Rzeczpospolita

Znalazłeś w mass mediach coś na temat Edyty, zamieść to tutaj.
chicken1506
The story so far
The story so far
Posty: 481
Rejestracja: 26 lip 2005, 20:12
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: O&O/TCN
Lokalizacja: Gdynia

Rzeczpospolita

Post autor: chicken1506 »

http://www.rp.pl/artykul/178468.html

Sezon ogórkowy po prostu na całego :twisted: :pomidorem:
Ostatnio zmieniony 04 gru 2009, 20:29 przez chicken1506, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Joan
Lunatique
Lunatique
Posty: 2846
Rejestracja: 24 sie 2007, 17:36
Ulubiona piosenka: Tafla
Kontakt:

Re: Rzeczpospolita

Post autor: Joan »

Najgłośniejszą plotką III RP była ta o romansie Aleksandra Kwaśniewskiego z Edytą Górniak. Miłość miała wybuchnąć gwałtownie podczas wspólnego lotu na mistrzostwa świata w piłce nożnej. Na zdjęciu piosenkarka podczas pamiętnego wykonania polskiego hymnu przed meczem z Koreą w czerwcu 2002 roku
Czy to prawda, nie wiem już sama
Robik
Impossible
Impossible
Posty: 1630
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Rzeczpospolita

Post autor: Robik »

joasia55 pisze:
Najgłośniejszą plotką III RP była ta o romansie Aleksandra Kwaśniewskiego z Edytą Górniak. Miłość miała wybuchnąć gwałtownie podczas wspólnego lotu na mistrzostwa świata w piłce nożnej. Na zdjęciu piosenkarka podczas pamiętnego wykonania polskiego hymnu przed meczem z Koreą w czerwcu 2002 roku
Czy to prawda, nie wiem już sama
Przeszło Ci przez myśl, że to może być prawda :lol3: :?:
Awatar użytkownika
Joan
Lunatique
Lunatique
Posty: 2846
Rejestracja: 24 sie 2007, 17:36
Ulubiona piosenka: Tafla
Kontakt:

Re: Rzeczpospolita

Post autor: Joan »

Robik pisze: Przeszło Ci przez myśl, że to może być prawda :lol3: :?:
W sumie mysle że to nie prawde, ale w każdej plotce jest ciut prawdy :PP
exellence
Hope for us
Hope for us
Posty: 14
Rejestracja: 13 sie 2008, 15:32
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: When You Come Back...
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Rzeczpospolita

Post autor: exellence »

Zapomnieli dodać, że to była najbardziej żałosna i pusta plotka w III RP:)
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Rzeczpospolita

Post autor: vanity »

no i przez tą plotkę Edyta straciła szansę na podbój świata.... :lol:
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: Rzeczpospolita

Post autor: ANETA »

Edyta i Kwaśniewski ? To juz ładniejszych pijaków nie miałaby pod ręką?
Dareczek jak Aniołek przy nim ....
Awatar użytkownika
anablu
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 290
Rejestracja: 14 mar 2008, 21:33
Ulubiony album: EG, Perła
Ulubiona piosenka: Never will I
Lokalizacja: Mińsk Maz.

Re: Rzeczpospolita

Post autor: anablu »

Vanity, to nie tak... Niemieckie Virgin zniszczyłoby Edytę. Rozebrało ją do kusych spodenek (Impossible), zrobiło drapieżny makijaż i kazało śpiewać banalne i płytkie piosenki. Edyta nie straciła szansy na karierę za sprawą plotki z prezydentem w tle, to był jej świadomy wybór. Brak zgody na lepienie jak plastelinę wybawił ją przed wielką porażką. Edyta to gwiazda z klasą. Virgin chciało z niej zrobić Jolę R. / Dodę!?! Jestem dumna, że wówczas zrezygnowała. Cudownie, że kilka miesięcy później założyła rodzinę, tego nikt - nawet najwięksi fani - nie byliby w stanie jej podarować.

A pamiętacie występ Edyty u Szymona?

To nie ja byłam jego
I nie było ten tego
Ani z nim ani bez
Wszystko przez dziwny zez
Paru chciwych pismaków

Wiem, ja w wielbłąda się zmienię
Będę miała zboczenie
Wtedy będzie OK.
Bo każda plotka jest w cenie…

Ani z nim ani bez
Wszystko przez dziwny zez
Paru wrednych pismaków

Jeśli masz problem z ego
Zbuduj coś z klocków lego
Jak nie wyjdzie - mnie wiń
Bo to ja, wszystko ja,
To ja, bo to ja…!!!
:lol3: :lol3: :lol3: :lol3: :lol3:
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Rzeczpospolita

Post autor: vanity »

anablu pisze:Niemieckie Virgin zniszczyłoby Edytę. Rozebrało ją do kusych spodenek (Impossible),
w Playboyu Edzia to była nawet bardziej niż kusa....
anablu pisze:kazało śpiewać banalne i płytkie piosenki
Edzia sama sobie ( z tego co wiem) obniżyła loty....
anablu pisze:Edyta nie straciła szansy na karierę za sprawą plotki z prezydentem w tle, to był jej świadomy wybór.
sama w wywiadzie powiedziała, że to przez tę plotkę. (tzn Edzia tak uważa) ja nie.
anablu pisze:Brak zgody na lepienie jak plastelinę wybawił ją przed wielką porażką
to też nie jest takie pewne do końca, bo chodzą słuchy że zerwali z nią kontrakt bo się nie sprzedała, a więc poniosła(by) porażkę tak czy siak. zresztą w wywiadzie w stacji VIVA powiedziała, że jak nie wypali Invisible na zachodzie to z niej zrezygnują. więc jakby się zgadzało. a z tą plasteliną to też nie dokońca, bo podpisała kontrakt gwiazdorski a więc miała dużo więcej swobody niż jakieś dziewczynki czy kociaki.
Awatar użytkownika
anablu
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 290
Rejestracja: 14 mar 2008, 21:33
Ulubiony album: EG, Perła
Ulubiona piosenka: Never will I
Lokalizacja: Mińsk Maz.

Re: Rzeczpospolita

Post autor: anablu »

Tak, ale to też był chwyt marketingowy. Playboy firmował potem Sexuality; jedyny "teledysk" który obrazował tę piosenkę, to właśnie video relacja z sesji... Nigdy nie można jej było przez to obejrzeć w TV. Pojawiła się na singlu no i na YouTube.

Co do upadku kariery za sprawą plotki - Edzia tak uważa, Ty nie i ja też nie. I z pewnością mamy ku temu logiczne argumenty...

To, że podpisała kontrakt gwiazdorski i miała dużo więcej swobody wiemy od niej. Czy słusznie to wówczas interpretowała??? To, że świadomie kłamała nie wchodzi w rachubę!

Plotka jej wcale aż tak nie zaszkodziła bo była tak absurdalna, że logika nie pozwalała w nią wierzyć. A że plotkowano... No cóż! Chodziły wtedy i takie słuchy, że <<mamy wreszcie naszą rodzimą wersję romansu ala Kennedy i Monroe>>. Ludziom się to nawet spodobało więc plotkowali... Politycy w kuluarach – trochę z nudów, trochę z chęci zrobienia sensacji, czy też chęci popsucia wizerunku prezydenta. Ludzie z branży muzycznej – trochę z zawiści – w kilka miesięcy po hymnie, nareszcie mieli jakiś nowy punkt zaczepienia. :hellobaby:
Artur-Ol
Hope for us
Hope for us
Posty: 40
Rejestracja: 14 paź 2008, 4:40
Ulubiony album: E.K.G.
Ulubiona piosenka: To nie ja ..
Lokalizacja: Mazury

Re: Rzeczpospolita

Post autor: Artur-Ol »

Nigdy nie słuchałem plotek..
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Rzeczpospolita

Post autor: Estratos »

RZECZPOSPOLITA z 12 Marca 2009r.
Górniak szczęśliwa jak numerek

Krzysztof Feusette

Kiedy w studiu telewizyjnym przebywa jednocześnie kilkanaście gwiazd, widz może się pogubić, która z nich jest największa. Ale nie w przypadku polsatowskiego show „Jak oni śpiewają” (trafniejszy byłby tytuł „Za ile oni śpiewają” albo „Ile oni zaśpiewają za swoje śpiewanie”).

Tu rządzi Edyta Górniak i nikt jej nie podskoczy. Nawet Bożena Dykiel, która poszła śpiewać chyba tylko po to, by poinformować, że ma „sucho w gębie”. Nawet Kasia Cichopek, która prowadziła program przez cztery edycje, a teraz pojawiła się, by podziękować „moim mejkapistom, moim stylistom, moim fryzjerom”. Nawet one nie mogą się równać z panią Edytą.

„Jestem bardzo szczęśliwa, że przyjęłam kolejne zaproszenie” – zaczęła, a dalej było jeszcze fajniej: „Myślałam o naszej widowni i o moich fanach”, „Muszę coś powiedzieć. Rudiego Schubertha jest o 15 kilogramów mniej – boczki, przód, główka, wszystko, tzn. mam nadzieję, że nie wszystko, ha ha”. Cytaty są wyrwane z kontekstu, ale zapewniam, że kontekst był tylko jeden, a zdefiniowała go najpełniej sama artystka, wyznając: „Bardzo się polubiłam w tym programie”.

Jednak jako jurorka jest surowa. Oceniając jednego ze śpiewających gwiazdorów (nazwisko nic państwu nie powie), przyznała, że brakowało jej „mrugnięcia okiem”, a gdy delikwent obiecał, że to nadrobi, zderzył się z wrodzonym wdziękiem pani Edyty: „A spróbuj, świnio, jestem mężatką, jak się zakocham, to zobaczysz!”.

Owszem, nowa prowadząca – Joanna Liszowska próbowała się wspiąć na podium, powtarzając znakomity dowcip uczestnika Kudelskiego: „Kuba – wyspa jak wulkan gorąca. Kuba, nie kupa, ha, ha”. Daremne żale, próżny trud. Od koreańskiego mundialu wszyscy pamiętamy, jak się kończą próby przyćmienia naszej pani słowikowej.

Polsat zresztą wyraźnie czuje pismo nosem i wie, że łaska widzów dla Edyty Górniakowej na pstrym koniu jeździ. I dlatego jedną ze śpiewających gwiazd uczynił faceta, który prowadzi... Studio Lotto. Jak się gościa dobrze stremuje, to wyśpiewa na żywo wszystkie szczęśliwe numerki do końca roku. Jaka stacja, taka cyfryzacja.
chicken1506
The story so far
The story so far
Posty: 481
Rejestracja: 26 lip 2005, 20:12
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: O&O/TCN
Lokalizacja: Gdynia

Rzeczpospolita

Post autor: chicken1506 »

Górniak zablokowała część książki o sobie
Marek Domagalski
Sąd zabronił rozpowszechniania książki "Edyta Górniak: Bez cenzury" w części naruszającej prywatność piosenkarki oraz kilkunastu stron z jej zdjęciami


W praktyce wyrok warszawskiego Sądu Apelacyjnego (sygn. I ACa 840/09) - który jest prawomocny - oznacza, że książka nie może się ukazywać legalnie, bo wprawdzie można z niej "wyciąć" zdjęcia, ale owych prywatnych wątków już się nie da. Niewiele zresztą bez nich zostanie.

Zdaniem Edyty Górniak książka w 97 proc. jest nieprawdziwa, a Piotr Krysiak, jej autor, nie dość, że się z nią nie kontaktował, to jeszcze powielał plotki zasłyszane od nieprzychylnych jej osób i "nadał im nową żywotność".

Autor twierdził z kolei, że chciał pokazać prawdziwą osobowość gwiazdy przez pryzmat relacji jej znajomych. A że to były często osoby jej nieprzychylne? – cóż, nie cytował klakierów. Poza tym większość z tych informacji sama piosenkarka podawała publicznie.

Były wśród nich plotki o rzekomych romansach piosenkarki, wręcz sprawach intymnych czy dolegliwościach oraz kilkanaście zdjęć z prywatnych spotkań i sytuacji. I nie o wszystkich Górniak publicznie rozprawiała –w każdym razie tak ustaliły sądy obu instancji.

Dlatego uwzględnił większość zarzutów piosenkarki i nakazał przeprosiny za opublikowanie informacji o jej życiu prywatnym, które "w większości są nieprawdziwe i oszczercze". Już sąd I instancji zakazał rozpowszechniania książki "w części dotyczącej informacji o życiu prywatnym powódki i jej wizerunków". Sąd Apelacyjny zawęził nieco ten wyrok i wskazał konkretne strony ze zdjęciami, które muszą być usunięte.

– W praktyce ten wyrok oznacza, że ta książka musiałaby zostać napisana na nowo, cel więc osiągnęliśmy –nie kryje satysfakcji mec. Maciej Ślusarek, pełnomocnik Górniak.

– Wciąż jednak nie wiemy, jak taki wyrok wykonać, które fragmenty można drukować, a których nie, co mojemu klientowi wolno napisać w ewentualnej nowej (poprawionej) książce, dlatego będziemy się odwoływać – powiedział z kolei "Rz" adwokat Marek Gromelski, pełnomocnik pozwanego.

– Sądy niedopuszczalnie ułatwiły sobie zadanie. Powinny konkretnie wskazać fragmenty książki, które mają być z niej usunięte, a sformułowanie wyroku "dotyczące życia prywatnego" nie pozwala na ich oddzielenie – uważa prof. Bogudar Kordasiewicz, specjalista od prawa prasowego i ochrony dóbr osobistych. – Tej pracy za sądy nikt inny nie wykona. Rzeczą pozwanego będzie natomiast ocenić, czy po ingerencji sądu (która powinna dotyczyć tylko konkretnych fragmentów), da się książkę napisać na nowo.

Rzeczpospolita

http://www.rp.pl/artykul/4,401467_Gorni ... sobie.html
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2748
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: Rzeczpospolita

Post autor: pijej1 »

właśnie wczoraj przeczytałem tę wzmiankę w rzeczpospolitej...
kto posiada tę książkę na własność z forumowiczów?
Awatar użytkownika
loveEdyzia
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 260
Rejestracja: 26 sie 2009, 12:44
Ulubiony album: Perła/EKG
Ulubiona piosenka: Dotyk/ Linger/TCN
Lokalizacja: z Innej Galaktyki

Re: Rzeczpospolita

Post autor: loveEdyzia »

sama z ciekawości przeczytałabym...
ODPOWIEDZ