„Legendy Popu” Łódź, 20 sierpnia 2016

Informacje o koncertach i Wasze opinie na ich temat.
Awatar użytkownika
weroniuka
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1362
Rejestracja: 09 lip 2009, 16:07
Ulubiony album: MY
Ulubiona piosenka: Your High Day i Night
Lokalizacja: Lublin

Re: „Legendy Popu” Łódź, 20 sierpnia 2016

Post autor: weroniuka »

ediva pisze:Nadal można porównać głos Edyty do obecnej Mariah i Celine, czy nawet Whitney z jej ostatnich lat. Z korzyścią dla Edyty oczywiście.
Porównania Edyty z innymi vocalistkami zawsze wypadają na korzyść naszej Divy. :elfik:
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: „Legendy Popu” Łódź, 20 sierpnia 2016

Post autor: Bob »

obejrzałem dziś dopiero, gratulacje -piękny top , ale spódnica pogrubiająca...włosy hmmm ???
nie ważne....bywało gorzej...
forma wokalna zajebia-cza, gratuluję!!!
Awatar użytkownika
witcher
Linger
Linger
Posty: 916
Rejestracja: 09 lut 2009, 23:51
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: WarSaw

Re: „Legendy Popu” Łódź, 20 sierpnia 2016

Post autor: witcher »

Występ był całkiem udany, choć mam wrażenie, że ciężko było się Edce skupić. Wydaje mi się, że wypadłby znacznie lepiej gdyby nie sztuczne pompowanie balonika największego głosu w kraju etc. Tego typu podlizywanie się Edycie oraz swego rodzaju indoktrynowanie publiki jest mega słabe. Gdyby wyszła i zaśpiewała jak pozostali - byłoby zupełnie inaczej.

Syreny tym razem mi nie przeszkadzały tak bardzo, jednak widać jak na dłoni, że Edyta artystycznie stoi w miejscu.

Wyglądała pięknie.
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: „Legendy Popu” Łódź, 20 sierpnia 2016

Post autor: Kopaneek »

Eurydyka pisze:Flux, a czy domyślasz się, dlaczego Edyta zrezygnowała z Dotyku?
Bo nie ma koncertowego aranżu z taśmy.

Wokalnie było przyzwoicie ale umówmy się - w ostatnich miesiącach miała o wiele lepszą formę.

Na uwagę zasługuje taniec Edyty - w końcu przestał być śmiesznym podrygiwaniem starszej pani.
Wczuła się. Na plus.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: „Legendy Popu” Łódź, 20 sierpnia 2016

Post autor: endeven »

dla mnie to było jakieś wykastrowane "wystąpienie". albo obojętne.
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: „Legendy Popu” Łódź, 20 sierpnia 2016

Post autor: Matiz99 »

Jadąc na koncert spodziewałem się po prostu ciekawego mixu gwiazd muzyki popularnej lat 90-tych. Dobrze zobaczyć tylu artystów w jednym miejscu i czasie. Na początku dziwiła mnie niska frekwencja na stadionie, lecz byłem przekonany że gdy wybije 20-ta podskoczy w górę w przeciągu dosłownie kilku
minut co rzeczywiście miało miejsce.

Ale o koncercie później. Muszę wspomnieć o próbach których miałem okazję słuchać czekając na przyjazd Natu$ i leżąc na parku na ławce za sceną (lateralne ustawienie trybuny stadionu w stosunku do sceny sprawiało że miejsce za sceną było najlepszym miejscem odsłuchowym próby)
Teksty Krzywego do publiki typu ,,Ręce do góry, jedziemy!'' czy ''Witam Łódź pięknie'' nie były dla mnie zaskoczeniem bo na próbie było dokładnie to samo i to kilkakrotnie. :PP Gdy odebrałem Natalię z dworca PKP wraz z addarem który jako Łodzianin dołączył do nas na trochę udaliśmy się na wyżej wspomniane miejsce odsłuchowe. Okazało się że forma :edi: jest. Wysokie dźwięki w TNJ były wyciągane czysto bez ,,skrzeczenia'' jak to się ostatnio czasem zdarza. Choć nadal czuć zachowawczy styl Edyty. TNJ usłyszeliśmy dwa razy z rzędu. Nie wiem czy na próbie było coś więcej niż TNJ, JK i Natural Woman bo przyszliśmy dopiero gdy próba Edyty już trwała. Taką próbną setlistę napisałem też Mareckiemu który podzielił się informacją na forum. Obawialiśmy się czy ta sławna ostatnio przewaga prób nad występem właściwym znów zostanie potwierdzona ale raczej podczas koncertu nie można było mieć większych uwag względem próbnych wykonów. (Natalia jedząca właśnie na śniadanie naleśnika pyta czy ja pisząc tego posta nie przepisuje Krzyżaków :P - o tym napomknę na samym końcu.

Pod bramę udaliśmy się dość późno jak dla mnie bo na 18*- Natalia dziwiła się dlaczego tak się napaliłem na miejsca z przodu przy barierce ale ja cały czas trzymałem się wersji że jeszcze za tę ,,napaleńczość'' podziękuję co się po koncercie dokonało, gdy przyznała mi rację, bo nie wyobrażam sobie wielogodzinnego stania bez pomocy barierek i ograniczonej widoczności :-)

Na dokładniejszy opis koncertu zabrakło już danego mi przydziału czasu i chęci :P

Napiszę tylko tyle że rozpoczęcie koncertu właściwego przez Varius Manx było dla mnie bardzo przyjemne. Przeżyłem kilka ,,cięższych momentów; gdy na scenę weszła nienawidzona przeze mnie Urszula czy Magma :P Ale na szczęście te dręczące chwile nie trwały zbyt długo. Reszta koncertu była bardzo dobra. Dobra zabawa pod sceną, wszyscy artyści na tym koncercie wydawali się być szczerze szczęśliwi że mogą tam występować co nie zawsze się zdarza ale takie właśnie odnosiłem odczucie. Bardzo byliśmy zawiedzeni brakiem ,,Lata'' w wykonaniu Formacji nieżywych schabuff. No i jak by nie było brak trzeciego utworu Edyty był bardzo rozczarowujący. Nie będę komentował ubioru Edyty bo jak wiemy nie ma czego. O wokalu napisałem wyżej. Możnabyło się dopatrzyć także braku kilku innych przebojów pozostałych artystów. W tym względzie w szczególności zawiodła mnie Kasia Kowalska.

Koncert bardzo udany i nie ma o czym mówić 8)

Post sponsorowany przez Natu$ (all rights reserved) i jej wjazd na moją ambicję bym go jednak napisał pomimo tego że wcale tego nie planowałem.
weronka
Make it happen
Make it happen
Posty: 147
Rejestracja: 23 paź 2015, 17:46
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: SZYBY
Lokalizacja: Polska

Re: „Legendy Popu” Łódź, 20 sierpnia 2016

Post autor: weronka »

Spodniczka :edi: z Plocka i w Lodzi rzeczywiscie ja pogrubila :PP
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: „Legendy Popu” Łódź, 20 sierpnia 2016

Post autor: KrzysiekF »

Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: „Legendy Popu” Łódź, 20 sierpnia 2016

Post autor: Matiz99 »

Byłem i jakość nie zauważyłem aby świecił pustkami. Nie wiem jak było w poprzednich latach ale wątpie aby cała trybuna i cała płyta były zajete :P
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: „Legendy Popu” Łódź, 20 sierpnia 2016

Post autor: ray »

KrzysiekF pisze:Opisze kwestie biletów po powrocie :)
I nie opisałeś. :PP
Flux pisze:Mogła już wybrać Dotyk, tam jej wokal wciąż może dobrze brzmieć ale z pewnych powodów unika tej piosenki.
Edyta, tuż przed wykonaniem fragmentu Dotyku podczas koncertu urodzinowego dla HBO, powiedziała: "Ukochana piosenka wielu z Was, moja też". :lol3:
ediva pisze:Natomiast Kukulska odstawiła dramat totalny. Dała publiczności w twarz tymi aranżacjami z kosmosu, jakby chciała powiedzieć "Chcecie te moje cholerne hity? To macie!..
Dokładnie to samo można powiedzieć o Edycie w kontekście Jestem kobietą z syrenami.
Matiz99 pisze:Napiszę tylko tyle że rozpoczęcie koncertu właściwego przez Varius Manx było dla mnie bardzo przyjemne.
Variusi wystąpili na początku, bo jeszcze tego samego wieczoru grali koncert otwarty w Kole. :klaszcze:
Awatar użytkownika
Monalisa
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 760
Rejestracja: 06 wrz 2006, 20:44
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Miasto...

Re: „Legendy Popu” Łódź, 20 sierpnia 2016

Post autor: Monalisa »

Występ może i bez zachwytu ale uważam że śpiewa dobrze, super kontakt z publicznościa. Spodenki faktycznie miała w Plocku i Lodzi również na plakacie promującym trasę L2L. Kurcze a ta bluzka z H&M jest jeszcze dostępna???? orientujecie się? 8P :edi: :edi: :edi:
Awatar użytkownika
edikate
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 609
Rejestracja: 08 gru 2004, 20:07
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow on, Grateful
Lokalizacja: everywhere

Re: „Legendy Popu” Łódź, 20 sierpnia 2016

Post autor: edikate »

weronka pisze:Spodniczka :edi: z Plocka i w Lodzi rzeczywiscie ja pogrubila :PP

Edyta przytyla :-)
Awatar użytkownika
Grzegorz
Impossible
Impossible
Posty: 1889
Rejestracja: 26 sty 2007, 16:23
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wiecej
Lokalizacja: Jarosław

Re: „Legendy Popu” Łódź, 20 sierpnia 2016

Post autor: Grzegorz »

Nagrał ktoś ten występ?
Awatar użytkownika
Nuklodem
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 728
Rejestracja: 02 maja 2014, 8:41
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: III

Re: „Legendy Popu” Łódź, 20 sierpnia 2016

Post autor: Nuklodem »

Jest w wideografi :)
Awatar użytkownika
Grzegorz
Impossible
Impossible
Posty: 1889
Rejestracja: 26 sty 2007, 16:23
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wiecej
Lokalizacja: Jarosław

Re: „Legendy Popu” Łódź, 20 sierpnia 2016

Post autor: Grzegorz »

Ok, ale chodziło mi o udostępnienie pliku do sciągnięcia. :)
ODPOWIEDZ