Onet, Interia, WP, Gazeta

Informacje o Edycie na portalach

Znalazłeś w mass mediach coś na temat Edyty, zamieść to tutaj.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: ray »

Link już nie działa.
Oglądałem to wczoraj, konkretów tam było malutko. Ale podobało mi się, że Edyta powiedziała, że przeczytała książkę. :-) Tę książkę: http://merlin.pl/Jan-Pawel-II-Papiez-kt ... l#fullinfo.
Powiedziała też: "Kończę płytę". Zwróciłem uwagę na wyraz "kończę"...
Zgadzam się z Sebuchem, że w tym wywiadzie Edyta wypowiadała się naprawdę ładną polszczyzną.
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: Matiz99 »

Michael pisze:
Matiz99 pisze: Powiedzieli że chodzi o projekt muzyczny 8P
Nie dajcie się zwieść. Który to już raz Edyta mówi coś o planach działalności artystycznej za granicą? :lol:
Przecież ona to mówi tylko i wyłącznie po to by utrzymać lub podnieść swoją wartość rynkową w Polsce, innymi słowy, żeby utrzymać na obecnym poziomie lub podbić gaże, które dostaje.
A czy ja gdzieś napisałem że w to wierze? Wiadomo jak z Edytą jest. Od zawsze lubi dużo gadać.
otruty_gniewem
Hope for us
Hope for us
Posty: 47
Rejestracja: 18 lip 2015, 11:49
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Polska

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: otruty_gniewem »

Pełna zgoda co do nienagannej polszczyzny Edyty. Już w bardzo wczesnych wywiadach z czasów Eurowizji (a nawet już w tym programie TV "Sami o sobie" z 1991 r.) dało się zauważyć pewną naturalną klasę w jej sposobie wysławiania się, połączenie perfekcyjnej dykcji, intonacji, barwy głosu i swobody operowania językiem. Nawet mimo używania zdań wielokrotnie złożonych i wtrącania kilku dygresji, praktycznie nigdy nie gubi głównego wątku i precyzyjnie odpowiada na zadane pytanie. To bardzo rzadka umiejętność, której brak nawet wielu "czołowym" krajowym dziennikarzom i prezenterom. Z pewnością wiele pomogły intensywne lekcje dykcji i polskiego, jakie zafundowali Józefowicz z Kubiakiem w okresie przygotowań do Metra, jednak pewnych umiejętności nie da się tak po prostu nauczyć.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: Flux »

otruty_gniewem pisze:nie gubi głównego wątku i precyzyjnie odpowiada na zadane pytanie
Z tą częścią wypowiedzi nie mogę się zgodzić, gdyż Edyta celowo przeskakuje pomiędzy wątkami, zmienia temat kiedy tylko ktoś poruszy niewygodną kwestię i udziela wymijających odpowiedzi. Reszta się zgadza, Edyta potrafi bardzo płynnie, swobodnie i składnie się wypowiadać. Jeśli tylko chce.
Bratnik
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 202
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:05
Lokalizacja: Polska

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: Bratnik »

Mógłby ktoś podać link gdzie ten wywiad można zobaczyć bo podany wcześniej nie działa. Dziękuje :-)
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: Michael »

ray pisze:Edyta wypowiadała się naprawdę ładną polszczyzną.
Bo ona nie jest głupia wbrew temu, co sądzą niektórzy, nawet na forum.
Dla przypomnienia: Edyta uczęszczała do szkoły średniej, a dawniej żeby dostać się do szkoły średniej trzeba było mieć trochę oleju w głowie. Dzisiaj do szkół średnich dostaje się praktycznie każdy, a potem słyszę od mojej znajomej polonistki, że zdarzają jej się uczniowie, którzy robią błędy we własnym nazwisku.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: ray »

Tutaj się nie zgodzę. Ogólnie mówiąc, polszczyzna mówiona Edyty jest niezła (pomijam już to "półtorej roku" z wywiadu dla Radia Wrocław), ale jej polszczyzna pisana to dramat. Nadużywanie wielkich liter, konstrukcje niepoprawne pod względem szyku, błędy interpunkcyjne - to wszystko występuje chociażby w tym jednym zdaniu z "KOMUNIKATU OFICJALNEGO" ( :roll: ) o ogłoszeniu rozstania ze Schrammem: "Dobre relacje Nasze, oraz pełny wzajemny szacunek, pozwalają nam na kontynuowanie wspólnej pracy zawodowej przy projektach specjalnych". Pomijam już typowe błędy ortograficzne, ale wszyscy wiemy, że w jej wpisach na Facebooku jest ich sporo.
Według "Dziennika Łódzkiego", "po skończeniu szkoły podstawowej Edyta zaczęła się uczyć w Technikum Ogrodniczym w Pruszkowie, a potem przeniosła się do Technikum Ogrodniczo-Pszczelarskiego w Kluczborku". Tu pewnie jest błąd, musi chodzić o Prószków, bo to Prószków leży w pobliżu Opola. Wiadomo, czemu Edyta zmieniła szkołę średnią? Ze względu na "Metro" przerwała naukę już w trzeciej klasie technikum, a do technikum chodziło się wtedy 5 lat. Bardzo jest więc możliwe, że Edyta nigdy w życiu nie usłyszała o Skamandrytach, turpizmie i nie wie, kto to był Rodion Romanowicz Raskolnikow.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: Flux »

Mowa jest o tyle łatwiejsza, że nie trzeba zastanawiać się nad ortografią czy interpunkcją. "Papierz" to zawsze papież. Składnia bolączką największą Górniak Edyty jest. Komunikacja werbalna idzie jej zdecydowanie lepiej i pamiętam wywiady, kiedy słuchało się jej z przyjemnością.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5026
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: addar »

przypominam że składnia języka zmiennną jest, Edyta po prostu stosuje język stylizowany na epoke :edi:, ja tam lubie jej kwiecisty styl pisarki oddaje znakomicie jej megalomańską przewrażliwioną osobowość...jakoś nie wyobrażam sobie edyty piszącej z prawniczą rezerwą, musi być na bogato :)
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: endeven »

Flux pisze:Mowa jest o tyle łatwiejsza, że nie trzeba zastanawiać się nad ortografią czy interpunkcją. "Papierz" to zawsze papież. Składnia bolączką największą Górniak Edyty jest. Komunikacja werbalna idzie jej zdecydowanie lepiej i pamiętam wywiady, kiedy słuchało się jej z przyjemnością.
np z grudnia 2014 w radio ziemi wieluńskiej. świetny wywiad.
anet97
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 349
Rejestracja: 01 gru 2008, 0:55
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: If i give myself up
Lokalizacja: Polska

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: anet97 »

Gdzie można zobaczyć ten wywiad?
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: Bob »

Taa...Edyta Coeljo Górniak.
Lać wodę umie jak mało kto....Zmyśla na zawołanie i nie mrugnie jej powieka...
Tyle obietnic, nie zrealizowanych projektów...
Zawsze pozostaje na stare lata jako alternatywa śpiewania i jurorowania - nocne pasmo w TVN - wróżenie z kart ....Murowany hit ramówki...Wróż Maciej powinien się już pakować...
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: Blur »

Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: endeven »

Interia muzyka pisze o koncercie, są też zdjęcia -> http://muzyka.interia.pl/koncerty/news- ... Id,1866034
Sebuch
Linger
Linger
Posty: 960
Rejestracja: 13 lis 2011, 15:00
Ulubiony album: EKG
Ulubiona piosenka: To nie tak jak myślisz
Lokalizacja: Pomorze

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: Sebuch »

ODPOWIEDZ