KFPP - OPOLE 2018

Informacje o koncertach i Wasze opinie na ich temat.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: Piter »

Fajnie, że Geppert wraca do Opola. Po czym wnosisz, że nie lubią się z Majewską?
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: karen »

ray pisze:
niuto pisze:



Fajnie, że będą Majewska i Geppert (pomijając to, że się podobno nie lubią), ale przecież one nie miały od czasu ostatniego festiwalu żadnego przeboju, więc nie rozumiem, czemu wystąpią akurat na koncercie "Od Opola do Opola". :)
.

Może to bedą jakies jubielusze? Bo i Kowalska i Wanda i Banda i Red Lips bede mieli Jubileusze tzn pewnie wystep po 5 minut zwany Jubileuszem, być moze i One też

Ale z tym meczem to :lol3: ja czytałam program to myślałam ze to tytuł koncertu jakiegoś i sie zastanawiałam o co chodzi z tym Chile :roll:

Pełny skład wykonawców tego drugiego niedzielnego koncertu;
Edyta Górniak, Halina Mlynkova, Kombii, Natalia Szroeder, Katarzyna Cerekwicka, Sławomir Uniatowski, Natalia Sikora, Małgorzata Ostrowska, Daria Zawiałow, Rafał Brzozowski, Andrzej Krzywy, Andrzej Lampert, Marek Piekarczyk, De Mono, Beata Przybytek, Red Lips, Ryszard Rynkowski, Feel, Red Lips, Damian Ukeje, Łukasz Drapała, Ifi Ude, Katarzyna Moś i Łukasz Zagrobelny. Koncert poprowadzi Artur Orzech

Cieszy mnie udział i Kasi Moś i Ifi Ude i Darii Zawiałow fajnie że młodzi zdolni też bedą, ale jak zwykle z przyjemnością obejrzę Małgosię Ostrowską i Piekarczyka wiadomo Edzia. Niedziela zedecydowanie najlepsza
Awatar użytkownika
Love2Love 1990-2016
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 304
Rejestracja: 05 sty 2016, 23:55
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Kraków

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: Love2Love 1990-2016 »

Myślę, że w niedzielę Edyta oprócz Andromedy, w ostatnim koncercie, zaśpiewa "Co mi Panie dasz?" w duecie z Piekarczykiem.
2770132u
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 247
Rejestracja: 11 maja 2017, 13:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Łódź

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: 2770132u »

Red Lips będzie obchodzić jubileusz 5 lecie istnienia
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: spot_me »

ray pisze:Edyta zaśpiewa jakiś cover, ale to mogą być znów Kasztany albo Dziwny jest ten świat.
Litosci! ilez razy mozna - chce spiewac covery to niech chociaz wprowadza nowe do repertuaru, a nie w kolko to samo jak zdarta plyta 8)
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: KrzysiekF »

2770132u pisze:Red Lips będzie obchodzić jubileusz 5 lecie istnienia
Haha , jeszcze trochę i będą obchodzić hucznie różne zespoły rok istnienia podczas festiwalu :lol3:

Do czego to doszło :lol3:
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: niuto »

Medialną burzę wywołał wtedy Kurski. :) Potem jako pierwsza z udziału w festiwalu zrezygnowała Kasia Nosowska. I dopiero później Kayah.
Wszystko zaczęło sie od plotki o tym, że Kurski nie chce Kayah na festiwalu, a Kasia Nosowska zrezygnowała w geście solidarności. Tak więc to Kayah była punktem zapalnym, a Kurski medialną burzę próbował akurat załagodzić, choć się nie udało.

Generalnie lista gwiazd tegorocznego festowalu zapowiada się dośc imponujaco, zobaczymy jak z wykonaniem. W zasadzie to dobrze byłoby przywrócić festiwalowi świetność. To powinno być święto polskiej piosenki niezależne od całej tej politycznej burzy.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: ray »

Piter pisze:Fajnie, że Geppert wraca do Opola. Po czym wnosisz, że nie lubią się z Majewską?
Po tym, co napisał w kwietniu Flux w temacie "Na jakim koncercie ostatnio byliście?".
karen pisze:Może to bedą jakies jubielusze?
Majewska mogłaby mieć teraz jubileusz. Ona zadebiutowała w 1968 na Festiwalu Piosenki Radzieckiej, czyli teraz mija równo 50 lat od jej debiutu.
Tylko że TVP pod wodzą Kurskiego mogła wymyślić, że zamiast recitalu z okazji 50-lecia pracy artystycznej Majewskiej lepiej będzie zrobić jubileusz 5-lecia Red Lips.
Jubileusz Wandy i Bandy? Pewnie skończy się na tym, że zagrają te same 2 piosenki co zawsze, czyli Nie będę Julią i Hi-Fi. Swoją drogą, lubię oba te kawałki. :)
karen pisze:Niedziela zedecydowanie najlepsza
Też tak uważam. Ale i tak w porównaniu do tego, jak wyglądał festiwal w Opolu jeszcze niedawno, czyli w latach 2013-2016, jest słabo. Przecież w tym roku jest 55. festiwal. Miał być duży koncert jubileuszowy i co?
niuto pisze:Wszystko zaczęło sie od plotki o tym, że Kurski nie chce Kayah na festiwalu, a Kasia Nosowska zrezygnowała w geście solidarności. Tak więc to Kayah była punktem zapalnym, a Kurski medialną burzę próbował akurat załagodzić, choć się nie udało.
Jak to Kurski próbował medialną burzę załagodzić? :shock:
Przecież Kurski powiedział na żywo w TV, że Kayah zachowała się nie w porządku wobec Maryli, której właśnie umarła mama.
A przecież Kayah opublikowała oświadczenie, że nie wystąpi w Opolu, na 2 dni przed śmiercią mamy Maryli.
Kurski kiedyś powiedział: "Ciemny lud to kupi" i - jak widać - nadal się tej zasady trzyma.
niuto pisze:Generalnie lista gwiazd tegorocznego festowalu zapowiada się dośc imponujaco
Imponująco? Nieee... Nie będzie Ani Dąbrowskiej, która miała ostatnio hity, nie będzie Varius Manx, który wydał teraz dobrą płytę, nie będzie też Steczkowskiej, Kukulskiej, Bartosiewicz, Przemyk, Łobaszewskiej, Banaszak, Prońko, Trojanowskiej, Urszuli, Koteluk, Wyszkoni, Chylińskiej, Farnej, Grzeszczak, nawet Szpaka nie będzie. :PP
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: Kamui Shiro »

No i nie wiem, co mam zrobić :)

Tak w ogóle bilety chyba jakoś od dziś miały juz byc w sprzedaży, nie? Muszę sprawdzić, ale co mnie waha:

- cisnę na tegoroczne Opole właściwie wyłącznie z powodu chęci obejrzenia występu Rodowiczki
rozumiem, że będzie tylko na piłkowym pierwszym dniu, no i dobrze - żywię nadzieje, że nie ograniczy się do pioseneczki o piłce - ale co, mam może zapłacić za bilet na festiwal piosenki... i oglądać mecz ... eeeee? :shock: Chyba w takiej sytuacji po prostu pójdę do domu na kawę (rzut beretem) i wrócę po meczu, ale to poczucie straty w tym przypadku mnie niepokoi

- chciałem też przy okazji zobaczyć Edytkę (Górniak), Kaśkę Kowalską, inne znane i lubiane gwiazdy, a choćby i Sarsę - ale rozumiem, że tego samego dnia co Marylkę ich nie uświadczę na amfiteatralnej scenie. A towarzystwo Maryli, w pierwszym dniu festiwalu, w dużej mierze średnio porywające.
Co do premier jeszcze, szkoda... Bo kiedyś też było licho, ale jednak pamiętam, tak jak ktoś pisał, że był to rzeczywiście nowalijki i to czasami bardzo dobre, grane przez topowych w danym czasie w Polsce wykonawców, a nie popłuczyny.

- 10 czerwca mam w planach inny również istotny dla mnie koncert, więc nie mam ochoty iść na Opole akurat wtedy, mimo wszystko


I jeszcze... Dlaczego właściwie ten mundial jest tak hucznie muzycznie w tym roku u nas świętowany? Nie interesuję się piłką. Czyżby były jakieś większe powody?


Debiutów kawałek chętnie w razie czego posłucham przed pojsciem spać (może niekoniecznie po 1), Girls on Fire np. pozytywnie kojarzę. Choć słyszałem je lata temu... debiut!?
Ostatnio zmieniony 22 maja 2018, 1:51 przez Kamui Shiro, łącznie zmieniany 1 raz.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: ray »

Kamui Shiro, ja na Twoim miejscu odpuściłbym Opole i pojechałbym na plenerowy koncert Maryli w tę niedzielę do Nysy.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: Kamui Shiro »

Szok! :o jeszcze powiedz że darmowy... Przecież ja śledzę co u Maryli i śledzę, co w Nysie,a nic nie wiem! ... tak to jest, jak za dużo pracy.

Edit: jest darmowy. To teraz czas sprawdzać, czym ja wrócę do pracy z tego pipidówa :D

Edit 2: jest i dojazd. O 4.49, ale co tam, Nysa by night brzmi szałowo =D Ray, jestes miodzio.
pokropek
The story so far
The story so far
Posty: 484
Rejestracja: 31 paź 2007, 19:09
Lokalizacja: ,,./

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: pokropek »

ray pisze: Imponująco? Nieee... Nie będzie Ani Dąbrowskiej, która miała ostatnio hity, nie będzie Varius Manx, który wydał teraz dobrą płytę, nie będzie też Steczkowskiej, Kukulskiej, Bartosiewicz, Przemyk, Łobaszewskiej, Banaszak, Prońko, Trojanowskiej, Urszuli, Koteluk, Wyszkoni, Chylińskiej, Farnej, Grzeszczak, nawet Szpaka nie będzie. :PP
Będą tylko ci którzy popierają dobrą zmianę
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, 10 czerwca

Post autor: Flux »

Ubiegłoroczny występ wcale do idealnych nie należał. Męczyła się w wielu momentach, śpiewała dość siermiężnie. Ratowało ją to, że zestaw artystów był tak marny. Jej gwiazda lśniła na bezbarwnym firmamencie. Niektórzy zadowolili się też czarną kreacją, podnosząc okrzyki i wiwaty na cześć powrotu diwy. Jeszcze zabawniej było kiedy zachwyciła w duecie ze Szcześniakiem (chociaż to Mietka publiczność przyjęła cieplej) i podczas jubileuszu Skaldów (Życzenia z całego serca!) a swój własny skopała po całości. Kuriozum. Czy tym razem też będzie jakaś sinusoida? Przekonamy się wkrótce. Ulubiony Fakt podaje do wiadomości, że Górniak nabawiła się zapalenia płuc, więc wymówka na najbliższe tygodnie gotowa.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1673
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, 10 czerwca

Post autor: Steffie »

No, niestety to juz nie jest wymowka, tylko takie sa fakty. Piosenkarka chora na zapalenie drog oddechowych na 3 dni przed koncertem. :roll: Do tego wlasnie prowadzi nieodpowiedni tryb zycia, i nie, nie jest tutaj mowa o alkoholu i narkotykach. Nawet czeste, ale dlugie podroze oraz zbyt goracy klimat moga miec wplyw na utrate formy czy pelni sil, a dla kogos, kto zarabia swoim glosem, zdrowie powinno byc na pierwszym miejscu.
A propos Opola to tak sobie mysle, ze juz chyba wole chorobe niz ten wystep, dlatego nie bede sie zbytnio martwic, jesli do niego nie dojdzie. :P No chyba ze Allan za nia wystapi. Powinna to sobie wpisac do kontraktu - w ofercie promocyjnej wystep awaryjny Dj Allana. :P
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, 10 czerwca

Post autor: KrzysiekF »

Steffie pisze:No, niestety to juz nie jest wymowka, tylko takie sa fakty. Piosenkarka chora na zapalenie drog oddechowych na 3 dni przed koncertem.

Serio myślicie, że Edyta śpiewałaby na żywo podczas tej gali bokserskiej ?
ODPOWIEDZ