Angora

Znalazłeś w mass mediach coś na temat Edyty, zamieść to tutaj.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Angora

Post autor: addar »

Ja czytam angore dla kącika jezykowego , okładek i dla komiksów z tyłu, no i przedruk prasy zagraniczej gdzie czesto pisza o polsce
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Angora

Post autor: dorota »

witcher pisze:Z drugiej strony samej "Angory" nie polecam. Drukują przedruki z innych tytułów, ale selekcja artykułów pozostawia wiele do życzenia, a sam styl tygodnika jest chamski, prowokacyjny i często niezamierzenie śmieszny.

hmmm, może trafiłeś akurat na taki numer? ja bardzo lubię ANGORĘ,zawsze kupuje na dłuższą podróż i czytam od dechy do dechy,ale fakt faktem, zależy od doboru artykułów 8)
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Angora

Post autor: Matiz99 »

Z najnowszej Angory:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Monalisa
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 760
Rejestracja: 06 wrz 2006, 20:44
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Miasto...

Re: Angora

Post autor: Monalisa »

rafal22 pisze:
pijej1 pisze:Rafał ktoś pisał niedawno na forum, że podczas występów landryny trybuny były prawie puste, widzowie tłumnie opuszczali teren opery leśnej więc nie wiem dlaczego sie tak gorączkujesz czytając zamówione teksty w mało znanej gazecie czy to to za dziwadło jest Agorze :P Ktoś też już zauważył, że najprawdopodobniej agora wydaje kolejny materiał więc co miał pisać o landrynie?! Gdyby napisali prawde zaraz by sie sfochowała :beczy:
Niestety powiem Ci jedno i będzie to bardzo obiektywne. Byłem 2 dni na festiwalu i oczywiście, że obawiałem się buczenia i gwizdów ale byłem w szoku. Po pierwsze może tego nie było widać w tv ale zawsze w zajawkach a było ich kilkanaście jak sie pojawiała zajawka z Edytą były oklaski (tylko przy niej) pomyślałem że to są fani i jak zwykle robią popisówkę nazywam ich tzw. "psychofani". Ale jak Edyta wyszła pierwszy raz w piątek ludzie wstali, jakieś 3/4 opery a takich oklasków dawno nie słyszałem, po piosence, zresztą obejrzyj na youtube co się działo gdyby nie ten kretyn Ibisz wchodzący jej w #CIACH# to byłoby słychać Edyta, Edyta, co też mnie zdziwiło ale ja zaczął te swoje wywody to nie było słychać i odpucili. Nikt nie wychodził, nie było żadnych pustych miejsc to są bajki pisane przez jakiś idiotów. W Operze obecnie jest miejsc na 4500 ludzi i to naprawdę słychać było i czuć ten ogrom. Drugi dzień też był Edyty i nie piszę tego, że jestem jej fanem tylko piszę dlatego, że myślałem, że będzie zupełnie inaczej i odwrotnie. Dla mnie to było bardzo miłe zaskoczenie !!! Po drugie może i jej ludzie nie trawią ale uwierz mi, że po koncercie jak się wracało wśród ludzi to był tylko temat jak Górniakowa zaśpiewała i nie było, że idiotka, kretynka, gwiazdunia, tylko było "jak ona zaśpiewała"... jak ktoś pisze że ludzie opuszczali opere to jest totalnym idiotą, wiem byłem, widziałem i pierwszy raz w życiu nie wstydziłem się, że jestem fanem Edyty.

Ogólnie to nie temat o "Sopot Top of the Top Festiwal" ale muszę odpisać na temat bzdur co wyżej przeczytałam....
Ja też byłam dwa dni na Festiwalu i też nie piszę tego jako tylko fanka ale obiektywnie patrząc na cały festiwal - tak jak napisał rafał22, Edyta zdecydowanie była Gwiazdą tych dwóch dni!!!!! Przy każdej zapowiedzi poprzedzającej Jej występ było najwięcej braw -nie słychać było tego w tv, podczas występu ludzie bili Jej najgłośniejsze brawa oraz na koniec. Co do występu i tzw.wychodzenia hehehe to bzduryyy bo dużo ludzi siedziało do końca a dlatego wychodzili bo już była końcówka i tylko wręczenie słowika na dodatek było zimno. Parę osób koło mnie wyszło tylko ze względu na zimno. Sama jak zobaczyłam występ Edyty i Matta zaraz wyszłam bo mimo stroju było zimno. Więc powtórzę słowo zimno po raz kolejny bo to był powód wyjścia ludzi i być moża dość poźna pora ok.0.30
Drugi dzień Festiwalu zleciał bardzo szybko że nawet nie czuło się zima a wracając z Festiwalu każdy mówił o Edycie że była najlepsza- bo była, jest najlepsza i pokazała to.

Wracając do tematu- Angora piszę prawdę.

Polecam lekturę dzisiejszej Angory. Jest również temat o Festiwalu- 2 strony, zdjęcie Edyty z 2 dnia i opis Jej występu podczas dwóch dni
"(...) Edyta Górniak tym razem ubrana w najmodniejszą króciutką sukieneczkę w złotym kolorze. Gwiazda wykonała trzy piosenki trafnie dobrane i w podobnym klimacie. Wspaniały głos Edyty zabrzmiał w nich imponująco, był najlepszy na tegorocznym festiwalu. Szkoda że były to tylko trzy piosenki, bo tej wokalistki można słuchać bez końca. Piękny finałowy akcent Sopot Top of The Top Festiwal 2013. (...) "

Polecam lekturę bo z każdym słowem odnośnie Edyty i innych wykonawców oraz dwóch całych dni Festiwalu opisaną poprzez Pana Gadomskiego w Angorze zgadzam się w 100%.
:) Pozdrawiam
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Angora

Post autor: Bob »

Jaki Pan Gadomski jest , każdy już sie przekonał, jesli krytykuje to w pełnio zasłużenie. Ex narzeczony V.V. , w ktorego rzucała popielniczkami czy pustymi flaszkami. Pomijam. Czuje pokrewieńswo dusz jesli chodzi o V.V i nieboszczce wybaczyłbym wszystko...
Nie jest to osoba która szczuje na artystów , ośmiesza ich niezasłużenie, oczywiście potrafi celnie wbić szpilę w d-ę...W tym miejscu składam wyrazy szacunku i pozdrawiam, jeśli tu zagląda...
Jeśli Edyta nie potrafi wyciagnąc wniosków co do doboru repertuaru to ,, i świety Boże nie pomoze "
Taką chcą oglądać i słuchać zwykli ludzie ...nie fani. W repertuarze skrojonym na jej potężny głos , nie ma co czekac , że ktoś jej podaruje jakieś perełki, mozna korzystać z genialnych kompozycji , standardów światowych.W moim odczuciu jest takie zapotrzebowanie w polskim społeczenstwie..
Błagam o repertuar jazzujący, standardy swingujące, Sway w wersji studyjnej , Jej portret w duecie anglojezycznym itd. np z Mattem....Tonny Bennett tez jeszcz e się nieżle trzyma...
Skoro Jopek potrafi , czemu E. ma sie nie udac..
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Angora

Post autor: Flux »

W ostatniej Angorze jest fragment o Edycie. Nie mam przy sobie numeru, może później wrzucę skan lub przepiszę jak się dorwę do pisma. Jakoś tak to idzie: "E jak Edyta i E jak egzaltacja. Choć Edyta Górniak niewiele śpiewa, to chętnie i wylewnie dzieli się przeżyciami w internecie. Zawsze możemy liczyć na jej szczere łzy lub perlisty śmiech". Coś w ten deseń.
Awatar użytkownika
lordarek1
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 762
Rejestracja: 21 lip 2011, 17:04
Ulubiona piosenka: Będę śniła,Szyby

Re: Angora

Post autor: lordarek1 »

MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Inni o Edycie

Post autor: MacLean »

Bohdan był na koncercie, to i recenzję napisał. Urzekły go momenty, które mnie drażniły, ale może właśnie dzięki nim darował sobie złośliwości :lol3:
Obrazek
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Inni o Edycie

Post autor: addar »

te jego wywody sa tak zenujace ze to az dziw ze ktos go drukuje :shock:
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Inni o Edycie

Post autor: MacLean »

Wywiad z Iwaneczką to dopiero kosmos :lol3: Krzyś bał się jeździć punto na drugi koniec Polski :lol3:
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Inni o Edycie

Post autor: endeven »

Bidulek słyszał nawet na koncercie Glow On i TNTJM :lol3:
a jaki obeznany w markach i ciuchach :lol3:
wielkie dziennikarstwo!
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Inni o Edycie

Post autor: ray »

Artykuł Gadomskiego bardzo, bardzo kiepski. Wyraźnie widać, że podczas jego pisania korzystał z tego nierzetelnego, kopiowanego potem setki razy, tekstu:
Edyta Górniak, największa gwiazda polskiej estrady, w tym roku obchodzi 25-lecie pracy artystycznej. Z tej okazji zaplanowała wydanie nowej, długo oczekiwanej płyty oraz trasę koncertową "Love 2 Love", pierwszą od 15 lat, na miarę światowych produkcji. Wydarzenie jakiego w tym kraju jeszcze nie było, przy każdym koncercie będzie pracować 150 osób. Artystka zaangażowała się w trasę na 110%, od kilku miesięcy trwają przygotowania, bierze lekcje tańca oraz śpiewu w Nowym Jorku aby być w świetnej formie. Trasa jest dopracowywana w każdym calu z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Edyta Górniak specjalnie na swoje koncerty zaopatrzyła się w mikrofon ze Stanów Zjednoczonych, taki sam jak używa Beyonce czy Celine Dion. Fani z pewnością mogą liczyć na spektakularne show, w którym wystąpią tancerze i muzycy z najwyższej półki. Pojawi się ogromna scena oraz multimedia sprowadzane z Niemiec, w tym 20 metrowy ekran. Ekipa techniczna będzie składać się z najlepszych dźwiękowców, operatorów, oświetleniowców oraz pirotechników. Nie bez powodu przedsięwzięcie przekracza budżet sięgający 4 milionów złotych. Organizatorzy na każdym z koncertów spodziewają się kilku, a nawet kilkunastu tysięcy widzów, którzy wypełnią największe hale w Polsce po brzegi. W trakcie koncertu, który będzie trwał prawie 2 godziny możemy być pewni, że artystka wykona przeboje z okresu całej swojej kariery, m.in. "To nie ja", "Dotyk", "Jestem kobietą", "Nie proszę o więcej" i "To nie tak jak myślisz". Z pewnością nie może zabraknąć najnowszych przebojów takich jak "Your High", "Glow On" czy "Oczyszczenie" z zapowiadanej płyty, która pojawi się już jesienią tego roku. Premierowy koncert został zaplanowany w Kielcach w Amfiteatrze Kadzielnia, 8 sierpnia 2015 roku.
Gadomski zachwyca się zarówno aranżacją "Jestem kobietą" z syrenami, jak i tęczowymi skrzydłami. :lol3:
Edyta nie przebierała się 5 razy, tylko wystąpiła w 5 stylizacjach, czyli przebierała się 4 razy. Poza tym, skąd on zna te wszystkie marki? Innymi słowy, jaki jest stopień jego zażyłości ze stylistą Edyty? :hellobaby:
Po jubileuszowym recitalu w Opolu tak skrytykował Górniak, a przecież wszystkie piosenki (z wyjątkiem "Złego chłopaka"), które wtedy zaśpiewała, zostały wykonane również teraz w Łodzi. Tancerze, część choreografii i wizualizacji - to też powinno być mu już znane. I teraz zmiana opinii o 180 stopni...
Gadomski nic nie wspomniał o aspektach czysto muzycznych - że na scenie Edycie towarzyszyło pięciu muzyków - trzech gitarzystów, perkusista i pianista/klawiszowiec oraz że nie było chórku i supportu. Bo po co? Lepiej poświęcić te parę wersów na złośliwostki pod adresem Dody.
MacLean pisze:Równie dobrze można powiedzieć, że MR nie ma co śpiewać. I echa takiej ignorancji można odnaleźć w sieci. Twierdzenie, że Edyta nie ma co śpiewać jest po prostu niezgodne z faktami. Inaczej jest z tezą, że śpiewa pomioty i wykonuje piosenki niegodne jej talentu.
Nie można powiedzieć, że Rodowicz nie ma co śpiewać - z racji tego, że ona śpiewa w telewizji również te mniej znane piosenki ze swojego repertuaru ("Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos", "Ech, mała", "Zamiast wódkę pić"), nie mówiąc już o koncertach. Natomiast Edyta poza tymi piosenkami, które śpiewa na obecnej trasie, od czasu do czasu śpiewa jeszcze "Linger" czy "Glow on" i to by było na tyle. Edyta ma co śpiewać, tylko zdecydowanej większości swoich piosenek śpiewać nie chce.

PS
MacLean pisze:Ostatnio Kayah u Jakubiaka stwierdziła, że głównym hamulcem w międzynarodowej karierze polskich artystów są pieniądze.
Po pierwsze, nie u Jakubiaka, tylko u Jakóbiaka. A tyle razy przyczepiałeś się do błędów innych... "Od miecza ginie ten, kto wciąż podnosi go i walczy". :-)
Po drugie, ona u Jakóbiaka nic takiego nie powiedziała.
Awatar użytkownika
theshape
Lunatique
Lunatique
Posty: 2519
Rejestracja: 01 cze 2012, 20:15
Ulubiony album: ten niewydany
Lokalizacja: Polska

Re: Inni o Edycie

Post autor: theshape »

No, bez jaj, sa granice wciskania kitow, naprawde nie trzeba miec zadnej zazylosci z niczyim stylista, wystarczy looknac na portal pani Jastrzebskiej, zeby dowiedziec sie od A do Z, co kto kiedy nosi. :-)
Poza tym bedac rownie zlosliwym jak niektorzy tutaj mozna przypuszczac, ze kilka prezencikow jak od Jusi Steczkowskiej wystarczy, zeby miec pozytywna recenzje koncertu od pana Gadomskiego, no bo przeciez sam z siebie chyba by Edyty nie pochwalil, toz to po prostu IMPOSSIBLE! :o
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Inni o Edycie

Post autor: MacLean »

ray pisze:Po pierwsze, nie u Jakubiaka, tylko u Jakóbiaka. A tyle razy przyczepiałeś się do błędów innych... "Od miecza ginie ten, kto wciąż podnosi go i walczy". :-)
Pomyłka, rzeczywiście :) Ale przecież nie moja pierwsza tutaj. Jestem zawsze wdzięczny za takie uwagi :) Uważam krytyczne podejście za jeden z ważniejszych walorów dyskusji, a kreowanie tej sytuacji na opisywaną w przysłowiu "kto mieczem wojuje..." jest nieuzasadnione :)
Dzięki Tobie zorientowałem się w kolejnej pomyłce. Oglądam podobne wywiady masowo i potem mi się myli. Te słowa padły tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=3WZo1Hu ... tu.be&t=91
Oczywiście pomyliłem ŁJ z nieznanym mi dotąd dziennikarzem(?), ale przynajmniej słowa Kayah mi się nie przywidziały.
ray pisze:Nie można powiedzieć, że Rodowicz nie ma co śpiewać - z racji tego, że ona śpiewa w telewizji również te mniej znane piosenki ze swojego repertuaru ("Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos", "Ech, mała", "Zamiast wódkę pić"), nie mówiąc już o koncertach.
Niestety można - to nie ja rozpocząłem usprawiedliwianie Maryli ocenami przypadkowych świadków występu. Piosenka Grzegorza Tomczaka nie należy wyłącznie do Maryli Rodowicz. Podobna sytuacja jak z "Nie opuszczaj mnie", również w zakresie okoliczności wykonania. I przede wszystkim zachowajmy proporcje: Maryla śpiewa najczęściej swoje samograje, od czasu do czasu wzbogacając koncert czy recital o coś mniej znanego. Ma swój żelazny repertuar, który jest nikłą częścią ogółu jej nagrań. Przywoływany tu przeciętny odbiorca może mieć więc wrażenie, że odgrzewa kotlety i odcina kupony od kilku hitów.
ray pisze: Edyta ma co śpiewać, tylko zdecydowanej większości swoich piosenek śpiewać nie chce.
Zgadzamy się. Hurra.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Inni o Edycie

Post autor: Flux »

Ale jaja :lol3: W Opolu Górniak była nieprzygotowana a tutaj "z wielką uwagą potraktowała swój jubileuszowy koncert", zastanawiał się kto tak "brzydko i niegustownie przebrał gwiazdę" a teraz "każdy kolejny look był coraz bardziej wyjątkowy i oszałamiający", a Górniak z nierozwojowej, stojącej w miejscu wokalnie i muzycznie awansowała na "fantastycznie śpiewającą, głosem przebijającą wiele światowych diw, operującą świetną techniką", na scenie jeszcze niedawno chodziła bez pomysłu i przestawiała tancerzy a teraz porusza się z gracją, jest kwintesencją kobiecości etc. :lol3:

Owszem, recital opolski był totalną porażką ale pod względem ogólnego zamysłu i estetyki love2love jest rozwinięciem tego feralnego występu. Oczywiście w lepszej formie, ale różnica w formule nie jest tak diametralna, żeby przejść od zdegustowania do delektowania się show, jakiego w Polsce jeszcze nie było :lol3: Widać nie tylko Edyta przechodzi ze skrajności w skrajność :P
ODPOWIEDZ