Fakt

Znalazłeś w mass mediach coś na temat Edyty, zamieść to tutaj.
IgaAga
The story so far
The story so far
Posty: 514
Rejestracja: 26 cze 2015, 20:49
Ulubiony album: Edyta górniak
Ulubiona piosenka: one#one
Lokalizacja: koszalin

Re: Fakt

Post autor: IgaAga »

Te wywiady dziennikarza Faktu są tragikomiczne.
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Fakt

Post autor: ediva »

karen pisze:Ojeku jaka "szczebiotka" prowadzi te "wywiady" -jejku tak słodko przesłodko włazi w d.pę-Jastrzębska została jednak pokonana :lol3:
Brakuje tylko sukienusi, podkreślonego oka i mamy siostrę bliźniaczkę Agniesi Jastrzębskiej :flirt4:
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Fakt

Post autor: niuto »

Kilka lat temu kolega z branży muzycznej powiedział mi, że Górniak łatwiej zrobić kolejny cover niż zaśpiewać starą piosenkę ze swojego repertuaru, ponieważ "swoje" piosenki, które wcześniej śpiewała nie należą do niej i może je zaśpiewać ponownie tylko po otrzymaniu zgody. Może to prawda. Nie wiem.
Musi płacić za wykonywanie "To nie ja", a za śpiewanie piosenek Mariah, Whitney czy innych to już płacić nie musi?? Skoro nagrała i wydała piosenkę jako Edyta Górniak to ma prawo ją śpiewać, tekściarze i kompozytorzy zostali już opłaceni wcześniej. Ale tak jak rav zauważył największe tantiemy za odtwarzanie piosenek dostaje kompozytor, a nie Edyta.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Fakt

Post autor: Flux »

Jakby nasza Edytka miała płacić za wykonywanie jakichkolwiek piosenek, choćby symboliczny grosz, przestałaby śpiewać w ogóle :PP
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Fakt

Post autor: vanity »

niuto pisze: Skoro nagrała i wydała piosenkę jako Edyta Górniak to ma prawo ją śpiewać, tekściarze i kompozytorzy zostali już opłaceni wcześniej. Ale tak jak rav zauważył największe tantiemy za odtwarzanie piosenek dostaje kompozytor, a nie Edyta.
Za publiczne wykonanie (jakiejkolwiek) piosenki należy odprowadzić tantiemy. Tantiemy te trafiają do twórców i właścicieli praw do piosenki. Nie trzeba pytać nikogo o zgodę na jej wykonanie. Ale jeśli chce się umieścić piosenkę na płycie, w reklamie, czy filmie, taką zgodę trzeba uzyskać.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Fakt

Post autor: ray »

Na stronie "Faktu" pojawiła się kolejna część wywiadu z Edytą.
Edyta Górniak daje prztyczek w nos... Steczkowskiej!:
http://www.fakt.pl/kobieta/plotki/edyta ... ej/0lhltft

Głupi jest ten fragment jak jasna cholera. Jeśli faktycznie Edycie źle się pracowało z Justyną na planie "Voice'a", to niech powie otwarcie, o co chodzi, zamiast formułować jakieś enigmatyczne zarzuty odnośnie do Jusi. Jeżeli Górniak myśli, że dzięki tego typu wywiadom będzie bardziej lubiana i lepiej postrzegana, to niech sobie tak myśli. Kto jej broni? ;-)

Wszystkie inne portale plotkarskie piszą o farmazonach, które Edyta zamieściła dziś na Instagramie, natomiast "Fakt" na ten temat milczy i w zamian publikuje artykuł o Górniak i Steczkowskiej.
:lol3:
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Fakt

Post autor: ediva »

"Nie jest fajnie jak jesteś 17 godzin na planie i panuje zła atmosfera - miałam taką kiedyś! Ale ja lubiłam większość składów jurorskich. Każdy był inny i większość lubiłam - tak odpowiem, mogę? hihihi" :edi:
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Fakt

Post autor: Flux »

Nic nie powiedziała wprost, ale nie ma wątpliwości, kogo jadowita skorpionica ma na myśli. Tak opowiadała kiedyś, że Steczka to fantastyczna przyjaciółka, do której można zadzwonić w środku nocy, wyżalić się czy poradzić, że piecze pyszny chleb itd. a skończyło się na fochach :edi: w The Voice. Ciekawe czym intrygantka Jusia się dokładnie naraziła? Żartami o ich rzekomym konflikcie i romansach Edi czy też przechwałkami o bieżących dokonaniach muzycznych? Święty z Górniak nie wytrzyma.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Fakt

Post autor: ray »

Zabawne, że w wywiadzie dla "Playboya" z 1998 jest taki fragment:
Edyta Górniak: (...) Inspiracją są dla mnie raczej inni artyści w Polsce.
Playboy: Jacy?
Edyta Górniak: Justyna Steczkowska. Bardzo chciałabym, żeby kiedyś coś dla mnie napisała. Ten gatunek muzyczny, który ona wspólnie z Grzegorzem Ciechowskim tworzy, jest mi bardzo bliski. Mimo że śpiewamy zupełnie inaczej, dla nas obu piosenki są jak małe spektakle.
Cały wywiad jest dostępny tutaj, co ciekawe, troszkę obrywa się w nim Natalii Kukulskiej.
W 1998 Edyta powiedziała, że chciałaby zaśpiewać kompozycję Steczkowskiej... Teraz, w 2017 odpowiedziałaby inaczej - wskazałaby Davida Fostera, ewentualnie innego kompozytora, który pisał dla Whitney Hoston czy Céline Dion. W każdym razie teraz musi być "światowo". :lol3:

W kontekście dzisiejszego artykułu z "Faktu" pozwolę sobie zacytować, co autor tego artykułu napisał na naszym forum niespełna 4 lata temu, dokładnie 21 grudnia 2013:
B@r pisze:
Edyta Górniak pisze:DO "pud(ł)a" -

Czyżby słabła Wasza poczytność "pudlu" względem innych portali ?? Konflikt sztucznie wywołany dla opinii publicznej pomiędzy Justyną Steczkowską a mną ??
Serio ..? Naprawdę tak mało dzieje się na polskim podwórku "show biznesu" ?

Wiesz "pudlu" co leży na moim stole ? Świąteczny Chleb.
A wiesz od kogo ? Od Justyny Steczkowskiej -
Ty durnowaty pudlu.

PS. Podzieliłabym się z Wami, ale muszę zostawić trochę dla moich Chłopaków. Wierzę, że to rozumiecie ..

Pozdrawiam

Edyta Górniak

:lol3:

Szkoda, że pamiętam jak Edzia puściła kiedyś w Josiu focha, że jak Jusia ma śpiewać w tym odcinku co ona, to ona rezygnuje i ostatecznie wtedy Jusia nie zaśpiewała. :lol3:
Bez komentarza.
Awatar użytkownika
fookmetoo
The story so far
The story so far
Posty: 410
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:28
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: KissMe,FeelMe,LoveMe
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Fakt

Post autor: fookmetoo »

To mój pierwszy post, ale uwielbiam czytać to forum. Rzeczywiście o życiu EG mogliby zrobić telenowelę i na pewno miałaby niesamowitą oglądalność.

Też mnie ciekawi kim jest ten William, za długo trzyma jego nazwisko w ukryciu. Czyżby nie był "aktorem"?

Ogólnie to EG pewnie najbardziej żałuje tego że nie zdążyła z(a)robić sesji okładkowej dla Vivy lub Gali, zawsze to jakiś sposób promocji.
Awatar użytkownika
max28
Perła
Perła
Posty: 1034
Rejestracja: 06 paź 2006, 21:18
Ulubiony album: 8
Ulubiona piosenka: Miles & Miles Away
Lokalizacja: Kto wie?

Re: Fakt

Post autor: max28 »

Górniak rzuciła Williama! Miała ważny powód :edi:

http://www.fakt.pl/kobieta/plotki/edyta ... ce/yxmz9s1
Faktowi udało się ustalić tożsamość byłego ukochanego gwiazdy. William McKinney to drugoplanowy aktor kilku amerykańskich produkcji. Pojawił się m.in. w filmach „Muzyka duszy” i „American Exorcism”.
Faktowi? A może jednak niektórym forumowiczom :PP
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Fakt

Post autor: karen »

Fakt ustalił-przeglądając forum fanów :lol3:
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Fakt

Post autor: Flux »

Fakt pisze:Piosenkarka spędziła niedawno cztery tygodnie w Polsce. Koncerty, wywiady, fani – była w swoim żywiole. Ale po powrocie do Los Angeles, gdzie mieszka na stałe, czekała ją niemiła niespodzianka. – William przedstawił jej całą litanię pretensji. Miał jej za złe, że poświęca się muzyce, że często nie ma jej w domu – zdradza Faktowi znajomy gwiazdy.
Jakie koncerty? Recital na festiwalu w Opolu i recital w galerii handlowej? Jacy fani? Ci koczujący w studio The Voice? Jaki żywioł? TV? Edyta poświęca się muzyce??? :lol3: :lol3: :lol3: Teraz Górniak będzie zasłaniać się muzyką, że to jedyna prawdziwa rzecz w jej życiu? Nigdy więcej mężczyzn, bo znikają z jej życia jeszcze szybciej niż jej nieliczne nowe piosenki wypadają z notowań? Masakrejszyn.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Fakt

Post autor: ray »

[quote="Bartosz Pańczyk w "Fakcie""]Piosenkarka spędziła niedawno cztery tygodnie w Polsce.[/quote]
Cztery tygodnie? :lol3:
Edyta sama niedawno napisała na Instagramie:
Edyta Górniak pisze:Po 19 dniach maratonu, tuż przed odlotem ostatnia, wspólnie kolacja z ekipą.
19 dni to niepełne trzy tygodnie, a co dopiero cztery. :lol3:

[quote="Bartosz Pańczyk w "Fakcie""]Koncerty, wywiady, fani – była w swoim żywiole.[/quote]
Koncerty? Przecież Edyta ostatni koncert miała w marcu. :lol3:
IgaAga
The story so far
The story so far
Posty: 514
Rejestracja: 26 cze 2015, 20:49
Ulubiony album: Edyta górniak
Ulubiona piosenka: one#one
Lokalizacja: koszalin

Re: Fakt

Post autor: IgaAga »

Sądzę, że najważniejsze info w fakcie to takie, z to drugoplanowy aktor, więc na divę nie zasługiwał po prostu :lol3:
ODPOWIEDZ