Inni o Edycie

Znalazłeś w mass mediach coś na temat Edyty, zamieść to tutaj.
aśka
Make it happen
Make it happen
Posty: 186
Rejestracja: 21 cze 2015, 14:57
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Będę Śniła
Lokalizacja: Polska "B"

Re: Inni o Edycie

Post autor: aśka »

ray pisze:W najnowszej książce Karoliny Korwin Piotrowskiej ("#Sława")

Stek wymyślonych pod tezę bzdur. Oto bardzo dobra recenzja tej książki: http://zpopk.pl/a-kogo-jestes-lepszy-cz ... z4i7VpaF8o
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Inni o Edycie

Post autor: Flux »

Nie wiem jak cała książka, ale fragmenty o Edycie bardzo trafne. Ujęte w punkt, bez niepotrzebnego wyzłośliwiania się. Diwa jak malowana.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Inni o Edycie

Post autor: MacLean »

Autorka może mieć rację co do Edyty, ale usiłowała przedstawić również rys historyczny sławy. I tu popełniła błędy. Dobrze, że ktoś to wziął na warsztat. Nosił wilk razy kilka… ;-p
Już w Bombie pojawiły się zabawne analogie, z których najbardziej urzekło mnie nazwanie Piaska polskim Sinatrą. Wygląda na to, że pewne skojarzenia powtórzyła, choćby te o Steczkowskiej-Minelli i Kukulskiej-Knowles/Minaj. Czas nie przyniósł refleksji. Nie twierdzę, że ww. artyści nie zrobiliby w Stanach kariery międzynarodowej, ale tak brzmiące porównania odbieram jako mylenie kontekstów. Kiedyś przejrzę nową książkę, choć to chyba nadal Bomba, tyle że z historycznym niewypałem.
KKP pisze:Pytanie brzmi, czy wystarczy nam do niej cierpliwości?
Wielu od lat jej brakuje :( Najnowsze plany zawodowe (The Voice i jeden song z Donatanem) nie pozwalają się łudzić, że cierpliwych przybędzie.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Inni o Edycie

Post autor: ray »

MacLean pisze:Kiedyś przejrzę nową książkę, choć to chyba nadal Bomba, tyle że z historycznym niewypałem.
Czyli jeszcze nie miałeś w rękach tej nowej książki, a już piszesz, że jest niewypałem - tylko i wyłącznie na postawie recenzji. :roll:
Nowe dzieło Korwin Piotrowskiej nie jest idealne, niestety, już znalazłem w nim trochę błędów rzeczowych, ale to nie jest zła książka. Kiedy przeczytam całość, napiszę więcej w odpowiednim temacie.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Inni o Edycie

Post autor: MacLean »

ray pisze:Czyli jeszcze nie miałeś w rękach tej nowej książki, a już piszesz, że jest niewypałem - tylko i wyłącznie na postawie recenzji.
Niewypałem nazwałem tę część historyczną. Recenzja w tym zakresie wydaje się szczególnie rzeczowa.
Zresztą, sam też piszesz o błędach. Nawet jeśli w moje ręce trafi dopiero wydanie poprawione (akurat!), to będę znał przyczyny korekty.
aśka
Make it happen
Make it happen
Posty: 186
Rejestracja: 21 cze 2015, 14:57
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Będę Śniła
Lokalizacja: Polska "B"

Re: Inni o Edycie

Post autor: aśka »

Ja natomiast ją czytałam,a że historią się interesuję to dla mnie ta książka jest po prostu zła. Nie polecam.

Jednak ten fragment o Edycie jest bardzo trafny.
Sebuch
Linger
Linger
Posty: 960
Rejestracja: 13 lis 2011, 15:00
Ulubiony album: EKG
Ulubiona piosenka: To nie tak jak myślisz
Lokalizacja: Pomorze

Re: Inni o Edycie

Post autor: Sebuch »

Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Inni o Edycie

Post autor: niuto »

Korwin-Piotrowska jest po prostu nieporozumieniem. Kobieta wyśmiewająca gwiazdy i brukowce, która pisze książkę streszczając i komentując te brukowce. No po prostu bogini dziennikarstwa.
Czyli jeszcze nie miałeś w rękach tej nowej książki, a już piszesz, że jest niewypałem - tylko i wyłącznie na postawie recenzji. :roll:
Nowe dzieło Korwin Piotrowskiej nie jest idealne, niestety, już znalazłem w nim trochę błędów rzeczowych, ale to nie jest zła książka. Kiedy przeczytam całość, napiszę więcej w odpowiednim temacie.
Wystarczy oprzeć się na całkiem rzeczowych recenzjach i fragmentach z błędami rzeczowymi, żeby omijać tę książkę szerokim łukiem. :)

Stwierdzenia o Edycie, owszem, może i trafne i bez zbędnej zajadłości, ale, żeby wydawać to w formie książki? Równie dobrze możnaby wydać posty z naszego forum. Byłoby bardziej rzeczowo, a już na pewno ciekawiej :)
mpjp
The story so far
The story so far
Posty: 498
Rejestracja: 27 sie 2011, 23:31
Ulubiony album: następny
Ulubiona piosenka: Obudźcie mnie
Lokalizacja: PL

Re: Inni o Edycie

Post autor: mpjp »

A tu w kolejnych podstronach Babcia Dariusza ciepło o Edycie: https://gwiazdy.wp.pl/dariusz-k-wraca-z ... 545920129g
Awatar użytkownika
damian_bs
Hope for us
Hope for us
Posty: 24
Rejestracja: 02 sty 2013, 12:14
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Inni o Edycie

Post autor: damian_bs »

Doda znowu dosyć miło o Edycie: https://www.youtube.com/watch?v=LO-qV9n9pCc
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5025
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Inni o Edycie

Post autor: addar »

"...zreszta chyba przeżywa do tej pory" :lol:
xaweryunique
Hope for us
Hope for us
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2017, 18:02
Ulubiony album: -
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: --

Re: Inni o Edycie

Post autor: xaweryunique »

Bardzo podoba mi się wypowiedż Dody, gdyż:
- Edyta zasługiwała na 1. miejsce na Eurowizji
- Kompleks niezrobienia kariery międzynarodowej wyraźnie ciągnie się przez te wszystkie lata

Uważam, że największym problemem Edyty, a zarazem zaletą jest brak zdecydowania i osobowości scenicznej:
- przez lata nie jest wstanie nagrać płyty
- od 27 lat nie wie jaką chce nagrać płytę
- każda z jej płyt to ingerencja osób trzecich i ich dobór materiału
- każda z tych płyt jest inna, i żadna nie jest spójna gdyż Edyta nie ma charyzmy.

+ Różnorodność piosenek sprawia że Edyty można posłuchać w każdym momencie życia
+ .. no może prawie każdym, bo jednak ludzie dąża w życiu do pewnej stagnacji, ustatkowania, a w repertuarze Edyty niestety i stety nie ma takiego dzieła,
+ Myśłę ze Edyta ma wewnętrzny bunt, ktory nie pozwala nagrać jej płyty godnej np. Dotyku, gdyż ludzie tego chcą, a ona uwielbia iść pod prąd

+/- nieśpiewanie przebojów ( np. Dotyk, Kolorowy wiatr, one &one, When come back to me) brakuje mi tych piosenek we wspołczesnych wykonaniach i spotkaniach Edyty z publicznością, lecz oczywistym dla mnie jest że głos jak każdy instrument wyczerpuje się i nie wiem czy Edyta bylaby w stanie zaśpiewać te piosenki tak jak na to zasługują, mamy przykład choćby z To nie ja, nie chciałbym rownież aby Edyta śpiewała piosenki nie czując ich, gdyż było by to tylko ich odśpiewanie, nawet najpiękniesze ale jednak odśpiewanie. Z drugiej strony tak jak wspomniałem marzę o koncercie z tymi utworami.

Pozdrawiam
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Inni o Edycie

Post autor: ray »

niuto pisze:Korwin-Piotrowska jest po prostu nieporozumieniem. Kobieta wyśmiewająca gwiazdy i brukowce, która pisze książkę streszczając i komentując te brukowce. No po prostu bogini dziennikarstwa.
Nie.
Korwin Piotrowska obnaża, jak przeróżni ludzie próbują zrobić nas w bambuko - gwiazdy, gwiazdki, celebryci, ich agenci, wreszcie pseudodziennikarze.
Bardzo dobrze, że był taki program jak "Magiel towarzyski". Ja dzięki temu programowi nauczyłem się odróżniać, czy mam do czynienia z wywiadem autoryzowanym czy ze zwykłymi bredniami wymyślonymi w redakcji, i dowiedziałem się, co to jest ustawka, i które gwiazdy same z własnej woli współpracują z brukowymi mediami, a które mają honor i tego nie robią.
To nie jest tak, że Korwin Piotrowska pisze wyłącznie o gwiazdach i brukowcach. Ona na swoim fanpage'u porusza masę przeróżnych tematów. A że portale plotkarskie są zainteresowane wyłącznie tym, co ona ma do powiedzenia o gwiazdach, to przecież nie jej wina. :)
Korwin Piotrowska ma swoje poglądy i potrafi ich bronić. To jest cholernie mądra babka - widać na przykład, że bardzo boli ją to, co dzieje się teraz w Puszczy Białowieskiej. I widać też, że ona szczerze ubolewa nad tym, kogo współcześnie lansują media. Jakaś Julka Wróblewska, jakaś Deynn... Kim one są? Nikim.
niuto pisze:Wystarczy oprzeć się na całkiem rzeczowych recenzjach i fragmentach z błędami rzeczowymi, żeby omijać tę książkę szerokim łukiem. :)
Równie dobrze można powiedzieć o każdej płycie, w tym również Edyty: "Nie trzeba tej płyty słuchać, żeby móc ją skrytykować. Wystarczy tylko oprzeć się na rzeczowych recenzjach". :)

A co do wypowiedzi Dody...
Wiadomo, że te ostatnie słowa: "Zresztą chyba przeżywa do tej pory" były lekką szpileczką w stronę Edyty. Doda i Edyta dogadują sobie już od wielu, wielu lat i na pewno będą to robić jeszcze dłuuugo.
Wczoraj pojawiła się plotka, że Edyta ma w tym wspólnym reality show z Dżoaną robić prawo jazdy. Parę lat temu był już taki program z Dodą, więc jeśli ta plotka się potwierdzi (choć myślę, że nie), to na pewno pojawią się porównania. I Doda będzie mówić w brukowcach: "Edzia ściąga po mnie pomysły, bo nie stać jej na nic oryginalnego", a Edyta odpowie - oczywiście wiadomo, kto będzie przeprowadzał wywiad - w stylu: "Po raz kolejny Doda próbuje się wypromować moim kosztem. Ale cóż, jestem przyzwyczajona. Jej płyty się nie sprzedają, więc próbuje o sobie przypomnieć w taki typowy dla siebie sposób".
Szkoda, że Edyta nie chce być jak Kayah czy Steczkowska, tylko woli być jak Doda. Ale to jest jej życie i jej kariera. Ona sama dokonuje takich wyborów.
Sebuch
Linger
Linger
Posty: 960
Rejestracja: 13 lis 2011, 15:00
Ulubiony album: EKG
Ulubiona piosenka: To nie tak jak myślisz
Lokalizacja: Pomorze

Re: Inni o Edycie

Post autor: Sebuch »

ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Inni o Edycie

Post autor: ray »

Maja Ostaszewska o Edycie:
https://www.youtube.com/watch?v=w2iwNQSCSXY.

Wypowiedziała się o Edycie w samych zachwytach. Pewnie jest tak zajęta, że nawet nie wie, jak teraz wygląda kariera Divy.
ODPOWIEDZ