Sylwester 2012/2013 w HBO

Ekskluzywny koncert urodzinowy Edyty Górniak

Informacje o koncertach i Wasze opinie na ich temat.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Martynkaa
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2053
Rejestracja: 23 sty 2010, 15:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sylwester 2012/2013 w HBO

Post autor: Martynkaa »

Miałam nie pisać, ale opinie są różne, więc podzielę się swoją :-)

Udało mi się wygrać wejściówkę na koncert i być tym szczęśliwcem, który weźmie udział w nagraniu. W Warszawie byłam już od rana, a koło 17.00 razem ze wszystkimi wyruszyliśmy do studia. To był spory kawałek drogi, ale jakże warto było iść :wink:

Moim zdaniem organizacja (sprawdzanie list) była średnia. Zaczęli Nas wpuszczać z opóźnieniem, niektórych osób, które wygrały nie było na żadnej z 3 list. ( Była lista Facebookowa,Golden Media czyli II tura i "lista Pani Edyty")
Po całym zamieszaniu i wejściu do studia było już o wiele lepiej. Czerwony dywan, szampan od Edyty, Piotr chodzący z góry na dół z uśmiechem od ucha do ucha :d Obsługa koncertu również niczego sobie.

Byłam pewna, że zwycięzcy konkursu będą siedzieli gdzieś na końcu, a tu miłe zaskoczenie - 1 rząd. Naczekaliśmy się trochę na Edytę. Siedząc tam, tak sobie pomyślałam, że mógłby być jakiś support, żeby umilić ludziom czas :-)
Kilka razy upomnieli Nas, abyśmy wyłączyli telefony i na scenę weszła Edyta. Piskom i krzykom nie było końca, czego nie słychać aż tak w telewizji, dlatego też położyła PH na wejściu. Jej 'gadanina' wcale mi nie przeszkadzała. Miło się słuchało tych opowieści z ust samej Edyty :-)
Dobór repertuaru świetny. Nawet nie marzyłam, ze usłyszę na żywo chociażby "Linger" :wink: Aż 4 piosenki z MY to też dobry wynik!

Cała oprawa koncertu była fantastyczna. Klimat, atmosfera. Relacja publiczności z Edytą była dosyć intymna, mieliśmy Edytę na wyciągnięcie ręki :-) Płatki róż lecące z góry podczas NPOW również zrobiły swoje.
Czekam na DVD i na bisy, bo tam Edka pokazała co potrafi. Byliśmy w szoku, kiedy wyszła do Nas, aby dokończyć Nie zapomnij :oops:

Uważam, że koncert naprawdę był świetny. Na żywo to zupełnie coś innego niż w telewizji. Atmosfera wspaniała, ludzie wspaniali. Oby więcej takich koncertów! :-)
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Sylwester 2012/2013 w HBO

Post autor: Matiz99 »

Może mnie ktoś uświadomić - czy standardem w obecnych wydawnictwach DVD jest full HD czyli 1920x1080? Czy wydają w jakiejś słabszej jakości? :|
Awatar użytkownika
Marecki
Admin techniczny
Admin techniczny
Posty: 2806
Rejestracja: 05 paź 2007, 13:37
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: WYCBTM
Lokalizacja: podlaskie;)

Re: Sylwester 2012/2013 w HBO

Post autor: Marecki »

Matiz, na DVD wyjdzie 720x576. To max jakie taka płyta pociągnie :P
Od HD jest Bluray.
Awatar użytkownika
max28
Perła
Perła
Posty: 1034
Rejestracja: 06 paź 2006, 21:18
Ulubiony album: 8
Ulubiona piosenka: Miles & Miles Away
Lokalizacja: Kto wie?

Re: Sylwester 2012/2013 w HBO

Post autor: max28 »

ten koncert był niesamowitym przeżyciem, a co najważniejsze królowały na nim emocje czyli to co u EDyty uwielbiam. pierwszy rząd i klimatyczna atmosfera zrobiła swoje, regularnie wracam do tego koncertu i nawet wypowiedzi Edyty mi nie przeszkadzają. taka jest i ja to akceptuję, warto dla tych wszystkich emocji, które mi daje :-)
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Sylwester 2012/2013 w HBO

Post autor: Matiz99 »

Marecki pisze:Matiz, na DVD wyjdzie 720x576. To max jakie taka płyta pociągnie :P
Od HD jest Bluray.
Ale lipton. To ja chcę blu-raya :roll: Chociaż mój sprzęt tego nie odtworzy :ha:
Awatar użytkownika
Concha
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 237
Rejestracja: 30 wrz 2007, 2:12
Ulubiona piosenka: The Day i Get Over You
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Sylwester 2012/2013 w HBO

Post autor: Concha »

Strasznie chciałam być na tym koncercie i strasznie żałowałam, że nie udało się w konkursie. Liczyłam zatem, że zostanie wydane dvd a raczej płyta audio dołączona do reedeycji MY dodatkowe piosenki Oj Kotku etc.... teraz gdy już wiem, że dvd w drodze mój zaciesz osłabł bo..obejrzalam w necie koncert. Edyta fenomenalna jeśli chodzi o wygląda natomiast w kwestii muzycznej rozczarowanie. Ja wiem, że dla osób które nigdy nie słyszały na żywo Linger czy Szyb to pewnie przezycie ale po wszystkich wykonaniach tych kawałków na żywo akurat te w hbo było średnie. Jestem kobietą wersja tajska nie przypadło mi do gustu a covery lepiej wypadły podczas programu Jaka to melodia niż tutaj. Do tego zapominanie tekstu, myślałam, że takie coś się wytnie a tu o zgrozo zostało. I paplanina między piosenkami zalatująca z lekka hipokryzją. Chyba tylko moment podziękowań dla Piotra był dla mnie wzruszający. Ogólnie mam wątpliwości czy dvd zakupię.Ale na pewno będę zawsze się dziwić i żałować, że nie został wydany żaden materiał choćby audio z jubileuszu, tamtem koncert po prostu był prawdziwą perełką i rarytasem godnym wydania jako właśnie 20letnie podsumowanie a nie urodziny "dla fanów". ps. wczoraj miałam okazję posłuchać na żywo Steczkowską na WOŚP pomimo mrozu dała niezły popis swojego głosu, pomyślałam sobie wtedy czy Edyta byłaby kiedykolwiek zdolna do takiego występu na mrozie oczywiście nie za duże pieniądzie jak w przypadku sylwestra, czy Edyta w ogóle występiła kiedykolwiek na charytatywnych koncertach WOŚPU?
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Sylwester 2012/2013 w HBO

Post autor: Kopaneek »

W 2010 roku Edyta miała dać koncert charytatywny w Lublinie dla fundacji (chyba) wspierającej hospicjum. Niestety organizator nie spełnił wymagań...
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Sylwester 2012/2013 w HBO

Post autor: KrzysiekF »

Lepiej nie zaczynajcie tematu...

Artyści grali na WOŚP tylko za zwrot kosztów dojazdu. Kto niby miał zagrać na koncercie Edyty ? Ma Edyta swój zespół muzyków ?

Trzeba chcieć , nic więcej.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Sylwester 2012/2013 w HBO

Post autor: karen »

Artysci na WOSP graja za darmo!!!! Kiedyś było głosno ze jakiś zespół chciał kase-to nawet Owsiak sie oburzył i publicznie ich skrytykował... Fakt grają za zwrot kosztów dojazdu ( ale też nie wszyscy chcą ten zwrot), czasami miasto w którym występują oferuje też nocleg w jakimś hotelu.
Edyta za darmo ma mroznie, -niewyobrażalne wręcz..
Edzia i te jej przemowy -"bądzcie dobrzy" "kochajcie innych" itp, a przychodzi taki dzień jak finał WOŚP gdzie mozna te słowa wprowadzić w czyn-Edzia milczy... cisza....
Już nie mówie koncert-ale mozna pomóc w inny sposób....
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Sylwester 2012/2013 w HBO

Post autor: DeathlySilence »

KrzysiekF pisze:Lepiej nie zaczynajcie tematu...
Popieram.

Ocenianie nie tyle Edyty, co każdego innego człowieka przez pryzmat dobroczynności jest niestosowne (delikatnie mówiąc).
W tej kwestii niech każdy interesuje się własną charytatywnością, pomaganiem i jej skalą, a nie zajmuje się rozkminianiem co, kto, ile, gdzie i komu.

Każdy pomaga na swój sposób, dogodny dla niego itd.

Poza tym charytatywność celebrytów, szczególnie ta medialna, to śliski temat.

Dla rozbrojenia atmosfery.
Paradoksem jest czasem, że brak pomocy jest pomocą.
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Sylwester 2012/2013 w HBO

Post autor: Matiz99 »

Zapraszam do działu A/V po audio:
-> http://e-gorniak.com/forum/viewtopic.ph ... 35#p320535
Awatar użytkownika
BAdam
Perła
Perła
Posty: 1006
Rejestracja: 23 paź 2010, 23:23
Ulubiony album: Dotyk, E.G. Live''99
Lokalizacja: woj. Lubelskie

Re: Sylwester 2012/2013 w HBO

Post autor: BAdam »

Jak słucham Impossible, to mnie krew zalewa :evil: Jak można było zaśpiewać taki krótki fragmencik z taką aranżacją i dodać do tego słabe Jak Najdalej :!: :!: :!: Medatorzy i Admini, proszę o zrobienie petycji, aby Edyta nagrała całą piosenke w tym aranżu :ha:
Ostatnio zmieniony 17 sty 2013, 20:51 przez BAdam, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5027
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Sylwester 2012/2013 w HBO

Post autor: addar »

przecie na biss było podobno rewelacyjne impass :d
Awatar użytkownika
N/O
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 254
Rejestracja: 11 lut 2012, 9:15

Re: Sylwester 2012/2013 w HBO

Post autor: N/O »

Medatorzy? Lol :edi:

Chyba nie ściągam tego audio... Nie ma po co, ale podziw Matiz99, że ci się chciało.
Awatar użytkownika
russmaxfan
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 339
Rejestracja: 08 gru 2004, 10:41
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: "Litania"
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sylwester 2012/2013 w HBO

Post autor: russmaxfan »

Po przesłuchanym fragmentach stwierdzam, że dźwięk koncertu w HBO wyszedł jakiś płaski, zupełnie inne wrażenie niż to miało miejsce na żywo.
ODPOWIEDZ