Wybory prezydenckie 2015 - II tura.

Na kogo oddasz swój głos?

Wszystkie forumowe ankiety.
ODPOWIEDZ

W II turze wyborów prezydenckich swój głos oddasz na?

Czas głosowania minął 23 maja 2015, 10:55

Bronisława Komorowskiego
21
55%
Andrzeja Dudę
11
29%
Oddam głos "nieważny"
0
Brak głosów
Nie idę na wybory
6
16%
 
Liczba głosów: 38

Awatar użytkownika
Chmurnooka
Make it happen
Make it happen
Posty: 180
Rejestracja: 19 wrz 2011, 15:00
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Polska

Re: Wybory prezydenckie 2015 - II tura.

Post autor: Chmurnooka »

Pewnie obiecał to Jarosławowi, więc nie ma co się dziwić. Poczekamy na drugą decyzję i zaczniemy marudzić na całego albo się cieszyć.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory prezydenckie 2015 - II tura.

Post autor: MacLean »

Doskonale rozumiem, że forum fanów Artystki to nie jest forum wydziału prawa, ale odróżniać manipulacje dziennikarskie od słów które padły moglibyście odróżniać.
Prezydent Komorowski też zabierał głos ws. lokalizacji pomnika, a prezydent in-spe nie zrobił (bo nawet nie może) nic więcej poza tym, że wskazał lokalizację, którą uznaje za lepszą. Wyraził nadzieję, że jego głos zostanie uwzględniony i że pomnik stanie w miejscu, gdzie 10-tego kwietnia 2005r. ludzie spontanicznie przynosili kwiatki i znicze. To nie oznacza zapowiedzi żadnej decyzyjności w tym zakresie. No ale jak ktoś woli totalnie przekręconą wersję kamilka, jego sprawa.
Z prawie godzinnego wywiadu wyciągnięto akurat kwestię tego nieszczęsnego pomnika. Kwota wolna od podatku, nowela ustawy emerytalnej zostały uznane przez redaktorów za mniej nośne od upamiętnienia ofiar katastrofy. A jeśli wyborcy nie są tak durni jak mi się czasami wydaje, to chyba wiedzieli że Duda raczej nie będzie za budową pomnika przy pętli autobusowej? :P
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory prezydenckie 2015 - II tura.

Post autor: Blur »

MacLean pisze:No i to chyba bardzo dobrze, że pamięć poległych elit zostanie upamiętniona? :)
Poległych? Czy odbyła się jakaś tajna wojna na froncie polsko-rosyjskim, że z ofiar katastrofy samolotowej zrobiono żołnierzy walczących za ojczyznę?
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory prezydenckie 2015 - II tura.

Post autor: MacLean »

Słusznie :)
Nasz prezydent in spe odebrał dziś akt wyboru, pięknie odśpiewał hymn i pogroził mendom z PO palcem, bo nie ma zgody na zmiany konstytucji tuż przed wyborami :)
Zawsze wiedziałem, że co prawnik, to prawnik. Nawet jeśli czyta konstę na raz z pismem świętym, to lepsze niż historyk, który ledwie się czytać nauczył :)
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Wybory prezydenckie 2015 - II tura.

Post autor: niuto »

Nie wiem czemu niby prawnik na stanowisku prezydenta ma być bardziej kompetentny niż historyk. Myślę, że kompetencje mają podobne - i tak najważniejsze decyzje pomagają im podejmować eksperci.

Niestety ale pewnie niedługo znowu rozpęta się wojna w okół tego pomnika...
kamil87
The story so far
The story so far
Posty: 505
Rejestracja: 07 sty 2006, 0:44
Lokalizacja: daleko :)

Re: Wybory prezydenckie 2015 - II tura.

Post autor: kamil87 »

ale Duda przystojniejszy niż Komorowski i młodszy :D tak pięknie mówił ile on zrobi dla Polski,co z tego, że nie będzie na to pieniędzy, ludzie i tak uważają, że Polska jest w ruinie przez obecny rząd, a na wszystko tak naprawdę jest kasa, tylko złodzieje z PO nas okradają, pieniądze z OFE przelali sobie na własne konta, wiek emerytalny podnieśli wszystkim na złość, bo mieli sobie takie widzimisię.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory prezydenckie 2015 - II tura.

Post autor: MacLean »

niuto pisze:Nie wiem czemu niby prawnik na stanowisku prezydenta ma być bardziej kompetentny niż historyk. Myślę, że kompetencje mają podobne - i tak najważniejsze decyzje pomagają im podejmować eksperci.
No ja jednak zawsze bardziej przychylnie spojrzę na kogoś z porządnym dyplomem ukończenia porządnego kierunku. Urzędujący prezydent zarządził ostatnio referendum, którego formalnie zarządzić nie mógł i teraz wisi nad nim groźba Trybunału Stanu. Prof. Chmaj w wywiadzie dla radiowej jedynki z przerażeniem stwierdził, że prez. Komorowski zignorował ekspertów. Także to ważne, by prezydent rozumiał konstytucję, której jest strażnikiem.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Wybory prezydenckie 2015 - II tura.

Post autor: Piter »

MacLean pisze:
niuto pisze:Nie wiem czemu niby prawnik na stanowisku prezydenta ma być bardziej kompetentny niż historyk. Myślę, że kompetencje mają podobne - i tak najważniejsze decyzje pomagają im podejmować eksperci.
No ja jednak zawsze bardziej przychylnie spojrzę na kogoś z porządnym dyplomem ukończenia porządnego kierunku. Urzędujący prezydent zarządził ostatnio referendum, którego formalnie zarządzić nie mógł i teraz wisi nad nim groźba Trybunału Stanu. Prof. Chmaj w wywiadzie dla radiowej jedynki z przerażeniem stwierdził, że prez. Komorowski zignorował ekspertów. Także to ważne, by prezydent rozumiał konstytucję, której jest strażnikiem.
On rozumiał. Po prostu wszystkimi siłami walczył o stołek.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Wybory prezydenckie 2015 - II tura.

Post autor: niuto »

Także to ważne, by prezydent rozumiał konstytucję, której jest strażnikiem.
Problem polega na tym, że nawet ukończenie studiów prawniczych nie gwarantuje pełnego rozumienia konstytucji. Dlatego mamy Trybunał Konstytucyjny, który orzeka o zgodności nowych ustaw z ustawa zasadniczą.

Zgadzam się z Piterem. Komorowski zna swoje kompetencje, po prostu zaczął chorobliwie walczyć o elektorat populistycznymi hasłami.

A Trybunał Stanu niby za co mu grozi? Bo raczej nie słyszałem, żeby ktoś coś i tym mówił.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory prezydenckie 2015 - II tura.

Post autor: MacLean »

No przecież sam sobie napisałeś, za co, drogi Niuto.
Co prawda PO go nie skieruje przed TS, a ew. inna ekipa powinna za wszelką cenę unikać rozliczeń, które nie znajdują w PL zbytniego poklasku.
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Wybory prezydenckie 2015 - II tura.

Post autor: DeathlySilence »

The King is dead, long live the King!

DUDA prezydentem. :)

Powiem szczerze, że ręka mi zadrżała w lokalu wyborczym, a przez dwa dni miałem lekkie wyrzuty sumienia, które zostały stłumione alkoholem. :lol3:

MacLean, najserdeczniejsze gratulacje. Jesteś bohaterem tego wątku. :kwiaty:
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Wybory prezydenckie 2015 - II tura.

Post autor: Bob »

Zakupię książkę Niebezpieczne związki B K o współpracy ex prezia ze służbami, tajemniczych masowych zgonach min związanymi z osobą Leppera , wojskowych min generałów , policjantów.
Ręka mi nie zadrżała przy wyborach, chociaż Pis to nie moja bajka.
Może Duda zmieni zdanie co do in vitro i związkow partnerskich , jak żonka go przyciśnie może pęknie.Cuda się zdarzają.
kamil87
The story so far
The story so far
Posty: 505
Rejestracja: 07 sty 2006, 0:44
Lokalizacja: daleko :)

Re: Wybory prezydenckie 2015 - II tura.

Post autor: kamil87 »

dlaczego żonka miałaby go przycisnąć ? Wiemy cokolwiek o tej żonce ? Poza tym Duda za 5 lat będzie potrzebował kilkanaście mln na kolejną kampanię, bez pomocy prezia kasy nie będzie. Wszystko będzie po myśli, prezia i Świętego Ojca z Radia M, którego całuje się w pierścień jak Papieża.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory prezydenckie 2015 - II tura.

Post autor: MacLean »

Radziłbym poczekać z hejtem przynajmniej do 6 sierpnia :)
Rozsądniej patrzeć na ręce temu, który odchodzi w niesławie, a mimo to jeszcze wiele może podpisać i zarządzić oraz wielu ułaskawić.
ODPOWIEDZ