Onet, Interia, WP, Gazeta

Informacje o Edycie na portalach

Znalazłeś w mass mediach coś na temat Edyty, zamieść to tutaj.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: Flux »

Myślę, że jeśli o mądrość (zwłaszcza tę życiową) idzie, to Edyta mogłaby się zaprzyjaźnić z Iwoną Węgrowską. Kilka lat temu namiętnie porównywano panie do siebie i myślę, że doskonale by się dogadały. Mogłyby wspólnie napisać książkę, może nawet całą serię wydawniczą, kilka tomów złotych myśli i porad życiowych. Taki przewodnik po codzienności. To byłby niezapomniany duet! :edi:
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: dorota »

A co edi powiedziała o Korwin?
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: MacLean »

ray pisze:Poruszona została kwestia mądrości, nie talentu.
Poruszyłeś również kwestię języka, talentu do pisania. Stąd odpowiedź o talencie wokalnym :)

Formy takie jak Zbyszko z Bogdańca nie służyły wskazaniu lepszych i gorszych. Karolina z Piotrkowa samo w sobie mnie nie razi. Jednak wracanie do tej historii to faktycznie głupota. Podłe byłoby wypominanie KPP wieku i mentalności otczestwem.
Edytko, odszukaj imię tatusia panny Sommer i tak ją zwij. Sukces retoryczny murowany <3
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: Kamui Shiro »

ray pisze:Szkoda, że Edyta nadal bawi się w przekręcanie nazwiska Korwin Piotrowskiej. Mądry człowiek zawsze ma szacunek do ludzi mądrzejszych od siebie. Bo tego, że Korwin Piotrowska jest mądrzejsza od Górniak chyba nikt nie poda w wątpliwość .

Nikt, każdy, wszyscy, zawsze, nigdy...

Jakoś zmierzyłeś im IQ czy na jakiej podstawie?

Korwin Piotrowska - złośliwa, mała persona, której rolą jest żerowanie na błędach postaci show biznesu jak żuka na gnoju. Dobrego zdania o sobie raczej nie wyrobiła, psiocząc wiecznie. Brzydka czy nie - to już nieistotne, ciekawym jest raczej, że spełnia te same funkcje niemal co kiedyś Sara May, a jednak budzi więcej uznania.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: MacLean »

W ogóle szukanie mądrzejszego w szołbiznesie jest bardzo sensowne. :roll:
Flux pisze:Myślę, że jeśli o mądrość (zwłaszcza tę życiową) idzie, to Edyta mogłaby się zaprzyjaźnić z Iwoną Węgrowską. Kilka lat temu namiętnie porównywano panie do siebie i myślę, że doskonale by się dogadały. Mogłyby wspólnie napisać książkę, może nawet całą serię wydawniczą, kilka tomów złotych myśli i porad życiowych. Taki przewodnik po codzienności. To byłby niezapomniany duet!
Nie zgodzę się. Edyta może się wydawać głupia, ale trzeba mieć sporo sprytu, żeby z jej pracowitością i rzetelnością pozostać na świeczniku :PP
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: Flux »

Edyta jest zaradna, proszę nie utożsamiać tych pojęć :PP Ja chcę duetu Iwonki i Edytki, plooooose o ocyscenie :PP
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: MacLean »

Oj, to chyba synonimy. :P
https://www.synonimy.pl/synonim/zaradny/
Edyta jest +starowna :lol3: :lol3:
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: Flux »

Wyobraźcie sobie. Edytka i Iwonka razem na scenie, girl power! Drzewa, dziki, kwasy dolewane do soków i wylewane na kiecki, złote klatki i inne przeboje! :lol3:
MacLean pisze:Oj, to chyba synonimy. :P
Miałem na myśl mądrość i zaradność, które nie zawsze się pokrywają :d
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: ray »

dorota pisze:A co edi powiedziała o Korwin?
Tym razem nic o niej nie powiedziała, tylko w rozmowie z Jastrzębską znów nazwała ją "Karoliną z Piotrkowa".
A przed laty, w listopadzie 2012, Edyta napisała na swoim profilu tak:
Edyta Górniak pisze:Kochani, "Karolina z Piotrkowa" ma syndrom tzw - najbrzydszej dziewczyny w klasie - rozumiecie co mam na myśli:))Wystartowała w dziennikarstwie mniej więcej równolegle z panią Olejnik, a zobaczcie kim stała się pani Olejnik, a gdzie jest "Karolcia". Zobaczcie, jak zawiść brzydko się starzeje :( Nieurodziwa, bez partnera życiowego, bez dziecka. Nigdy nie będzie autorytetem. My już to wiemy:)) Ona jeszcze nie... Całuję
Już pomijając złośliwości Edyty, do dziś zastanawia mnie, czemu ona napisała, że Korwin Piotrowska startowała mniej więcej równolegle z Olejnik - przecież Olejnik ma 59 lat, Korwin Piotrowska - 45, a Górniak - 43. :-)
Kamui Shiro pisze:Korwin Piotrowska - złośliwa, mała persona, której rolą jest żerowanie na błędach postaci show biznesu jak żuka na gnoju. Dobrego zdania o sobie raczej nie wyrobiła, psiocząc wiecznie. Brzydka czy nie - to już nieistotne, ciekawym jest raczej, że spełnia te same funkcje niemal co kiedyś Sara May, a jednak budzi więcej uznania.
Budzi więcej uznania chociażby z tego względu, że jest wykształcona - skończyła Uniwersytet Warszawski, poza tym od 1993 pracuje w mediach - w radiach, telewizjach, redakcjach czasopism. To nie jest przypadkowa osoba, jakich teraz pełno na Pudelku.
A co do IQ, to pisałem o mądrości, nie o inteligencji. Chociaż gdybym musiał obstawić, która ma wyższe IQ, oczywiście też postawiłbym na Karolinę. :-)
Ostatnio zmieniony 16 mar 2016, 23:19 przez ray, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: Flux »

ray pisze:do dziś zastanawia mnie, czemu ona napisała, że Korwin Piotrowska startowała mniej więcej równolegle z Olejnik - przecież Olejnik ma 59 lat, Korwin Piotrowska - 45, a Górniak - 43. :-)
Wystartowała w dziennikarstwie mniej więcej równolegle z panią Olejnik. Nie wiem na kiedy przypada debiut medialny obu pań, ale według słów Edyty to zbliżony okres i Edyta raczej pije tutaj do poziomu reprezentowanego przez Karolinę względem Moniki, nie wieku.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: ray »

Debiut medialny też przypada różnie - Olejnik w 1982, Korwin Piotrowskiej w 1993. :-)
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: Flux »

Edyta na pewno tego nie sprawdziła w wikipedii :PP
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: Kamui Shiro »

Ray, obstawiasz, obstawiasz... Ale to subiektywne zgadywanki, a mądrości - jak i inteligencji, rodzaje różne. Trudno to tak o określić, choć możesz mieć rację ;)

Niektórzy pracują w ważniejszych branżach, ważniejszymi tematami się zajmują niż Korwin i dłużej niż te 23 lata. I co?

A Edyta przypadkiem nie jest wykształcona wokalnie? :shock:

Myślę, że klasowanie ludzie - kto mądry, bo skończył studia - nie jest dobre. Choć często się sprawdza.

Swoją drogą, jakkolwiek nie lubię Korwin, a Edytę darzę ostatnio (!) sympatią... wyjątkowo prymitywnie i głupio wypowiedziała się na temat tych kompleksów, bezdzietności itd. Rozumiem, że chciała dokopać, ale przy okazji dokopała wszystkim paniom bez potomstwa. Spłodzenie Allanka nie upoważnia jej do chamstwa i o niczym też nie świadczy. Co by o Korwin nie mówić, wątpię, żeby czepiała się akurat z tego powodu, że nikt jej nie chciał zrobić bejbe. Edyta zjechała poniżej poziomu nawet Dody.
otruty_gniewem
Hope for us
Hope for us
Posty: 47
Rejestracja: 18 lip 2015, 11:49
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Polska

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: otruty_gniewem »

Również w innej części wywiadu z Teatru Dramatycznego:
https://www.youtube.com/watch?v=EK5vLVhEFcw
Edyta mija się z prawdą twierdząc, że propozycję udziału w Eurowizji otrzymała już po odejściu z Metra. Perspektywa występu w Dublinie była z pewnością jednym z impulsów do opuszczenia Józefowicza, jednak o nominacji od TVP wiedziała już wcześniej. Przykład z archiwalnej prasy - pod koniec października 1993 r., przy okazji występu Metra w Spodku (z jej pierwszoplanowym udziałem), Górniak w rozmowie z katowickim dziennikiem otwarcie przyznała, że wybrano ją do reprezentowania Polski w konkursie Eurowizji. Dla zainteresowanych całość artykułu, opublikowanego na początku listopada '93.
Swoją drogą, w późniejszych wywiadach Edyta opowiadała, że jej udział w Eurowizji był długo utrzymywany w ścisłej tajemnicy, tak że nawet J. Cygan nie wiedział z jakiej okazji pisze tekst do TNJ. Tymczasem wystarczyłoby, gdyby czytał regionalną prasę ze swoich rodzinnych stron :-)
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Onet, Interia, WP, Gazeta

Post autor: ray »

Na samym końcu tego wywiadu z 1993 roku Edyta powiedziała o Darku Kordku: "Jesteśmy ze sobą od półtora roku i mam przy sobie kogoś, na kim mogę się wesprzeć".
Teraz Edyta często używa błędnej formy "półtorej roku" - powiedziała tak i w wywiadzie dla Radia Wrocław w lipcu 2015, i w wywiadzie dla "Faktu" po recitalu w Teatrze Dramatycznym.
Czyli w 1993 mówiła poprawnie, a teraz w 2016 - nie. :-)
ODPOWIEDZ