Wybory prezydenckie 2015 - II tura.

Na kogo oddasz swój głos?

Wszystkie forumowe ankiety.
ODPOWIEDZ

W II turze wyborów prezydenckich swój głos oddasz na?

Czas głosowania minął 23 maja 2015, 10:55

Bronisława Komorowskiego
21
55%
Andrzeja Dudę
11
29%
Oddam głos "nieważny"
0
Brak głosów
Nie idę na wybory
6
16%
 
Liczba głosów: 38

Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Wybory prezydenckie 2015 - II tura.

Post autor: DeathlySilence »

Wybory Prezydenckie 2015 – kalendarz wyborczy
23.05 o godz. 00.00 – Rozpoczęcie ciszy wyborczej
24.05 – II tura wyborów prezydenckich

Latarnik Wyborczy

Zachęcam do dyskusji w nowym wątku, nowa ankieta. :)
__________
Piter pisze:
DeathlySilence pisze: ...Magdalena OGÓREK. :)
Tylko czemu ona chce pisać od nowa prawo podatkowe?
Czemu Ona, czy czemu od nowa?
Ona jako ewentualny Prezydent mający inicjatywę ustawodawczą, zaplecze eksperckie i poparcie ponad 50% wyborców za sprawą którego może 'zmusić' partie rządzące i opozycyjne do zajęcia się tą kwestią wspólnie, monitorowanie i przypilnowanie, by doczekało się finału.
Od nowa - to tylko hasło, które wiele razy tłumaczyła. Część zapisów sprawdzających się wystarczy skopiować, resztę uprościć, poprawić lub napisać od nowa, by nie dochodziło do sytuacji o 'interpretowaniu' prawa na kilka sposobów itd. itp.
niuto pisze:Piter, na tym filmiku doskonale widać, że wystaje kawałem tego białego podestu.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju, ... 21234.html
Podest ciągnie się przez całą długość, w środku (za mównicą) jest również wyściełane krzesełko.

Na czym stanął prezydent Komorowski, że wywołał u Japończyka reakcję widoczną na zapisie wideo?
U mnie w domu gość musiałby wejść na stół, choć i to nie zawsze... zależy od okazji i od gościa. :wink:

Jest druga tura, stary niedźwiedź się obudził. 8)

Ani jeden, ani drugi nie są z mojej bajki.
Komorowskiemu po 5 latach już dziękuję.
Oddając głos na Dudę jako prezydenta, wiem, że po części jest to głos na PiS, ale nie tym się kieruję, nie tak na to patrzę.
Czasem trzeba zmiany, by wyrwać życie z pewnego letargu.
Głos oddany na Dudę to gwarantuje - nowa twarz, świeża krew i energia/moc, choć z pogranicza ciemności (PiSu).

Tylko bardzo dobra kampania Komorowskiego i umowa społeczna, którą spisałby swoją krwią, sprawiłyby, że oddałbym głos za ponowną elekcją Bronisława.
Na razie widzę spektakl pt. "Tonacyj brzytwy się chwyta".
Jest krew, ale zwierzyny w potrzasku.

Piękni są z romansu tła
Zmęczeni tylko z gazet
A ja...jestem białą czystą kartką
Pośród Was

Niebo wieje chłodem
Piekło kłania się ogniem do stóp
A ja...papierowa marionetka muszę grać


Tak, Duda jest marionetką Kaczyńskiego i zastanawiam się, czy obejmując urząd prezydenta przetnie sznurki partyjne. Czysta karta.

Wiem jedno, Komorowski to zrobił, ale pozornie. Niewidzialną nić pozostawił, która dla świadomego wyborcy jest pewnego rodzaju smyczą, a dla samego prezydenta liną do bungee jumpingu, gdy będzie spadał z urzędu. Poza tym, kartę ma już po części zapisaną.

Mawia się, że druga kadencja jest zerwaniem ze wszystkimi sznurkami i smyczami... czy stać Komorowskiego na taki krok?

Mamy niecałe dwa tygodnie i dwie modelki prezentujące swoje wdzięki na wybiegu.
Debaty ukażą choć po części ich prawdziwą naturę, a wyborcy zrobią swoje.
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Wybory prezydenckie 2015 - II tura.

Post autor: Michael »

DeathlySilence pisze:Duda jest marionetką Kaczyńskiego i zastanawiam się, czy obejmując urząd prezydenta przetnie sznurki partyjne. Czysta karta.
Jedno jest pewne - na pewno Kaczyński go nie odwoła tak, jak to było w przypadku Marcinkiewicza, bo na szczęście nie może :lol:.
Komorowski nie zasłużył na drugą kadencją, ale cóż - wybieram mniejsze zło. Prawdopodobnie, gdyby Duda nie był z PiS-u i miał bardziej liberalne poglądy społeczno - obyczajowe, to oddałbym swój głos na niego, zamiast na Bronka. Bronek jakoś mnie nie porywa, nie zna języków obcych (nie jestem zwolennikiem "niemych" polityków pełniących ważne funkcje państwowe) i przespał swoją kadencję.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Wybory prezydenckie 2015 - II tura.

Post autor: karen »

ale to było bezcenne, te miny Kopaczowej , Haneczki i całej reszty..... Piękne wręcz, oni tak byli pewni swego/
Prawda jest tak ze Komorowski tracił z każdym dniem, gdyby wybory odbyły się 2, 3 tygodnie póżniej to Kukiz byłby w drugiej turze nie on...
Nie głosowałam na żadnego- nigdy nie głosowałam na nikogo z Pisu czy z PO , na drugą ture nie chodziłam, jednak tym razem pójde, bo mam dość tego niemoty, najsłabszy prezydent jaki był po po 89 roku, no taki manekim więcej nikt. A wszorajsze wystąpienie ewidentnie dało wyraz temu jak bardzo uważa nas Polaków za ciemniaków - nagle chce robić referenda etc, po pięciu latach kasiąże się przebudził? :?
Brak słów, tonacy brzytwy się chwyta....
Awatar użytkownika
theshape
Lunatique
Lunatique
Posty: 2519
Rejestracja: 01 cze 2012, 20:15
Ulubiony album: ten niewydany
Lokalizacja: Polska

Re: Wybory prezydenckie 2015 - II tura.

Post autor: theshape »

I tak wlasnie Polacy kreca na siebie bata, bo albo nie interesuja sie polityka i nie maja pojecia na kogo glosowac, albo olewaja wybory, a jak przychodzi co do czego, to glosuja na kompletnych oszolomow.
Czy ktos tutaj, komu Bronek nie pasuje, zastanowil sie, co bedzie, gdy PiS, ktory niewatpliwie idzie po wladze, bedzie mial zwierzchnictwo nad silami wojskowymi w razie, gdy sytuacja za wschodnia granica ulegnie pogorszeniu? Czy wtedy Duda bedzie dalej taki fajny?
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Wybory prezydenckie 2015 - II tura.

Post autor: Michael »

theshape pisze: co bedzie, gdy PiS, ktory niewatpliwie idzie po wladze, bedzie mial zwierzchnictwo nad silami wojskowymi w razie, gdy sytuacja za wschodnia granica ulegnie pogorszeniu? Czy wtedy Duda bedzie dalej taki fajny?
To tak nie działa. Prezydent jest wprawdzie Zwierzchnikiem Sił Zbrojnych, ale może użyć armii wyłącznie za zgodą i na wniosek rządu. Konstytucja w Polsce na szczęście jest tak skonstruowana, że prezydent w praktyce niewiele może zrobić bez zgody premiera i parlamentu. PiS musiałby przejąć w kraju pełnię władzy by mieć kontrolę nad armią.
Awatar użytkownika
theshape
Lunatique
Lunatique
Posty: 2519
Rejestracja: 01 cze 2012, 20:15
Ulubiony album: ten niewydany
Lokalizacja: Polska

Re: Wybory prezydenckie 2015 - II tura.

Post autor: theshape »

Przeciez napisalem, ze PiS idzie po wladze, wkrotce bedzie nowy rzad z premierem na czele. Jak tak dalej ludzie beda glosowac, to wkrotce bedzie wesolo, ale tylko dla tych, ktorzy beda daleko od tego burdelu. :roll:
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory prezydenckie 2015 - II tura.

Post autor: MacLean »

Powoli mi się przypomina skecz Górskiego pt. "Jak PiS wygra wybory". Skecz był żartem, a niektórzy tak na serio. Uwielbiam histerię w debacie publicznej :roll:
Awatar użytkownika
theshape
Lunatique
Lunatique
Posty: 2519
Rejestracja: 01 cze 2012, 20:15
Ulubiony album: ten niewydany
Lokalizacja: Polska

Re: Wybory prezydenckie 2015 - II tura.

Post autor: theshape »

Ten sie smieje, kto sie smieje ostatni, jak na razie nie ma sie z czego cieszyc, jesli chodzi o sytuacje polityczna w PL. Ale poczekamy, zobaczymy, najgorsza jest ignorancja i brak przewidywania konsekwencji swoich wyborow.
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Wybory prezydenckie 2015 - II tura.

Post autor: Matiz99 »

theshape pisze:Przeciez napisalem, ze PiS idzie po wladze, wkrotce bedzie nowy rzad z premierem na czele. Jak tak dalej ludzie beda glosowac, to wkrotce bedzie wesolo, ale tylko dla tych, ktorzy beda daleko od tego burdelu
Trzeźwo myślący wyborcy w tym kraju raczej do tego nie dopuszczą. Nie strasz:
Obrazek
:P

PS. Dziś podjąłem decyzję. Nie idę na II turę. Mam dosyć ,ratowania'' PO. A samego Bronka popierać nie zamierzam mimo że poparł go Kwaśniewski.Nie pójdę choćby nawet kosztem wygranej Dudy...
Może platforma się obudzi jak już ktoś tu wcześniej wspomniał.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory prezydenckie 2015 - II tura.

Post autor: MacLean »

Otóż to.
PiS to może Macierewicz, ale PO to Niesiołowski ze szczawiem i mirabelkami. PiS to SKOK-i, a PO to zegarki, przetargi dla swoich, szalone odprawy i PSL.
Obie partie są siebie warte.
I właśnie dlatego lepiej urządzić im koabitacje niż dać monopol parlamentarno-żyrandolowy.
Awatar użytkownika
theshape
Lunatique
Lunatique
Posty: 2519
Rejestracja: 01 cze 2012, 20:15
Ulubiony album: ten niewydany
Lokalizacja: Polska

Re: Wybory prezydenckie 2015 - II tura.

Post autor: theshape »

Tak, tak, nie ratujcie PO. Wkrotce modlitwa przed kazda lekcja, marsze zalobne, obrony krzyza dla kazdego obywatela. O zwiazkach tej samej plci zapomnijcie, bo moze byc nawet przegonimy Afryke. :d
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory prezydenckie 2015 - II tura.

Post autor: MacLean »

theshape pisze:O zwiazkach tej samej plci zapomnijcie, bo moze byc nawet przegonimy Afryke. :d
Chyba sobie kpisz :lol3:
8 lat rządów, w tym 5 ze swoim prezydentem.
Do tego KŁAMSTWO, bo PiS przynajmniej zasłania się zdaniem episkopatu, a Bronkoludy twierdzą, że prawo nie pozwala, że nie ma większości konstytucyjnej.
Dla wyjaśnienia: w konstytucji rzeczywiście stoi, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny.
Ale nie oznacza to konstytucyjnej blokady na prawne unormowanie relacji rodzaju związek partnerski.
Właśnie dlatego Biedroń udziela ślubów w Słupsku nie tylko parom mieszanym.
Dodam, że to właśnie za rządów PO warszawski (rządzony przez HGW) USC odmawia Jakubowi Urbanikowi wydania głupiego zaświadczenia, bo wtedy zawarłby związek ze swoim partnerem w Hiszpanii ze względu na narodowość drugiego.
Awatar użytkownika
theshape
Lunatique
Lunatique
Posty: 2519
Rejestracja: 01 cze 2012, 20:15
Ulubiony album: ten niewydany
Lokalizacja: Polska

Re: Wybory prezydenckie 2015 - II tura.

Post autor: theshape »

Ja sobie kpie??
Zawsze moze byc "lepiej" niz za PO. Ale ty chyba nie slyszales o:
http://www.polskatimes.pl/artykul/33626 ... ,id,t.html

Radze sie dobrze zastanowic, zanim sie straci swoj wyborczy glos, bo potem moze byc za pozno.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory prezydenckie 2015 - II tura.

Post autor: MacLean »

Słyszałem i nie przypominam sobie o takim przypadku z dwóch lat rządów PiS-u. Nawet narodowców było wtedy jakoś mniej, bo PO to chyba jak Putin lubi wypuścić bojówki nazioli i pastwić się strachem by cynicznie stwierdzić "tylko ja was przed nimi ochronię". Żałosne.
Wpisz sobie w necie poachers' victim i potraktuj to jako kontrę.
Gdybym reprezentował Twój stan histerii, wkleiłbym tutaj kilka fotek zwierzątek po spotkaniu z myśliwymi, do których to fanów strzelania do braci mniejszych zalicza się nasz jelonek Bronek.
Awatar użytkownika
theshape
Lunatique
Lunatique
Posty: 2519
Rejestracja: 01 cze 2012, 20:15
Ulubiony album: ten niewydany
Lokalizacja: Polska

Re: Wybory prezydenckie 2015 - II tura.

Post autor: theshape »

Nazywaj taka postawe jak chcesz. Na pewno wszyscy zachowaja zimna krew przy blizszych spotkaniach z PiSem w Radiu Maryja i beda tak lekcewazacy jak ty. Warto sie jednak zastanowic, na kogo sie tak naprawde glosuje, zeby tylko nie na Bronka, no bo stanal na krzesle lub podescie gdzies w swiecie.
ODPOWIEDZ