Trasa Akustyczna 2018

Relacje z koncertów w ramach trasy "Akustycznie" (2018-2020).
ODPOWIEDZ
Katarzynaa
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 294
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:43
Ulubiony album: MY, EKG
Ulubiona piosenka: Love is a lonely game
Lokalizacja: Leszno

Re: Trasa Akustyczna 2018

Post autor: Katarzynaa »

Kopaneek pisze:
edikate pisze:Przeprasza za off topa ale czy jest tutaj ktos z Poznania ? :D
Tak.
I z okolic - Leszno :)
Awatar użytkownika
Seba0305
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 754
Rejestracja: 31 maja 2008, 15:01
Ulubiony album: Wszystkie:)
Ulubiona piosenka: Wszystkie:)
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Trasa Akustyczna 2018

Post autor: Seba0305 »

No i urodziny Edyty - Teatr Dramatyczny w Wawie (tak głosi instastory profilu :edi: )
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Trasa Akustyczna 2018

Post autor: KrzysiekF »

Bilety w sprzedaży.

https://biletyna.pl/event/sector/id/183982

Od 250 do 279 złotych.


Toż to faktycznie europejska gwiazda... :roll:
Awatar użytkownika
max28
Perła
Perła
Posty: 1034
Rejestracja: 06 paź 2006, 21:18
Ulubiony album: 8
Ulubiona piosenka: Miles & Miles Away
Lokalizacja: Kto wie?

Re: Trasa Akustyczna 2018

Post autor: max28 »

Mało miejsc na widowni, to i bilety droższe.
Awatar użytkownika
Pawel
Perła
Perła
Posty: 1125
Rejestracja: 16 maja 2005, 14:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trasa Akustyczna 2018

Post autor: Pawel »

Mam do sprzedania 2 bilety na koncert w Lublinie, z powodu wyjazdu nie mogę iść
S1, miejsce: 9 i 10, to jest sam środek w pierwszym rzędzie
jakby ktoś chciał śmiało na priv
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Trasa Akustyczna 2018

Post autor: ray »

Przeczuwałem, że bilety na Warszawę będą droższe niż na inne miasta...

W listopadzie 2014 byłem w Teatrze Dramatycznym na koncercie Steczkowskiej (trasa "Magia trwa"). Siedziałem wtedy w szóstym rzędzie i bilet kosztował 120 zł.
Teraz dokładnie to samo miejsce wyceniono na 279 zł. :roll:
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5027
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Trasa Akustyczna 2018

Post autor: addar »

Wiemy kto jest diva w Polsce! :edi:
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Trasa Akustyczna 2018

Post autor: Bob »

Basia w Stodole o 20 - ej za niecałe 130 zł!!!
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Trasa Akustyczna 2018

Post autor: Flux »

Diwa nie diwa. Number one or two. I tak przegina z tymi cenami. Za Poznań dałem 200 zł, co i tak jest wygórowaną stawką. Jednak nie mam większych obaw odnośnie frekwencji, ludzie wykupią bilety. Fanusie jeszcze będą czuć się elitarnie, naciągając rodziców nie na 100 a 250 zł :PP
Awatar użytkownika
fashionman
Sit down
Sit down
Posty: 59
Rejestracja: 02 sie 2012, 12:51
Ulubiony album: dotyk
Ulubiona piosenka: gone
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Trasa Akustyczna 2018

Post autor: fashionman »

Cena nieadekwatna do Jej obecnej pozycji na polskim rynku. Będę na Gdańskim koncercie i chociaż nie jest to dla mnie problem natury finansowej, to bojkotuję Warszawę. Bez przesady. Wolę Basię w Stodole tego samego dnia.
Awatar użytkownika
max28
Perła
Perła
Posty: 1034
Rejestracja: 06 paź 2006, 21:18
Ulubiony album: 8
Ulubiona piosenka: Miles & Miles Away
Lokalizacja: Kto wie?

Re: Trasa Akustyczna 2018

Post autor: max28 »

fashionman pisze:Cena nieadekwatna do Jej obecnej pozycji na polskim rynku.
Akurat w tym przypadku o pozycji na rynku świadczy to, czy bilety w tej cenie się wyprzedadzą, jeżeli tak, to widać kupujący uznają, że warto wydać takie pieniądze.
Poza tym, gdyby :edi: śpiewała w Stodole, to bilety prawdopodobnie też by kosztowały lekko powyżej 100 zł, gdyż tam się mieści ok. 1000 osób, a w teatrze dramatycznym 3 razy mniej.
Awatar użytkownika
fashionman
Sit down
Sit down
Posty: 59
Rejestracja: 02 sie 2012, 12:51
Ulubiony album: dotyk
Ulubiona piosenka: gone
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Trasa Akustyczna 2018

Post autor: fashionman »

Nie do końca się zgodzę. O wyżej wspomnianej pozycji świadczy jeszcze kilka innych zmiennych: sprzedaż płyt, obecność w rozgłośniach i stacjach tv (podkreślam muzyczna obecność), ilość odtworzeń na YouTube, spotify, etc. Nie chcę wywoływać burzy porównaniami, ale na tle A.M. Jopek czy Kayah Edyta pod tym względem wypada blado. Umiejętnie pompuje wokół siebie bańkę ekskluzywności i kółko wzajemnej adoracji ciągle funkcjonuje. Wiadomo, że bilety się wyprzedadzą, bo jest ich niewiele. Zastanawiający jest fakt dlaczego nie zdecydowała się na większą salę i nie piszcie proszę o problemach z dostępem tych sal. Koncert był planowany z dużym wyprzedzeniem. Podobnie zastanawiający jest fakt braku powrotu do tematu koncertu Love2Love w Warszawie.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Trasa Akustyczna 2018

Post autor: ray »

max28 pisze:Mało miejsc na widowni, to i bilety droższe.
max28 pisze:Poza tym, gdyby :edi: śpiewała w Stodole, to bilety prawdopodobnie też by kosztowały lekko powyżej 100 zł, gdyż tam się mieści ok. 1000 osób, a w teatrze dramatycznym 3 razy mniej.
Z tym bym się nie zgodził.
O niższych cenach na koncert Steczkowskiej w tym samym miejscu już pisałem, więc podam teraz inny przykład. Dwa miesiące temu byłem na koncercie Kayah i Royal String Quartet też w Pałacu Kultury, w Teatrze Studio, gdzie jest w sumie tylko 299 miejsc. I wszystkie bilety były wtedy po 60 zł. A w przyszłym miesiącu Kayah zagra koncert z Bregovicem na Torwarze i bilety były w cenach 129-169 zł (były, bo wszystkie się już wyprzedały). Jej koncert w Stodole w ramach trasy "Kamień - 20 lat później" był niewiele tańszy (90-130 zł). Tak więc to nie jest tak, że im mniej miejsc na widowni, tym wyższe ceny biletów.
Po prostu ktoś sobie wymyślił, że bilety na trasę akustyczną Edyty (a zwłaszcza na koncert w Warszawie) będą aż tak drogie. Może organizator uznał, że skoro Górniak miała ostatni koncert w stolicy prawie 6 lat temu, to teraz opłaci się zaszaleć z cenami? Bo te ceny to jest szaleństwo. Tym bardziej, że Edyta jest teraz - delikatnie mówiąc - w nie najlepszym momencie kariery muzycznej. Najtańsze bilety na koncert Eda Sheerana na PGE Narodowym były po 209 zł, a najtańsze bilety na koncert Edyty w Teatrze Dramatycznym są po 250 zł. :roll:
I faktycznie, jak zauważył Fashionman, ciekawe, czemu ten koncert nie będzie jednak w większej sali.
Teatr Dramatyczny ma 472 miejsca, ale na przykład Teatr Roma ma 1000 miejsc.
Ostatnio Steczkowska występowała ze swoim cygańskim show w Teatrze Roma, też były drogie bilety, ale jednak się sprzedały - koncert się odbył i fani byli zadowoleni. :)
Mimo wszystko koncert Edyty oczywiście też się sprzeda - fakt, że wypada akurat w jej urodziny i że odbędzie się dokładnie na tej samej scenie, na której Edyta śpiewała, grając w "Metrze", jest pewnym wabikiem. Sprawdziłem teraz archiwum koncertów :edi: i zauważyłem, że ona jeszcze nigdy nie grała koncertu w dniu swoich urodzin. Ja już mam bilet na Łódź i myślę, że jeden raz mi wystarczy. Chociaż na pewno czytając później Wasze relacje z koncertu w stolicy, będzie mi trochę żal, że nie widziałem i nie słyszałem tego wszystkiego na żywo...
Ciekawe, czy fani przygotują jakąś akcję z okazji urodzin Edyty - typu podniesienie białych serduszek na refren To nie ja czy coś w tym stylu.
To, że akurat tego samego dnia Basia Trzetrzelewska też wystąpi Warszawie, to jest taki lekki chichot losu. Basia będzie miała tylko 2 koncerty w Polsce - 14 XI w Warszawie i 15 XI we Wrocławiu. No i skoro bilety na jej koncert w stolicy są mniej więcej 2 razy tańsze niż na koncert Edyty, to wielu wahających się fanów obu pań wybierze Basię.
Zaledwie 3 dni przed koncertem w Warszawie Edyta wystąpi w Londynie, gdzie "zaśpiewa dla Kate i Williama" - i oby nic się nie stało, oby na przykład klimatyzacja w samolocie nie zaszkodziła gardłu Edyty, bo wtedy znów koncert w Warszawie będzie odwołany...
Widzę, że na razie i na Biletynie, i na Biletinie, i na eBilet.pl sprzedawane są bilety wyłącznie na parter Teatru Dramatycznego. Pewnie dopiero później zostaną udostępnione bilety na balkony i loże.

Cieszę się, że prawdopodobnie na tych koncertach będzie Kolorowy wiatr. :cloud9:
Prawdopodobnie będzie też Wicked game i to akurat już mnie mniej cieszy, bo najlepiej by było, gdyby nie było żadnych coverów.
I ciekawe, czy dojdą jeszcze jakieś koncerty - miało być przecież 18, jest 16. Ja bym jeszcze dodał Opole i Koszalin.
Awatar użytkownika
edikate
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 609
Rejestracja: 08 gru 2004, 20:07
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow on, Grateful
Lokalizacja: everywhere

Re: Trasa Akustyczna 2018

Post autor: edikate »

A moze beda niespodzianki typu ciasto szampan? Wkoncu to jej urodziny?
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Trasa Akustyczna 2018

Post autor: Piter »

Basia będzie miała 3 koncerty w PL. Również w Szczecinie.
ODPOWIEDZ