71. Obchody Dnia Niepodległości Indonezji (koncert)

występ Edyty w Hilton Hotel Warszawa 06.09.2016 r.

Informacje o koncertach i Wasze opinie na ich temat.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: 71. Obchody Dnia Niepodległości Indonezji (koncert)

Post autor: Piter »

Na fb Uniatowskiego jest filmik z próby. Wszyscy śpiewają aint no Mountain high. Niestety Edyty i Kayah jest tam najmniej
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: 71. Obchody Dnia Niepodległości Indonezji (koncert)

Post autor: B@r »

Piter pisze:Na fb Uniatowskiego jest filmik z próby. Wszyscy śpiewają aint no Mountain high. Niestety Edyty i Kayah jest tam najmniej
W finalnej wersji wyszło to tak samo.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: 71. Obchody Dnia Niepodległości Indonezji (koncert)

Post autor: endeven »

Ale mi nie chodzi o jakies super techniczno warsztatowe porównywania obu pań. Ani o to kto ile z siebie płuc wykrzyczy. Chodzi po prostu o wrażenie i emocje. Przy Whitney mam ciarki, przy wykonaniu Edyty żadnej gęsiej skórki zwyczajnie nie było. Nie poczułem tym razem tej piosenki. Nie będę chyba wracał do tego wykonania, bo po kolejnych razach miałem uczucie lekkiego znużenia. Wszystko jest tu poprawnie i nalezycie zaplanowane, ale jakby emocje się ulotniły.
Awatar użytkownika
max28
Perła
Perła
Posty: 1034
Rejestracja: 06 paź 2006, 21:18
Ulubiony album: 8
Ulubiona piosenka: Miles & Miles Away
Lokalizacja: Kto wie?

Re: 71. Obchody Dnia Niepodległości Indonezji (koncert)

Post autor: max28 »

Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: 71. Obchody Dnia Niepodległości Indonezji (koncert)

Post autor: spot_me »

Obejrzalem 'I have nothing' i poczulem emocje wiec bylo okay, bardzo 'edytowo', choc rzeczywiscie silowo. To, ze jednak nie ma o tym zadnego sladu ani na jej FB ani Insta znaczy, ze ona sama jest niezadowolona z tego jak zaspiewala.
Jedna rzecz ktora ostatnio mnie irytuje to fakt, ze Edyta zachowuje sie przed niektorymi wykonaniami jakby miala sie zderzyc z bykiem. Moim zdaniem to bardzo nieprofesjonalne. Wznoszenie modlow do niebios na oczach publicznosci, glebokie wdechy i mina jakby miala sie rozplakac... Profesjonalista powinien pokazywac, ze to dla niego zadna filozofia, a zwykla profesja - wychodzi na scene, spiewa, schodzi ze sceny. Emocje, watpliowosci i przerazenie moze pokazywac ale za kulisami. Nie wiem co sie dzieje z Edyta, ale zaczela zakulisowe emocje przenosic na publike - i mimika i czesto slowami wyrazajac ze sie obawia. Z wiekiem traci chyba coraz bardziej wiare w swoje mozliwosci.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: 71. Obchody Dnia Niepodległości Indonezji (koncert)

Post autor: Flux »

To też jest takie błędne koło. Mówi, że nie chce być kojarzona z siermiężnym repertuarem z lat '90, że poszła dalej, że to ludzie przykleili jej łatkę diwy a ona chce ten wizerunek zmienić ale koniec końców wciąż bierze się za śpiewanie takich molochów. Bezustannie podkreśla, że nie da się zaszufladkować (to już fakt dokonany niestety). Zapowiada, że To nie ja spełniło już swoje zadanie i nie będzie tego więcej śpiewać, po czym niedługo po tych słowach męczy się z tym utworem jeszcze wielokrotnie. Tak samo na przykład zapowiedziała na koncercie noworocznym swoje wykonanie Dziwny jest ten świat, że nie wie, czy sobie poradzi, że powietrze suche, utwór wymagający, że w swoim repertuarze takiego nie ma i dojrzewała do niego całe życie. Typowy już staje się widok Edyty modlącej się żeby "Bozia dała głos". Tak samo było z ostatnim eurowizyjnym występem, gdzie treść piosenki musiała ustąpić miejsca czarnej rozpaczy wykonawczyni. Edyta na scenie powinna oddawać emocje towarzyszące piosence, jej przekaz, nie zaś obnażać i urzeczywistniać swoje obawy. Rozumiem stres i to, że wielu ludzi oczekuje od niej takich kobył, ale brakuje konsekwencji i poczucia tego, co potrafi. Podczas wielu jej występów drżę, czy głos jej nie zawiedzie lub nie rozpłacze się, nie zapomni tekstu. Z jednej strony, może jest bardziej prawdziwa i ludzka, z drugiej jej słynny profesjonalizm całkiem legł w gruzach. Jako słuchacz nie mam komfortu słuchania i oglądania jej na scenie, kiedy jest tak spięta.
Awatar użytkownika
Joan
Lunatique
Lunatique
Posty: 2846
Rejestracja: 24 sie 2007, 17:36
Ulubiona piosenka: Tafla
Kontakt:

Re: 71. Obchody Dnia Niepodległości Indonezji (koncert)

Post autor: Joan »

Uwielbiam I Have Nothing wolę zapamiętać wersję Houston. To siłowe śpiewanie mnie męczy - ja się stresuje, że nie wyciągnie czyi zero przyjemności ze słuchania.
Get Here zdecydowanie lepiej, chociaż szału nie ma.
Listu nie znalazłam.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: 71. Obchody Dnia Niepodległości Indonezji (koncert)

Post autor: MacLean »

Kopara mi nie opadła. Ale tego się spodziewałem - IWALY też mnie nie ruszało. Szkoda, że w pełni sprawna technicznie Edyta wykonywała takie szlagiery ukradkiem na wakacjach ew. na próbie (MHWGO). Krążące po necie fragmenciki takich występów i reklamy kawy pokazują, że mogła dać światu genialne covery. Teraz to są ledwie poprawne interpretacje, co w przypadku Edyty rozczarowuje.
Zapomniałbym! Choćby Dejwyt się jej naprawdę oświadczył i choćby ślub zawarli przed samym Wieczorkiem - wiła się ta nasza diwa wokół siwego jak gimnazjalna jeszcze dziewica pod presją rozpustnych koleżanek :roll:
Awatar użytkownika
Nuklodem
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 728
Rejestracja: 02 maja 2014, 8:41
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: III

Re: 71. Obchody Dnia Niepodległości Indonezji (koncert)

Post autor: Nuklodem »

Szału nie ma, doceniam bardzo że nie jest to kopia, tylko inna swoja wersja, prawdziwa interpretacja
z serca, widać przeżywającą Edytę, wzbudziła we mnie emocje, te piękne, a zarazem obawę przed tym że nie podoła, ona sama chyba tak myśli, w drugiej zwrotce się rozkręciła, ale to nie to samo co ostatnio przykładowo w Mielcu, a konkretnie wykonanie "Linger" Edyta była całkowicie inna, pewna siebie wiedziała kim jest i co robi w danym miejscu, szczególnie w momencie "Linger a little bit longer" była totalnie skupiona i walnęła głosem tak że kapcie pospadały.
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: 71. Obchody Dnia Niepodległości Indonezji (koncert)

Post autor: Wojtuś »

Po waszych komentarzach spodziewałem się średniego wykonania ale muszę przyznać, że bardzo mi się podobało. Wcale nie uważam żeby Edyta jakoś szczególnie siłowo śpiewała, dla mnie wszystko pięknie zagrało i żałuje tylko , że niestety jakość nagrania jest jaka jest bo na żywo musiało to pięknie zabrzmieć.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: 71. Obchody Dnia Niepodległości Indonezji (koncert)

Post autor: niuto »

Nie zrobił na mnie dużego wrażenia ten występ. Może dlatego, że Edyta przyzwyczaiła nas do perfekcyjności i trudno jej zaskoczyć czymś nowym, a może po prostu to zmęczenie jej osobą.
Sebuch
Linger
Linger
Posty: 960
Rejestracja: 13 lis 2011, 15:00
Ulubiony album: EKG
Ulubiona piosenka: To nie tak jak myślisz
Lokalizacja: Pomorze

Re: 71. Obchody Dnia Niepodległości Indonezji (koncert)

Post autor: Sebuch »

Mnie sie bardzo podoba wykonanie "I have nothing". Magia! <3
rafal22
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 664
Rejestracja: 01 mar 2006, 11:52
Lokalizacja: 3city

Re: 71. Obchody Dnia Niepodległości Indonezji (koncert)

Post autor: rafal22 »

"Get Here" - ballada, której Edyta nie śpiewała na żywo wieki. Teraz już wiemy dlaczego, czekała na Davida Fostera. Przecudowne wykonanie, oddajemy je w Wasze ręce, miłego zasłuchania... Jutro rano kolejna niespodzianka <3 2 <3

https://www.youtube.com/watch?v=aAEPGSa0Wh8

#edytagorniak
#davidfoster
#gethere
#love2love
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: 71. Obchody Dnia Niepodległości Indonezji (koncert)

Post autor: Marek »

Po co śpiewać piosenkę, którą się męczy? :roll:
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: 71. Obchody Dnia Niepodległości Indonezji (koncert)

Post autor: Matiz99 »

Dla mnie to było świetlne wykonanie. Dawno nie słyszałem tak starannie śpiewającej Edyty. Bardzo mi się podobało.
ODPOWIEDZ