KFPP - OPOLE 2018

Informacje o koncertach i Wasze opinie na ich temat.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lordarek1
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 762
Rejestracja: 21 lip 2011, 17:04
Ulubiona piosenka: Będę śniła,Szyby

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: lordarek1 »

Obrazek
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: ray »

Największa żenada drugiego dnia festiwalu była już na samym początku - jubileusz Krzysztofa Krawczyka. Nawet nie chce mi się tego komentować.
Premiery słabe, wygrała Tulia, ale ja bym dał nagrodę albo Nizio, albo Uniatowskiemu.
Podobała mi się Cerekwicka, szkoda, że zaśpiewała tylko jedną piosenkę.
Koncert piosenek literackich i kabaretowych był średni - bo z jednej strony repertuar świetny, ale z drugiej - zdecydowanie brakowało oryginalnych wykonawców, przede wszystkim Maryli - i Łatwopalnych, i Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos, i Tak naprawdę nie dzieje się nic zdecydowanie wolę w jej wykonaniu.
Dobór artystów przedziwny... Podobał mi się dzisiaj Kawalec, Przemysław Babiarz nawet dał radę, chociaż to w ogóle jest jakiś żart, że dziennikarz sportowy śpiewa na festiwalu w Opolu. :lol3:

Jestem ciekaw jutrzejszych koncertów. Przeczytałem dzisiaj, że Alicja Majewska wykona jutro 3 piosenki - Jeszcze się tam żagiel bieli, Wszystko może się stać i coś jeszcze.
I jest szansa, że jutro Edyta po raz pierwszy zaśpiewa Andromedę w całości, na żywo, i nawet będzie umiała tekst. :PP
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: Kamui Shiro »

Kiedy czytam tu i na innych stronach związanych z muzyką takie mocne słowa odnośnie do jubileuszu Krawczyka, to zastanawiam się, ile jest w nich szczerej refleksji na ten temat, a na ile opinia sama się nakręca... Nie wiem, czego publiczność oczekiwała od starszego, mało już wydajnego scenicznie i muzycznie mężczyzny. Czy wokół występów KK nie zaczyna się robić zbyt negatywnie? Czytałem nawet pogłoseczkę, że to z przyczyn politycznych tak mu się teraz obrywa, w co akurat średnio wierzę. Sprawdzę sobie jego występ opolski na YT zaraz. Przyznam, że choć miałem włączone TVP w porze transmisji z Opola, to jakoś słabo się skoncentrowałem na Krawczyku... Nie słyszałem w nim ognia, raczej kolosalne zmęczenie, czy playback to trudno mi ocenić bez uważnego sprawdzenia - nie budziło we mnie to również skrajnego zniecierpliwienia -- gdyby to był jubileusz 5- czy 15-lecia, to jasne że coś nie tak, ale przy 55-leciu chyba liczą się inne rzeczy niż top of the top.

Nizio wypadła bardzo w porządku, Tulia też. Byłem sceptyczny wobec wszystkich premier, ale te, które doceniono, szybko spodobały się też i mnie. Uniatowskiego utworu jednak nie pamiętam. Moim zdaniem chłopak nie ma wyrazu, jest szablonowy i senny.
Cerekwicka wreszcie mi podpasowała - kiedy zapowiedziano blondynkę, myślę sobie: co, Doda? :lol: a tu Kasia C. Nigdy nie rozumiałem za bardzo jej sukcesów muzycznych, a tym razem wyjątkowo byłem na tak.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: karen »

Dzis w chórku u Zalewskiego siostry Przybysz :lol3:
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1673
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: Steffie »

Niestety co jeszcze umknie w tlumie studentow, niekoniecznie umknie ogolnopolskiej widowni, dlatego Krawczyk zostal przez ludzi wypunktowany za playback:
http://www.radiozet.pl/Muzyka/Opole-201 ... ewa-i-mowi
http://www.plotek.pl/plotek/7,154063,23 ... wanie.html

A dzis nasza diwa szaleje na scenie w Opolu, a proby mozna podejrzec chocby na stories na Instagramie Marcina Wieczorka :D Wyszlo jej niezle. Ta kobieta jednak sie marnuje.
Edyta na swoich stories dala fragmenty swoich wystepow w Opolu. :smile: Moim zdaniem wygrywa Opole 2002 i 2003. :-) To byly super czasy dla Edyty.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: karen »

Kto śpiewa Korę?
Awatar użytkownika
Love2Love 1990-2016
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 304
Rejestracja: 05 sty 2016, 23:55
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Kraków

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: Love2Love 1990-2016 »

Próba Edyty z "Co mi Panie Dasz"
-> https://youtu.be/4WWyIeIn1LQ
Jest moc :edi:
k+b
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 265
Rejestracja: 26 sie 2010, 16:06
Ulubiony album: Dotyk
Lokalizacja: Polska

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: k+b »

Oczywiście Edyta nie weźmie udziału w piosence finałowej z innymi artystami... :roll:
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1673
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: Steffie »

A czemu nie wezmie? ;)
k+b
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 265
Rejestracja: 26 sie 2010, 16:06
Ulubiony album: Dotyk
Lokalizacja: Polska

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: k+b »

Może nie utożsamia się z jakością wykonania innych artystów :lol3: A tak poważnie - nigdy nie bierze udziału w takich występach grupowych, teraz też jej nie ma na próbie.
Sebuch
Linger
Linger
Posty: 960
Rejestracja: 13 lis 2011, 15:00
Ulubiony album: EKG
Ulubiona piosenka: To nie tak jak myślisz
Lokalizacja: Pomorze

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: Sebuch »

Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: Kamui Shiro »

Kilka serwisów robi sobie pożywkę z Krawczyka i wkleja komentarze internetowych nienawistników. Faktycznie tragedia, że śpiewał czy nawet mówił razem z "taśmą", myslę że nie zasługuje to na aż tyle negatywnej energii. Ludzie bywają tak nienawistni, że zatłukliby wirtualnie pałkami wiele osób w Internecie i te historyjki "Krawczyk z żałosnym playbackiem" albo "Mandaryna fałszuje" to świetny pretekst dla wyładowań frustracji. Szkoda że na starszym, sympatycznym panu, który potrafi mieć wciąż dobry kontakt z publicznością i wychodzi do niej pełen dobrych emocji.
https://www.youtube.com/watch?v=wsroUV6j7zc
Taki filmik a propos też znalazłem.
Awatar użytkownika
max28
Perła
Perła
Posty: 1034
Rejestracja: 06 paź 2006, 21:18
Ulubiony album: 8
Ulubiona piosenka: Miles & Miles Away
Lokalizacja: Kto wie?

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: max28 »

Bardzo udany występ :edi: z Andromedą w Opolu :-)
Sebuch
Linger
Linger
Posty: 960
Rejestracja: 13 lis 2011, 15:00
Ulubiony album: EKG
Ulubiona piosenka: To nie tak jak myślisz
Lokalizacja: Pomorze

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: Sebuch »

W końcu "Andromeda" wypadła świetnie! No i super look :)

+ świetne przyjęcie i Donatan na publiczności
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2868
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: Wojtuś »

Zaśpiewała naprawdę dobrze i została ciepło przyjęta przez publiczność. Czekam na drugą piosenkę!
ODPOWIEDZ