Gala "Kobiety Kobietom"

Poznań, 13.03.2017

Informacje o koncertach i Wasze opinie na ich temat.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Gala "Kobiety Kobietom"

Post autor: ray »

Oglądam właśnie wczorajsze występy Edyty na YouTube. Ogólnie oceniam te koncerty zdecydowanie na plus. Na miejscu Edyty zrezygnowałbym już jednak z Nothing else matters. Mam wrażenie, że ona się po prostu męczy w tym utworze. W To nie ja też mi zabrakło lekkości. Bardzo mi się natomiast podobały Niebo to my (ostatnie dźwięki - super!) i Kasztany.
Dobrze, że Edyta na obu koncertach zaśpiewała aż 5 piosenek z "Dotyku"...
Wykonanie That's the wat I feel about you to ukłon w stronę najwierniejszych fanów. Bardzo fajnie, że odkurzyła ten utwór. I naprawdę pięknie go zaśpiewała...
Swoją drogą, nie wiem, czy wszyscy wiedzą, ale That's the way I feel about you oryginalnie nie jest piosenką Edyty. Dave Koz, współautor utworu, wydał ją wcześniej - w 1996.

Ciekawe, czy Edyta wystąpi jeszcze z takimi koncertami...
Niestety, z wywiadów, których udzieliła w weekend, wynika, że nie ma co na to liczyć co najmniej przez najbliższe 3 miesiące... :(
Awatar użytkownika
Bartek
Sit down
Sit down
Posty: 63
Rejestracja: 13 cze 2015, 20:17
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij
Lokalizacja: Poznań

Re: Gala "Kobiety Kobietom"

Post autor: Bartek »

Miałem ogromną przyjemność być na obu koncertach tego dnia. Pierwszy oglądałem z balkonu, drugi z pierwszego rzędu na parterze. Wrażenia niesamowite. Za taką Edytę można duszę oddać. Dobór piosenek wspaniały, choć nie ukrywam, że dla mnie nie ma on większego znaczenia. Najważniejsze, by śpiewała. Pięknym prezentem było wykonanie That’s the way i feel about you. Na drugim koncercie, jak pewnie wszyscy wiedzą, do setlisty doszło On the run. Jeśli chodzi o partie mówione sądzę, że Edycie wolno. Absolutnie nie czułem się zażenowany, jak niektórzy piszą. Dla mnie to zwykłe czepianie się. Ona taka jest, bo też może sobie na to pozwolić. Lubi łączyć patos z żartem i prywatnym życiem. To jej urok, a odbiór to już sprawa indywidualna. Potrafię być krytyczny wobec poczynań Edyty, jednak tym razem diva zamknęła wszystkim usta i cieszę się, że zrobiła to skutecznie :)
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Gala "Kobiety Kobietom"

Post autor: dorota »

czy ona na dwóch koncertach mówiła to samo?

w tych swoich przemowach ???
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Gala "Kobiety Kobietom"

Post autor: Bob »

Na przestrzeni ostatnich lat był to wokalnie najlepszy koncert, ciskała dźwiękami niesamowicie, interpretacyjnie i aktorsko - mistrzostwo świata zwłaszcza Kasztany i Nie opuszczaj mnie...900 km w 12 godzin w tym koncert i kolacja, zakupy ...Takiej odsłony pragnie ogarnięta publiczność, z całego serca dziękuję.
Awatar użytkownika
Bartek
Sit down
Sit down
Posty: 63
Rejestracja: 13 cze 2015, 20:17
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij
Lokalizacja: Poznań

Re: Gala "Kobiety Kobietom"

Post autor: Bartek »

dorota pisze:czy ona na dwóch koncertach mówiła to samo?

w tych swoich przemowach ???
Edyta nie powtarzała się za bardzo. Na obu koncertach mówiła o roli kobiety, bo tego dotyczyła gala. Na pierwszym opowiadała o tym, że wygląda jak "królowa trawy", na drugim natomiast nie użyła już tego sformułowania. Na pierwszym koncercie mówiła o tym, że czuć Allana w domu, bo dojrzewa ;-) Na drugim z kolei opowiadała więcej o sobie, o tym jak postrzega życie w Stanach, jak je odkrywa na nowo, jak jest tam odbierana przez otoczenie. Opowiadała o tym, że od nowa uczy się bezpośrednich kontaktów z ludźmi, że w US nie jest traktowana przedmiotowo, nikt nie chce od niej zdjęcia, autografu. Mężczyźni chcą się tylko przysiąść i porozmawiać. Ubolewała nad sposobem zakupów w Stanach. Martwi ją to, że ludzie coraz mniej rozmawiają ze sobą w sposób bezpośredni, wszystko można załatwić i kupić on-line. Na YouTube są filmiki z przemów z drugiego koncertu.
Awatar użytkownika
efka
Make it happen
Make it happen
Posty: 169
Rejestracja: 19 gru 2004, 16:54
Ulubiony album: live'99 , MY
Ulubiona piosenka: Never will I
Lokalizacja: Poznań

Re: Gala "Kobiety Kobietom"

Post autor: efka »

Przejrzałam temat i napiszę kilka słów od siebie.
Po ostatnim koncercie w Olsztynie, który tak bardzo mnie zawiódł miejscem i całą otoczką, dostałam, co chciałam :edi: <3 Przyznaję się, miałam mnóstwo obaw, że występ Edyty zostanie odwołany, bo nie doleci z jakiejś przyczyny, a myślę, że cała gala odbyłaby się np. z inną wokalistką, skoro była charytatywna i wspierała działania podpoznańskiego Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie. Na szczęście tak się nie stało, całe wydarzenie doszło do skutku i przeszło moje oczekiwania :)
Teatr, oświetlenie, scenografia, muzycy i zielona suknia, która wspaniale "grała" razem ze światłami. Do tego głos, który bronił się sam.
Zaskoczyło mnie "Perfect heart" na wejściu, choć nie do końca kupiłam aranżację, troszkę niedopracowane wykonanie, ale sam wybór piosenki na ogromny plus. Bardzo dobra wersja "Jestem kobietą", świetne "Natural woman", perełki: "Kasztany" i "Nie opuszczaj mnie" i coś, czego kompletnie się nie spodziewałam, czyli "That's the way I feel about you" oraz "On the run". Wersja, która wbiła mnie w fotel, ponieważ bardzo lubię tę piosenkę, a tutaj zabrzmiała o wiele lepiej, niż w oryginale z płyty. Na finał, również niespodziewane, "Niebo to my". Edyta potrafi zaskoczyć muzycznie, bardzo pozytywnie, takie koncerty to moja bajka.
Edyta mówi zawsze dużo, więc pominę komentowanie jej wywodów ;) były przydługie, o Allanie zupełnie niepotrzebne. Zresztą sama zauważyła swoje "odpłynięcie", po jednym z nich podeszła do fortepianu i do przygrywającego jej w tle pianisty powiedziała coś w stylu "Co Piotruś? Czekasz, aż skończę?" ;)
Absolutnie nie wymuszone brawa na stojąco, które pojawiły się od razu po ostatnim utworze, domaganie się bisu, mnóstwo kwiatów-piękne zakończenie.
Przysłuchiwałam się komentarzom ludzi po występie-były bardzo pozytywne, dwie starsze pary dyskutowały też nad życiem uczuciowym Edyty i komentowały Krupę i Schramma: "To jest bardzo dobry prawnik, naprawdę bardzo dobry, ale ona go już dawno zostawiła". ;)
Pozostaje życzyć Edycie i słuchaczom jesiennej trasy po teatrach <3
Awatar użytkownika
edikate
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 609
Rejestracja: 08 gru 2004, 20:07
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow on, Grateful
Lokalizacja: everywhere

Re: Gala "Kobiety Kobietom"

Post autor: edikate »

JA rowniez mialam to szczescie uczestniczenia w tej uczcie dla duszy :hellobaby:

To byl NAJPIEKNIEJSZY koncert Edyty na jkaim bylam.Miejsce w pierwszym rzedzie wiec Edi byla 'na wyciagniecie`reki .
Jej glos, aranzacje,piano sprawilo ze koncert stal sie magiczny.!!!

TTWIFAY to jedna z moich ulubionych piosenek i w trakcie wykonu lzy cisnely sie do oczu...
Nie wiem jak to wychodzi na youtube ale bedac TAM Edyta zabrala mnie do innego swiata, oderwalam sie od rzeczywistosci...Na koncert zabralam mame i po koncercie moja mama byla rowniez zachwycona :) wiec dodalam tylko: "teraz wiesz za co Ja kocham :-D "...

Edyta wybrala piekne utwory Nie opuszczaj mnie -cud miodzio jak i On the run -wspaniala wersja !!!

Jestem taka szczesliwa, ze tam pojechalam !!!I choc Hannover-Poznan dzieli ponad 600 km to kazdy jedenprzejechany km byl tego WART!!!

Na takie koncerty polecialabym na Marsa nawet :PP

Dodano po 1 minucie 14 sekundach:
dorota pisze:czy ona na dwóch koncertach mówiła to samo?

w tych swoich przemowach ???

tez jestemtego ciekawa :PP
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Gala "Kobiety Kobietom"

Post autor: addar »

Cudowne wykonania... naprawde licze że Edyta dopnie by koncert finałowy był nagrany przez telewizje bo potrzebujemy nagrań w wysokiej jakości...kofam taką edytę...

Z tego całego living in America przynajmniej wyszła jedna dobra rzecz -z odsłuchanych wykonań mogę powiedzieć że Edyta swobodniej śpiewa po angielsku, popełnia mniej błędów w wymowie i lepiej można zrozumieć wyśpiewywany tekst.... Edyto śpiewaj ! :edi:
IgaAga
The story so far
The story so far
Posty: 514
Rejestracja: 26 cze 2015, 20:49
Ulubiony album: Edyta górniak
Ulubiona piosenka: one#one
Lokalizacja: koszalin

Re: Gala "Kobiety Kobietom"

Post autor: IgaAga »

Odsłuchałam jeszcze raz i muszę przyznać, że również Kasztany, Nie opuszczaj mnie i Niebo to my brzmiało magicznie. Edyta potrafi :) :) zaczarować i wtedy wybacza się jej wszystko. Ale nad ruchem scenicznym powinna popracować.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gala "Kobiety Kobietom"

Post autor: endeven »

Kasztany wychodzą Edycie pięknie, Niebo to my idealnie klimatycznie buja. Uwielbiam w tej wersji Jestem kobietą, świeżość odgrzewanej piosenki warto docenić. Zaskakująco dobrze wyszło On the run, zwrotki cudownie ujmujące. Perfect heart zawsze dla mnie na plus, nawet jeśli były tu jakieś niedoskonałości to paradoksalnie odbieram to wykonanie jak oznakę wiosny, jest w tym jakaś dziewiczość. To nie ja bardzo pewne, dobrze przemyślane pod obecne warunki głosowe Edyty, choć i tak perłą jest ten intrygujący początek / fragment, jakim Edyta uraczyła nas podczas love2love. Natural woman bardzo rasowe.
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Gala "Kobiety Kobietom"

Post autor: dorota »

jak dla mnie świetny występ ...dobra setlista
nie opuszczaj mnie <3 ... szczególnie w kontekście śmieci Młynarskiego pare dni pózniej ....
Kasztany cudne, uwiodły mnie po raz kolejny... On the Run ... także :)

przy trzecim odsłuchaniu to nawet paplanina Edyty nie przeszkadza, chyba faktycznie Staruszka miała ochotę się wygadać :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: Gala "Kobiety Kobietom"

Post autor: ANETA »

<3 Co za lekkość w głosie. Nie każde wykonanie mi się podoba ale ogólnie zaskakująco dobrze :biega: Wersja ,,Jestem kobietą" najlepsza od lat. Najsłabsze ,,Natural woman" :? Niecierpliwie czekam na nowy utwór skoro forma dopisuje :) Edi chyba słucha ostatnio Mariah .... doszukałam się kilku inspiracji.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Gala "Kobiety Kobietom"

Post autor: addar »

oby z z lat 90 nie tych ostatnich bo bydzie krucho :PP
Awatar użytkownika
Nuklodem
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 728
Rejestracja: 02 maja 2014, 8:41
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: III

Re: Gala "Kobiety Kobietom"

Post autor: Nuklodem »

Skoro już wspominam o inspiracjach to ja dopatrzyłem się jednego podobieństwa w ruchach rękami który automatyczna kojarzy mi się z Celiną :smile:
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gala "Kobiety Kobietom"

Post autor: B@r »

ANETA pisze:Edi chyba słucha ostatnio Mariah .... doszukałam się kilku inspiracji.
Ostatnio z Allanem miała też okazję ją widzieć w LA. Będzie o tym w moim najnowszym wywiadzie. :)
ODPOWIEDZ