Edyta na Festiwalu w Opolu 2017

Informacje o koncertach i Wasze opinie na ich temat.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Edyta na Festiwalu w Opolu 2017

Post autor: Flux »

"Kasztany" w jej wykonaniu potrafią zaczarować publiczność. "To nie ja" podobnie, jeśli nie będzie znowu siłowo i tego łohoooaaaaaa na koniec. Każdy fan Edyty to doskonale zna ale lepsze to niż duszenie kota w "Without you".
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Edyta na Festiwalu w Opolu 2017

Post autor: Piter »

Szkoda, że William nie wpadnie. Ale dubluje właśnie w elej.
Awatar użytkownika
max28
Perła
Perła
Posty: 1034
Rejestracja: 06 paź 2006, 21:18
Ulubiony album: 8
Ulubiona piosenka: Miles & Miles Away
Lokalizacja: Kto wie?

Re: Edyta na Festiwalu w Opolu 2017

Post autor: max28 »

Na Facebooku :edi: napisała, że zaśpiewa Kasztany i Dziwny jest ten świat.
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Edyta na Festiwalu w Opolu 2017

Post autor: ediva »

Dużo lepszy wybór piosenek niż w Sopocie! Chociaż znów są to covery, Edyta wypada najlepiej gdy śpiewa po polsku, dokładnie rozumiejąc o czym śpiewa. Szkoda, że autorka słów do "Kasztanów", Krystyna Wodnicka nie dożyła edytowego wykonania... Pod tym linkiem można przeczytać bardzo ciekawy artykuł o powstaniu tego szlagieru: http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/46013,druk.html
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Edyta na Festiwalu w Opolu 2017

Post autor: karen »

Owszem wybór lepszy niz w Sopocie-ale ciagle ma sie to nijak do tematyki koncertu-w którym ma być to wszystko co sie dzialo muzycznie od ostatniego Opola do teraz. Ale rozumiem jakaś ideologia będzie dorobiona- w końcu zabrakło najwiekszych gwiazd ostaniego roku, a jakieś poczytne nazwisko sie przyda ;)
Awatar użytkownika
max28
Perła
Perła
Posty: 1034
Rejestracja: 06 paź 2006, 21:18
Ulubiony album: 8
Ulubiona piosenka: Miles & Miles Away
Lokalizacja: Kto wie?

Re: Edyta na Festiwalu w Opolu 2017

Post autor: max28 »

karen pisze:Owszem wybór lepszy niz w Sopocie-ale ciagle ma sie to nijak do tematyki koncertu-w którym ma być to wszystko co sie dzialo muzycznie od ostatniego Opola do teraz. Ale rozumiem jakaś ideologia będzie dorobiona- w końcu zabrakło najwiekszych gwiazd ostaniego roku, a jakieś poczytne nazwisko sie przyda ;)
Z okazji 800 lecia miasta Opole.
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Edyta na Festiwalu w Opolu 2017

Post autor: Michael »

Znowu te same, od lat wałkowane utwory :roll:.
Nic dziwnego, że potem ludziom się wydaje, że Diva nie ma co śpiewać, skoro przy każdej, możliwej okazji słyszą ten sam zestaw piosenek.
Moim zdaniem Edyta nie powinna pojawić się w Opolu, nie powinno też jej być w jury The Voice Kids. Szkoda, że firmuje swoim nazwiskiem tę pisowską telewizję :roll:.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Edyta na Festiwalu w Opolu 2017

Post autor: KrzysiekF »

Na co Wy wszyscy liczycie ? HALO Ziemia :lol3:

Edyta nigdy nie była prekursorką stylów , nie przebijała murów swoją muzyką, przekazem. Nie jest ani Korą , ani Ciechowskim , ani Przybysz, Nosowską czy Peszek. Śpiewa to czego oczekuje publiczność , a przede wszystkim telewizja , proste. Czysta kalkulacja. Utwór Kasztany rozkołysze publiczność, wprowadzi w refleksję, Przed utworem Niemena Edyta przemówi krótko i dosadnie , ohy ahy i lokomotywa jedzie dalej. Brawa i Oklaski i posągowym utwór. Newsy, nagłówki i nazwisko Górniak w portalach.

O utwór Górniak w radio ciężko, na półkach sklepowych płyt Edyty nie ma. Kolejnej płyty prawdopodobnie światło dziennie nie ujrzy.

Może i swoje zdanie ma na temat tego co się dzieje w TV , ale nie mówi tego głośno. Wiadomo dlaczego, drzwi otwarte = występ = $$$$$

Życie.
alanjopek
Hope for us
Hope for us
Posty: 28
Rejestracja: 28 sie 2017, 15:23
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Polska

Re: Edyta na Festiwalu w Opolu 2017

Post autor: alanjopek »

oby głos dopisał, wykonywała te utwory przez wiele lat i wysoko postawiła sobie poprzeczkę, temu nikt nie zaprzeczy, ale uważam że ile razy by nie śpiewała to ,,Kasztany'' najpiękniejsze będą z Sopotu 2010, a utwor Niemena z Sopotu 2009 roku. Gdzie ,,Dotyk'' , ,,Jestem kobietą'' ,,To nie ja'' ,,Kolorowy wiatr'' ,,Dumka na dwa serca'' ,,To nie tak jak myslisz'' ? przecież wszystko można pięknie przearanżować, unowocześnić lub podbić to pięknej festiwalowej aranżacji....Ludzie znają te piosenki, pamiętają... SZKODA ze EDYTA JUŻ O NICH NIE PAMIĘTA !

Kiedyś wroci do tych piosenek, kiedy zacznie grywać na festynach....! Jestem tego pewien. Dziennikarze się odwrocą, fanow utraci, a szacunke już stracila !
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Edyta na Festiwalu w Opolu 2017

Post autor: ediva »

KrzysiekF pisze:Edyta nigdy nie była prekursorką stylów
To prawda, nie była trendsetterką, ale followerką. Podążała za Mariah i Whitney, później na MY chciała być trochę Rihanną, trochę Beyonce; w zeszłym roku próbowała być Edytą Eurowizyjną, ale się rozczarowała... teraz już sama nie wie kim chce być ("Nie wiem kiedy, nie wiem jak") stąd zasłania się coverami. Sama nie wie jaka muzyka jej się podoba, nie ma fascynacji muzycznych prócz tej św.Whitney oraz... śpiewu ptaków. No tak, ale ptaki nie zrobią jej podkładów na płytę - powinna wiedzieć co nieco o producentach, jakiego brzmienia poszukuje. Z Dustplastikami nie wyszło, to :edi: obraża się na brzmienie i nie szuka już nikogo z kim mogłaby pójść w elektroniczne klimaty? A jest choćby Smolik, Novika, siostry Wrońskie i Marcin Macuk - twórcy świetnej płyty "Córki Dancingu" i wielu innych. Ale to ja mam wiedzieć takie rzeczy, a nie Ona, siedząca w branży jakieś 25 lat? Dopiero jak wytwórnia podsunęła jej Donatana, to raczyła nagrać coś nowego, ale nie wiadomo czy to usłyszymy w ogóle w tym roku. Opole byłoby idealną okazją do zaprezentowania piosenki, ale cóż, :edi: pewnie nie dogadała się z Donatanem w tej kwestii, albo czekała na jego inicjatywę i się nie doczekała.
k+b
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 265
Rejestracja: 26 sie 2010, 16:06
Ulubiony album: Dotyk
Lokalizacja: Polska

Re: Edyta na Festiwalu w Opolu 2017

Post autor: k+b »

Maryla Rodowicz zaprosiła Edytę na swój jubileusz - miały zaśpiewać razem w duecie. Niestety, tego dnia Edyta nagrywa The Voice Kids, więc zaproszenia przyjąć nie mogła.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Edyta na Festiwalu w Opolu 2017

Post autor: Flux »

Prekursorka. Trendsetterka. Taaa, Edyta nawet nie ma własnego stylu. Są artyści poszukujący, którzy świetnie odnajdują się w różnych nurtach muzycznych. Oryginalni, rozwijający się, otwarci. Są tacy, którzy całe życie grają w tym samym stylu, bo w nim czują się najlepiej, mimo to zachowują świeżość i chwała im za to. Nie udają i wiedzą co im w duszy gra a publiczność dostaje więcej tego, co dawno zdążyła pokochać. Jest i Edyta, która ma o sobie wysokie mniemanie, żadnego wyraźnego kierunku obrać nie potrafi a jeszcze za wszelkie potknięcia na swojej drodze obwinia innych. To niezła sztuka, stać w miejscu i jeszcze się uwsteczniać. Edyta nie słucha muzyki, nie czerpie inspiracji, można nawet podejrzewać, że ona muzyki w ogóle nie lubi. To sposób zarobkowania. Artyści żyją muzyką, Górniak żyje z muzyki, a i to w niewielkim stopniu, bo nie śpiewa prawie wcale i tylko korzysta ze swojej pozycji podpisując kontrakty reklamowe, firmując ciuchy czy siedząc na stołku w talent show. Potrzeba wyrażenia siebie znajduje ujście w wywiadzie dla Faktu. I pomyśleć że wiele razy padło na forum określenie, że Górniak jest taka wszechstronna muzycznie, bo zdarzy jej się cover rockowy czy lekko jazzująca aranżacja. Nawet kiedyś bezpieczny dla niej etos pop diwy zaczął zawodzić wraz z formą wokalną i pewnością na scenie.
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Edyta na Festiwalu w Opolu 2017

Post autor: dorota »

eee czyli 2 utwory i koniec? :lol3:

i to w TVP :roll:
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Edyta na Festiwalu w Opolu 2017

Post autor: karen »

max28 pisze:
karen pisze:Owszem wybór lepszy niz w Sopocie-ale ciagle ma sie to nijak do tematyki koncertu-w którym ma być to wszystko co sie dzialo muzycznie od ostatniego Opola do teraz. Ale rozumiem jakaś ideologia będzie dorobiona- w końcu zabrakło najwiekszych gwiazd ostaniego roku, a jakieś poczytne nazwisko sie przyda ;)
Z okazji 800 lecia miasta Opole.
No ogromona szkoda ze 800-lecie Opola zostało wrzucone do koncertu o trochę innej tematyce, Cóz niestety takie czasy że Pietrzak teraz w TVP ważniejszy-szkoda...
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Edyta na Festiwalu w Opolu 2017

Post autor: Kopaneek »

KrzysiekF pisze:Nie jest ani Korą , ani Ciechowskim , ani Przybysz, Nosowską czy Peszek.
Ale kim oni są, przepraszam bardzo?
Prawda jest taka, że za 50 lat żadne z nich nie doczeka się koncertu jubileuszowego na wzór dzisiejszych koncertów ku pamięci Niemena. Edyta owszem. W ogóle kim jest Przybysz? Wokalistką, która zasłynęła durnym wyznaniem.

Niech Edyta śpiewa póki może.
Mnie cieszy jej występ w Opolu. Tym bardziej, że z formą wokalną u niej ostatnio przyzwoicie.
Nawet jeśli będą tylko 2 utwory, to wciąż 2 utwory na plus. :)
ODPOWIEDZ