Inni o Edycie

Znalazłeś w mass mediach coś na temat Edyty, zamieść to tutaj.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Inni o Edycie

Post autor: Kamui Shiro »

Kopaneek pisze: Do kilku Pań ten opis pasuje.

Na pewno nie do Edi.

Są gusta i guściki, niemniej odmawiać Nosowskiej talentu i znaczenia z powodu tego filmiku co najmniej dziwne. Nosowska ma talent do muzyki ciekawej i rockowej, chciałbym usłyszeć EG w jej repertuarze. Bez sensu takie porównania, równie dobrze można by się zastanawiać, czy Bjork jest gorsza od Celine Dion.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Inni o Edycie

Post autor: MacLean »

Przecież Kasia naprawdę umiłowała wytrzeszcz sceniczny :lol3:
Emotka :shock: doskonale to oddaje :lol3:
Dlaczego nie można się z niej śmiać? :roll: Często pisze pięknie, ale nie raz zostałaby zjechana, gdyby opublikowała tekst jako anonimowa poetka. Kanonizowanie za ochronę prywatności też mnie bawi. Jest to roztropne, ale nie świadczy od razu o wielkości.
A to, że ma takiego zdystansowanego insta i jest inteligetniejsza od Edyty? Ojejku, mało kto nie jest.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Inni o Edycie

Post autor: niuto »

Taki ma styl. Kurde, nie będę się bić o Nosowską, ale to jest aż smutne, że w celu ujęcia się za być może (wcale niekoniecznie to na jej temat) wyszydzoną idolką padają słowa krytyki na temat jednej z najważniejszych i najbardziej popularnych i pracowitych polskich piosenkarek...
Matko, Kamui, Ty w ogóle czytasz posty, do których się potem tak emocjonalnie odnosisz?? Wyciągasz zdanie z kontekstu i robisz burzę w łyżce wody. Nikt nie napisał, że Nosowska jest kiepską artystką. Z pewnością większość z nas ma do niej szacunek, ale to, że wokalistką jest słabą nie jest niczym obraźliwym, to fakt i myślę, że sama Kaśka by się z tym zgodziła. Nie umniejsza jej to zasług w dziedzinie komponowania, pisania tekstów czy interpretacji. Edyta za to świetnie śpiewa, od lat natomiast boryka się z problemami z repertuarem i lenistwem.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Inni o Edycie

Post autor: Kamui Shiro »

Ja nie uznaję twojej definicji 'słabej wokalistki'. Nosowska ma świetny głos do rodzaju muzyki, jaki wykonuje. Górniak nie zaspiewalaby równie dorzecznie wielu jej piosenek, a ona wielu piosenek Górniak. Nie można wszystkich wokali w muzyce pop/rock zrównywać do wspólnego mianownika akademickiej czystości i doskonałości, bo nie o to chodzi w tej muzyce - najlepsze wokale masz w operze, jakbyś szukał.

Nosowska jest wokalistką charakterystyczną, przepalenie to jej marka po prostu, jak u Bonnie Tyler. Ona by cały występ wychrypiała, bo to jej pomysł na siebie i styl, Edyta chrypi, bo już po prostu nie te czasy. Nie wkładam tu zbyt wiele emocji, zdziwił mnie raczej atak przypuszczony na nią, który Piter zasugerował ironicznie, a inni podjęli na poważnie.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Inni o Edycie

Post autor: Piter »

Kopaneek pisze: Słysząc: "Najlepszy polski głos" - nikt nie ma wątpliwości o kogo chodzi.
Ja mam.
Z artyzmem to myślę sobie, że są ludzie kreatywni i nie.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Inni o Edycie

Post autor: Flux »

"Najlepszy polski głos" jest obecnie również murowanym kandydatem do tytułu "najbardziej zaniedbanego polskiego głosu". Brak odpowiedniej higieny głosu naprawdę dziwi w przypadku kogoś kto ponoć świadomością śpiewu wyrasta ponad szarą polską rzeczywistość. Górniak wciąż korzysta z faktu, że nie ma dla niej w kraju nad Wisłą bezpośredniej konkurencji. Może gdyby pojawiła się młoda, równie utalentowana i śpiewająca w podobnym stylu dziewczyna, diwa zabrałaby się wreszcie do pracy. Choć trochę. Co komu po pięknym głosie jeśli go nie używa? Artystycznie Edyta leży i dogorywa. Jest coraz bardziej powtarzalna, zachowawcza, manieryczna i odtwórcza. Sama przytępia swoje zdolności, nie rozwija się. Trochę jak w bajce o żółwiu i zającu. Wiele wytrwałych "żółwi" wciąż liczy się w tym wyścigu i dawno przegoniło leniwego "zająca", który przekonany o swojej przewadze i wielkości albo odpuszcza po krótkim odcinku lub zapętla się zjadając własny ogon.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Inni o Edycie

Post autor: Kamui Shiro »

Najlepszy, nie najlepszy... Nie wiem, moim zdaniem mistrzynią polskich wokali jest Beata Kozidrak. Kiedyś Violetta Villas... Edyta ma pewnie większą skalę czy siłę, może śpiewa czyściej, nie wiem, nie interesowało mnie to nigdy zbytnio i zostawiam to znawcom i pasjonatom. Po prostu, choć często bardzo podoba mi się sposób jej śpiewania (w końcu z jakiegoś powodu na to forum trafiłem), nie uważam, że wokalnie stoi wśród polskich piosenkarek najwyżej.

Nie ma teraz zbytniego zapotrzebowania na stylistykę muzyczną, w której najlepiej odnajduje się ostatnio Edyta, może niedługo znów będzie. Dlatego jednak też nie zauważam znaczącej konkurencji wśród młodych wykonawczyń. Inna sprawa, że faktycznie nie ma tu piosenek dla niej, jak zauważyła Rodowiczka. Za granicą (gdyby działała tam stale i była ceniona) wydałaby piosenkę z Nicki Minaj czy inną raperką - jak Ariana Grande i Mariah - a tutaj co ma robić? Z Dustplastikiem nie wyszło, to niech ciśnie Donatana i innych takich, bo inaczej czarno to widzę. Nie musi śpiewać superpiosenek, ważne żeby przynajmniej coś nowego wygenerowała. Mariah na przykład w ostatniej dekadzie nie miała zbyt triumfalnego powrotu na listy przebojów, ale ciągle coś wydaje, ciągle pracuje, nie pozwala sobie na dłuższe przerwy. A ona akurat by mogła. Edyta jest typem lenia i nie szkodzi. Szkodzi tylko to, jak ciągle wmawia ludziom, że jest inaczej.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Inni o Edycie

Post autor: niuto »

Ja nie uznaję twojej definicji 'słabej wokalistki'.
To nie jest moja definicja słabej/dobrej wokalistki. Albo ma się technikę, skalę i barwę, albo się tego nie ma. Nosowska ani techniki, ani skali nie ma. I nie trzeba tu być specjalistą.
Nosowska jest wokalistką charakterystyczną, przepalenie to jej marka po prostu, jak u Bonnie Tyler. Ona by cały występ wychrypiała, bo to jej pomysł na siebie i styl, Edyta chrypi, bo już po prostu nie te czasy. Nie wkładam tu zbyt wiele emocji, zdziwił mnie raczej atak przypuszczony na nią, który Piter zasugerował ironicznie, a inni podjęli na poważnie.
I właśnie przyznałeś mi rację :) O tym właśnie pisałem, gdybyś wrócił do mojego poprzedniego posta i uważniej go przeczytał. Nosowska ma pomysł na siebie, swój niepowtarzalny styl i to czyni z niej szanowaną artystkę, dużo bardziej niż Edytę. Nasze uwagi dotyczyły czysto technicznego aspektu bycia wokalistką, a nie całościowego postrzegania artysty.
fifi
Sit down
Sit down
Posty: 87
Rejestracja: 21 lut 2017, 7:34
Lokalizacja: Polska

Re: Inni o Edycie

Post autor: fifi »

Kamui Shiro pisze: Inna sprawa, że faktycznie nie ma tu piosenek dla niej, jak zauważyła Rodowiczka
Dla ścisłości Maryla powiedziała:
Edyta jest niesamowitą wokalistką, o wielkim głosie i potencjale, ale... nie ma co śpiewać
więc tu raczej nie chodzi o to, że w Polsce nie ma dla niej piosenek a o ubogi autorski repertuar E.G.
Można mieć talent, można mieć wszystkie atuty wokalne ale jak nie masz gdzie/w czym ich przedstawić to to wszystko jest na nic.
:edi: to według mnie w dużym uproszczeniu taka właścicielka porsche tyle że zaparkowała go w garażu za drzwiami którego jest tylko krótka zapuszczona uliczka.
Cacko do podziwiania ale nie ma jak pokazać wszystkich jego atutów bo gdzie? ( w czym? )
Ona jeszcze pewnie myśli: po co? Jak odkurzenie od czasu do czasu owej króciutkiej dróżki w zupełności zaspakaja jej fanów. Jak zaczynają grymasić to dodatkowo w bonusie zaserwuje palenie gumy i znowu jest w swoim bezpiecznym baloniku nadmuchanym z wielką pompą przed laty.
Można go podbijać, podbijać (fakty, jastrzębie itd) bez końca i w sumie chyba to jest nawet konieczność bo bez tego by spadł, odszedł w zapomnienie.
Świeży hel ( piosenki) to jest to co balonikom służy i aż żal, że ona się nim nie karmi i nie unosi tylko dzięki temu wypełnieniu :(
A mogłoby być tak pięknie...
Sebuch
Linger
Linger
Posty: 959
Rejestracja: 13 lis 2011, 15:00
Ulubiony album: EKG
Ulubiona piosenka: To nie tak jak myślisz
Lokalizacja: Pomorze

Re: Inni o Edycie

Post autor: Sebuch »

MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Inni o Edycie

Post autor: MacLean »

Tytuł naprawdę żałosny :roll:
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Inni o Edycie

Post autor: addar »

jak jego twórca ... koffam edytke jak za to jak go zgasiła swojego czasu <3
Sebuch
Linger
Linger
Posty: 959
Rejestracja: 13 lis 2011, 15:00
Ulubiony album: EKG
Ulubiona piosenka: To nie tak jak myślisz
Lokalizacja: Pomorze

Re: Inni o Edycie

Post autor: Sebuch »

MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Inni o Edycie

Post autor: MacLean »

Ból dupska po tym, jak Edzia wygadała, że była zaproszona pierwsza na jubileusz Maryli. Spokojnie stać przy kimś, kto nasyła na ludzi podejrzanych kumpli i uczestniczy co chwila w nowej aferze kryminalnej to rzeczywiście wyzwanie.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Inni o Edycie

Post autor: Flux »

Coś się tutaj nie zgadza czy Edyta odważyłaby się na takie zestawienie? ;)
ODPOWIEDZ