A różne takie

Artykuły o Edycie znalezione w Internecie

Znalazłeś w mass mediach coś na temat Edyty, zamieść to tutaj.
Fan25
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1474
Rejestracja: 16 maja 2010, 2:34
Lokalizacja: Łódź, Warszawa

Re: A różne takie

Post autor: Fan25 »

@ray Gdyby psycholog lub psychiatra rozmawial o czyms z :edi: powiedzialby jej, ze ona klamie. Przy udzielaniu wywiadow zakrywa oczy okularami przeciwslonecznymi i czesto je poprawia.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: A różne takie

Post autor: Kamui Shiro »

Albo że się naćpała.
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: A różne takie

Post autor: spot_me »

Ja natomiast odnioslem wrazenie, ze to jeden z najszczerszych jej wywiadow. Widac, ze promienieje ze szczescia, zyje bez spiny, tylko spacery, slonce, kolezanki i luz. Nie ukrywa, ze nie nagrywa nic w tej chwili i ze jest jej dobrze z tym lenistwem. Nasza strata, bo niestety ale muzyki juz za wiele to ona nie nagra w zyciu, ale dla niej szczescie bo widac, ze zyje jak wolny ptak.
Awatar użytkownika
Love2Love 1990-2016
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 301
Rejestracja: 05 sty 2016, 23:55
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Kraków

Re: A różne takie

Post autor: Love2Love 1990-2016 »

Znalazłem taki oto film na Youtube, frgment o Edycie od 8:50 :

https://youtu.be/JgDORaz-b0U

Te panie nie pojechały na targi z myślą o Edycie, to że znalazły się na jej koncercie było pezypadkiem a po powrocie z niego mówiły tylko o nim.Ten film pokazuje, że ludzie mimo różnego stosunku do Edyty czy ją lubią czy nie, to że jak huknie głosem to jest to zawsze niezwykłe, magiczne i nie zapomniane.
Edyta powinna w końcu docenić to, że ma tak wielki talent bo tylko on ją broni i ratuje jej tyłek.
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: A różne takie

Post autor: Blur »

Wszyscy cały czas oczekują, że Edyta się ogarnie, jakby to wszystko co robi było tylko chwilową zapaścią. Problem w tym, że ona zawsze była taka jaka jest teraz, tylko okoliczności się zmieniły, czas nieco wszystko uwypuklił czy po prostu ją obnażył. Niedługo Edyta będzie hot pięćdziesiątką, naprawdę nie ma co się łudzić, że coś zrozumie i się zmieni. Wciąż ma talent, co zrobiła to jej, ma kilka wybitnych wręcz wykonań na swoim koncie, ale wybitną artystką niestety nie była i z dużą dozą prawdopodobieństwa już nie będzie. Zabrakło pasji, pracowitości i mądrości. Jeśli do teraz Edycie tego nie przybyło to już nie przybędzie, co więcej - może być już tylko gorzej, więcej konfabulacji i oddalania się od rzeczywistości, chociaż na pewno, raz na jakiś czas zachwyci publiczność jakimś wykonaniem, cieniem dawnego blasku.

Doceniam talent, ale w głównej mierze jest to zasługa natury, bo ona sama go przecież nie wykorzystała. Rozumiem też skąd się biorą jej problemy, ale jednak ciężkim dzieciństwem nie można się tłumaczyć całe życie, w pewnym momencie ma się po prostu wybór i trzeba wziąć za siebie odpowiedzialność.
Katarzynaa
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 294
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:43
Ulubiony album: MY, EKG
Ulubiona piosenka: Love is a lonely game
Lokalizacja: Leszno

Re: A różne takie

Post autor: Katarzynaa »

Odkąd pamiętam jestem fanką Edyty, nieustannie i niezmiennie. Kocham nie tylko jej talent, to jaki ma piękny głos, ale ją samą - jej wrażliwość, jej sposób bycia, jej patrzenie na świat (oczywiście w granicach możliwości, bo osobiście nie mam z nią kontaktu). I nie rozumiem dlaczego ludzie ciągle jej coś zarzucają, po prostu non stop. Możecie mi wytłumaczyć dlaczego twierdzicie, że nie wykorzystała swojego talentu, albo dlaczego twierdzicie, że nie jest pracowita?? Bo ja naprawdę nie rozumiem takich opinii? To jest żywy człowiek to nie jet jakaś maszynka do nagrywania super hitów.. wszystkie jej utwory są dobre, dzięki temu, że próbowała kilku gatunków możemy jej słuchać w każdej chwili życia kiedy jest nam źle, kiedy się bawimy, i kiedy mamy codzienny zwykły dzień. Do tego dochodzi mnóstwo świetnych wykonań utworów innych artystów, którymi możemy się cieszyć. Skąd ten negatywny stosunek do jej osoby? :(
Rozumiem żal,że tej muzyki, koncertów mogłoby być więcej, ale to w końcu jej życie, ma prawo pokierować nim tak jak czuje.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: A różne takie

Post autor: Flux »

Katarzynaa pisze:dlaczego twierdzicie, że nie jest pracowita??
To przecież oczywiste. Widać jak na dłoni. Praca niesie ze sobą pewne efekty, których u Edyty zwyczajnie brak.
Katarzynaa pisze:wszystkie jej utwory są dobre
Zdecydowanie nie wszystkie.
Katarzynaa pisze:Rozumiem żal,że tej muzyki, koncertów mogłoby być więcej, ale to w końcu jej życie, ma prawo pokierować nim tak jak czuje.
Pewnie, że to jej życie, jej wybory. Mogłaby po prostu nie ściemniać i nie mamić fanów latami, zapowiadając co chwilę projekty, które tylko projektami pozostają. Zalążki pracy, której nie wykonała a wciąż zachowuje się tak, jakby odwaliła właśnie nadludzki wysiłek. Niewykonane pomysły i opowiadanie o trudach realizacji, których nie było, bo wszystko spaliło na panewce. Może stąd ten negatywny stosunek, bo ze strony artystki brak szczerości? Nieuczciwe jest to podejście do relacji fan-artysta. Można powiedzieć, że jest roszczeniowa, bo wymagamy koncertów i płyt. A nie jest roszczeniowa, kiedy artystka oczekuje uwielbienia i specjalnego traktowania, dając niewiele od siebie publiczności, non stop młócąc te same covery i kilka swoich piosenek, zapominając o reszcie, jak mówisz - dobrego - repertuaru?
Katarzynaa
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 294
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:43
Ulubiony album: MY, EKG
Ulubiona piosenka: Love is a lonely game
Lokalizacja: Leszno

Re: A różne takie

Post autor: Katarzynaa »

Rzeczywiście napisane przez Ciebie argumenty są trafne i mogą uzasadniać negatywne nastawienie do Edyty. Tylko ja zawsze zanim kogoś ocenię staram się postawić w jego sytuacji, jego położeniu "wejść w jego skórę" i szczerze kiedy robię tak w stosunku do Edyty to mam mega wielki mętlik, nie wiem co bym zrobiła i myślę, że ona tez tak ma... dlaczego? Bo ludzie mają co do niej dużo większe oczekiwania bo ma taki talent, taki głos.. więc powinna być czymś więcej niż inni artyści, mieć lepsze utwory itd. bo w końcu ma "taki wielki talent". Tymczasem nikt nie zastanawia się czego ona chce, np. w jednym z wywiadów powiedziała, że wcale nie chciała kariery międzynarodowej to jej ówczesny menadżer ja do tego namówił.

Poza tym, z jednej strony ludzie mają pretensje, że ciągle te same utwory, że "odgrzewane stare kotlety" a z drugiej ciągle mówią że chcą Edyty z lat 90. Później nie dziwmy się, że ciągle śpiewa to samo.. skoro cały czas podkreślamy, że tak kochamy te piosenki to ona DLA NAS do nich wraca.. najlepszym przykładem jest skierowana do niej petycja o piosenkę Nie zapomnij. Osobiście uważam, że jej błąd polega na tym, że cały czas próbuje Nam i wszystkim dookoła dogodzić, a na końcu dostaje za to - przysłowiowo - po uszach.

Co do jej pracy to, zaczął się nowy rok a Edyta była na gali kobiety kobietą, była na festiwalu filmowym i w posnani, jednocześnie pracuje z Donatanem (czego też większość nie popiera "bo taka gwiazda") rozumiem, że to nie jest zaliczane do jej pracy?? Np. na festiwalu filmowym przygotowywała się do utworu z Titanica, który był dla niej wyzwaniem, ale nikt tego nie docenia bo przecież Edzia ma talent to co to dla niej, wyjdzie i zaśpiewa...

Dodano po 2 minutach 27 sekundach:
miało być kobiety kobietOM, niestety nie mogę edytować, sorki za błąd
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: A różne takie

Post autor: ray »

Katarzynaa pisze:miało być kobiety kobietOM, niestety nie mogę edytować, sorki za błąd
Możesz edytować. :) W widoku posta, w prawym górnym rogu, jako pierwszą masz funkcję "Zmień treść posta" - czyli to samo, co "Edytuj".

Edyta jest często krytykowana, bo niestety sama daje ku temu powody.
W tej chwili Edyta nie ma ogłoszonego ani jednego nadchodzącego koncertu. Mało tego - nie ma ogłoszonego nawet jednego nadchodzącego występu, choćby z jedną piosenką. W porównaniu do innych polskich muzyków to jest to ewenement. Inni już dawno opublikowali na swoich Facebookach grafiki koncertowe na całe lato, niektórzy też na jesień, albo i nawet na przyszły rok, a u Edyty - cisza, dosłownie zero informacji na ten temat.
Przez ostatnie 12 miesięcy Edyta zagrała tylko 3 koncerty dla fanów - jeden w Mielcu i dwa akustyczne w Poznaniu. 3 koncerty przez okrągły rok to bardzo, bardzo, bardzo mało. Owszem, oprócz tych 3 koncertów miała jeszcze parę recitali i parę występów z 1-2 piosenkami, ale to nadal stanowczo za mało.
W ostatnią sobotę Cleo miała aż 3 koncerty - o 17.30 w Łasku, o 20.15 w Sosnowcu i o 00.30 w Warszawie. Żeby się wyrobić, musiała przemieszczać się helikopterem. Od Edyty oczywiście nikt aż takiego tempa nie oczekuje, rozumiemy, że jest starsza, że ma dziecko i po prostu inną osobowość. Ale skoro Cleo jest w stanie dać 3 koncerty jednego dnia, to myślę, że Edyta jest w stanie dać 3 koncerty przez miesiąc. To chyba nie jest ponad jej siły. :)
Tylko że Edyta nie chce. Jest teraz zdrowa, ma zdrowe dziecko, zdrową mamę, jest w dobrej formie wokalnej, i zamiast to wykorzystać i po prostu śpiewać, ona reklamuje jakieś ubrania czy lakiery do paznokci...
Osobną kwestią jest temat koncertu finałowego "Love2Love" w Warszawie. 5 grudnia 2015 Edyta powiedziała w studiu "Dzień Dobry TVN", że pewnie na dniach poda dokładną datę tego koncertu. I minęło już półtora roku i nie dość, że ten koncert wciąż jeszcze się nie odbył, to nawet nie jest znany jego termin.
Jeszcze gdyby Edyta nie koncertowała, ale przynajmniej nagrywała, to byłoby to usprawiedliwione. Ale ona ani nie nagrywa, ani nie koncertuje, a jednocześnie opowiada w wywiadach, że "pracuje bez wytchnienia". Dla mnie to jest niezwykłe.
Edyta przez ostatnie 4 lata wydała tylko 4 nowe piosenki. Dziś minęły dokładnie 3 lata, odkąd wypuściła swój ostatni teledysk, Your high (Night). Nowa płyta zapowiadana jest od 2013 i najprawdopodobniej nie ukaże się co najmniej do końca 2017. I nie ma co mówić, że to wina Dustplastic, przecież łatwo jest znaleźć wypowiedzi Edyty na temat pracy nad płytą, które wzajemnie sobie przeczą.
Na dodatek od 2004 Edyta zapowiada wydanie koncertowego DVD. Minęło już kilkanaście lat i fani nadal nie doczekali się chociaż jednego takiego wydawnictwa.
To właśnie te wszystkie czynniki powodują, że Edyta jest krytykowana za lenistwo i brak szacunku do fanów.
Rozumiem, że ona jest żywym człowiekiem, nie jest maszynką do śpiewania, życie nieraz stawia jej na drodze różne przeszkody i poza tym jest wyjątkowo wrażliwa. Ale dokładnie to samo można napisać o wielu innych polskich piosenkarkach - ich też życie nie oszczędza, one też muszą mierzyć się z krytyką, ale mimo to ciągle koncertują, wydają płyty i z pasją opowiadają o swojej muzyce.
Edyta od ponad roku nie odwiedziła żadnej rozgłośni radiowej. Teraz udziela wywiadów niemal wyłącznie brukowcom, takim jak "Fakt" czy "Super Express". I widać, że pytania w tych wywiadach są filtrowane - ich głównym tematem jest Allan. Pytań o muzykę zazwyczaj nie ma, a jeżeli już się pojawiają, to padają wymijające, szczątkowe odpowiedzi.

Katarzynaa, ja w ciągu ostatnich trzech lat byłem na 2 koncertach Edyty. Obserwując ją na scenie, miałem wrażenie, że to jest jej żywioł, że występowanie dla fanów sprawia jej autentyczną radochę. Niestety, wyszło na to, że to było tylko złudzenie.
Co do repertuaru Edyty, to zawsze znajdą się tacy, którzy będą zadowoleni, i tacy, którzy coś by zmienili. W tym roku Edyta odkurzyła dawno niewykonywaną piosenkę That's the way I feel about you. I bardzo dobrze - to piękny, szerzej nieznany utwór. Ale poza tą jedną piosenką, wszystko inne, co śpiewała przez ostatnie miesiące, było przewidywalne.
Katarzynaa pisze:Tymczasem nikt nie zastanawia się czego ona chce, np. w jednym z wywiadów powiedziała, że wcale nie chciała kariery międzynarodowej to jej ówczesny menadżer ja do tego namówił
Edyta pragnie uznania, bycia uwielbianą przez masy. Prawdopodobnie przez ciężkie dzieciństwo. Tylko że na przykład Michael Jackson też miał ciężkie dzieciństwo, ale później naprawdę zachrzaniał. Komponował, nagrywał kolejne płyty, ma na swoim koncie kilkadziesiąt kapitalnych teledysków i świetne trasy koncertowe. A Edyta? Ona już doskonale funkcjonuje bez muzyki.
Teraz podobno nagrała jedną piosenkę z Donatanem. Należą do tej samej wytwórni, więc to pewnie Universal wymyślił, by spróbowali połączyć siły. Dzięki współpracy z Donatanem nowy klip Edyty będzie miał dużo wyświetleń na YouTube. Tylko czy ten utwór przetrwa próbę czasu? Myślę, że nie. Ale to już pokaże przyszłość.
Awatar użytkownika
lordarek1
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 762
Rejestracja: 21 lip 2011, 17:04
Ulubiona piosenka: Będę śniła,Szyby

Re: A różne takie

Post autor: lordarek1 »

:edi: ->

Obrazek
Awatar użytkownika
Margaret
The story so far
The story so far
Posty: 565
Rejestracja: 27 sty 2014, 19:58
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: W-wa

Re: A różne takie

Post autor: Margaret »

Czy ten pokaz mody związany jest jakoś bardziej z Edytą niż tylko z nazwy?
1 pokaz mody „Edyta Górniak Exclusively for Ptak Moda”
link o wydarzeniu, które odbywa się jutro - tutaj :


http://www.dzienniklodzki.pl/wakacje/a/ ... ,12292758/
Awatar użytkownika
DAAMI
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2480
Rejestracja: 25 lis 2011, 16:24
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Grateful
Lokalizacja: Teraz - Tu

Re: A różne takie

Post autor: DAAMI »

Margaret pisze:Czy ten pokaz mody związany jest jakoś bardziej z Edytą niż tylko z nazwy?
Z tego co widzę w sieci, to Edyty tam nie będzie. Jest to pokaz NOWEJ LINII ODZIEŻOWEJ zaprojektowanej przez Edytę dla Ptak Moda.

Całą kolekcję możecie zobaczyć i kupić tu
http://ptakmoda.com/696_edyta-gorniak

W kolekcji są też sukienki ;)

a więc MAMY KOLEJNĄ SERIĘ UBRAŃ SYGNOWANYCH NAZWISKIEM "GÓRNIAK" :d :d
Katarzynaa
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 294
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:43
Ulubiony album: MY, EKG
Ulubiona piosenka: Love is a lonely game
Lokalizacja: Leszno

Re: A różne takie

Post autor: Katarzynaa »

Awatar użytkownika
lordarek1
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 762
Rejestracja: 21 lip 2011, 17:04
Ulubiona piosenka: Będę śniła,Szyby

Re: A różne takie

Post autor: lordarek1 »

:edi: -> -> ->

Obrazek
duke
Make it happen
Make it happen
Posty: 196
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:44
Lokalizacja: krakow

Re: A różne takie

Post autor: duke »

Ploty z serii tabloDIVA- kim jest William- wlasnie wykopalem ze jeszcze w styczniu byl od ok. 2 lat z pewna poludniowomerykanska aktoreczka - typ urody oczywiscie zblizony do :edi:
ODPOWIEDZ