Majówka 2016 - Września

Informacje o koncertach i Wasze opinie na ich temat.
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Majówka 2016 - Września

Post autor: DeathlySilence »

ray pisze:Czyli cały czas :edi: ma 5 "grajków". DeathlySilence, naprawdę w Olsztynie miała tylko trzech?
Oficjalnie 5 głów, ja liczyłem po instrumentach (klawisze, perkusja, gitara x3).
Awatar użytkownika
rav33
Impossible
Impossible
Posty: 1625
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:53
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Under her spell
Lokalizacja: Wrocław

Re: Majówka 2016 - Września

Post autor: rav33 »

Przede wszystkim dla tych, którzy dzielą się swoimi nagraniami lub zamieszczają nagrania z tv, przesyłam do obejrzenia fragmenty wrzesińskiego koncertu. Miłych wrażeń :)

https://youtu.be/ajogutHPHNk
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Majówka 2016 - Września

Post autor: Flux »

rav33, dzięki! Najpierw uwagi krytyczne. Fragmenty strasznie wymęczone, szczególnie siermiężny List. Edyta po prostu się męczy śpiewając a ja słuchając. Forsuje w nieprzyjemny sposób głos, nie jest to miłe w odbiorze. To nie ja - błagam, niech przestanie tak kaleczyć końcówkę! Wstęp z love2love tak lekko śpiewała na trasie, powinna znaleźć sposób na całą piosenkę. Purple rain to kolejny bardzo usilny moment, powtarzanie jak mantra dwóch słów. Edyta jak już się uprze na jakiś cover, to nie ma zmiłuj... Nie oszczędzi nawet publiczności, na której próbuje wymusić żeby złapali się za ręce. Poprzednim razem kazała ludziom wstać. Takie rzeczy powinny wyjść spontanicznie, widocznie widownia nie czuje tego. Jeśli naprawdę chce oddać hołd twórczości Prince'a i okazać szacunek, niech nauczy się całości. Nie przypadła mi też do gustu zmiana linii wokalnej w Szybach. Jakoś tak to się rozjechało.

Miłe aspekty. Mimo wyraźnie drętwej publiczności (temperatura?), Edyta starała się nawiązać kontakt i wysłać "w przestrzeń energię utkaną pięknem". Przyzwoity dobór repertuaru, jak na imprezę plenerową, nie chcę się już specjalnie czepiać tego aspektu. Skoro wspomniałem już Oczyszczenie, to Edyta potrafi obronić ten utwór na żywo. Choć to w moim odczuciu najgorszy z ostatnich singli, to potrafi zrobić wrażenie, zwłaszcza takimi dłuższymi pociskami jak "czaaaaaa-aa-aa-as". Jeszcze gdyby zrezygnowała z błagania i dziękowania, byłoby już całkiem cacy. Ogólnie podobają mi się te momenty, kiedy Edyta bardziej skupia się na barwie niż natężeniu głosu. Wygląd zdecydowanie lepszy niż na trasie po halach, zgodny z tym co prezentowała z Dustplastic w ostatniej fazie współpracy. Moment kiedy zaczęła całować pluszaka szczerze mnie rozbawił, takie edytowe szaleństwo.
Awatar użytkownika
xxpatrickxx
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 325
Rejestracja: 15 kwie 2009, 18:01
Ulubiony album: EKG
Ulubiona piosenka: ´Can't buy my love´

Re: Majówka 2016 - Września

Post autor: xxpatrickxx »

Flux, zamilcz już PROSZĘ. Nie wiem skąd bierzesz tyle jadu... Nie męczysz się sam ze sobą? Po pierwsze, nie było Cię na koncercie. Oglądasz jakieś kiepskiej jakości nagrania i wyrabiasz na tym opinie. Jakie to słabe! Dla Twojej wiadomości - Edyta była w świetnej formie. Rozniosła scenę. Wszyscy świetnie się bawili. Kiedy śpiewała czułem, że bardzo głęboko mnie to dotyka... Ludzie słuchali jak zahipnotyzowani. Przed występem narzekali, że Edyta się przereklamowała, znudziła, ale kiedy śpiewała, nikt nie odezwał się słowem! Nagrywali jej występy, tańczyli i bardzo dobrze się bawili. Jeżeli tego nie potrafisz przyjąć do wiadomości, tkwij w swojej "prawdzie". Dałem się sprowokować, bo miałem nic odpisywać na takie wiadomości. Ale ciężko się czyta tyle lat w kółko to samo. Zastanów się nad sobą. Jak tak bardzo męczy Cię Edyta, to przestań jej słuchać, wchodzić tutaj i zatruwać innym życie, którzy chcą się czegoś dowiedzieć i KONSTRUKTYWNIE porozmawiać. Bye!
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Majówka 2016 - Września

Post autor: Flux »

Zacytuję inną osobę, która była obecna, skoro mi nie wolno się wypowiadać na podstawie nagrania.
Natu$ pisze:Publika bardzo słaba, mimo iż Rynek wypełniony, mało ludzi się bawiło. Większość ewidentnie przyszła z ciekawości, żeby zobaczyć panią z telewizji.
xxpatrickxx pisze:Wszyscy świetnie się bawili. Kiedy śpiewała czułem, że bardzo głęboko mnie to dotyka... Ludzie słuchali jak zahipnotyzowani. Przed występem narzekali, że Edyta się przereklamowała, znudziła, ale kiedy śpiewała, nikt nie odezwał się słowem! Nagrywali jej występy, tańczyli i bardzo dobrze się bawili.
Każdy może tkwić w swojej "prawdzie", jak to ująłeś. Bardziej skłaniam się jednak ku opinii Natu$. Jak napisałem, widać było, że Edyta się stara, ale odzew nie jest jakoś szczególnie entuzjastyczny. Widziałem masę nagrań, gdzie ludzie skandowali "E-dy-ta!", głośno śpiewali razem z nią czy wręcz zagłuszali. Po występie noworocznym doświadczyłem też na żywo, jak Górniak potrafi poderwać ludzi do owacji na stojąco. Tutaj ciężko było kogokolwiek poderwać, bo wszyscy już stali od początku :PP Powtórzę raz jeszcze, żeby dotarło. Widać było starania Edyty i na scenie panowała dobra energia, która nie do końca udzieliła się publiczności. Ciężko za to winić Górniak.
xxpatrickxx pisze:Dałem się sprowokować, bo miałem nic odpisywać na takie wiadomości. Ale ciężko się czyta tyle lat w kółko to samo. Zastanów się nad sobą. Jak tak bardzo męczy Cię Edyta, to przestań jej słuchać, wchodzić tutaj i zatruwać innym życie, którzy chcą się czegoś dowiedzieć i KONSTRUKTYWNIE porozmawiać.
Nie dałeś się sprowokować, bo żadnej prowokacji nie przeprowadziłem. Sam się nakręciłeś, ja tylko opisałem własne wrażenia. Wyraziłem się delikatnie, nie pominąłem pozytywnych aspektów. Widać każdy widzi to, co chce widzieć. I też udzielę Ci rady, skoro Ty mnie uraczyłeś. Jeśli męczą Cię moje posty, to przestań je czytać. To nie jest obligatoryjne. Oszczędzisz wzrok i nerwy :wink:
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Majówka 2016 - Września

Post autor: Kopaneek »

xxpatrickxx pisze:Jak tak bardzo męczy Cię Edyta, to przestań jej słuchać
Jak tak bardzo męczą Ciebie opinie innych ludzi, to "przestań je czytać, wchodzić tutaj i zatruwać innym życie".

#odmieczaginietenktowciazpodnosigoiwalczy

Biedna, ma już tak otwarte gardło, że sporo wysiłku musi wkładać w wysokie dźwięki.
Średnio mnie się podobało wokalnie ale bywało gorzej.
Od czasu preselekcji forma spadła jej o dobrą połowę. Ciekawe co jest przyczyną.
Awatar użytkownika
Nuklodem
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 728
Rejestracja: 02 maja 2014, 8:41
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: III

Re: Majówka 2016 - Września

Post autor: Nuklodem »

Forma spadła o połowę :O mam całkowicie przeciwne wrażenie, Edyta pozwala sobie na coraz więcej, od preselekcji 2 razy trzasnęła G5. Jedyne co nie podoba mi się to "Nie było" nie wiem czy to wina nagrań, ale od czasu pierwszego wykonania w Kielcach które słyszałem na żywo było fantastycznie tak kolejne coraz mniej mi się podobają i te wokalizy wtedy gdy Glaca mówi "przed wami jedyna i niepowtarzalna..." brzmią strasznie, ale jak mówię może to wina nagrań.

Ale racja we Wrześni moim zdaniem było lekko gorzej niż w Olsztynie, Arłamowie może wpływ miała też temperatura.
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Majówka 2016 - Września

Post autor: Matiz99 »

rav33 pisze:Przede wszystkim dla tych, którzy dzielą się swoimi nagraniami lub zamieszczają nagrania z tv, przesyłam do obejrzenia fragmenty wrzesińskiego koncertu. Miłych wrażeń :)

https://youtu.be/ajogutHPHNk
Dzięki za nagranie :) Doczepię się - List nie jest ,,z repertuaru Celine Dion'' tylko z repertuaru Edyty. Z rep. Celine jest ''I Surrender'' 8P Pominę fakt że pierwotnie to Edyta miała wydać ten utwór :-)
Awatar użytkownika
xxpatrickxx
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 325
Rejestracja: 15 kwie 2009, 18:01
Ulubiony album: EKG
Ulubiona piosenka: ´Can't buy my love´

Re: Majówka 2016 - Września

Post autor: xxpatrickxx »

Flux, Kopaneek, oczywiście miejcie swoje zdanie. Nic mi do tego, jakie jest. Ale forma może być zawsze bardziej kulturalna, bez uszczypliwości i złośliwości - oczywiście zależy to od kultury osobistej, albo się ją ma, albo nie. Dla mnie koncert był piękny i wzruszający. Wracałem do domu inny, niż jak przyjechałem, bardzo umocniony. To było niezwykłe spotkanie, cudownie się bawiłem, moi przyjaciele także i bardzo dobrze, bo w muzyce właśnie o to chodzi, że ma zbliżać ludzi. Nie wiem gdzie stała ta dziewczyna, którą cytujecie, że publiczność nie bawiła się i była drętwa... ale pod sceną, gdzie stałem ludzie bawili się świetnie. Wiadomo, że koncert na rynku ma to do siebie, że nie wszyscy ludzie będą się świetnie bawić, że z różnych powodów przyjdą na taki koncert i nie zabraknie całej gamy różnych ludzkich zachowań. Cieszę się, że Edyta ma dla kogo śpiewać. Że są ludzie, którzy ją doceniają, którzy oczyszczają serca na takich koncertach i wracają lepsi do domów. Reszta - to, czy ktoś ma ochotę skrytykować czy nie - nie ma znaczenia. To iluzja. Prawdziwe jest tylko to, co sam przeżyłem w sercu w czasie tego koncertu. Powiedziałem co chciałem. Z dyskusji wyłączam się. Do usłyszenia!
Awatar użytkownika
rav33
Impossible
Impossible
Posty: 1625
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:53
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Under her spell
Lokalizacja: Wrocław

Re: Majówka 2016 - Września

Post autor: rav33 »

Matiz99 pisze:
rav33 pisze:Przede wszystkim dla tych, którzy dzielą się swoimi nagraniami lub zamieszczają nagrania z tv, przesyłam do obejrzenia fragmenty wrzesińskiego koncertu. Miłych wrażeń :)

https://youtu.be/ajogutHPHNk
Dzięki za nagranie :) Doczepię się - List nie jest ,,z repertuaru Celine Dion'' tylko z repertuaru Edyty. Z rep. Celine jest ''I Surrender'' 8P Pominę fakt że pierwotnie to Edyta miała wydać ten utwór :-)
Wystarczy napisać polskie słowa i piosenka jest Edzi? :) Edzi są tylko słowa, a piosenka jest z rep. CD.
Po wtóre, Edyta twierdzi, że miała zaśpiewać tę piosenkę, ale czy tak było??
Awatar użytkownika
Fan17
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 365
Rejestracja: 15 wrz 2009, 19:08
Ulubiony album: wszystkie
Ulubiona piosenka: Miles & miles away
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Majówka 2016 - Września

Post autor: Fan17 »

Forma świetna! Edyta w końcu zaczyna śpiewać pełnym piersiowym :) Jednak żałuję, że nie pojechałem ;/
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2748
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: Majówka 2016 - Września

Post autor: pijej1 »

TAk Surrender jest z repertuaru Celine a historie o kradzieży piosenek już się nasłuchaliśmy - podobnie było z One & One - ale cóz zaserwowała nam tylko covery! a nie zapominajmy jeszcze o love is on the line, które rzekomo Kylie napisała dla Landrynki tylko jak się okazało była to taka słabizna, ze nawet Kylie się jej pozbyła :lol3:

Landryna miała nagrać duety z princem, georgem michaelem i z erosem ramazzotti!

Tylko nic z tego nie wyszło jednego się bała - bo jest nieobliczalny względem kobiet, drugi prawie ją zgwałcił a trzeci gej - cóż pewnie nie chciał mieć do czynienia z landryną która jest jednak kobietą :beczy:
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5025
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Majówka 2016 - Września

Post autor: addar »

pijej1 pisze:nie chciał mieć do czynienia z landryną która jest jednak kobietą
dobrze że przynajmniej tego nie podwazasz, fani dody mają z tym problemem :lol3:
weronka
Make it happen
Make it happen
Posty: 147
Rejestracja: 23 paź 2015, 17:46
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: SZYBY
Lokalizacja: Polska

Re: Majówka 2016 - Września

Post autor: weronka »

Ktos ma moze cale YH?
Pablo93
Make it happen
Make it happen
Posty: 169
Rejestracja: 27 sty 2012, 20:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Kasztany
Lokalizacja: Polska

Re: Majówka 2016 - Września

Post autor: Pablo93 »

weronka pisze:Ktos ma moze cale YH?
https://www.youtube.com/watch?v=3gYKGXyHDWQ
ODPOWIEDZ