspaniale sobie z nim poradziła :klaszcze2: Jak ja ją podziwiam za te możliwości wokalne to nawet sobie nie wyobrażacie, to jest Mistrz :guru: :guru:

CQ wreszcie wyszło tak jak trzeba! :klaszcze2: Mówiłam, że do trzech razy sztuka :d Były tam jakieś małe rzeczy, które troszeńkę mi się nie spodobały ale to nic nie znaczy!

Kiedy pokazywali Edytę po raz pierwszy na scenie, to zrobili ujęcie od butów w górę, myślałam, że te jej nogi się nigdy nie skończą, a ja przez cały czas trzymałam kciuki za to żeby nie było na głowie tych czerwonych włosów, bo one mi odbierają prawdziwą Edytę, no i w końcu doczekałam się ujęcia głowy, na której na szczęście nie było tej ekstawagancji, uffff :dumny:

Dobry był skecz ,,Marioki'' odnośnie Edyty :buahaha: Bardzo zabawny i z wyczuciem! :ha:

Edyto Kochana dziękuję za wczorajszy wystep i gratuluję! Byłaś Najlepsza! :gratulacje: :gratulacje: :gratulacje:
abcd
Linger
Linger
Posty: 833
Rejestracja: 28 kwie 2009, 13:30
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kielce 2012

Post autor: abcd »

Gratuluję Edycie występu. Każde kolejne wystąpienie jest na wyższym, wokalnym poziomie. Pięknie postawiony głos, szczególnie na początku!
B@r pisze:Dlaczego Edyta śpiewa o niebo lepiej covery niż swoje piosenki? :beczy:
Dlatego, że covery, które wykonuje są genialnymi kompozycjami - czyt. genialnymi kompozycjami na poziomie Edyty, dlatego jej głos tak dobrze w nich brzmi. Chociaż kompozycje pisane dla Edyty nie są złe, to jednak nie są w stanie udźwignąć jej talentu.
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Kielce 2012

Post autor: Kopaneek »

abcd pisze:Dlatego, że covery, które wykonuje są genialnymi kompozycjami - czyt. genialnymi kompozycjami na poziomie Edyty, dlatego jej głos tak dobrze w nich brzmi. Chociaż kompozycje pisane dla Edyty nie są złe, to jednak nie są w stanie udźwignąć jej talentu.
Mam trochę inną teorię na ten tamat. Wiem po sobie, że łatwiej "poprawiać" kogoś, niż stworzyć coś samemu. Dlatego też repertuar Edyty rejestrowany w latach 90. brzmi lepiej, niż ten dzisiejszy. Miała sztab ludzi, który sugerował jej jak ma zaśpiewać. To standard w przypadku największych.
abcd pisze:Gratuluję Edycie występu. Każde kolejne wystąpienie jest na wyższym, wokalnym poziomie. Pięknie postawiony głos, szczególnie na początku!
Dokładnie. Dawno nie był tak osadzony. Edyta chyba odzyskała do niego zaufanie.
ODPOWIEDZ